HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Extra funkciókat is kapnak a samsungosok a Jelly Beanhez - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Extra funkciókat is kapnak a samsungosok a Jelly Beanhez

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 12. 08. 02:02

A Samsung elkezdte teríteni a Galaxy S III készülékekre a Jelly Bean 4.1.2 frissítést, amivel együtt a Premium Suite nevű extra csomagot is megkapják a felhasználók. Ebben a Note-ban is megismert funkciók mellett több izgalmas kezelőfelületi újdonság is helyet kapott.
https://www.hwsw.hu/hirek/49481/samsung-galaxy-s-iii-premium-suite-okostelefon-android.html

#2 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 08. 02:02

Vaze, mikor a PlayStore-os Galaxy Nexus-ra már kijött a 4.2 is, a Samsung még a 4.1.2-vel is adós. Rohadjon meg az összes Android gyártó :) Nexust csak a Nexusboltból! :D

#3 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 08. 12:21

Jó lenne, ha a nem csak a prémium készülékek kapnának frissítést. Galaxy S Advance-re még mindig csak 2.3.6 van.
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#4 Felhasználó inaktív   ledi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 08. 14:43

@b0rZ: Mit szóljak én? Nekem még galaxy Ace-m van. Az középkategóriás készülék és még remény sincs a frissítésre.

#5 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 08. 16:56

És van amikor az eladók is átverik az ügyfeleket. Februárban vettem egy Vodafone Smart Tab 7 tabletet. Jó kis cucc, az akkor frissen megjelent 3.2-es Android (Honeycomb) volt rajta. Kérdésemre az eladó nagy bőszen mondogatta, hogy persze, nemsokára megjelenik majd rá az Android 4. A fórumok is ettől visszhangzottak, hogy már csak keveset kell várni. Na azóta is csak várok. Felvettem a ZTE magyarországi képviseletével a kapcsolatot (mert a kütyü tulajdonképpen egy ZTE V71A) ahol megmondták a tutit: erre a tabletre sosem lesz hivatalos Android 4 és ezt annak idején megmondták a Vodafonnak is, aki ezt szándékosan elhallgatva becsapta a vásárlóit! Szóval én is azt mondom, telefonból és tabletből csakis a Nexus az, amit meg szabad venni, ha valaki azt szeretné, hogy a gépe mindig a legfrissebb Androidot megkapja a lehető leggyorsabban!

#6 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 03:55

@ATC: Google-be már beírtad a tabod típusát és hogy ICS? Van rá, ha nem is hivatalos, de fel tudod tenni.
http://logout.hu/bejegyzes/joestone/vodafone_smarttab_zte_v11a_zte_v71a_cm9_ics/hsz_1-50.html

#7 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 08:04

Üzenet megtekintéseIdézet: ATC - Dátum: 2012. 12. 08. 16:56

És van amikor az eladók is átverik az ügyfeleket. Februárban vettem egy Vodafone Smart Tab 7 tabletet. Jó kis cucc, az akkor frissen megjelent 3.2-es Android (Honeycomb) volt rajta. Kérdésemre az eladó nagy bőszen mondogatta, hogy persze, nemsokára megjelenik majd rá az Android 4.
megjegyzem, hogy ez az az eset, amikor utolagosan elallhatsz a szerzodestol. visszaviszed a kutyut a vodahoz, hogy akkor kersz helyette egy masikat. mosolyogva. es ha bajuk van, akkor hivatkozol arra, hogy konkretan rakerdeztel, hogy lesz-e ra Android 4!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#8 Felhasználó inaktív   droland 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 13:02

Nekem jelenleg 2.3.6 van az SE PRO készüléken, melyhez jött ki AND 4 frissítés. Felraktam, rohadtul nem tetszik. Annyira túl lett bonyolítva a beállítás és mi a vicc? Semmi olyat nem találtam benne, ami miatt NEKEM MÁRPEDIG MUSZÁJ használni AND 4-et, megasztán a 2.3.6 szoftver ellátottság terén nem mutat annyi problémát kompatibilitási okokból.

Szóval nem értem, hogy NEKEM, mint MAGYAR állampolgárnak egy falu közepén miért is lesz jobb ugyanazzal a telefonnal egy AND 4...
Laptop / C2D 5550 / 2Gb / 160Gb / X3100 / Intel 965 / XP SP3

#9 Felhasználó inaktív   droland 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 13:02

UI: Természetesen visszaraktam a 2.3.6-ot.
Laptop / C2D 5550 / 2Gb / 160Gb / X3100 / Intel 965 / XP SP3

#10 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 19:43

Üzenet megtekintéseIdézet: ATC - Dátum: 2012. 12. 08. 16:56

Szóval én is azt mondom, telefonból és tabletből csakis a Nexus az, amit meg szabad venni, ha valaki azt szeretné, hogy a gépe mindig a legfrissebb Androidot megkapja a lehető leggyorsabban!

Ehhez szerencsére most nagyon jó árcetliket is kapott a Nexus7 és Nexus4.

#11 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 19:45

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2012. 12. 09. 08:04

megjegyzem, hogy ez az az eset, amikor utolagosan elallhatsz a szerzodestol. visszaviszed a kutyut a vodahoz, hogy akkor kersz helyette egy masikat. mosolyogva. es ha bajuk van, akkor hivatkozol arra, hogy konkretan rakerdeztel, hogy lesz-e ra Android 4!

Van egy olyan rossz előérzetem, hogy erre szintén mosolyogva azt a választ fogja adni az aktuális ügyfélszolgálatos, hogy: "mi sohasem mondtunk olyat, hogy erre lesz bármikor Android 4!"

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 19:55

nem is az a kerdes, hogy ezt valaszoljak, vagy azt, hogy bocsika...

hanem ilyenkor kerni kell a panaszkonyvet es menni a fogyasztovedelemhez. ok viszont neked fognak hinni: nem eletszeru, hogy magnoval felvedd, hogy mit igertek neked az uzletben, viszont ha explicite rakerdeztel, akkor bizony az arunak azt tudnia kell. (fogyasztovedelmisek mondtak!)

persze lehet belole extrem hosszu tortenet valasztott birosaggal, vagy akar az is, hogy a panaszkonyv szora hirtelen segitokeszebbek lesznek. lattam/hallottam mar ilyet is, meg olyat is. de en megprobalnam.. rosszabbul nem jarhatsz annal, mintsem marad ez a keszuleked, nem?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 20:19

@bogdan: Meg lehet próbálni ha van rá idõ. Szerintem több eredmény hogy az, ha elolvassa zdanee linkjét CM9 telepítésérõl. Ha menet közben véletlenül téglásodna a tábla akkor viszont be lehet vinni a szolgáltatóhoz ártatlan tekintettel és azzal a szöveggel: "én nem tudom mi történhetett tegnap este még mûködött de a reggelre már sekép sehang. Kérek egy másikat garanciába!"
Ugyan a magyar szolgáltatók azonnal elfelejtik mit ígértek a termék eladásakor de ha beviszel egy tégla mobilt, táblát azt ki szokták cserélni kötekedés nélkül.

Szerkesztette: JMG 2012. 12. 09. 20:20 -kor


#14 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 21:41

Nyilván nem mindenki akar babrálni és kockáztatni vele, de akinek régebbi, elég erős készüléke van, az nyugodtan megpróbálkozhat az alternatív ROM-ok használatával is. Nekem Samsung Galaxy S-em van, amire hivatalosan a 2.3.6 volt az utolsó frissítés, viszont most Android 4.0-val használom és készülök már a 4.2-re is…

Nekem a 4.0 nagyon bejött, sokkal használhatóbb, fürgébb lett a telefonom, mint előtte a 2.x-el bármikor. Pár éven belül nem is tervezem lecserélni, mát a 4.0-val is ellennék sokáig, a 4.2-vel pedig végképp.

Szerkesztette: Nevergone 2012. 12. 09. 21:41 -kor

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#15 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 09. 21:50

@Nevergone: Mindenképp érdemes megpróbálkozni vele, de lehetõleg még a garancia ideje alatt. ;-)

Szerkesztette: JMG 2012. 12. 09. 21:51 -kor


#16 Felhasználó inaktív   InnerMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 08:43

Mivan? Hiába kerestetek vele frissítéseket, a Samsung Galaxy Note 10.1-em 4.0.4, sehol nincs babzselé, nem hogy 4.1.2...

#17 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 09:03

@JMG: Természetesen nem official frissítést bármikor tudnék rá tenni, de a garanciát nem akarom veszélyeztetni. Mindemellett még nem tudták megoldani, hogy a frissítés után is működjön a kamera, így inkább nem kockáztatok...

#18 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 09:50

@ATC: A garancia itthon nem probléma. Ebben tényleg nem szoktak kötözködni veled. Ha nem téglásodott az eszközöd csak teszem azt elromlott a mikrofonja vissza tudod tenni az eredeti gyári androidot és úgy viszed vissza. Ha meg téglásodott akkor úgyis mindegy, nem fogják keresni milyen android volt rajta éppen akkor amikor tégla lett, kicserélik másikra.

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 14:38

Üzenet megtekintéseIdézet: JMG - Dátum: 2012. 12. 10. 09:50

Ha meg téglásodott akkor úgyis mindegy, nem fogják keresni milyen android volt rajta éppen akkor amikor tégla lett, kicserélik másikra.

Illetve ha softbrick akkor egyszerűen vissza lehet hozni, ha download módba be tudod tenni...

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 10. 14:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevergone - Dátum: 2012. 12. 09. 21:41

és készülök már a 4.2-re is…

Én még nem láttam sgs-re 10.1 cm-et (eddig), szóval kösz :)

Idézet

Nekem a 4.0 nagyon bejött, sokkal használhatóbb, fürgébb lett a telefonom, mint előtte a 2.x-el bármikor. Pár éven belül nem is tervezem lecserélni, mát a 4.0-val is ellennék sokáig, a 4.2-vel pedig végképp.

cm10 komoly előrelépés a 9-hez képest (ics -> jb).

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó