HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Újraosztja a lapokat a Facebook keresője - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Újraosztja a lapokat a Facebook keresője Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:10

Napok óta zsong a web, sokan azt találgatták, hogy mit jelent be a Facebook soron következő fejlesztői konferenciáján. Megint várták a Facebook-mobilt, esetleg egy új felületű mobilos klienst, új hirdetési megoldásokat és sok egyéb mást, de arra senki nem tippelt, hogy a Facebook a Google hazai pályájára merészkedik és teljes értékű keresőt indít.
https://www.hwsw.hu/hirek/49646/facebook-kereso-graph-search-google-kozossegi-web.html

#2 Felhasználó inaktív   zsolt501 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:10

Biztos kell ez nekünk?
Mikor a Facebook-on egy hozzászólás vagy egy cikk közzététele akár napokat is csúszik, vagy egy személyes üzenetet több óra múlva kap meg a címzett, akkor nem hiszem, hogy ez a legfontosabb fejlesztési irány...

#3 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:25

@zsolt501: pedig de, mivel a nyitooldal sokaknal a facebook , es allandoan nyitva van , mar nyugos ramenni a google oldalara, plane hogy altalaban rohadt lassu

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#4 Felhasználó inaktív   Deller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:32

@vers: "mar nyugos ramenni a google oldalara, plane hogy altalaban rohadt lassu"
Mi?? Melyik?? Mikor??

Az a baj, hogy szerinted, aminek akár csak 0,000000001%-nyi köze is van a GOOGLE-höz, az csak lassú, lag-os, bug-os, ócska, buta, sz*r szemét, cikis, használhatatlan, felesleges lehet csak... Remek.
"csak egy őrült számtech szaki"

#5 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:50

@Deller: Abban igazat adok versionnek, hogy egy pár hónapja gyakran előjön nálam a következő: Keresek valamit Google-ben, beírom amit szeretnék, és felül megmarad a keresősáv az általam keresett kifejezésekkel, a fókuszt átadja az alatta lévő területnek, de nem tölt be semmit. Külön kattintani kell a kereső gombra. Azért ez így nagyon nem profi. A hiba megvan Windows 7-8, Ubuntu 12.10 alatt Firefox, Chrome és Windows esetén Internet Explorer böngészővel is.

/off:
vers: az megvan, hogy külön cikket kaptál Appleblogon? :) http://appleblog.blog.hu/2013/01/15/versionnek_igaza_lett_a_surface_csunyan_megszorongatta_az_ipadet

#6 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 12:57

@useless: Akkor esik meg (nalam legalabbis) ha a net akad egy fel pillanatra, gondolom lehal az AJAX alatta es nem all talpra ha visszajon a net (dob egy hibat oszt jonapot). Annyira azert nem gyakori, nalam igen ritkan esik meg. Ellenben az kibaszotul (mar bocsanat) idegesit, hogy a chromebol sorban kell kitiltanom a bovitmenyeket mert a baratnomnek lehal a facebook chat miattuk...

#7 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 13:03

a google nagyon meg fogja ezt szivni , mivel mindenki facebookot hasznal , a microsoft pedig torvenyes modon a facebookot teszi nyitooldalra a tablain , azmeg attetelesen binget hasznal
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#8 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 13:22

@Deller: bármilyen hihetetlen számodra, nem csak hozzád hasonló, antiszociális kockák léteznek a világon, hanem van pár millió fb-függő, ostoba tini is, akinek a napi internetforgalma 99%-át az FB és a YT teszi ki.

#9 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 13:26

@vers: Jaja, es a w8 tablak meg terjednek mint a futotuz! Arrol nem is beszelve hogy annyira szep lett a design hogy mostantol a bing + facebook mar tizszerte relevansabb talalatokat fog adni mit a google keresoje! Azt meg nem is mondtam hogy mivel ugye az iPad halalra van itelve meg az android is ugyebar, mostmar semmi kerdes hogy ez akkorat fug utni, hogy semekkorat...

#10 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 01. 16. 13:37

A Bing, mint a kereső alapja miért nincs egy szóval sem megemlítve a cikkben?

#11 Felhasználó inaktív   Csicsó82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:08

Zsolt501-el értek egyet ennél sokkalt fontosabbak is lennének pl. Kis Pistát keresem és kiadja Nagy Évát ez több mint gáz, és ez csak egy kardinális probléma.

#12 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:16

@vers: nekem tuti nem, faszbukom sincs, de nem is ez a lényeg
a google egyáltalán nem lassú, és egyeduralkodó, ennyi, pedig relatív új versenyző a keresőkben
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:18

@bviktor: akinek nincs faszbukja csak antiszociális kocka lehet? Esetleg az nem lehet hogy vannak igazi barátai oszt épp sörözik velük amikor a többi meg épp a fácsén rejszol valami macskás videóra? :D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:26

Jah és mindez mikor fog magyarul, mandarinul és a hindi ezer nyelvváltozatán érteni? Ahogy a goole most ért. Ne vicceljünk kérem.

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:40

Nem vagyok nagy arckönyv rajongó, de ennek már tényleg nagyon ideje volt. A milliárdnyi tetszésnyilvánításnak nincs is értelme, ha az ember nem tud egyet visszakeresni például.
Ezzel már eléggé beérnek, hogy tényleg el is lehessen adni valamit rajta keresztül, és nem csak "azért kell jelen lenni, mert menő" kategória.

A Gogolt szerintem azért nem szerencsés még ezzel egy kalap alá venni, mert az mégiscsak egy jóval általánosabb forrás. Persze keres a facebookon is, de azok szörnyű találatok, úgyhogy én ezt inkább kiegészitőnek látom , mint riválisnak. Aztán majd ha működik, és használják is... :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:41

@Atko: bezony, a facebook még mindig küld félig angol nyelvű e-maileket :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#17 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:41

@moonman: Mert nem az a kereső alapja? :) Ettől függetlenül megemlíthették volna, mert ha nem talál a keresésre releváns találatot, akkor behúz a Bingből idevágó tartalmakat.

#18 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:42

@Gabibácsi: Az, hogy valaki fent van Facebookon egyből kizárja, hogy legyenek valódi barátai? Ugyan hagyjuk már ezeket az ezer éve elkoptatott "érveket".

#19 Felhasználó inaktív   Stefling 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:46

Olvasgatom itt a hozzászólásokat, de sokan hatalmasat tévednek, több ponton is.
Például szerintem arra a sorsra fog ez jutni, mint a kugli +, én biztosan nem fogom használni, akkor sem egy olyan lesz, mint a több éve a terepen lévő google keresője.
Az, hogy a kugli keresője lassú, csak cáfolni tudom, akinek lassú, az vegyen új gépet. A face pedig nem küldi el órák múlva az üzenetet, ezt sem értem teljesen...
Ha esetleg ez a gráfos dolog mégiscsak bejön, akkor ahhoz szerintem minimum kelleni fog 2 év, főleg nálunk, mivel 6-12 hónap, mire itt aktivizálódik az biztos lesz ősz/tél környéke, + mindenki megismeri, használja, kiforr +1 év, de ismét hozzáteszem, HA bejön a dolog. :D
Ott van pl a bing, soha nem használtam és szerintem más se nagyon használja, tök felesleges. Aki chrome-ot használ az meg csak beírja a keresőbe az adott témát, amit keres aztán helo... a többi böngészőnél nem tudom hogy van, sok új verzió jelent már meg, nem szoktam tesztelgetni őket, lehet már ott is működik ez az elv, de végülis ott is ott a keresősáv. Max lesz egy olyan plugin, aminek a segítségével a gráfos kereső lesz beállítható alapértelmezett ekresőmotorként.

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 16. 14:48

@useless: nem ezt mondtam, de bizony előttem itt ki lett fejtve hogy aki nincs faszbukon az antiszociális kocka
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó