HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Eltűntek a netbookok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Eltűntek a netbookok Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:19

A tabletek nyomása és új processzorok hiányában idénre kiszenvedett a netbookok szegmense, az Acer és az ASUS sem gyárt már idén ilyen eszközöket. Az eredeti koncepció él tovább, csupán a billentyűzetről kell már lemondani.
https://www.hwsw.hu/hirek/49574/acer-asus-intel-atom-netbook-tablet.html

#2 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:19

Akkor elméletileg megmenekültek a cerkás notik.

#3 Felhasználó inaktív   szalszal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:40

Én sosem hittem ebben a kategóriában. Egy szerencsétlen öszvérnek tartom/tartottam.
Tipikusan az az eset, amikor mesterségesen generálnak igényt valamire. Most nem jött be.

#4 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:46

@szalszal: de bejott ,mivel vittek mint a cukrot, az hogy most nevet valtott es tabletkent jon ki attol az meg ugyanugy netbook

a 100 evvel ezelotti auto szinte semmiben nem hasonlit egy maira, megis autonak hivjak
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:52

@vers: Nem. A netbook egy kis laptop, míg a tablet kvarcjáték. A kettő között használhatóság szempontjából a különbség nagyjából ég és föld a netbook javára - viszont a tablet sokkal hordozhatóbb.

#6 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 18:55

@szalszal: Öszvér volt, amit aztán a technológia fejlődése okafogyottá tett. Mindenesetre jól jelezte azt az erős fogyasztói igényt, hogy a felhasználók mobileszközöket akarnak. Mobilabbakat, mint az általános 15-ös cerka notebookok, de nagyobbakat, mint az okostelók. A tablet gyakorlatilag okafogyottá tette ezt a kategóriát.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 19:02

Akkor kihaltak a netbookok. Beleálltak a földbe. Pokolba lovagoltak. Beleköptek a levesükbe. Irán betiltotta őket. A Facebook legnagyobb hibája a netbookok.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 19:14

Vicces, pont mire lenne hozzá megfelelő hardver hogy kellően alacsony fogyasztás mellett még vékony is legyen illetve ne haljon be egy pasziánsztól.

#9 Felhasználó inaktív   enyac 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 19:48

Én nagyon sajnálom, hogy vége ennek a kategóriának. Másfél éve nyúzok egy HP Mini 110-est, nekem bevált munkaeszközként. Mindenhol nálam van, a beépített 3G modem segtségével el tudom intézni az ügyeimet, kézben tartok mindent, erről mennek a prezentációim. A munkám miatt szükségem van egy teljes értékű PC-re, ez pedig az; szoktam rajta dolgozni is kiküldetéseken, nem vészes ergonómiailag. Linux fut rajta, a 6 cellás akku pedig elviszi ítéletnapig. :-) Szóval én vennék még ilyen gépet. Valóban indokoltnak érezném az Atom processzor kiváltását valami erősebbel, ill. a kijelző felbontásának növelését, de akkor is vennék ilyet, nekem bevált. Hatékony, kicsi, szeretem. Remélem a jövőben azért tudok majd valami hasonlót szerezni, ha ekkora gépek nem is lesznek, de talán 11.6"-os méretben nem szűnik meg a koncepció. Addig meg nyúzom ezt, amíg atomjaira (Atomjára?) nem hullik... A tapipadolás nem nekem való.

#10 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 19:59

@enyac: "Remélem a jövőben azért tudok majd valami hasonlót szerezni, ha ekkora gépek nem is lesznek, de talán 11.6"-os méretben nem szűnik meg a koncepció."

A 11-12 régóta létező méretkategória, szerintem ez marad. Egyébként a netbookok is 7-8" körül kezdték, aztán villámgyorsan megnőttek. Gondolom 10-11" környékén lehet az a határ, ami alatt a fizikai billentyűzet már egyre inkább kényelmetlen, kvázi súlyfölösleg.

#11 Felhasználó inaktív   thinktura 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 20:01

Ne essünk már marketingcsapdába: az Atomok túrót sem fejlődtek, a lassan négy évvel ezelőtti teljesítmény akkor is bakfitty ma, ha ezt DDR3 memóriával produkálják. Az is kiderült, hogy a fogyasztásban a proci csak egy tényező, tehát indokolatlan az Atomok energiaspórolásával ma használhatatlan pc-ket csinálni. A fenti képen látható Amilo Mini újkorában elég pöpec volt, bár a RAM foglalat valahol őskáoszi mélységben rejtőzik benne, és a vinyója is inkább gazdaságos, mint gyors (4200-as 1,8"-as pata zif-es csoda). Nade pár éve még kényelmesen elment rajta egy xp, egy vmware playa és lehetett benne dolgozni. Mára már a mai felpatchelt xp mellé nem lehet vírusírtót rakni, akkora procit kérnek. (Ehhez a 217 körüli passmark a procin tényleg fájdalmasan kevés.) Egy mai netbook proci, még ha ócska E-3xx, E-4xx vagy valamilyen le- és felszármazottja, az is minimum 600-700-as passmarkot tud, igaz, két magon, tehát magonkéntépphogy másfélszer gyorsabb csak, mint a régi Atomok. A másik, hogy a korai netbookok képernyője nem csak méretre de felbontásra is nagyon kicsi volt, talán 800x480-al indítottak az első 7"-osak. Szintén a fenti Amilo Mini nagy durranása az volt, hgoy 8,9"-ba begyömködték a matt (!!!) 1024x600-as felbontást, amin alapvetően sok minden elfért. Ehhez volt WLAN, bluetooth, és az 1kg menetkész tömeg (+táp). A 10"-os kijelzők 1024x600-ban ugyan jobban láthatóak voltak,de a tömeget megnövelték, de ugyanazzal a proci kategóriával nem sok mindenre voltak jók.
A mai netbook utódok a 11,6"-os cerkás 1366x768 masinák (mint pl. az Acer Aspire One 756 :) )-ok meg bőven be tudnak lépni ebbe a "productivity" osztályba, ezeken messze nem csak "tartalmat fogyasztani" lehet, hanem dolgozni is. Úgyhogy a trükk a hírben az, hogy a netbookok régi kategóriája szűnt meg, amit levált egy új, más teljesítménnyel (a mai UL cerkák 1100 passmark körül járnak), más képernyővel, és alapvetően ugyanazt a felhasználást célozzák, csak sokkal komfortosabban, mint az egykori elődeik - és nagyjából ugyanazon az árakon.
http://www.freeoffice.com - Softmaker Office std 2010 alapú, ingyenes Office, Windowsra
http://www.officeviewers.com - Megnyit, megnéz, keres, pdf exportál, nyomtat - 4 - 4MB.
http://www.softmaker...glish/of_en.htm - SoftMaker Office 2012 - Windows, Linux, Android

#12 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 20:19

Akkor nem csak én nem értettem hogy hogy van egyeseknek arcberendezése ,h 2011-12-ben még atomos netbookot próbáljon eladni AMD-s helyett. Még az nvidia ion is ritka madár volt.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#13 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 20:30

Nálam is egy majd" 4 éves Acer Aspire One A150 szolgál, amire vettem (egyetem, utazgatás) tökéletesen elég volt. Igaz most meghalt a kijelzője, de (panelcsere után) remélem még sokáig hasznát veszem a kis dögnek. :)

#14 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 22:42

"A netbook koncepciója, az apró, könnyen hordozható multifunkciós készülék, amely hosszú üzemidővel rendelkezik és a tartalomfogyasztást a -termelés elé helyezi, töretlenül él tovább a tabletek formájában, amelyek azonos hardveres alapokon és hasonló méret- és tömegosztályban, azonos áron viszik tovább a lángot" - es egy tegra 3-as tablet valoszinuleg lepipalja az atomot :) legalabis GPU szinten tuti, es mindezt toredek fogyasztassal (es meg a full hd-s kamerammal csinalt felvetelt is meg lehet nezni egy tableten, meg HDMI-n keresztul is, nem kepkockakban mint a netbook-on, kiveve az nvidia ion-t, ami persze vitte).

#15 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 22:48

@LyCC: az atom gyorsabb mint a tegra 3

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#16 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 22:54

@vers: a te valosagtol elszigetelt kepzeletedben (elnezest)
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=samsung_exynos5_dual&num=3


#17 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 23:03

@LyCC:

http://www.sg.hu/cikkek/94302/jobb_a_tegra_3_nal_az_uj_atom_processzor
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#18 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 23:06

földbe álltak a netbookok!
a gyártóik a pokolba lovagoltak, eddig.

#19 Felhasználó inaktív   NetTom 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 02. 23:15

Nincs windows8 support... nemcsoda.

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 03. 07:30

@ThomasS31: na, annak sok köze van hozzá:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó