HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kézbe vettük az új HTC One-t - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kézbe vettük az új HTC One-t

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:17

Egy tegnapi londoni eseményen a HTC előrukkolt idei csúcsmodelljével, az aluházas One-nal. Arra minden bizonnyal rájöttek, hogy egy terméket nem a hardverspecifikációk adnak el, nem véletlen, hogy a londoni bemutatón idén egy szót sem ejtettek ezekről.
https://www.hwsw.hu/hirek/49836/htc-one-okostelefon-android.html

#2 Felhasználó inaktív   MikeeHun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:17

Non-removable Li-Po 2300 mAh battery :(
--
mail: mikee at komoly.com konfig: ASUS p5b, 8800GT, E8500, Geil BD, Raptor
--

#3 Felhasználó inaktív   murmucka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:42

@MikeeHun: te milyen gyakran távolítod el amugy az akksit a készülékből? Én soha.
Cserébe hogy nem kivehető, minőségibb összeszerelést, kinézetet kapsz.
Fasznak kell állandóan belekötni a szarba is.

#4 Felhasználó inaktív   zlutor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:46

"A HTC marketingrészlege véget vetett a "megapixel-háborúnak" is, mégpedig olyan módon, hogy idén nem csak nem növelte, de jelentősen csökkentette is a mobilos fotózás effektív felbontását"

na, a híres keleti kreativitás megint előtört...

http://mynokiablog.com/2013/02/19/nokias-ex-imaging-head-damian-dinning-teaches-htc-the-definition-of-breakthrough/

#5 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:48

"ezek szerint a HTC házassága az NVIDIA-val rövid volt. "

Kedves cikkíró, és vajon mi az ördögöt tettek volna bele az NV-től, egy mostani startra ebbe a csúcstelóba? Ha már ennyire jól informált az úr, biztosan tud olyan NV SoC-et, ami a kiöregedett Tegra3-nál újabb, jobb és egy ideje tömeggyártásban van... mert a Tegra4 még nem igazán ugye... de a házasság rövid volt... mert nyilván idén már semmit nem fognak kihozni NV csippel, akkor sem amikor már a Tegra4 elérhető lesz nagymennyiségben.

#6 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 09:54

@murmucka: En ki szoktam venni de az biztos hogy nem vagyok tul jo (reprezentativ) pelda.

#7 Felhasználó inaktív   enyac 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 10:56

@murmucka: Nem gyakran ugyan, de előfordul egyszer-egyszer, hogy egy telefon olyan szinten fagy, hogy csak a "hard reset", az akku eltávlítása és visszahelyezése segít. Ennél a modellnél van reset gomba, vagy meg kell várni, amíg lemerül, hogy újraindíthassam? Egyébként nálam egy telefon töb évre szól - az akku élettartama viszont véges. Most akkor küldjem majd be hivatalos szervizbe drága pénzért hosszú napokra, hogy jól le tudjanak húzni, ha erre egyáltalán lesz lehetőség? Vagy jó nekem az eBay-ről rendelt akku pár dollárért, amit egy mozdulattal cserélek... A lényeg: sosem vennék fixen beépített akkuval telefont.

#8 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:04

@enyac: +1 USB debug nekem legutobb hazavagta az aksimat. 10 fontert vettem cseret ami nemmellesleg dupla annyi ideig birja, megjott -> csereltem -> hasznalom.

#9 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:09

@enyac:
1) termeszetesen tudod resetelni, gombkombinacioval, fagyas eseten is
2) az akksi siman kitart 2-3 evig (80%-os eredeti kapacitas folott) annal tovabb meg eleg kevesen hasznalnak egy telefont
while (!sleep) sheep++;

#10 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Emvy - Dátum: 2013. 02. 20. 11:09

2) az akksi siman kitart 2-3 evig (80%-os eredeti kapacitas folott) annal tovabb meg eleg kevesen hasznalnak egy telefont

Ja, fogyasztói társadalom. Én (és még pár ismerősöm) meg örülök, ha találok egy minden szempontból kielégítő telefont, az egészen biztos, hogy csak akkor cserélem ha kileheli a lelkét.

#11 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:47

mielőtt beindul az akksi fikázása: a Galaxy Note akksijának kapacitása 2500mAh ami csak 200mAh-val több mint ezé, és azért annak kicsit nagyobb a kijelzője - és AMOLED, ami fehér színek megjelenítésekor többet fogyaszt mint az IPS LCD - tipikusan netezéskor elég sok a fehér a kijelzőn. Plusz, tesztek sincsenek még, új processzor, stb.. Szóval inkább várjuk meg a teszteket.

A cseréről meg: nem lehúszós dolog, igaz kényelmetlen mert nem arról van szó hogy csak bemegyek a boltba megveszem az új akksit és bódottság, hanem egy szervizbe kell menjek (van azért jópár) ahol túl nagy szaktudás és idő sem kell és pár perc alatt kicserélik, szervizdíj max 1-2000, szerintem ez elviselhető, de 3 évet ki kell bírjon a gyári is.

#12 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:49

@kockulat: nekem minden szempontból kielégítő volt az Ericsson r520m egy 10 évvel ezelőtt. Nagy kijelző, tudta az EDGE/GPRS-t, Bluetooth, etc... Még mindig működik, nem lehelte ki a lelkét.. Szerinted?

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 11:55

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2013. 02. 20. 11:49

@kockulat: nekem minden szempontból kielégítő volt az Ericsson r520m egy 10 évvel ezelőtt. Nagy kijelző, tudta az EDGE/GPRS-t, Bluetooth, etc... Még mindig működik, nem lehelte ki a lelkét.. Szerinted?

Szerintem mi? Annyira nem lehetett kielégítő, ha már nem használod. Vagy túl nagy, vagy mégis túl keveset tud.

#14 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 13:14

@kockulat: csak arra akartam utalni hogy az hogy mi kielégítő időben változó dolog, nem kell fogyasztói társadalom meg tönkremenés hogy az ember lecseréljen egy telefont. De értettem mire akartál utalni olvastam máshol valaki a nemrég vett alma i5-öst fogja erre cserélni, az már necces.

#15 Felhasználó inaktív   murmucka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 16:54

@enyac: gombokkal van hard reset természetesen.
Nincs világvége 2-3 év múlva sem, ha beszarik a beépített akksi, ki lehet szervizben cseréltetn. Persze, nem ingyen, 3-4000 huf+az akksi ára. De akinek majd 150-200E hufja van egy ilyenre, iphone-ra, az ne legyen már ennyire fillérbaszó. Vagy te a 200.000-es telefonba 2 év múlva utángyártott 1500 ft-os akksit berhelnél bele???

#16 Felhasználó inaktív   bigsee 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 19:17

Üzenet megtekintéseIdézet: murmucka - Dátum: 2013. 02. 20. 09:42

@MikeeHun: te milyen gyakran távolítod el amugy az akksit a készülékből? Én soha.
Cserébe hogy nem kivehető, minőségibb összeszerelést, kinézetet kapsz.
Fasznak kell állandóan belekötni a szarba is.


És ha elmész három napra a vadonba, GPS-ezni, mivel találsz haza, ha nem tudsz bele pótakkut rakni...? "Fasznak kell állandóan belekötni a szarba is."
GA-990FXA-UD3*FX4100*HD6950 2 GiB*Vengeance DDD3-1866 8GiB kit*X-FI ExtremeMusic*L22W-6SA*HyperX 120*5000AAKS*10EACS*GSA-H62N*DeathAdder3,5*ip4200*A800 X-Touch*X-530*VA8000BWS*BQ DP Pro10 550 W

#17 Felhasználó inaktív   niof 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 20. 21:09

Nem értem, miért kell ezt a fos sense felületet erőltetni!? Tök visszafogja a készülékeket. Mikor én a One V-mre feltoltam a CM10-et (JB), és eltűnt a sense, kb olyan élmény volt, mintha egy vadonat új, sokkal komolyabb hardverrel megáldott készüléket vettem volna kézbe. Egyszerűen nem értem, a gyári JB felület miért nem jó? Szerintem a letisztult és hipergördülékeny felület többet ér, mint a parasztvakító csicsa, ami ráadásul lassít is, pláne egy gyengébb készüléken, mint az enyém.
Nálam jelenleg a PACMan 19.3 fut, eddig maximálisan a legjobb ROM a kipróbáltak közül. Jópár fejlesztő tanulhatna (nem csak a HTC), hogy hogyan kell jó, és nem utolsósorban használható ROM-ot írni egy készülékre.

#18 Felhasználó inaktív   Beijing 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 21. 00:12

Nekem évek óta HTC-m van és én egy márkarajongó vagyok. A HTC- szeretni alapvetően három dolgot jelent: Sense-rajongást, desing-igényességet és anyag-igényeséget. De utoljára pár éve alkottak tökéleteset (HTC Desire Z), azóta indig megbicsaklik valahogy a lépés. A One csodálatos phablet: tökéletes képernyő, gyönyörű Sense, prémium anyagok, minden jó, még az akku is elmegy (ha az ember nem játszik rajta munka közben). De hol van a testbe épített toll (stylus) és a hozzá integrált Evernote? Könyörgöm, egyszer a Flyer-ben - úttörő módon - már megcsinálták és mindenkinek tátva maradt a szája. Majd elfelejtették, mire a Samsung átvette és megcsinálta vele a szerencséjét. Valami nagy baj lehet ezzel a tajvani csapattal....
Megjósolom, nem fog áttörést hozni a One. Felette a Samsung Note III. támad tollal és egyre kifinomultabb grafikus szoftverekkel. Alatta meg Barcelonában ott özönlenek majd a toll nélküli ZTE és Huawei phabletek. Amelyek nem annyire szépek, mint a One, de jók és sokkal olcsóbbak.

#19 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 21. 09:04

@Beijing: neked volt tollas keszuleked? nekem volt note-om. sem en sem a note tulajok 90%-a akikkel forumoztunk nem hasznalta semmire sem. nem volt praktikus. sot, karistolta is a kijelzot (igaz nem ugy mint anno a pocketpcs pda-k eseteben). az en velemenyem meg hogy a 4.7" az meg nem phablet kategoria, a galaxy s3 is ekkora, az sem az.

#20 Felhasználó inaktív   Beijing 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 21. 09:28

@k_chris: Igen, a 4,7 nem phablet, de bízunk benne, hog egy hasonló 6-os is kijön. A stylus még gyerekcipőben jár, ezért kellett volna befektetni a dolog fejlesztésébe (a Samsung most meg is tette), mert nagyon nagy fantázia van benne. Meglátjuk, ahogy a vak mondta....

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó