HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Felemás siker a Tesco Mobile-nál - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Felemás siker a Tesco Mobile-nál Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 03. 01. 10:09

Ma ünnepli egyéves születésnapját a Tesco Mobile, az ország első, klasszikus értelemben vett virtuális mobilszolgáltatója. A szolgáltató fennállása óta 70 ezer új ügyfelet gyűjtött, amit a cég ugyan sikernek értékel, de a magyar mobilpiac erőviszonyaira (és áraira) ez egyáltalán nem volt hatással.
https://www.hwsw.hu/hirek/49894/tesco-mobile-blue-mobile-lidl-vodafone-t-mobile-telenor.html

#2 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 10:09

Az vesz Tesco és Lidl csomagot, aki már annyira költségtakarékos, hogy nem is bánják a nagyok, ha az ilyen ügyfelek elmennek tőlük, mert csak az ARPU-t csökkentik.

#3 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 11:29

@whyd: én most fogok lidlis csomagot venni. Két éves hűségnyilatkozatom van, amely 2 év során 3-4 áremelés történt. Eredetileg 5000 forintra kötöttem szerződést, mostmár 7800 körül fizetek havonta, pedig nem költök túl. Felmondani természetesen nem lehetett, mert gyakorlatilag bármilyen okból emelhet a szolgáltató az ÁSZF szerint. 7800ra soha nem kötöttem volna hűségidőt, most megtanultam a leckét. Feltöltős csomag és mobilnet + voip + google talk + viber + skype.

#4 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 12:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2013. 03. 01. 11:29

Felmondani természetesen nem lehetett, mert gyakorlatilag bármilyen okból emelhet a szolgáltató az ÁSZF szerint.
azert megneznem en azt az ASZF-et! belinkelned es megjelolned melyik pontokrol beszelsz..

mert egy-ket vis major eset meg beleferhet (tipikusan nem is a szolgaltato, hanem az allam emel ilyenkor: AFA, perc alapu kulonado), de abbol meg nem lesz tobb, mint masfelszeres novekedes.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#5 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 12:52

@Baskiria: azt nem fogod sokáig bírni...

#6 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 12:54

70.000-ből 4-et én vettem poénból :-)
Valami olyan hogy 190.- volt a kártya 300 lebeszélhetőséggel... kisfiamnak odaadtam játszani...

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 03. 01. 13:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2013. 03. 01. 11:29

@whyd: én most fogok lidlis csomagot venni. Két éves hűségnyilatkozatom van, amely 2 év során 3-4 áremelés történt. Eredetileg 5000 forintra kötöttem szerződést, mostmár 7800 körül fizetek havonta,


Ilyet sem hallottunk, általában akkor szoktak sírni, ha új júzernek olcsóbban adják, közben régit köti a szerződés a díjakkal, amit sem emelni, sem csökkenteni nem lehet, 2 évre aláírva fix. Leeht csak ÁFa változás, vagy valami egyéb volt, nem?
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 14:41

Üzenet megtekintéseIdézet: whyd - Dátum: 2013. 03. 01. 10:09

Az vesz Tesco és Lidl csomagot, aki már annyira költségtakarékos, hogy nem is bánják a nagyok, ha az ilyen ügyfelek elmennek tőlük, mert csak az ARPU-t csökkentik.

Nyilván jobban jár a té, hogy a percdíjaival a lidl-hez zavarja a kisforgalmú ügyfeleket, hogy a lidl árainál is kevesebbet keressen rajtuk. A nagyforgalmúak pedig flottáznak.
Megéri ez így neki :D

#9 Felhasználó inaktív   ledi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 16:08

A Tesco Mobile indulása óta az egyik legdrágább mobilszolgáltató mind a virtuális, mind a valós szolgáltatók között ha a standard tarifákat nézzük. A hívásdíj 59 Ft, még a másik virtuális cégnél csak 33 Ft. A Hálón belüli csomag havidíja 590 Ft ráadásul 19 Ft a percdíj. A vodás vitamax klub tarifával havidíj nélkül 27 forintéért beszélhetek, ráadásul jóval több, mint 70 000 ügyféllel! :)
Az akciókat természetesen nem szabad figyelembe venni.

#10 Felhasználó inaktív   CineDOG 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 16:25

@Baskiria:
Egytértek.
Nekem itthon wifi, melóban wifi, hiperekben wifi, és freevoipdeal.com előfizetést használok mobilevoip programmal. A mobilszolgáltatók percdíja meg nem érdekel. 3Ft a másik mobil, ingyen a vezetékes hívása. Majd ha itthon is 1 Eurocent (3Ft) lesz egy Tescomobile hálón belül alapból (nem akciósan, bizonyos ideig), mint a szlovákoknál, akkor majd váltok. És akkor majd lesz állóvíz felkavarás. Addig sokaknak másod kártya a tescomobile, a 10 meg ingyen nettel.

#11 Felhasználó inaktív   imi60 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 18:47

@Baskiria: mégis melyik szolgáltató ez? voda vagy tele? az áfaemeléstől ennyit nem mehetett fel

#12 Felhasználó inaktív   imi60 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 18:50

@szomova: így jön össze a 70 000. én még nem találkoztam se Lidli se tesco se postamobillal. Mertt ezt elfelejtette a cikkíró. Vodás háttér, szerintem nagy bukta de mégis ragaszkodik hozzá a posta.

#13 Felhasználó inaktív   imi60 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 18:59

egyébként meg akinek tényleg minimális telefonálásra kell, vagy szinte csak elérhetőségre ott van a T-Mobil-nál a Mobil Otthon Prémium díjcsomag. 750 ft 100%-ba lebeszélhető vezetékes irányba 11 ft mobilba 52 ft. Főleg idősebbeknek ahol van vezetékes vagy a munkahelyen van vezetékes ahhoz kiváló.Pár éve ennek még simán Mobil otthon volt .Még havidíja sem volt. Még mindig 2 van ilyen a családban. Havi 300 és 500 között vannak a számláink.

#14 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 20:43

"klasszikus MVNO-modellel, vagyis nem egy meglévő operátor termékeit árulja saját márkanéven". - Dehogynem. A Tesco a saját márkanév alatt árulja a Vodafone termékeit. Még mindig nem érti a cikk író (se), hogy a valódi virtuális telefonszolgáltató igazi előnye éppen az lenne, hogy mindegyik mobilszolgáltató hálózatára felmászhat. Magyarországon ilyenről továbbra sincs szó, a Tescomobile-t teljes egészében a Vodafone hálózata szolgálja ki. Erre felhúztak egy 31-es körzetet és csókolom. Ennyi a különbség a Vodafone és a Tescomobile között. Jó reggelt kívánok.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 21:40

"Még mindig nem érti a cikk író
(se), hogy a valódi virtuális telefonszolgáltató igazi
előnye éppen az lenne, hogy mindegyik
mobilszolgáltató hálózatára felmászhat."

Akkor te sem erted..

#16 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 21:50

A lényeg, hogy te igen és akkor mindketten boldogok lehetünk:-D

#17 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 01. 22:01

Mivel túl sok időm nincs erre a témára az USA No.1 virtuális szolgáltatóját idézem:

Why TracFone?

TracFone is Americas #1 National No-Contract Wireless service provider.
No contract, No Bills, No Daily or Monthly fees.
Nationwide Coverage on Americas Best and Most Dependable Networks.
Call Nationally, Internationally or Roam at local call rates.
Lowest out of pocket cost for Phone and Service.
Calls to over 100 international destinations.
Phones from great manufacturers such as Samsung, and LG.
No Credit Check or Credit Card required.
TracFone cell phones and airtime available at over 90,000 retailers nationwide.
Keep your existing phone number or get a new one.

A lényeg, hogy a legjobb és legmegbízhatóbb hálózati szolgáltatókkal van például ennek a cégnek szerződése, így, és csakis így tudja megtenni azt, hogy saját hálózat építés nélkül teljes lefedettsége legyen. Erről írtam, hogy a hazai "minta" ettől fényévekre van.

#18 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 03. 16:44

@imi60: "a Mobil Otthon Prémium díjcsomag. 750 ft 100%-ba lebeszélhető vezetékes irányba 11 ft mobilba 52 ft"

és ez mennyivel jobb mint a lidl mindenhova 33ft prepaidben? Jó, aki csak vezetékest hív annak jobb lehet ha lebeszéli minden hónapban a havidijat.

#19 Felhasználó inaktív   arnyekxxx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 196
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 03. 16:47

@ledi: "A vodás vitamax klub tarifával havidíj nélkül 27 forintéért beszélhetek, ráadásul jóval több, mint 70 000 ügyféllel!"

Juhéééé, akkor gyorsan váltsunk erre miután az ismerőseinket meg mindenkit akit valaha hívni akarunk átküldtük a vodához....

http://www.vodafone.hu/lakossagi/telefonok-tarifak/tarifak/feltoltokartyas/lezart/vitamax-klub

"VitaMAX Klub


Kereskedelmi forgalomban már nem érhető el, tarifaváltással sem"

#20 Felhasználó inaktív   imi60 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 03. 17:00

@arnyekxxx: -pontosan.mindig meg kell nézni, hogy valójában mire van szükség.Mint írtam régebben még havidíja sem volt. Akkor sem kellett mert lusták voltak egyszer is átnézni a tarifákat.Ha megkérdezed sok -főleg középkorú vagy idősebb-ismerősödet, hogy mondjuk milyen feltöltős tarifa csomagot használnak fogalmik sincs.Mit érdekel mondjuk 70 000 ügyfél elérhetősége ha én nem azokkal akarok beszélni. Havidíjat a legtöbb esetben havonta lehet módosítani.Ha nincs tarifa hűség.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó