HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Véget ér az SP1 nélküli Windows 7 támogatása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Véget ér az SP1 nélküli Windows 7 támogatása Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 02. 15. 10:17

Április 9-én megszűnik az eredeti, SP1 nélküli Windows 7 mainstream támogatása a Microsoftnál, ezt követően már csak a Service Pack 1-gyel frissített verzióhoz érkeznek frissítések.
https://www.hwsw.hu/hirek/49750/microsoft-windows-7-service-pack-tamogatas-frissites.html

#2 Felhasználó inaktív   Csicsó82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 10:17

Pedig jó lenne mert az SP1-el telepített win7-re még jön vagy 150 frissítés ami nem két perc.

#3 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 10:55

,,A szervizcsomagok ideje egyébként is lejáróban van, azok még annak a kornak a maradványai, amikor nem volt elterjedt az internet és az automatikus, távoli frissítés."

Ugyan már! Ez marhaság.
Általánosságban esetleg elképzelhető, hogy van benne valami, de ha a konkrét helyzetet nézzük: Win7 SP1-ig nem volt elterjedt az internet (addig tartott a ,,letűnt kor"), SP1 után meg már volt?!

Úgy emlékszem, hogy már Win98-hoz is vadul töltögettük le a frissítéseket, XP-hez meg pláne. Interneten.

#4 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 11:05

És mindezt itt, Magyarhonban.

#5 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 11:27

@VIC20: "A szervizcsomagok ideje egyébként is lejáróban van, azok még annak a kornak a maradványai, amikor nem volt elterjedt az internet és az automatikus, távoli frissítés"

Én meg azt gondoltam/om hogy azért jó, mert fix pontot jelent a frissítési ciklusban. Egy sp gyorsabban és kényelmesebben feltehető, mint 400+ apró kis javítás, illetve ha látom hogy a telepítő mondjuk sp1, akkor tudom hogy nem 3 gb -ot fog leszedni azután, hanem mondjuk csak 200mb -ot. Szerintem nem mindegy.

#6 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 11:28

Sokkal jobb 1-2 SP-t feltenni egy nyers rendszerre, mint több tucat, vagy akár 100+ kis hülye patch-el agyonfárasztani a rendszert. A sok kis foltozás olyan mintha már 2 éve telepítetted volna a rendszert...

#7 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 11:50

@Croix: " A sok kis foltozás olyan mintha már 2 éve telepítetted volna a rendszert..."

Mondjuk ez tulajdonképpen csak windows -on ilyen problémás dolog. Debianon 5+ év alatt sem lesz nagyobb gond, mivel nincs benne összetaknyolható registry pl. De ez a téma messzire vezet....
Mindenesetre igazad van, én sem értem miért az internet elterjedtségével hozzák összefüggésbe ezt a kérdést.

#8 Felhasználó inaktív   Csicsó82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 12:33

Megénéztem a windows updateben, az sp1-es telepítővel lett feltéve és azóta 164 frissítésem lett rátéve,megérett már a sp2 kb. 100-150 önálló frissítésnél. Kapják be én magam részérő nem szertem a rendszervisszaállítós dolgokat, úgyhogy örültem volna az sp2-nek

#9 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 13:09

aktiv boot particio nelkül meg nem megy fel az a csökött sp1 sem

#10 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 13:14

Én máig azt mondom, hogy amikor egy terméknek befejezik a támogatását, akkor egy záró javítócsomagot kellene kiadni és pont. Pl. az XP-re már nincs, akkor lenne egy záró SP4, és ennyi. Mert akkor felteszi az ember az XP-t és az SP4-et és készen van, több javítás nem lesz és hamar megvan. Ahelyett, hogy hatszori újraindításokkal frissítgeti a WU-ről. Úgyhogy a Vista és Win7 esetében is aktuális lenne már egy-egy javítócsomag, ahogy az XP-hez is.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#11 Felhasználó inaktív   Kukipapa_(R) 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 13:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Mykee - Dátum: 2013. 02. 15. 13:14

Én máig azt mondom, hogy amikor egy terméknek befejezik a támogatását, akkor egy záró javítócsomagot kellene kiadni és pont.

Nem értelek. Ha befejezik a támogatást, utána azt a terméket egyáltalán nem - vagy csak nagyon speciális esetekben - kéne használni, mivel már nem biztonságos. Amennyiben fény derül egy új biztonsági hibára, nem lesz javítva. Te szívesen használsz nem biztonságos terméket vagy ajánlod azt egy ügyfelednek?

#12 Felhasználó inaktív   Rootkit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 14:22

Szemét Microsoft, kinyírja a Windows 7-et!!
A legjobb rfendszer, nem értem, miért nem tudnak támogatást adni hozzá!

#13 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 02. 15. 14:37

@Rootkit: Látom olvasni azt nem sikerült.

#14 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 14:38

@Rootkit: nem igy nyirja ki, a munkahelyen hamarosan lejar az eves W7 licensz es kotelezo modon W8-ra kene frissitsunk, az hogy nem tamogatja tobbet, az volna a legkevesebb, attol meg menne, de igy jogilag nem is lehet tovabb hasznalni, es ezutan meg elfogja dicsekedni, hogy milyen sokan tertek at ONSZANTUKBOL W8-ra.

#15 Felhasználó inaktív   Rootkit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 14:50

Mindig is szerettem volna writeonly troll lenni, de annyira mégsem jó :)
Most már jó leszek! :)

#16 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: LyCC - Dátum: 2013. 02. 15. 14:38

@Rootkit: nem igy nyirja ki, a munkahelyen hamarosan lejar az eves W7 licensz es kotelezo modon W8-ra kene frissitsunk, az hogy nem tamogatja tobbet, az volna a legkevesebb, attol meg menne, de igy jogilag nem is lehet tovabb hasznalni, es ezutan meg elfogja dicsekedni, hogy milyen sokan tertek at ONSZANTUKBOL W8-ra.

MAPS-ot nemtom minek idekeverni megint...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#17 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 15:03

@Szabcsi: talan olvazsd el mire vallaszoltam :)

#18 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 15:09

@attila9988: Tökéletesen egyetértek: amit írtál az a dolog gyakorlati oldala.



#19 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 15. 15:15

Üzenet megtekintéseIdézet: LyCC - Dátum: 2013. 02. 15. 15:03

@Szabcsi: talan olvazsd el mire vallaszoltam :)

Arra a hülyeségre akartál valami nagyobbat eldurrantani? Mást nem tudok elképzelni.
ps: Nem vagyok nyelvtannáci, de nagyon keményen nyomod. :-)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#20 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 02. 15. 15:19

@attila9988: Azért hoztam összefüggésbe a net elterjedésével mert amíg nem volt net, volt értelme a javításokat egyben kiadni -- akiknek nem volt netje / automatikus frissítése, egyszerre megkaphatták és telepíthették őket. Ma már mindenhol van net és lehet automatikusan frissíteni, így az SP jelentősége egyre kisebb, miért akarná valaki "összevárni" a javításokat, amikor telepítheti őket szépes sorban a megjelenésük idejében?

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó