HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Sony Xperia Z: a nagy számok bűvöletében - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Sony Xperia Z: a nagy számok bűvöletében

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 02. 01. 11:05

Az idei év tűzijátékát ezúttal a Sony kezdte meg. Az Xperia sorozat tovább folytatta a hagyományokat és ismét egy nagyon szép termékkel örvendezteti meg a piacot, ami ezúttal nem csak dizájnnal és néhány hangzatos Sony technológiával, de minden geek szívét megdobogtató specifikációval és képességekkel próbál figyelmet vonzani.
https://www.hwsw.hu/hirek/49738/sony-xperia-z-okostelefon-kiprobaltuk-teszt-android.html

#2 Felhasználó inaktív   GoLAN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 913
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 11:16

Épp most szenvedek egy Samsung S3-mal, mivel a szerviz szerint nem garanciális a hiba, mert víz érte a készüléket. Pedig nem. Ugyan decemberben volt egy műszaki bejárás egyik termálfürdőnkben, de végig kézben-zsebben volt a telefon. Szóval nekem szimpatikus a Sony Z! Egy bajom van csak vele: ez sem tudja kezelni a Bluetooth 4 SmartDevice eszközöket. (Apropó! Mindig csak az NFC-ről olvasni a HWSW-n, meg hogy az kimaradt a iPhone-ból. Na és a BT4? Csak az S3-ban az androidos vonalon, WP8-nál semmi, eszközökből meg tucatnyit lehetne használni hozzá :s)

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 11:27

Idézet

Az Xperia sorozat tovább folytatta a hagyományokat és ismét egy nagyon szép termékkel örvendezteti meg a piacot, ami ezúttal nem csak dizájnnal és néhány hangzatos Sony technológiával, de minden geek szívét megdobogtató specifikációval és képességekkel próbál figyelmet vonzani.


vs.

Idézet

A plusz három tized hüvelyk képátló és az 1080p felbontás önmagában kevés még a tavalyi év modelljeihez viszonyítva is, a gyors, simán futó szoftver pedig ebben a kategóriában már alapelvárás, nem különleges képesség. Nem valószínű, hogy ez a modell komoly sikereket ér majd el

Most ezt csak én nem értem?

#4 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 11:28

Van más hasonlóan bivalyerős, de strapabíró-vízálló csúcstelefon?
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#5 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 12:01

@GoLAN: "volt egy műszaki bejárás egyik termálfürdőnkben, de végig kézben-zsebben volt a telefon"

A magas páratartom veszélyesebb mint a víz, mert a hajszálcsövesség miatt a vékony résekbe a gőzből kicsapódó nedvesség hamarabb és mélyebbre felkúszik mint a medence vize, ha belejted, mert a beleejtett telefonnál a széleknél kialakuló apró légbuborékok felületi feszülsége megakadályozza, hogy mélyre kússzon a víz.

Gondolj arra, hogy párás helyen egy törülköző milyen hamar mennyi vizet vesz fel.

Barlangba (magas páratartalom) úgy vittem (fényképező) gépet hosszú távra, hogy egy simitózáras zacsiba jó nedszívó (vileda) törlőkendőket tettem, és ebbe ágyaztam bele a gépet, és csak ott vettem elő, ahol fényképezni kellett vele.
A vileda mindig kifejezetten nedvesen érkezett vissza a felszínre.

Szóvl, lehet, hogy a szerviznek volt igaza. :-/


#6 Felhasználó inaktív   StrKbtJeti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 13:05

@kockulat:

Egyetéretek.

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 13:23

Egyébként nem tudom milyen különleges képességeket vártok még a fentieken túl, de lehet csalódás lesz az új Samsung és HTC akkor ezek után. Mivel az oprendszer kvázi ugyanaz, egy-két jól-rosszul használható feature-t leszámítva a telefonok közt a HW és a dizájn a különbség. Ha jól értem HW ügyileg nincs baj ezzel a Sonyval, a dizájn pedig teljes mértékben szubjektív (nekem például jobban tetszik mint a kerekebbek).

#8 Felhasználó inaktív   Xavier 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 18:14

"A méretéhez képest a súlya kifejezetten alacsony, az iPhone-nál könnyebb, a One X-nél 9 grammal több, 144 gramm."

Érdekes matek az, ahol a 144 g könnyebb, mint a 112 g :D
(Az iPhone 5 ugyanis 112 g.)

#9 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 19:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Xavier - Dátum: 2013. 02. 01. 18:14

(Az iPhone 5 ugyanis 112 g.)

Azt nem mondták, hogy az iPhone 5-höz képest, de igazság szerint egyetlen iPhone se volt 140 g felett.

#10 Felhasználó inaktív   balitens 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 21:13

Csalódott vagyok, többet vártam a Sony-tól.:(

#11 Felhasználó inaktív   balitens 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 21:20

Itt pedig, a hivatalos teszt: http://mobilarena.hu/teszt/sony_xperia_z/bevezeto.html

#12 Felhasználó inaktív   kryst 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 23:20

Hát nekem ez nagyon tetszik külsőre. Gyönyörű telefon! Szerintem hétköznapi használatra ettől jobbat hová?

#13 Felhasználó inaktív   balitens 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 02. 06:21

Valóban szép, csak az a fránya hátsó üveglap rész...eszméletlenül gyűjti az ujjlenyomatokat és a piszkot.

#14 Felhasználó inaktív   Th448 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 12:14

@kockulat: Mit nem lehet ezen érteni?
A termék szép, és olyat akartak tervezni, hogy elolvasod a specifikációt, és padlót fogsz (önmagában). Ez papíron sikerült is.
De ha belegondolsz, most egy picivel nagyobb kijelző, kicsivel gyorsabb... Ettől még nagyon kevesen fognak rohanni telefont venni, annyival nem nyújt többet. Meg majd jön a konkurencia.

#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 10:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Th448 - Dátum: 2013. 02. 03. 12:14

@kockulat: Mit nem lehet ezen érteni?
A termék szép, és olyat akartak tervezni, hogy elolvasod a specifikációt, és padlót fogsz (önmagában). Ez papíron sikerült is.

Akkor most olvasd el újra a tesztet és keresd meg, hogy mi az amit negatívumként hoznak fel. Segítek: két dolog lesz, a hátsó borítás és a hangszóró minősége. Ezek szerint a specifikációnak megfelel, amit pedig ünnepel a cikk a bevezetőben. Ezt nem értem. Adott egy látványos speci, egy annak megfelelő telefon, ami viszont nem látványos? És honnan tudod, hogy a konkurensek telefonjai nagyobbat fognak ütni? Illetve várom én is, hogy mi lesz az a hatalmas dobás, ami majd eladja a többi telefont ehelyett.

Idézet

De ha belegondolsz, most egy picivel nagyobb kijelzõ, kicsivel gyorsabb... Ettõl még nagyon kevesen fognak rohanni telefont venni, annyival nem nyújt többet. Meg majd jön a konkurencia.

Az összes új iPhone-t ennyi adja el gyakorlatilag.

Szerkesztette: kockulat 2013. 02. 04. 10:14 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 23:26

Tetszik a telefon, viszont a fullhd kijelzőt még most is indokolatlannak tartom egy ekkora készülékben. Felesleges energia pazarlás az üzemeltetése és úgysem lenne kihasználva. Én mondjuk nem tudnám elképzelni, hogy fullhd filmeket nézzek egy telefonon...
Ellenben megfogadtam, hogy addig nem veszek új Sony csúcstelefont, amíg nem tudnak normális hangminőséget kicsikarni a hangszórókból. Borzasztó, hogy a 110ezres Xperia S telefonom úgy szól, mint egy leharcolt szokol rádió...



#17 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 05. 10:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Raam989 - Dátum: 2013. 02. 04. 23:26

Borzasztó, hogy a 110ezres Xperia S telefonom úgy szól, mint egy leharcolt szokol rádió...
azert ennek fizikai korlatja is van.. a jo hangszorohoz tipikusan test is kell. ha nincs teste, akkor nem nagyon lesznek mellyek, es pont ugy szol, mint a szokol. egy 5x nehezebb es nagyobb telefont meg eppen azert nem vennel meg, mert az sem jarja manapsag ennyi penzert!

szumma szummarum: hasznalj fulhallgatot, azokban egyebkent a sony igen jokat tudott anno gyartani, talan ma is..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#18 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 05. 13:50

@bogdan: Hát... Ebben a méretkategóriában azért vannak elég szépen szóló telefonok. Pl. ott a HTC Sense, vagy a Galaxy S sorozat. Azok sem adnak 5.1-es hangzást, de mérföldekkel jobban szól, mint az előző SE X10-em vagy a mostani Sony xperia S...
A fülhallgató az más tészta, azzal bitangul szól a telefon. Sajna a gyári headsett elég gyatra (agybadugós és a vezeték kemény műanyag borítása miatt hajlamos kiugrani a fülemből), sikerült kifognom egy olyan Sony fülest, ami anyaghasználatban elfogadható, viszont cefetül konzerv hangon szól (3500ft volt a madaras teszkóban, kb ennyit is vártam tőle...). Próbáltam Sennheiser és egy fémházas TDK fülessel is, valamint egy Philips fejhallgatóval, azok hibátlan élményt nyújtottak.



#19 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 05. 13:52

@bogdan: Igazából az a bajom vele, hogy gyári csengőhangot kell használnom (valami digitális telefon csörgése), mert ha bármi mást zenét teszek be, akkor én érzem magam cikinek, hogy milyen bénán szól a telefonom...



#20 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 05. 14:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Raam989 - Dátum: 2013. 02. 05. 13:52

@bogdan: Igazából az a bajom vele, hogy gyári csengőhangot kell használnom (valami digitális telefon csörgése), mert ha bármi mást zenét teszek be, akkor én érzem magam cikinek, hogy milyen bénán szól a telefonom...
akartam is kerdezni, hogy miert is izgat ez ennyire teged...
reszemrol soha nem izgattak az effele dolgok, de persze teged ezek szerint igen. esetleg keverj hozza magad egy csengohangot, amit raoptimalizalsz a hangszorojara! :-D
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó