HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kész a küzdelemre az új BlackBerry - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kész a küzdelemre az új BlackBerry

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 01. 31. 08:48

Tegnap történelmet írt Kanada első és egyetlen okostelefon-gyártója, a Research in Motion. A hosszú ideje padlón lévő vállalat felállt és megmutatta, hogy kész továbbra is ringbe szállni az okostelefonok piacán. A sikerhez látszólag minden adott, de a nevet váltó cégnek így is borzasztó nehéz dolga lesz.
https://www.hwsw.hu/hirek/49730/blackberry-rim-10-okostelefon-z10-q10.html

#2 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 08:48

BBC World news- ban a demo-riportban a BB-s fickónak háttérképnek a magyar parlament van beallitva... nem akartam hinni a szememnek. Amugy szerintem eredeti otletes, ha nem lenne i5-om kiprobalnam. Kivancsi vagyok mit sikerul elerniuk, szerintem sokan vannak ugy mint en.

#3 Felhasználó inaktív   csomakk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 08:53

nekem van egy dev alphám, amire este megjött az update. nagyon adja a rendszer. Annyira intuitív, hogy reggel az android tabletem nem tudtam már kezelni, kerestem a BB-s gesztusokat. Szerintem nagyon erősre sikerült, jól belőtték a célközönséget, 5-10%-ot biztosan tartani fogják évekig.

#4 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:10

Érdekes lenne ha a Blackberry-nek bejönne a Nokia korábbi (és Elop által feladott) stratégiája, azaz olcsón adni a meglevő de elavult okostelefonokat, ezzel kihúzni addig még elkészül az új versenyképes SAJÁT rendszer.
Elsőre nekem tetszik, hozza az Android ls iOS mobilok szintjét.

Idézet

A megújuló cég számára a piaci számok tükrében belátható időn belül egyáltalán nem realitás az iPhone-nal vagy az Androiddal való versengés, az új platform sokkal inkább a Windows Phone ellenfele lehet rövid- és középtávon.

Inkább a Windows Phone próbál a Blackberry ellenfele lenni. Jelenleg még meggyengül helyzetében is többször annyi Blackberry okostelefont adnak el mint Windows Phonet.

#5 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:22

A The Verge videón látható amikor Android alkalmazást indítanak el rajta. Bár a szöveg alatta hibás mert nem emulálja a teljes Android rendszert csak portolták a Dalvik-ot Blackberry 10-re. A natív Android appok nem működnek.

#6 Felhasználó inaktív   pappagos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:30

Én egy Nokia E72-t cseréltem Samsung Galaxy SII-re. 3-6 hónap alatt nem sikerült megszoknom az érintő képernyőt. Sok szöveget írok és szenvedések árán. Ezt megelégelve kezdtem el a BB felé tekinteni, legutóbb meg is csodáltam a BB 9900-et.

Ez a cikk teljesen lenyűgözött! Én is úgy látom, hogy minden további nélkül hozza az Android és iOS szintjét. Sőt. Ha tényleg igaz a kernel elszeparálása, akkor az Androidnál meglévő fagyások, modulleállások nagyban megkönnyítik a készülék mindennapos használatát.

Jó lenne tudni a készenléti időt, mert ez a másik, amit még nem szoktam meg ezeknél az eszközöknél.

Örömteli lenne látni a BB megerősödését, mert szimpatikus a cég és valóban nagy dolgot alkottak korábban és most is, véleményem szerint.

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:37

@Maxim_: "Jelenleg még meggyengül helyzetében is többször annyi Blackberry okostelefont adnak el mint Windows Phonet."

Ebben annyira ne legyél biztos. Utolsó lezárt pénzügyi negyedévében 6,9 millió BB-t adott el a RIM, Windows Phone-ból csak a Nokiánál elment 4,4 millió darab a karácsonyi negyedévben, és akkor még ott a HTC meg a többi, amiről egyelőre fogalmunk sincs hogy mennyi, de nem is fontos. A "többször annyi" helyett inkább a "kicsivel több" a helyes kifejezés.

#8 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:47

@Bodnár Ádám: igen, csak hogy tobb mint 5 millio blackbarry-t adtal el Q4-ben :) linket nem adok, mert konkurencia.

#9 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:50

@Bodnár Ádám: Utolsó negyedéves adatokat most nem találok, de a legutóbbi ComScore szerint több mint kétszeres a BB előnye WP-vel szemben USA piacon: http://www.comscore.com/Insights/Press_Releases/2012/11/comScore_Reports_October_2012_U.S._Mobile_Subscriber_Market_Share

A Gartnernél is kétszeres a BB előnye világpiacon: http://techcrunch.com/2012/11/14/gartner-samsung-widens-its-lead-over-apple-in-smartphones-in-q33-but-overall-sales-of-mobile-handsets-down-3/

#10 Felhasználó inaktív   nagyrepa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 56
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:53

Az utolsó bekezdésben a RIM-et cserélni lehetne BlackBerry-re.

Amugy pedig végre!

Van egy PlayBook-om, azon is QNX fut. Tenyleg soha nem fagyott meg le egy ev alatt. Igaz neha, par hetente azt is ujra kell inditani, mert az appok egyszeruen 'elmulnak', kilepnek. Amugy ha megjelenik megveszem a telot.

#11 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:53

Ez a legutolsó ComScire: http://www.comscore.com/Insights/Press_Releases/2013/1/comScore_Reports_November_2012_U.S._Mobile_Subscriber_Market_Share

#12 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:54

@Maxim_: És egy csak amerikai jelentés mit is mond vajon?

#13 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 09:59

@pappagos:
http://www.theverge.com/2013/1/30/3929760/blackberry-z10-review

"could not make it through an entire workday without requiring a recharge or battery swap"

"BlackBerry says that it"s launching the Z10 and BlackBerry 10 with about 70,000 apps. I know what you"re thinking: that"s a lot of apps to come with out of the gate. Unfortunately, while testing the device I felt like it was really something like 69,000 really mediocre (or just plain bad) applications."

BBZ10 16GB: 455 font
iPhone 5 16GB: 529 font
Nexus 4 16GB: 279 font
Lumia 920: 549 font

Ezek a jelenlegi csucmodellek, innen lehet indulni az ertekelesnel, ar-ertek arany kibogozasa erdekeben.

#14 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:02

@Bodnár Ádám: "És egy csak amerikai jelentés mit is mond vajon?"
ha nagyon keresel mindig kapsz egy ilyen tipusu fizetett bulvarlapot, ahol annak ellenere, hogy mindeki szamara vilagos hogy a WP-nal a Samsung bada, Nokia Asha, RIM, mindegyikbol tobbet vesznek meg, de ok megis azt irjak a valosaggal ellentetben hogy nem igy van ...

#15 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:06

@pappagos: A mikrokerneleknek vannak előnyeik. De egy rendesen megírt monolitikus kernel is teljesen megbízható rendszer alapja lehet. Nekem Android tablet soha nem fagyott még, a Samsung Galaxy S3 néha nagy ritkán magától újraindul. Watchdog eszköz lehet benne, soha nem fagyott még le.

Az akkuidő még probléma az új BB-n. A The Verge videón 9 - 10 óráról beszélnek. A régi BB napokig bírja.

#16 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:07

Megadom a The Verge cikk és video címét ha már annyit hivatkoztam rá: http://www.theverge.com/2013/1/30/3929760/blackberry-z10-review

#17 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:08

@Maxim_: #12

#18 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:10

@Bodnár Ádám: A Gartner felmérés világpiaci mobileladást vizsgálja és ott is kétszer annyi eladott mobillal vezet a Blackberry a Windows Phone elõtt.

Szerkesztette: Maxim_ 2013. 01. 31. 10:11 -kor


#19 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:14

@gsar: :) Már csak később olvastam.
Ár-érték arányban most egyértelműen első a Nexus 4.

#20 Felhasználó inaktív   pappagos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 31. 10:14

@gsar: Köszönöm! :)

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó