HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: mloc-js: élő videóközvetítés csak a HWSW-n - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: mloc-js: élő videóközvetítés csak a HWSW-n Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 02. 13. 10:54

Az erős előadói felhozatal, illetve a webes fejlesztőket, fejlesztő cégeket aktívan foglalkoztató JavaScript téma komoly érdeklődést keltett a csütörtökön egy meetuppal kezdődő, majd pénteken és szombaton a kétnapos konferenciaprogrammal folytatódó esemény körül. Nézd meg online, mint mondanak a nemzetközi guruk!
https://www.hwsw.hu/hirek/49799/mloc-js-javascript-konferencia-stream.html

#2 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:12

@mebefog: jo az nekunk, csak azt nem tudom ezeket ki nevezte ki "nemzetkozi guruk"-nak, vagy ez ilyen onkoronazas volt, mint az ezotv-n ami szokott menni :)

#3 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:27

szerintem irtani kene mindent amiben szerepel a java szo
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#4 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:30

Üzenet megtekintéseIdézet: mebefog - Dátum: 2013. 02. 13. 10:54

Sötét felhők gyülekeznek a programozók békés népei felett. Ha az mloc-js-en gyülekező ellenséget nem tartóztatják fel, a minőségi programok készítésének küldetése már az elején elbukik :)

Véleményem szerint az, hogy egy program minőségi-e vagy sem, nem a nyelven múlik. Azon sokminden más múlik, úgy mint a fejlesztésre fordított idő, a kód optimalizálhatósága, a hatékonyság. Nem kötekedésből mondom, csak azért ne írjunk le fejlesztőket, mert JS-ben fejlesztenek.

#5 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:31

Úgy érzem nem nektek szól a rendezvény.
free élettér service for addicts

#6 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:39

:)

#7 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 11:51

@Bőle György: igy igaz, tokeletesen egyetertek, hogy platform fuggetlen stb, de akkor ne ilyen budi nyelvet haszlanjunk, hanem talajanak fel valami normalisat, ha az eddig letezo nyelvek kozul egyik sem tetszik.
Miert budi nyelv? egy pelda eleg is, hogy nezzuk meg, hogy egy valtozo null-e?
if( (typeof(valtozo) != "undefined") && (valtozo != null) &&(valtozo != "") )
ezenkuvul a NaN (not a number) az szam :) meg aztan beszeljuk a csodalatos javascript "obiektumok"-rol, amik nem is obiektumok hanem absztrakt strukturak, ugyen, az obiektum az polimorfizmus nelkul nem obiektum, mivel a javascript VMT (Virtual Method Table) tablat sem tart, polimorfizmus sem letezhet, ezenkivul nincsenek "virtual" stb. sem ...
ertem, hogy sokan dicserik, hogy milyen jo, es milyen szuper, es jatekokat lehet irni HTML 5-ben (mert van canvas es lehet ra rajzolni), es mutatjak peldanak a Quake 1-est (na jo, minden ahol 4 fal van, azaz 4 texturat kell animalni, mai gepeken miert ne? meg HTML4-ben is meg lehet csinalni), de ebredjenek mar fel, mikor lesznek olyan jatekok mint a FarCry 1, ami szar celeronon, ATI 9250-es videokartyaval is tokeletesen ment, mikor lesz ilyen javascriptbe? marmint a SOHA elott? a javascript egy budi es lassu nyelv, nekem legalabbis ennyi problemam van az egesszel, aki meg mast allit, az eleteben nem irt javascript-ben egy komolyabb programot., mint pl. ezen a rendezvenyen resztvevo "guru"-k sem.

#8 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 12:04

az obeiktum az obi van kenobi és szalacsi frigyéből születhetett?
a szakma krémjének kritikáját olvashattuk.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#9 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 12:05

@LyCC: azért azt ne felejtsd el, hogy a javascriptet már rég nem kliensoldali nyelvként kell értelmezni, hiszen rég beköltözött a szerverre is. Hogy csak két kis amatőr bohockódást említsek: node.js, mongodb.


#10 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 12:16

Üzenet megtekintéseIdézet: mebefog - Dátum: 2013. 02. 13. 12:11

@kockulat: "Véleményem szerint az, hogy egy program minőségi-e vagy sem, nem a nyelven múlik"

Sok nyelv kezdetben értelmetlenül dagályosnak tűnik a JavaScript-hez képest. Ahogy növekszik egy szoftver kódbázisa úgy nyernek értelmet a nyelv által biztosított egyéb lehetőségek. A névterek használata a függvények láthatósága az objektumok, függvénykönyvtárak használata .... Mint minden általános célú programozási nyelv a JavaScript is alkalmas rá hogy átlag felhasználásra szánt szoftverek készítéséhez jó minőségű kódot hozzanak létre vele, de a szűkös nyelvi lehetőségei miatt nagy kódbázist igénylő alkalmazások létrehozásakor több energiát, időt és figyelmet kell szentelni az implementálásra.

Persze, tiszta sor, pont erre céloztam, szegény fejlesztő nem tehet róla, ha ma azt kérik tőle, hogy ugyanazt a szoftvert inkább JS-ben alkossa meg. A program minősége végeredményben a programozón múlik, az odáig vezető út költsége pedig többek között valóban a nyelven.

#11 Felhasználó inaktív   gape 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 12:42

@LyCC: Szerintem attól nem "rossz" egy nyelv, hogy van benne egy-két idétlen dolog. Melyikben nincs?
Vannak továbbá olyan feladatok, amikre ez a nyelv szuper, pl. kliensoldali logikát építeni egy böngészőbe mi mást választanál? Más feladatokra meg nyilván nem mindenre jó, egy atomerőmű vezérlését például nyilván nem bíznám rá.
Említed, hogy lassú és komoly programot nem lehet benne írni. Figyelmedbe ajánlom Fabrice Bellard javascriptben írt x86 VM-jét, ami épp linuxot futtat, van gcc rajta, stb: http://bellard.org/jslinux/ vagy a BananaBread nevű 3D FPS-t: https://developer.mo...ail/bananabread (igen, tudom, hogy ez kicsit csalás, de akkor is :-) ). De megnézheted, hogy mennyire egyszerű egy node.js + Express kombón nagyon jól skálázható, kicsi, gyors webszervert írni (nagyon)...
Felsoroltad egy csomó (vélt vagy valós) hátrányát, de azért vannak előnyei is...

#12 Felhasználó inaktív   FlameThrower 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 137
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 13:25

Nem a js-el van a baj, hanem a hozzá nem értő, magukat "programozónak" tartó robotokkal, akik megtanultak egy módszertant (gondolom úgy-ahogy), befészkelik magukat egy db nyelv rigolyáiba, és ki se dugják onnan az orrukat. Ha valaki más nyelvet kérne tőlük, csak hápognak, hogy "abban nem lehet hello wördöt írni, hiszen még absztrakció sincs benne!!!" Persze, ezek a legbüszkébbek a "tudásukra".


#13 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 13:37

@avmanster: programozzal csak javascript-be egy-ket evet es utanna bohockodjal itt, mikor legalabb tudod mirol van szo.

@Atko: igen, nodejs, erre irtak, hogy "rák", es sajnos talalkoztam is vele, sajnos.

@mebefog: sajnos a nyelven is mulik, a javascript arrol hires hogy egy dolgot 10 fele keppen is meg lehet csinalni, de sajnos egyikrol sem lehet azt mondani, hogy ez biztos.

@gape: mindenben van, de egy olyan nyelv ahol az alapok sem biztosak ... sok ilyen "programozoval" talalkoztam mar, mint pl. FlameThrower, akik fej nelkul irjak az obiektumokat javascriptben, mert ennyit tudnak, de VMT tablarol sosem hallottak, fogalmuk sincs mi az az obiektum (ami mar 20 eve letezik ugye, csak epp a JS-nel teljesen egyebet jelent), es jonnek es tartjak az eloadasokat, hogy milyen irto jo a nodejs, a javascript meg stb. Valoszinu ez a reteg eddig is megvolt, csak epp nem hallott senki roluk, de manapsag van internet es lehet nyomni a hulyeseget.

mebefog-nak tokeletesen igaza van, "sotet felhok gyulekeznek", na, most jojjon minden "hozzaerto" alak es mondja el mennyire meg van sertodve azon amit irtam. Gyerek, programozzatok ti 1-2 evig javascriptbe penzert es hataridore es utanna gyertek es dicserjetek a js-t :)



#14 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 13:48

Üzenet megtekintéseIdézet: LyCC - Dátum: 2013. 02. 13. 13:37

fogalmuk sincs mi az az obiektum

Viszont van minimum egy érettségijük. ;-)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#15 Felhasználó inaktív   gape 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:15

@LyCC: "a javascript arrol hires hogy egy dolgot 10 fele keppen is meg lehet csinalni, de sajnos egyikrol sem lehet azt mondani, hogy ez biztos."

Én pedig azt gondolom, hogy az a nyelv, amelyikre ez nem igaz, nem jó nyelv, nem elég rugalmas, nem ad eléggé szabad kezet a fejlesztőnek. Ha van 10 megoldás, akkor 10 lehetőséged van, hogy más és más szempontok szerint optimalizáld a kódod, írhatod gyorsra, kicsire, vagy gyorsan fejleszthetőre. Ha van egy lehetőséged, akkor azt kell használnod, akár jó lesz, akár nem az adott szempontok szerint. Melyikből lesz jobb alkalmazás?

"na, most jojjon minden "hozzaerto" alak es mondja el mennyire meg van sertodve azon amit irtam. Gyerek, programozzatok ti 1-2 evig javascriptbe penzert es hataridore es utanna gyertek es dicserjetek a js-t "

Én, bár némiképp hozzáértőnek mondanak, nem vagyok megsértődve, csak nem értek egyet Veled :-) Én sok éve pénzért dolgozom és határidőre javascripttel is, és szeretnék "jönni és dicsérni", mert vannak feladatok, amikre egy remek eszköz.

Ráadásul pont azt a réteget szapulod, aki hirtelen "nyomni kezdi a hülyeségét", akik jó termékeket csinálnak jól, és sikeres vállalkozásokat futtatnak. Szakértelem nélkül ez szerintem nem lenne lehetséges.

Egyébként miről is vitatkozunk most? :-) Ha tényleg csak divat és tényleg semmire nem jó a nyelv, akkor ki fog kopni, el fog tűnni, felesleges mérgelődni rajta, hogy van, akiket épp ez a nyelv érdekel. :-)

#16 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:20

Üzenet megtekintéseIdézet: gape - Dátum: 2013. 02. 13. 14:15

@LyCC: "a javascript arrol hires hogy egy dolgot 10 fele keppen is meg lehet csinalni, de sajnos egyikrol sem lehet azt mondani, hogy ez biztos."

Én pedig azt gondolom, hogy az a nyelv, amelyikre ez nem igaz, nem jó nyelv, nem elég rugalmas, nem ad eléggé szabad kezet a fejlesztőnek. Ha van 10 megoldás, akkor 10 lehetőséged van, hogy más és más szempontok szerint optimalizáld a kódod, írhatod gyorsra, kicsire, vagy gyorsan fejleszthetőre. Ha van egy lehetőséged, akkor azt kell használnod, akár jó lesz, akár nem az adott szempontok szerint. Melyikből lesz jobb alkalmazás?

Tökéletesen igazad van, csak épp LyCC nem erről beszélt. Olvasd el az általad idézett mondatának a másik felét is.

#17 Felhasználó inaktív   gape 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:28

@kockulat: lehet, hogy nem értem akkor teljesen.

mebefog azt írta, hogy a js nem bloated, jó kódhoz voltaképpen azzá kell tenni.
LyCC erre azt írta, hogy "a nyelven is múlik" (ennyit hagytam le csak az idézetből).
Én pedig annyit tettem hozzá, hogy ha egy kicsi, egyszerű nyelv még rugalmas is, az nem rossz.

Persze ettől még lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett :-)

#18 Felhasználó inaktív   Enolagay 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: 2000. okt. 27.

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:36

https://www.hwsw.hu/hirek/49768/gnome-javascript-fejlesztes.html
free élettér service for addicts

#19 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:45

Üzenet megtekintéseIdézet: gape - Dátum: 2013. 02. 13. 14:28

@kockulat: lehet, hogy nem értem akkor teljesen.

mebefog azt írta, hogy a js nem bloated, jó kódhoz voltaképpen azzá kell tenni.
LyCC erre azt írta, hogy "a nyelven is múlik" (ennyit hagytam le csak az idézetből).
Én pedig annyit tettem hozzá, hogy ha egy kicsi, egyszerű nyelv még rugalmas is, az nem rossz.

Persze ettől még lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett :-)

Erre gondoltam:

Idézet

10 fele keppen is meg lehet csinalni, de sajnos egyikrol sem lehet azt mondani, hogy ez biztos

Tehát amit te mondasz (hogy erény, ha egy nyelven egy problémára több megoldás is kínálkozik) azzal nincs baj, ezt LyCC se mondta. Hanem azt mondta, hogy a JS esetében a 10 féle megoldás egyike se biztos, hogy valóban megoldja a problémát. Most azzal lehet vitatkozni, hogy ha egy megoldás nem oldja meg teljes mértékben a problémát, akkor megoldásnak nevezhetjük-e (programozáselméleti szempontból nem), de gyanítom a mebefog által linkelt dologra gondolhatott a kolléga. Ami (megjegyzem) nem feltétlenül a nyelv hibája, hanem az interpretereké.

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 13. 14:49

van C to javascript compiler, innentől minek szopatná magát az ember fia azzal a veszélyes hulladékkal?

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó