HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Megtört a Microsoft, mozgatható a dobozos Office 2013 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Megtört a Microsoft, mozgatható a dobozos Office 2013 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 03. 06. 16:38

A médiaössztűz hatására a Microsoft visszakozott, mégis hordozható lett a "dobozos" Office 2013 licence. Ennek értelmében a szoftver immár nem számítógéphez kötődik, hanem annak cseréje esetén újra telepíthető egy másik gépen.
https://www.hwsw.hu/hirek/49925/mirosoft-office-2013-licenc-hordozhatosag.html

#2 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 16:38

"ez alól kivételt csak a garanciaidőszakban használhatatlanná váló számítógép jelen" +t :)

Amúgy meg, ehhe, ez már döfi. :)
"Légy szerény mint én..."

#3 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 16:40

Mennyivel is magasabb a listaár nálunk a hordozhatóságért cserébe?
"Légy szerény mint én..."

#4 Felhasználó inaktív   skguy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 17:42

Nemrég olvastam valahol, hogy ma már csak üzletemberek vezetik a Microsoft-ot, akik főleg csak a rövidtávú profitra figyelnek, és végeláthatatlan meetingeken próbálják meg kitalálni mit is csináljanak, ezek szerint nem túl nagy hatékonysággal.

Szerintem a Microsoft ma már kizárólag az Office-ból él, és csak emiatt tudják eladni a Windows-t, mivel irodai környezetben a kompatibilitás miatt csak Office-t lehet használni. Ha lenne rendes Office Mac-re, Ios-re, Androidra, akkor a Windows-eladások szerintem meredeken zuhannának, az Office eladások meg meredeken emelkednének.

Szerintem ma a végfelhasználók jelentős része illegális Office-t futtat, és főleg a cégek veszik meg a licencet. Ha lenne normális árú és azonos tulajdonságú Office más platformokra is, akkor a Microsoft felhagyhatna a már egyáltalán semmilyen innovációt nem mutató új Windows-verziók évenkénti erőltetett frissítésével, és élhetne kizárólag az Office-ból,

#5 Felhasználó inaktív   LyCC 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 18:41

@skguy: "Szerintem ma a végfelhasználók jelentős része illegális Office-t futtat, és főleg a cégek veszik meg a licencet."

ez eddig is igy volt, tudtommal maganszemelyhez birosagi engedely nelkul nem mehetnek csak ugy ellenorzesbe, de javitsatok ki ha tevedek.
Az otthoni felhasznaloknal, eltekintve azoktol akik licenszel veszik a gepuket szerintem 99%-ban nincs licensz. En sok olyant is ismerek, akinek sajnos eleteben meg nem fordult a fejeben, hogy esetleg kene fizetni egy software-ert.
Vilagszinten a rekordot most is kina tartja, az utobbi evekben csodalatos 77% ala esett az ilegalis/legalis szoftware arany (BSA jelentese szerint) ... ez uj alacsony rekord, ha jol emlekszem valamikor 90% felett volt.

#6 Felhasználó inaktív   Zotya84 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 19:36

Én meg akartam venni a dobozos, 3 gépes otthoni office 2010-et, de mire meglett rá a pénzem (a w7 pro box se volt olcsó), addigra K gyorsan eltűnt minden nagykerből. egyik napról a másikra... annyit ért is volna. így asszem én is hamarosan libre felhasználó leszek. (bár egy ugyanolyan konstrukció még az újból is érdekelne, de biztos, hogy olyan többet nem lesz. :(

pedig már csak pár szoftverem lenne hátra, hogy végre meglegyek...

#7 Felhasználó inaktív   otherl 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 19:43

@skguy: Azért átlag irodába a Mac piszkos drága játékszer, szóval a linuxos verziót ne felejtsd ki!

#8 Felhasználó inaktív   Perselus Piton 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 83
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 06. 22:02

@Zotya84: havi 2.999 Ft vagy évi 29.999 Ft előfizetési díjért megkapod az Office 365 Home Premium csomagot és 5 gépre (vagy erre alkalmas mobileszközre) is telepítheted és ez tartalmazza a verziófrissítési lehetőséget is. Szerintem ez elfogadható. Persze megveheted 41.999 Ft-ért az Office 2013 Otthoni és diákverziót is, azt viszont csak 1 gépre lehet felrakni.

#9 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 00:17

@Perselus Piton: "Szerintem ez elfogadható"

Minden évben 30 ropi ezért? Elfogadható? Szerintem meg marhára előnytelen üzlet, főleg hogy nem fogod kipörgetni az 5 gépes lehetőséget rajta... Nem értem miért lehet ez előnyös bárkinek is otthonra.

#10 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 09:02

@attila9988: Magánszemélynek vagy családnak ez nyilván "borsos" díj, talán egyszerűbb max. a diákverzióért kipengetni ennyit, ha az ingyenes szoftver nem elég.
Azonban kis cégeknek, ahol napi szinten ténylegesen ki is használják a szoftvereket, ott megéri, ha ki tudják termelni az árát. Ha ez kérdéses, akkor marad az Apache (Open) Office vagy a Libre Office, a Lotus Symphony, a SoftMaker vagy a Zoho, esetleg a Google Docs, bár a két utóbbi céges felhasználásnál már alighanem nem ingyenes...

#11 Felhasználó inaktív   Dzsano 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.417
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 09:26

Magánszemélynek vagy családnak a libreoffice bőven elég.

Ha otthon "termel" is az ember, akkor meggondolandó, hogy az arra a célra használt gépére megveszi az Office-t, de sírva röhögök, amikor meglátom, hogy közintézményekben is erőltetik a legújabb office-t, ott, ahol az ügyintéző word-ban készít táblázatot, nem ismeri a TAB gombot, és a 6 oszlopos 50 soros excel táblázatba egyesével beleírogatja a ".-Ft"-t, és központozza az ezres helyértéknél, de persze nem mindegyik sort, nehogy könnyen kijavíthasd. Marha fontos ilyen célokra, akár ha (most) ingyen is adta az M$ fizetős szoftvert használni. És ha majd felhőbe fellövik a közigazgatási, adózási adatokat, akkor lesz a jó világ. :D

Az én szoftverem otthon: Ubuntu Linux.
Asztalravissza!

#12 Felhasználó inaktív   enyac 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 09:27

Magánszemélyként a legnagyobb bajom az előfizetéses modellel, hogy jöhetnek olyan élethelyzetek, amikor más helyre kell a pénz - például elveszíti az ember a munkáját, valaki beteg lesz a családban, gyereke születik stb. Én inkább fizetek egyszer többet.

#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 09:33

Na! Kész pálfordulások mostanában a Máékröszaftnál. Előbb az IE10-et teszik elérhetővé Win7 alá, aztán most mégis használható másik gépen az A(a)fösz tvenitőr thín. Szerintem betegek lettek náluk az öltönyös-nyakkendősök, vagy M$zabcsi szabotált valamit. Elég meglepő. Már csak az kéne, hogy tényleg kijöjjön a beígért hivatalos phecs a fostos metrou kikapcsolására.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   sokadikgab 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 09:59

"Az Office-t használó szervezetek gyakorlatilag kivétel nélkül mennyiségi licencet használnak, ez pedig hordozható, az egyéni felhasználók pedig jellemzően a termékkulcsos licenccel rendelkező kiadást részesítették előnyben, annak alacsony ára miatt"

Office Home and Business 2010 32-bit/x64 - 256.82 EUR +AFA (dobozos)
Office Standard 2010 SNGL OLP NL - 386.86 EUR +AFA (mennyisegi)

vagy en nem tudok szamolni vagy vak vagyok, de akkor is olcsobb a dobozos...
Azert ertem en, hogy nagyobb cegeknel ez termeszetes, de 10-20 alkalmazottnal a dobozos jobban megeri... Erdekes hogy ez nem volt mindig igy, pl. XP es 2003as verziot me"g mi is mennyisegiben vettunk, ugy olcsobb volt.

#15 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 08. 13:26

@sokadikgab:

de itt a fórumhuszárok szoktak okosakat hozzászólni; felesleges ragozni, amit nem tud az agyuk felfogni, mert az attitűd, amit felvettek, nem engedi.

#16 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 09. 19:24

Üzenet megtekintéseIdézet: skguy - Dátum: 2013. 03. 06. 17:42


Szerintem ma a végfelhasználók jelentős része illegális Office-t futtat, és főleg a cégek veszik meg a licencet. Ha lenne normális árú és azonos tulajdonságú Office más platformokra is, akkor a Microsoft felhagyhatna a már egyáltalán semmilyen innovációt nem mutató új Windows-verziók évenkénti erőltetett frissítésével, és élhetne kizárólag az Office-ból,

Itthon.
Tőlünk kicsit fejletteb helyeken meg simán kicsengetik az árát.

#17 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 09. 19:32

Üzenet megtekintéseIdézet: LyCC - Dátum: 2013. 03. 06. 18:41

@skguy: "Szerintem ma a végfelhasználók jelentős része illegális Office-t futtat, és főleg a cégek veszik meg a licencet."

ez eddig is igy volt, tudtommal maganszemelyhez birosagi engedely nelkul nem mehetnek csak ugy ellenorzesbe, de javitsatok ki ha tevedek.
Az otthoni felhasznaloknal, eltekintve azoktol akik licenszel veszik a gepuket szerintem 99%-ban nincs licensz. En sok olyant is ismerek, akinek sajnos eleteben meg nem fordult a fejeben, hogy esetleg kene fizetni egy software-ert.
Vilagszinten a rekordot most is kina tartja, az utobbi evekben csodalatos 77% ala esett az ilegalis/legalis szoftware arany (BSA jelentese szerint) ... ez uj alacsony rekord, ha jol emlekszem valamikor 90% felett volt.

Valszeg nem volt ellenőrzés Kínában. Vagy legalábbis nem tudták számonkérni nyugatról.
Anno itthon is a piacokon árulták a másolt játékkazettákat, meg másolt videókazettákat. Azt se tudtuk, hogy van olyan, hogy szerzői jog.

Ismerek egy nőcit, akinek valami rokona csinálta azt régen, hogy kiment pár napra külföldre egy haverjával, egy-egy videómagnóval ketten (akkor még nagy szónak számított), kivettek a kinti kölcsönzőkből egy zsák filmet, elkezdték nézni gyorsítva, hogy minél több beleférjen a pár napba. Ami a gyorsított lejátszás alapján érdekesnek tűnt, azt átmásolták helyben, aztán hozták haza teríteni. Persze ők kicsiben művelték. (Hogy hang alámondást tettek-e rá, vagy hogyan, azt nem tudom.)

#18 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 10. 22:33

bocs, microsoft, de a libreoffice licensze jobban tetszett.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó