HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Tízszeres különbségek az európai mobiltarifák közt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Tízszeres különbségek az európai mobiltarifák közt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 01. 10. 12:59

A szegény és gazdag uniós országok közti szakadék további mélyüléséhez vezethet a nagy európai mobilcégek árazási gyakorlata, véli egy független piackutató, mely decemberben az összes európai ország tarifaszerkezetét összehasonlította. Az árak közti különbség hasonló termékek esetében olykor tízszeres is lehet.
https://www.hwsw.hu/hirek/49614/piackutatas-rewheel-mobilszolgaltato-telenor-vodafone-magyar-telekom-telefonica-deutsche-telecom-france.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 12:59

De amikor ezt mi mondjuk, akkor ez fazság...de most hogy jól kielemezték taláááán van benne valami :)
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   mizu12 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 28
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 13:15

Utolsó mondat rendben van: közpénzt be- aztán a haverokon keresztül kifelé talicskázunk egy biztosan veszteséges állami vállalatba, amitől azt reméljük, hogy versenyképes lesz, és lenyomja a szemét multik árait.
Fontos: állami cég.
Már az "elmúlt40"-ben sem sikerült, ha nem volt monopóliuma..

Erről az "Állami áruház" c. film jut eszembe. Dunaparti csónakházban...

#4 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 13:25

Nálunk verseny nincs, kb. azonos magas árak mindenhol, piac leosztva, GVH meg cseszik vizsgálódni, azok is le vannak fizetve. Semmi nem változik itt. Ugyan az a 40 év elmúlt, de ami helyette van, az ugyanaz, csak már másképp hívják.

#5 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 13:32

@mizu12: miért kell mindig az elmúlt40-el jönni? Nemcsak fekete és fehér van. Itthoni multi és nem állami cég otthon igenis elég nagy részben állami mert az állam által birtokolt részvényhányad meghatározó szerepet biztosít a vezetésben. Ott miért nem adják el azokat a részvényeket? (Pl Telekom A, Német T-Com, etc...) A teljes államiság ugyanúgy nem megoldás mint a teljes szabályozatlan verseny nulla állami szabályozással/szereppel ami előbb utóbb mono/oligopóliumokhoz vezet.

Számomra a meglepetés a német eredmény, ugyanis itt a fórumon leginkább az osztrák árakra vágynak, de volt aki a német árakat is dícsérte, de itt ez nincs megalapozva... Nekem személyes véleményem mindenesetre hogy az osztrákokat a roamingolók is nem csekély mértékben támogatják (hatalmas turizmus és nem elhanyagolható lehet a hívásindítások/fogadások mennyisége főleg most hogy "olcsó" a roaming), úgy könnyű olcsón szolgáltatni.

#6 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 13:40

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2013. 01. 10. 13:32

@mizu12: miért kell mindig az elmúlt40-el jönni? Nemcsak fekete és fehér van. Itthoni multi és nem állami cég otthon igenis elég nagy részben állami mert az állam által birtokolt részvényhányad meghatározó szerepet biztosít a vezetésben. Ott miért nem adják el azokat a részvényeket? (Pl Telekom A, Német T-Com, etc...)

Mert az elmult 40+20 evrol van tapasztalatunk. Itthon nem sok jelentosege van, hogy mas orszagokban esetleg mukodhet normalisan is egy allami ceg. Itthon mas tapasztalatok vannak ezen a teren. ;-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#7 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2013. 01. 10. 12:40

Itthon nem sok jelentosege van, hogy mas orszagokban esetleg mukodhet normalisan is egy allami ceg. Itthon mas tapasztalatok vannak ezen a teren. ;-)

Samott


Hát a téma most pont az lenne, hogy nem állami cégek produkálnak európa dobogós árakat.
Pedig a piac önszabályoz, hogy bizonyos (bukott) körök mantráját idézzem. Na persze, a piac ... a piac talán igen, de hol van itt PIAC

#8 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:23

Üzenet megtekintéseIdézet: erdeklodo - Dátum: 2013. 01. 10. 14:10

Hát a téma most pont az lenne, hogy nem állami cégek produkálnak európa dobogós árakat. Pedig a piac önszabályoz, hogy bizonyos (bukott) körök mantráját idézzem. Na persze, a piac ... a piac talán igen, de hol van itt PIAC

Ja, hat kellene egy jol szabalyozo allam is hozza. ;-) Mi lett volna pl. ha beengedik a Digi-t peldaul? Kevesebb kenopenz a kampanyra?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#9 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:30

Én anno ezért imátkoztam, azért (amikor felreppent a hír), hogy egy kínai cég legyen a kihívó fél. lásd az alábbi cikket: https://www.hwsw.hu/hirek/47178/mobilszolgaltato-kina-aukcio-frekvencia-nmhh.html

Ugye, ahogy a cikk is írja, idézem:

"Ha esetlegesen kínai lesz a negyedik mobilszolgáltató hazánkban, az több szempontból is hatalmas pofont jelentene a három inkumbens piaci szereplő, illetve azok anyavállalatai számára. Nem kérdéses, hogy egy ilyen szcenárió esetén a kínaiak számára a megtérülési kényszer kevéssé lesz majd szempont mint bármely más jelentkezőnek, ezzel pedig olyan gyilkos árverseny vehetné kezdetét a piacon, amibe a kevésbé tőkeerős operátorok könnyen bele is roppanhatnának."

Beleroppanni? Kit érdekel! Legyen! Őket érdekelte valaha is, hogy mit akar az ügyfél?

Ennek én roppantul örülnék, hiszen biztos, hogy szinte azonnal mennék át a jelenlegi szartó... és fél áron lehetne talán beszélni stb... És nagy ívben tennék arra, hogy mi jó a jelenlegi operátoroknak és mi nem. Jelenleg Angliában is van egy olyan csomag (biztos, kinti forrásból tudom), hogy 10 fontért (3500 Ft) olyan csomagot lehet kapni, amibe elég sok minden belefér, még a mobil net is, nálunk hol van ennyiért ilyen? MAx havi előfizetéssel... az én olcsó előfizetésembe is, 40 Ft körül van a percdíjam is és még sorolhatnám, hogy mit nem kapok a pénzért cserébe...


#10 Felhasználó inaktív   olee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:34

Na, itt Ausztriában.

http://www.bob.at (Ez a Vodafone = A1 interneten/telefonon előfizethető brand-je.)
Smartbob XL
előfizetésem van.

Ez tartalmazza:
1.5 GB adatforgalom
1500 perc bármilyen belföldi hálózatban
1500 sms
Ára: 9.9 Euro = 2870 Ft

Vagy hasonló a T-Mobile-nál (akármilyen egyesület, stb. tagoknak):
http://www.t-mobile.at/handytarife/member/member.php#tab2
1000 perc
1000 sms
1GB
= 16 Euro

24 Euro-ért (7000 Ft) már olyan csomagot adnak, amiben 200 perc beszélgetés van külföldre Európába, és 1000 sms külöldre bárhova a világon.

#11 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:39

kiváncsi leszek, mikor jön majd az első megmondóember, aki bevédi és sajnáltatja az itthoni szolgáltatókat :D

#12 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:55

@Koxminator: Aki védi Őket, az biztos ott dolgozik. :)

#13 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:59

@mebefog: Már trögtön az elsőnél "10 Mb = 100 e-mail + 10 oldal + 10 fotó" 10 Mb manapság mire elég? Nekem a legtöbb levelem nagyobb (vagy legalább megközelíti azt) 10 Megánál. Tényleg szánalmas!

#14 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 14:59

@Koxminator: remélem nem lesz ilyen mert az ilyen mostani "vérzivataros" szektoradós környezetben is összehozott szegény T-Com bevételarányosan 10%-os nyereséget. Tudom a Voda, tudom a Telenor... De: amióta látom hogy miket nem könyvelnek el a multik az anyacég felé költségként és milyen áron, azóta egyszerűen nem tudom komolyan venni azt hogy könyv szerint nyereségesnek vagy veszteségesnek hozzák ki magukat.

antyg: igen erre írtam én azt hogy ha a Digi nyert volna vagy kínai azt a mostani inkumbensek ugyanúgy szétszedték volna ahogy kell elvégre minek levágni az arany tojást tojó tyúkot...

#15 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 15:13

@antyg: nem hiszem hogy hosszútávon kifizetődő megoldás a létfontosságú szolgáltatások külföldi kézre szervezése...
történelemből tudjuk, hogy a háborúk államok közt szoktak kirobbanni (valamiért ekkorák az optimális hatalmi szervek), nem célszerű egy államnak/lakosságának a másiktól függnie.

Mindamellett, hogy rövidtávon mindenképpen megéri, meg lehet nézni hogy mi lett az évek során meghozott "rövidtávon megéri" döntések eredménye. (nem mondom, hogy az utókor nem szarja el amit hagyunk neki, de azt igen hogy elszarja amit nem)

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 15:26

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2013. 01. 10. 15:13

@antyg: nem hiszem hogy hosszútávon kifizetõdõ megoldás a létfontosságú szolgáltatások külföldi kézre szervezése...
történelembõl tudjuk, hogy a háborúk államok közt szoktak kirobbanni (valamiért ekkorák az optimális hatalmi szervek), nem célszerû egy államnak/lakosságának a másiktól függnie.

Jaj ugyanmár.
Egyrészt ha háborúba keverednénk, az régen rossz. A honvédség létszáma max. 26k fő, és az sincs teljesen feltöltve. A feltöltött létszám nagy része pedig irodista (a létszám fele Bp-en "állomásozik"), szóval van párezer ember, aki fegyvert tudna fogni.

Másrészt meg háború esetén is mi lenne? A berendezések itt vannak, itt működnek, itthonról üzemeltetik magyar szakemberek. Vagy szerinted a német té központban van egy "kill switch", amivel le tudják lőni a magyar hálózatot?

És amúgy meg kivel harcolnánk: Németország, Nagy Britannia, Norvégia? Ugyanmár.

Szerkesztette: xclusiv 2013. 01. 10. 15:26 -kor


#17 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 15:31

@sir ny: 1. Nem én kezdtem meg minden szolgáltatásnak a külföldre történő szervezését.
2. ha ez a külföldre történő szervezés csak az én zsebemben tart pár ezer plusz Ft-ot, akkor legyen, és felőlem kis bantu gyerekek is csinálhatják, nem igazán érdekel. Az én pénzemmel ne játsszon senki!
3. az, hogy, ha kirobban egy háború, akkor már ugyan mindegy, hogy ki szolgáltat.
4. legalább egy példát mondj mik votlak azok a "rövid távon megéri" döntések.
5. mind a három mobilszolgáltató, legnagyobb része külföldi kézben van (ez tény)... nem mindegy, hogy a 4. is ott lesz?! (A vodafon milyen? - Angol, A Telenor milyen? - Norvég (100%-os tulajdonrésszel), A T-Mobile milyen? Német. na???)

#18 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 16:28

Remélem a farok helyet cserél a szolgáltató és az ügyfelek között egyszer. Én nem fizetek ezeknek egy centet sem.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#19 Felhasználó inaktív   lasz44 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 16:44

@olee:
Nagy igazság van itt leírva!! Talán ami még hiányzik a reálisabb hasonlathoz, hogy ott mennyi a minimálbér? Mennyibe kerül átlagosan a kenyér vagy 1/2 liter nevesíthető üdítő?
Nekem pl. valamivel több mint hatvan percet jelent a 10 vagy a ~2900 HUF!
Egy percem durván 1 zsemle ára.. Tulképpen a triádok közül még a nekem legkedvezőbb amit használok. Az árak miatt kizárólag hang kapcsolatra.
Azt a tételt sajnos nem ismerik a provider -ek, hogy az olcsóbból többet vesznek. A sok kicsi meg sokra megy! Tehát a le rablás nem azonosítható a piaci érdekkel sem!

#20 Felhasználó inaktív   BubuMage 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 60
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 10. 18:13

Németország, prepaid csomag: 15cent minden mobil irányba. Vezetékes irány 500 perc erejéig flat csomag EU-n belül. Havi 10 EUR. Szolgáltató: Blauworld.de Minden feltöltésnél ad 60-120 perc ingyen beszélgetést a hálózatán belül. E-plus hálózatot használja.

Lehetne országon belüli flat is havi 20EUR-ért. Ez korlátlan beszélgetést biztosit mind vezetékes mind mobilok irányába Németországon belül.Pl: blau.de, Debitel stb.


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó