HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Minden cégnek fizetős lesz a Google Apps - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Minden cégnek fizetős lesz a Google Apps Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:09

Változtat az előfizetési konstrukcióján a Google, a vállalat a legkisebb cégektől is pénzt fog kérni a webes megoldás használatáért.
https://www.hwsw.hu/hirek/49476/google-apps-enterprise-office-web.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:09

Ezt a marketing bullshitet... mi az, hogy nem felel meg neki az ingyenes? Akkor megveszi a fizetőst, nem? Ha az ingyenesen van, akkor valószínűleg nem véletlenül. Na de hadd fordítsak!

"Túl sokan használják ingyen a szolgáltatásainkat, úgyhogy ennek most véget vetünk!"

#3 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:31

@bviktor: fogalmazzunk másképp.
induláskor az apps még egy gyenge, fejlesztés alatt álló platform volt. most már egy kellően erős eszköztár, vége a bétaverziónak.
vajon, ha egy cég hasznosnak találta ingyen, akkor miért ne találná hasznosnak pénzért?
chill,
aDoayen

#4 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:32

@bviktor: Kellett a beetetési időszak. Aztán hogy elég sokan ugrottak a dologra, most már lehet őket fizettetni is. Nincs ebben semmi meglepő. Egyéb kényszerítő erőre is lehet számítani majd, hogy a cégek a "jobb élményt" válasszák. Talán ezek után majd jobban legondolkodnak azon, hogy az egyébként önrendelkezés feladása mellett, mennyire éri meg ezt a szolgáltatást a plusz költségek mellett is használni.
10 fős cégek sokkal jobban járnak egy kisvállalati szerverrel, meg rendszeres backup -al.

#5 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:33

@Dojcsák Dániel: "induláskor az apps még egy gyenge, fejlesztés alatt álló platform volt. most már egy kellően erős eszköztár"

Miben látod ezt a hatalmas fejlődést pontosan, ami olyannyira erőteljes, hogy a licenc -elési stratégiát is meg kell változtatni miatta?

#6 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:40

Jómagam saját domaines mailre használom, gondolom ez megszűnik. Akkor nézzük a versenyképességet ha csak mailre használom.

5 userem van: Az minimum 50.000 Ft / év nos ennyiért olyan színű mail + web + ssl hostingot tudok bérelni, hogy mehet a Google App a levesbe.

De lehet rosszul értem, mi az hogy "otthoni felhasználók" ?? Azt hogyan kell értelmeznem?
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:57

@nhw: No para, aki jelenleg az ingyenes verziót használja, maradhat rajta, az új csatlakozók viszont csak a fizetős konstrukciót választhatják, ez a cikkben is szerepel. Egyébként mail + web + ssl mellé egyébként adja a hoszter évi 50 ezerért a webes szövegszerkesztőt, táblázatkezelőt, prezentációkészítőt, csoportmunka-lehetőséget, közös dokumentumszerkesztést, satöbbit is? Mert véleményem szerint ezért érdemes az Appset használni, nem a levelezés miatt.

#8 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 09:59

@attila9988: "A blogbejegyzésből kiderül, hogy az a több millió cég, amely jelenleg az ingyenes változatot használja, továbbra is megteheti azt, de az új csatlakozók már a fizetős konstrukciót kénytelenek igénybe venni."

Akik eddig ingyen használták (cégek) továbbra is ingyen használhatják. Csak az újaknak kell fizetni.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:07

@attila9988: "10 fős cégek sokkal jobban járnak egy kisvállalati szerverrel, meg rendszeres backup -al."

A te számításaid szerint mennyi egy ilyen cégnek megfelelő méretű szerver és backup rendszer ára, a hozzá való szoftverek (irodai sw, csoportmunka, mail, tárhely, mobilos eléréssel mindez) licencköltsége és követési díja, illetve az egész hóbelevanc üzemeltetési költsége, beleszámítva áramot, emberórát, backupot satöbbit? Legyen a rendelkezésre állás itt is 99,9 százalékos (évi 8 óra nem tervezett leállás engedélyezett maximum), csak hogy össze lehessen hasonlítani az Apps-szal.

Mennyiből tudod ezt kihozni? Ja, és ha a cég időközben bővül, és mondjuk kinövi a vasat, mennyivel nőnek a költségek?

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:09

@sls: "Akik eddig ingyen használták (cégek) továbbra is ingyen használhatják. Csak az újaknak kell fizetni."

Értem én. De ettől még áll amit írtam. A most azt használókat nem mernék kidobni belőle, vagy pénzt kérni érte, mert annak túl nagy lenne a negatív vízhangja.

#11 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:17

Ennek nyilván nem örül az ember, figyelembe véve a szolgáltatásokat méltányos az ár.
De nyilván jól kiszámolták ezt, hogy mennyit lehet elkérni.
Nem vagyok rendszeres használója a rendszernek, de alkalmanként jól jön, valószínűbb, hogy keresnék alternatív megoldást ha fizetnem kellene érte, de egész más lenne a helyzet, ha erre építem fel az irodámat.
Azért azt nem tartom kizártnak, hogy Edinácska szép csendben majd kitapos és ad némi kedvezményt a regionális cégeknek.

#12 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:18

@Bodnár Ádám: Tudom hogy sok mindent ad, viszont nekem ebből nem kell semmi csak és kizárólag IMAP és POP3 mail. :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#13 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:20

@attila9988: "10 fős cégek sokkal jobban járnak egy kisvállalati szerverrel, meg rendszeres backup -al."

Én üzemeltetek ilyet, nettó nem igaz. :) Sosem állítanék be 1 domainre max 10 userre saját infrastruktúrát. Vadbaromság.

Akkor inkább Cloud, csak a villanyszámlád több lesz.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#14 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:25

@nhw: És tényleg. Egy 100 wattot fogyasztó számítógép éves áramköltsége 42 forintos kWh-val számolva 36779 forint ha 99,9% rendelkezésre állást számolunk (évi 8765 órás üzem).

#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:25

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2012. 12. 07. 10:09

@sls: "Akik eddig ingyen használták (cégek) továbbra is ingyen használhatják. Csak az újaknak kell fizetni."

Értem én. De ettől még áll amit írtam. A most azt használókat nem mernék kidobni belőle, vagy pénzt kérni érte, mert annak túl nagy lenne a negatív vízhangja.

Én komolyan nem értelek téged. Eddig az volt a baj, hogy a Big G az adatokon és a kéretlen reklámok által élősködik. Most áttérnek egy jóval tisztább üzleti modellre, az is baj. Én úgy vagyok vele, hogy aki egy szolgáltatás által pénzt termel, az fizesse ki a szolgáltatás árát és kész.

#16 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:36

Vízhang, ja!

#17 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:52

@Bodnár Ádám: sőt, ha 3 db 100w-os szervert rakunk be, akkor ujujuj.

azért ez nem komolyabb, mint egy normális otthoni, családi infra rendesen megcsinálva. aki ezt nem hozza ki manapság egy routerből, öreg noteszből vagy valami armos minimálgépből az meg is érdemli a villanyszámlát.

ettől függetlenül saját infrához fix ip szokott kelleni, szóval azt nem vitatom, hogy jelentősen többe kerül.

#18 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 10:56

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2012. 12. 07. 10:25

Én komolyan nem értelek téged. Eddig az volt a baj, hogy a Big G az adatokon és a kéretlen reklámok által élősködik. Most áttérnek egy jóval tisztább üzleti modellre, az is baj.

Nem. Eddig is az volt a baj, hogy Google, ez után is az a baj, hogy Google. :-)

#19 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 11:00

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2012. 12. 07. 10:52

azért ez nem komolyabb, mint egy normális otthoni, családi infra rendesen megcsinálva.

Csak épp ha lefagy a router, akkor otthon morogsz egyet, az irodában meg áll a munka. Ráadásul te többé-kevésbé szakértő vagy a témában, úgyhogy rendesen megcsinálod otthon, meg üzemelteted is, ugyanezt egy átlagos 10 fős cégnél, ahol még állandó rendszergazda se sűrűn van, ki fogja rendesen megcsinálni, meg üzemeltetni?

#20 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 07. 11:14

@kockulat: "Eddig az volt a baj, hogy a Big G az adatokon és a kéretlen reklámok által élősködik. Most áttérnek egy jóval tisztább üzleti modellre, az is baj."

Az adatkezelésre azért nem tértem ki, mert most ugye nem az a téma, vagy legalábbis nem kapcsolódik szorosan, hiszen most a költségekről van szó. De természetesen ezzel együtt megmaradnak azok a problémák is, hiszen az adathozzáférés ugyanúgy lehetséges a google részéről, mint ahogyan az ingyenes megoldásaik esetében is.


Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó