HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ezt nézed jövőre HD-ban - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ezt nézed jövőre HD-ban Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 12. 13. 10:23

A HD-korszak már Magyarországon is rég beköszöntött, a nagyfelbontású tévés műsorok egyre kevésbé számítanak extrának, a tévékészülékeknek pedig egyre nagyobb része HD-képes. A hazai nagy tévészolgáltatók kínálata mégis jelentős szórást mutat a tartalomkínálatot illetően.
https://www.hwsw.hu/hirek/49498/hd-tv-teve-televizio-upc-digi-invitel-telekom-magyar-t-home-iptv-sat-muhold.html

#2 Felhasználó inaktív   doboz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 10:23

A legtöbb (full)HD képes TVhez már felesleges a set-top box, a plusz távirányító amúgy is kényelmetlenebb. Érdemes lenne még nézni, hogy melyik szolgáltatónál lehet választani CI/CI+ kártyaolvasót a set-top box helyet.


#3 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2012. 12. 13. 10:44

@doboz: tudtommal ilyent egyelőre csak a UPC ad, a többiekről nem tudok. A Telekomnál viszont szerintem nem illik bele a stratégiába, ott most inkább azon dolgoznak nagyon, hogy lehetőleg mindenkit IPTV-re tereljenek DVB-C-ről.
Can you hear me, major Tom?

#4 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 10:50

Üzenet megtekintéseIdézet: doboz - Dátum: 2012. 12. 13. 11:23

A legtöbb (full)HD képes TVhez már felesleges a set-top box, a plusz távirányító amúgy is kényelmetlenebb. Érdemes lenne még nézni, hogy melyik szolgáltatónál lehet választani CI/CI+ kártyaolvasót a set-top box helyet.

Én erről írtam egy összefoglalót.

#5 Felhasználó inaktív   embörke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 10:53

PR-Telecomnál is van kártyás lehetőség!

#6 Felhasználó inaktív   maximillian 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:07

@Koi Tamás: meg a MindigTV. nagyon a lap szélére csúszott, pedig ott a kezdetektől lehet plusz doboz nélkül nézni HD-t is, ha a tv támogatja...

#7 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:12

@maximillian: a MinDig TV sok szempontból egészen más kategória, mint a többi telkószolgáltató/szolgáltatás.
Can you hear me, major Tom?

#8 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:24

akkor mi van, ha itt digi van, uvegszalon jon a net a lakasba, egy dobozba, onnan viszont tv kabelen megy a tvbe?

#9 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:26

olyankor mi van, ha a diginél üvegszálon jön a szobába, onnan a dobozból viszont tv kábel megy tovább a TV-kig? Akkor ez most nem igazán HM? igaz? Ilyenkor mi a tennivaló?

#10 Felhasználó inaktív   azbest 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:29

A digi kábelnél némileg félrevezető a táblázat, mivel alapvetően kódolatlanok az adások és a HD is a normál csomag része így se STB se CAM modul nem kell hozzá (kivéve a prémium csatorna: hbo, oda kell box). Persze lehet kérni havidíjas box bérlést, de nem kötelező. Így nem jelent plusz költséget.

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2012. 12. 13. 09:44

@doboz: tudtommal ilyent egyelőre csak a UPC ad, a többiekről nem tudok. ...


#11 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2012. 12. 13. 10:44

@doboz: tudtommal ilyent egyelőre csak a UPC ad, a többiekről nem tudok. A Telekomnál viszont szerintem nem illik bele a stratégiába, ott most inkább azon dolgoznak nagyon, hogy lehetőleg mindenkit IPTV-re tereljenek DVB-C-ről.

Es hogy ez az elofizeto szempontjabol mekkora f.szsag azt inkabb hagyjuk. Nalunk is volt, ott volt a madzagban az osszes csati digitalisan is, de csak a sz.ros IPTV-re lehetett elofizetni.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#12 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 11:59

most azt mondják a digi-sek, hogy DVB-C kell, és akkor nem kell set-top-box. viszont a t-home oldalán azt írja, hogy a kódolt adásokhoz ilyenkor kell valmi kártya. akkor olyat feltételezhetően adnak, és valahona a tv-hez kell csatlakoztatni?

#13 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 12:03

Üzenet megtekintéseIdézet: barii - Dátum: 2012. 12. 13. 12:59

most azt mondják a digi-sek, hogy DVB-C kell, és akkor nem kell set-top-box. viszont a t-home oldalán azt írja, hogy a kódolt adásokhoz ilyenkor kell valmi kártya. akkor olyat feltételezhetően adnak, és valahona a tv-hez kell csatlakoztatni?

Olvasd el erről a bejegyzésem, amit írtam. (3. hozzászólás itt.)

#14 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 12:58

@Watt: én közben fel is hívtam őket. Egy részét annak amit mondott, leírtad, egy részét nem, egy részét pedig bár írtad, nem értettem volna.
Szal üvegszálon jön az internet egy dobozba. Onnan a tv kábelen megy analog és digitális módon is. Tehát csak ki kell majd cserélni a TV-t, és kész, onnantól a digitális jelet veszi ugyanarról a kábelről. Azt mondta, hogy DVB-C-s TV-k esetén továbbra is analog előfizető vagyok, mert nem garantálják a hibátlan HD-t, csak akkor, ha tőlük van box-om. Azt mondta, hogy sima digitális box 300/hó, a HD-s az valóban 1000/hó, ahogy fenn is van, de ha szerencsém van, akkor megúszom a DVB.-C miatt.
Amit még nem tudtam, hogy HD esetén kétszer hangolható be a csatorna, egyszer HD-ben egyszer simán.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:17

@barii: Új TV-vel simán menni fog.

#16 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:18

Ja és persze ez nem maradhat el:
"Szaros T-home! Dugják fel maguknak az IPTV-jüket!" :)

#17 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:23

Nekem is Digi van, és megerősíthetem, hogy ha az ember nem fizet elő prémium tartalomra, akkor simán be kell dugni a koax kábelt a TV-be és bejönnek az adók, sőt, én azt is észrevettem, hogy ebben az esetben van egy csomó HD csatorna, míg a set top box esetén a SCART csatlakozón sima SD adás jön csak át. Van műsorújság meg teletext is.
Nem kell semmilyen CI kártya a vételhez, csak egy DVB-C képes TV.
A minap gondolkodtam...

#18 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:23

Üzenet megtekintéseIdézet: barii - Dátum: 2012. 12. 13. 13:58

@Watt: én közben fel is hívtam őket. Egy részét annak amit mondott, leírtad, egy részét nem, egy részét pedig bár írtad, nem értettem volna.
Szal üvegszálon jön az internet egy dobozba. Onnan a tv kábelen megy analog és digitális módon is. Tehát csak ki kell majd cserélni a TV-t, és kész, onnantól a digitális jelet veszi ugyanarról a kábelről. Azt mondta, hogy DVB-C-s TV-k esetén továbbra is analog előfizető vagyok, mert nem garantálják a hibátlan HD-t, csak akkor, ha tőlük van box-om. Azt mondta, hogy sima digitális box 300/hó, a HD-s az valóban 1000/hó, ahogy fenn is van, de ha szerencsém van, akkor megúszom a DVB.-C miatt.

Szerintem viszont magadnak bonyolítottad túl a dolgot. Ugyanis az általad leírtakból is az jön le, hogy egyáltalán nem releváns az az infó, hogy neked üvegszál jön be a lakásba. A TV-be koax kábelt dugsz így is, úgy is és DigiTV esetén jön rajta az analóg és a digitális is. (Ezt írtam én is a blogomban.)
De a lényeg, hogy működni fog.

#19 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:31

@Watt: igen, csak nekem a HD az összefüggésben van a HDMI szóval, és valahogy fura volt, hogy a TV kábelen átmegy.
Semmivel nem rosszabb a DVB-C mint a HDMI?

#20 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 13. 13:40

Üzenet megtekintéseIdézet: barii - Dátum: 2012. 12. 13. 14:31

@Watt: igen, csak nekem a HD az összefüggésben van a HDMI szóval, és valahogy fura volt, hogy a TV kábelen átmegy.
Semmivel nem rosszabb a DVB-C mint a HDMI?

A rövid válasz erre talán az lehet, hogy a HD ilyen szempontból nincsen összefüggésben a HDMI-vel... Sőt, ha már itt tartunk, YPbPr bemeneten is átmehet HD jel, pedig az analóg. (Itt találtam erről egy elég jó összefoglaló táblázatot.)
Illetve amiatt is rossz az elméleted, mert ha esetleg mégis set-top-box-on keresztül HDMI kábelen tolod be a képet a TV-be, a box attól még az antenna kábelen jövő DVB-C jelet alakítja át videó jellé és küldi át a HDMI kábelen... Tehát a DVB-C kikerülhetetlen elem a láncban. (Kábeles előfizetés esetén.)

Szerkesztette: Watt 2012. 12. 13. 14:01 -kor


Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó