HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Notebookvásárlás: a garancia is számít! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Notebookvásárlás: a garancia is számít! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:05

Egy notebook vásárlása előtt sok kérdés kerül szóba, a fizikai méretek, a kijelző felbontása vagy a memória mérete mellett azonban általában kevés szó esik a garanciáról, pedig ezen a területen a gyártók kínálata igen nagy szórást mutat, van ahol majdnem 100 ezer forinot kell fizetnünk olyasvalamiért, ami máshol benne van az árban.
https://www.hwsw.hu/hirek/49671/notebook-garancia-acer-asus-apple-dell-hp-lenovo-sony-samsung-toshiba.html

#2 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:05

Az Én Dell Inspiron N5110-es laptopomhoz 3 év helyszíni garancia tartozik, ha szükség volt rá, mindig kijöttek és megszerelték. Viszont ennek a gépnek annyi hülyesége kijött már, hogy az hihetetlen. Ott tartunk, hogy már nem jön ki a Dell, és telefonon csak annyit mondanak, hogy futtassa le a diagnosztikát. Ez persze nem mutat ki semmilyen hibát, így ráfogják szoftveres hibára.

Már ott tartok, hogy lassan az operációs rendszer se fut el. :(
Persze a diagnosztika továbbra se jelez semmit.

#3 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Szemilan - Dátum: 2013. 01. 22. 09:05

Az Én Dell Inspiron N5110-es laptopomhoz 3 év helyszíni garancia tartozik, ha szükség volt rá, mindig kijöttek és megszerelték. Viszont ennek a gépnek annyi hülyesége kijött már, hogy az hihetetlen. Ott tartunk, hogy már nem jön ki a Dell, és telefonon csak annyit mondanak, hogy futtassa le a diagnosztikát. Ez persze nem mutat ki semmilyen hibát, így ráfogják szoftveres hibára.

Már ott tartok, hogy lassan az operációs rendszer se fut el.
Persze a diagnosztika továbbra se jelez semmit.


Én jártam úgy egy Dell Inspiron-al még 2009-ben, hogy az ügyfél előtelepített gyári Vista-val kérte (akkor még nem volt Win7).
Felment a Vista, felhasználói programok, winupdate és ment egy kis optimalizálás is hogy gyorsabb legyen az a lomha Vista.
Igenám, de restart után behalt a Vista. Újratelepíteni a gyárit meg csak úgy lehetett, hogy pendrive-ról raktam rá egy sajátot, majd a Dell recovery lemezével ment fel egy Vista, arra rá a recovery segédprogram ami képes volt életre kelteni a vinyón található előtelepítő recovery-t.
Ezekután kevesebb és kisebb optimalizációt próbáltunk kollégával hogy megnézzük arra mit reagál, de úgy is behalt. Mehetett újra az egész procedúra...
3. ilyen behalás után fogta magát a gép és úgy tönkretette a saját vinyóját, hogy a bios fel sem ismerte... Mehetett vissza a laposka 3 napos cseregarba a nagykerbe...
Nekem itt ásta el magát a Dell örökre. Hogy a búsba lehet így belenyúlni egy oprendszerbe gyárilag hogy bármilyen kis gyorsabb működést elősegítő optimalizációra így reagáljon...


#4 Felhasználó inaktív   Necza 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:46

@Croix: Nem tudom mi bajotok az inspiron-nal, nekem egy 9400-es modell van most már több mint 5 éve és nagyon jól kiszolgál. Volt rajta Vista is, bár az tény, hogy azt nem szerettem de ha lassabban is mint a win 7, de működött. A win 7-el pedig egész jól karcol még az öreglány....szóval ne írjuk le a Dell gépeket!!! Minden márkából ki lehet fogni rossz példányt.

#5 Felhasználó inaktív   Deller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:47

@Szemilan: Ha garos még a noti és a megoldás érdekel, kérlek, keress meg privátban, e-mailben (deller)@(mailbox).(hu). A ProSupport sajnos esetedben felejtős.
"csak egy őrült számtech szaki"

#6 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:49

@Croix: Nekem nem volt gyárilag telepítve Windows, Free Dos-al jött. Ellenben van itthon gyári MSDNA-s Win 7/8. Van, hogy a legelső indításnál (telepítést követően, driver minden nélkül, tehát tisztán csak a windows) is kiír egy üzenetet. Szerinte egy program megakadályozta egy másik program indulását, próbálja meg újra elindítani a programot, vagy váltson át a másik programra és javítsa ki a hibát.

Elég vicces kis üzenet, de a válaszlehetőségek között csak átváltás, vagy újra lehetőség van. Először, amikor elkezdte csinálni ezt, úgy gondoltam hogy újratelepítés megoldja. De mikor az első indításnál is ezzel szembesültem.....
A Win 7 onnantól kezdve a legtöbb indításnál kihozta ezt a kedves üzenetet. Windows 8 csak ritkán.
De a "magától törlődnek" a böngészési előzmények stb... is előjön, pedig nincs neki beállítva.

#7 Felhasználó inaktív   Deller 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:52

@Croix: szerintem nem a DELL, hanem a M$ a te ellenséged!
A noti mellé adott DELL-es telepítő CD/DVD (XP, Vista, W7), vagy OEM Windows-os telepítővel, illetve hálózatról eddig hiba nélkül tudtam telepíteni bármilyen DELL notit, amikor szükség volt rá, 2008 óta túl vagyok már pár száz darabon.

Amivel viszont gyártó függetlenül bajok vannak, az "előre gyártott", driver-ezett, moddolt "corporate Win image"-ek bitlocker-rel kiegészítve, amiket ugye a multik előszerettel használnak.
"csak egy őrült számtech szaki"

#8 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 09:55

@Nezca/Deller/Szemilan
Látom nagyon félreértettétek... Maga a dell mint hardver ok, de az ahogy belenyúltak az előtelepített Vista-ba, na azzal volt nekem bajom. MSDNA-s Vista normálisan optimalizálható volt minden gond nélkül, de az előtelepített behalt bármit is csináltál neki.

Szerkesztette: Croix 2013. 01. 22. 09:55 -kor


#9 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 10:37

@Deller: MSDNA-s Windows-om van. A Géphez egy CD-t adtak Free DOS-szal, még csak drivereket tartalmazó lemezt se kaptam! Mindent a hivatalos support oldalukról kell letölteni.

#10 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 10:38

@Croix: De az enyém nem előtelepített.

#11 Felhasználó inaktív   Szemilan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 10:42

@Deller: Írtam.

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 11:07

erdekes, alapos cikk!

egy problemam azert van. azt irja a cikk:
"altagosan 3-5-10 munkanap a javitas"

namarmost ezzel ugy jar az ember, ahogy az egyszeri statisztikus, aki belefulladt az atlag 10cm-eres vizbe..

jo lenne tudni, hogy a cegeknel a kirivoan problemas eseteket hogy kezelik vajon. (sajnos van remtortenetem..)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:05

@bogdan: Kösz, jól esik az elismerés.

#14 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:09

nem gyakran osztom! :-p
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#15 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:16

Sajnos az Apple szakasz nem igaz!!!!!!!!!!
A helyzet még ennél is rosszabb.
Nekem az 5 helyett 60 napig javították.
Kis hazánkban nem vehető és nem aktiválható garancia hosszabítás!!!
Ha már bekatviváltad (külföldről, vagy trükkel) akkor él a garancia.
De kis hazánkban nem kapható Apple Care és magyar lakcímmmel nem kativálható!
Saját bőrömön tapasztaltam. Én is az osztrák barátomhoz "jelentkeztem be " lakni, és az ő címére aktiváltam az Apple Caret.
Ugyan vehető 2 éves garancia hosszabítás Apple viszonteladónál, de az nem Alple Care, hanem az eladó lokál akciója!!!!!!!!



#16 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:17

Legjobb gari üzleti Notikra van, abból egy használt, már olcsó, de esetleg még garanciás darab a legjobb választás (pl Hp 2540p stb)

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:19

@kenand: http://xmsapr.com/index.php/bolt/mac-kiegeszitok/applecare

#18 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:21

@kenand: ja és még annyit, hogy a szerkesztőség közvetlen környezetében a közelmúltban történt AppleCare vásárlás és aktiválás MacBook Air gépre (és utána szervizesemény is volt)

#19 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 12:53

Üzenet megtekintéseIdézet: kenand - Dátum: 2013. 01. 22. 12:16

Nekem az 5 helyett 60 napig javították.
lasd megjegyzesemet az atlag es a legrosszabb kozotti kulonbsegrol!

sajnos szerintem mindegyik cegnel van ilyen. :-(
viszont jo lenne tudni, hogy mennyi a maximum. amikor mar peldaul kicserelik az egesz gepet, es nem probaljak meg ket honap alatt kijavitani. (szandekos tulzas!)

Szerkesztette: bogdan 2013. 01. 22. 12:54 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#20 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 13:00

Úgy látom fajlődött az Apple Magyarország 2012 február óta.. Már vehető az Apple Care a boltban tehát talán aktiválható is. Szóval elértük a kambodzsai színvonalat az Apple szemében is! Hurrá!

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó