HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az év végén majdnem annyi tablet fogyhat itthon mint PC - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az év végén majdnem annyi tablet fogyhat itthon mint PC Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:18

Az IDC és a Gartner is a globális PC-eladások 8,5 százalék körüli visszaeséséről számolt be a harmadik negyedévben. Magyarországon ennél sokkal jobban csökkent a piac, ami részben a tabletek előretörésének is köszönhető. Az év végén majdnem annyi tablet fogyhat mint PC.
https://www.hwsw.hu/hirek/49405/idc-pc-piac-tablet-magyarorszag-asus-hp-dell-acer-lenovo-samsung-apple-concorde.html

#2 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:18

Ja, hát ha mindenhol leakciózzák 20eFt-re, akkor inkább ezt vesz az ember a gyereknek pisilő baba helyett. A pisilő baba eladások is drasztikusan esnek ám - nézzen csak utána a kedves szerző.

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:29

Másrészt PC-je már kvázi mindenkinek van, ott már csak cseréről lehet szó, ami soha nem akkora biznisz mint egy új hype ami most a tablet. Majd ez is lecseng szépen pár év alatt.

#4 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:37

nekem kell egy tablet, csak nem tudom milyen , olyan gyer a valasztek

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#5 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:37

viszont a 20 ezres tesco tabletek miatt majd lehet irni szagertö elemzeseket meg cikkeket, hogy az applenek szarul megy, mert mar csak x % a reszesedese :)

#6 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 13:43

@vers: a 123 colos ivy bridge alapúakból eléggé :)

#7 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 14:27

Hehe. Vegyék csak a tabletet, aztán amikor rájönnek, hogy (mint a mobiloknál) csak a Store-okból lehet vásárolgatni, mert kézzel feltenni egy programot vagy macerás vagy tiltott, míg a PC-re azt tesz az ember, amit akar...
De tudjuk: "a PC haldoklik" :-D
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#8 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 14:37

Nem értem, hogy mennyi idő kell még sok embernek ahhoz, hogy megértse h egy átlagembernek lassan hullafelesleges lesz a 3 évenkénti PC váltás, mert semmi égető fontosságú dolgot nem kap. A médiafogyasztás ezeken a kütyükön is megoldható, és a PC meg visszaszorult másodlagos eszköznek. A geekek persze továbbra is kedvelni fogják... :)

#9 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 15:05

@Mykee: és annyira bonyolult a PlayStore-ból pl letölteni egy ingyenes, ne adj Isten 1 dolláros alkalmazást a mobil eszközre? Nehogy azt mondd, hogy PC-re egyszerűbb... warezra meg ugye nem is gondoltál... egyébként meg olyan árakon lehet venni a mobil cuccokra szórakoztató játékokat, amik ezerszer jobban lekötnek, mint a PC-sek, hogy az vicc. Fél meg 1 dollárokért szoktam. Én pl az alábbakat vettem többek közt: Shadowgun 0.55$-ért, nagy kedvencem a DeadTrigger ingyen, MiniMotor Racing 0.55$, NOVA3 1$, MC3 1$, Mass Effect Infiltrator 0.55 $, Dea Space 0.55$, Asphalt7 1$... és nagyon jól elszórakozom velük... mit veszek ennyiért PC-re? Még agyonakciózva sem a Steamen, Gamersgaten stb..és most ne jönnünk azzal, hogy de a PC-s mennyivel jobb.... mert nem.... jórészük (néhány kivételtől eltekintve) még egy óráig sem bír lekötni olyan sz@r.

#10 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 15:23

@killerbee: "és annyira bonyolult a PlayStore-ból pl letölteni egy ingyenes, ne adj Isten 1 dolláros alkalmazást a mobil eszközre? Nehogy azt mondd, hogy PC-re egyszerűbb... warezra meg ugye nem is gondoltál... "
Na és miért ne gondolhatna warezra? Szerinted a különböző táblabótok 1 dollárért árulnák a portékákat akkor is, ha 95% warezból oldaná meg a mindennapi szükségleteit? 1 megveszi 20 dollárért, 19 meg letölti ingyen - máris ugyanannyiba kerül a móka. PC-nél a warez be van árulva - aki onnan szerzi be a napi betevőt, semmi olyat nem tesz, amit ne lenne belekalkulálva a PC szoftver gyártók terv adataiba.

#11 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 15:42

Üzenet megtekintéseIdézet: killerbee - Dátum: 2012. 11. 23. 15:05

@Mykee: és annyira bonyolult a PlayStore-ból pl letölteni egy ingyenes, ne adj Isten 1 dolláros alkalmazást a mobil eszközre? Nehogy azt mondd, hogy PC-re egyszerűbb... warezra meg ugye nem is gondoltál... egyébként meg olyan árakon lehet venni a mobil cuccokra szórakoztató játékokat, amik ezerszer jobban lekötnek, mint a PC-sek, hogy az vicc. Fél meg 1 dollárokért szoktam. Én pl az alábbakat vettem többek közt: Shadowgun 0.55$-ért, nagy kedvencem a DeadTrigger ingyen, MiniMotor Racing 0.55$, NOVA3 1$, MC3 1$, Mass Effect Infiltrator 0.55 $, Dea Space 0.55$, Asphalt7 1$... és nagyon jól elszórakozom velük... mit veszek ennyiért PC-re? Még agyonakciózva sem a Steamen, Gamersgaten stb..és most ne jönnünk azzal, hogy de a PC-s mennyivel jobb.... mert nem.... jórészük (néhány kivételtől eltekintve) még egy óráig sem bír lekötni olyan sz@r.

Milyen érdekes ahogy üdvözöljük a játékok 90-es évek elejei szintre való visszafejlődését. Persze a grafika jobb ugye, de ennyi. Végülis nem baj, azok is lekötöttek minket anno. Csak érdekes.

#12 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 15:53

Üzenet megtekintéseIdézet: killerbee - Dátum: 2012. 11. 23. 16:05

Én pl az alábbakat vettem többek közt:
mit veszek ennyiért PC-re? Még agyonakciózva sem a Steamen, Gamersgaten stb..és most ne jönnünk azzal, hogy de a PC-s mennyivel jobb.... mert nem.... jórészük (néhány kivételtől eltekintve) még egy óráig sem bír lekötni olyan sz@r.


Gameloft az kissé lélektelen projectszagú játékokat ad ki, EA cuccok mélységeit hiányolom, a MadFinger hasonlóképp, de ez egyéni gamer sznobizmus. Tele a platform tényleg filléres nagyon jó ötletes játékokkal. A Steam is tele igényes árukat megérő cuccokkal, tulajdonképpen ugyanaz a recept. Ott vagy te, ott a félretett rászánt pénzed, bármennyi is az, néhány kattintással megfelelő minőségi szórakozást kapsz a pénzedért, egyben leadtál némi szavazatot, hogy ezt a minőséget ezen a platformon elfogadod/elvárod. Az meg igényel némi szellemi fejlettséget, hogy ne lopja el az ember azt, amit annyira nem akart birtokolni, hogy pénzt adjon érte.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 11. 23. 17:02

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2012. 11. 23. 13:37

nekem kell egy tablet, csak nem tudom milyen , olyan gyer a valasztek


Várj meg egy Win9est, az fasza lesz!
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 18:07

@Jahno: DX17est inkább...

#15 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 18:28

@Mykee: Az átlaguser azt sem érti teljesen, hogy a gép árammal megy. Érdekli is őt, hogy mit lehet feltenni meg mit nem!

#16 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 19:07

Sőt... az is lehet hogy több kenyérpirító fog fogyni, mint pc... ehhez mit szóltok? :D

#17 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 19:08

@vers: "nekem kell egy tablet, csak nem tudom milyen , olyan gyer a valasztek"

Neked nincs tableted???????????????? Azok alapján amiket mondani szoktál, én teljesen azt hittem, hogy neked van... már legalább egy surface -nek kellene lennie otthon, vagy kettőnek hogy menjen a bolt az ms -nél.

#18 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 19:12

@Mykee: "De tudjuk: "a PC haldoklik""

Meg a tv piac is, hiszen annak a piaca is leginkább stagnál, és mint ahogyan a hwsw -n azt mi már megtanulhattuk, a stagnálás a halál szinonimája. Aztán abban a cikkben mégsem volt ilyesmi. Bezzeg ha pc lett volna, akkor már el lenne temetve... :D
Na most kiegyensúlyozok egy tabletet a térdemen, és írok pár a4 -es oldalt, aztán meglátogatom a csontkovácsot hogy kihúzza anyakamat, meg visszaállítsa az ujjaimat rendes pozícióba... :)

#19 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 19:32

@-NoVa-: " Az meg igényel némi szellemi fejlettséget, hogy ne lopja el az ember azt, amit annyira nem akart birtokolni, hogy pénzt adjon érte."

Meg az is, hogy az EU -s árakhoz, meg EU -s szabályokhoz EU -s bérek is járjanak már, mert hát szép dolog a fogyasztói társadalom, de ha egyszer ebben az országban csak az van bekalkulálva hogy éhen ne haljak, akkor pont leszarom hogy mennyi a bevétele egy cégnek. A másolás költségét amúgy is ő fizeti, így nem lop, csak nem generál bevételt. Ha majd családi házat is lehet másolni pár perc alatt anyagköltség nélkül, akkor arra sem vesznek majd fel rabszolgahitelt...

Persze nem azt mondom én hogy a minőségi szórakozásért nem érdemes fizetni, csak azt hogy az embernek itt van x pénze, amiből annyira kevés marad arra hogy a szórakoztatóiparba fektesse, és ez annyira nem az ő hibája, hogy kicsit sem ítélem el érte ha lemásol pár játékot. Legalább egy hangyányival jobb kedve lesz tőle... Majd ha jóléti társadalom leszünk - kackac - akkor majd lehet arról vitázni, hogy milyen morális alapokra helyezzük a software -ek terjesztését. Ami pedig a kulturális termékeket illeti, ott meg aztán teljesen más a helyzet, ugyanis az elvakult ügyvédeken kívül mindenki láthatja, hogy hatalmas haszna van annak, hogy én pl pillanatok alatt hozzájuthatok egy könyvhöz, még akkor is ha utolsó csóró vagyok a legszarabb eszközökkel, és így tanulhatok belőle, ami nem csak nekem jó pl, hanem akár az adott országnak, vagy annak gazdaságának is. A zenékről és filmekről is elmondható sok hasonló, pl az én kedvenceim közül nagyon kevés kapható Magyarországon, és az internet nélkül ezeket nem is ismerném.

A lényeg hogy a kultúrát már nem őrizheti egy kisebb érdekcsoport aki megmondja neked hogy merre fejlődhetsz és hogyan művelődhetsz, hanem magad is eldöntheted ezt, mert a technika megadja neked a lehetőséget hogy ezen érdekcsoportokat megkerüld ha neked úgy tetszik. Így még adott országban a politikai elit befolyása is csökken(het). Tehát bonyolult kérdéskör ez, nem lehet egyetlen ilyen hozzászólásban letudni az egészet. Mindenesetre a fenti mondatod nem állja meg a helyét csak így, egyszerűen leírva.

#20 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 23. 19:35

@attila9988: hogyan vennek surface-t amikor szaros arm van benne? a programjaimat le se forditom arra a szutyokra, a surface pro meg meg nem jelent meg, masik problema a erintokijelzok kesleltetese, amikor 2 centit csuszik a ceruza es a kurzor , hat abbol koszonom de nem kerek , csinaljanak normalisat
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó