HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Bemutatkozott a Samsung Galaxy S 4 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Bemutatkozott a Samsung Galaxy S 4

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 03. 15. 10:33

Csúcshardver, új funkciókkal bővülő TouchWiz és látványos, ám kérdéses hasznú új funkciók - így jellemezhető a Samsung Galaxy S 4. A formaterv sokat nem változott, kialakult a Samsung saját design-iskolája?
https://www.hwsw.hu/hirek/49967/samsung-galaxy-s-4-android-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 10:33

HTC One a legjobb véleményem szerint, különösebb kommentárt nem is igazán igényel a dolog.

Szoftveres oldalon lehet, hogy *biztos, hogy jobb az SGS4, DE a 800 millió app mellett, őszintén... Kevés olyan maradna, amit nem tudunk pótolni a "cseltárból"

#3 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 10:52

Elfogytak az ötletek, míg valaki nem hoz valami hasznos innovációit, addig a samsung sem tud tovább lépni.

#4 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 11:09

azt nem ertem a cikkben, miert kene, hogy a Samsung tavolodjon a Google-tol? forditva ertheto lenne a dolog -- az android okoszisztemaban nem jo az egyszereplos piac; de a Samsungnak miert lenne gond, ha o az gyakorlatilag egyetlen dominans szereplo, ha kozben lekaszalja a piac kozel felet?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#5 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 11:43

hát nem tudom nekem még mindig lumnia 920 jobban bejön...

#6 Felhasználó inaktív   zed01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 293
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 12:35

Bazmeg, 8 mag, az én számítógépemben csak 4 mag van. Lassan gyorsabbak lesznek ezek okostelefonok mint az én számítógépem.

#7 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 12:38

de okosabb nem. lesz :)

#8 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 13:00

Üzenet megtekintéseIdézet: zed01 - Dátum: 2013. 03. 15. 12:35

Bazmeg, 8 mag, az én számítógépemben csak 4 mag van. Lassan gyorsabbak lesznek ezek okostelefonok mint az én számítógépem.

Én ényleg csak azt nem értem, hogy igazából mindek? Egy kicsit engem ez a megapixel őrületre emlékeztet. El kell adni az újabb, meg újabb telfonokat, teszik bele a gyorsabb, egyre több magos procikat, és igazából nem nagyon van olyan program aminek igazából szüksége lenne erre... :unsure:
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#9 Felhasználó inaktív   mflex 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 13:17

Végig szenvedtem az éjjel ezt a giccsparádét. Végül is a telefon tetszik, bár szögletes formát vártam.
A benne lévő hardverre szinte semmi szükség, de el kell adni a telefont és a benchmark buzik elélvezése miatt muszáj. Jövőre mit tesznek bele? Még több magos procit és grafikai meghajtót és 6 colos lesz a képernyő? Ha megjelenik veszek egyet, de nem azért, mert csúcs hardver van benne, csak lecserélem a kettes samut. Bár még ezt is átgondolom, egy mindent átfogó teszt fogja a majd a mérleget elbillenteni...

#10 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 14:23

"nincs okostelefonja és szeretne venni, vagy már 2 évnél régebbije van, annak érdemes lehet ezt választani"
hmm... kedzőtelefonnak nem rossz tényleg :)
Előtte egy kézméretnövelő kezelésre is iratkozzon be a delikvens.


#11 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 14:27

@zed01: A felbontása már most is nagyobb mint az én gépemnek. De hogy gyorsabb lenne... na azon csodálkoznék, ha 5 éven belül megtörténne :-D

#12 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 14:37

@zed01: csak 4 magos lesz az, igaz hogy 4 buta meg 4 okos van integralva, de egyszerre csak 4 futhat, energiahatekonysag celjabol van 8, a buta es okos mag kozott kapcsolgat, nem is lenne ertelme egyszerre futtatni okket, mivel a buta magok sebessege 10-ede az okosokenek

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#13 Felhasználó inaktív   DS39 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 15:32

a fekete verzióban tetszik előröl ez a teló, de tényleg értelmetlen ez már, egy S2 szint is tökéletes mindenre ha szoftveresen támogatják/frissítik, inkább az akku teljesítményre kellenre ráfeküdni, hogy aktív használattal ne fél/egy nap legyen az üzemidő. (első körben ehhez is egy 4000-es aksi kellett volna, másrészt vmi innováció technológia téren sem ártana, mert a többi technikai ezekben a ketyerékben az elmúlt 3-4 évben iszonyatos fejlődésen ment keresztül, az akku meg még mindig ugyanolyan mint a butafonokban, csak nagyobb mAh-s)

#14 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 21:43

@lola: ok tudjuk, van akinél mindig van cash, de ha vesz egy sima Galaxy SII-t vagy egy akármit ami már mondjuk csak fél vagy kétharmad áron van ehhez képest, akkor is szinte mindent megkap. Ok az nem figyeli a szemit.

#15 Felhasználó inaktív   braverobin 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 22:10

@lola: Az ájfón bemutatókat meg a kínaiaknak tartják ámerikában ugye? :)
Magas labda lett volna ha azt írom, hogy ilyen az átlag samu júzer, de ez csak a céges (marketing) kultura hiánya a samunál.

#16 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 23:13

@lola:
Törpék? Ajaj, nem tudom mekkora kezed van de ha csak a férfilakosságot vesszük akkor egy átlagos ember nem tudja egy kézzel rendesen kezelni ezt a telefont és akkor még a nőkről nem beszéltem :)
Mielőtt kitörne a flame, igen akinek nem tetszik az ne vegye, csak sajnos tendencia lett hogy egymásra ígérjenek a gyártók méretben, ppi.ben, órajelben (ez még nem akkora baj ha a fogyasztást is kordában tartják), rossz irányba haladunk.
"hogy ez sincs benne, meg az sincs, meg egyébként a használata is egy kínszenvedés"
Mi nincs benne ami ebben benne van áruld már el, mi kínszenvedés a másik telefonokban ami nem ekkora mérető?
Egyébként ha ennyire bejön akkor miért nem 7"-os tablettel telefonálsz? :)


#17 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 23:14

@bogdan: "azt nem ertem a cikkben, miert kene, hogy a Samsung tavolodjon a Google-tol?"

Ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem a cikk olvasása közben. Mintha gombhoz akarna bármi áron kabátot varrni a cikk írója. Az Apple látványosan nagyot égett a saját Maps-el, pedig szerintem alkalmazásfejlesztés kompetenciájában messze a Samsung előtt jár az Apple.
A Samsung abban akar kitűnni amihez ért és ezt jól teszi.

#18 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 23:29

Én nem érzem teljességgel haszontalannak a szoftveres újításokat. Az integetős gesztusvezérlés ha a bemutatón kívül a gyakorlatban is használható lesz akkor roppant hasznos újítás. Nem egyszer jól jött volna nekem is valami ilyesmi.
A Share Music hangrendszer alkalmi hangosításhoz is jól használható és gyorsan összedobható. Az S Health pedig bár rétegigény jelenleg de jövőbe mutató és most végre elindulnak a tömegtermékké válás útján a hálózatba kapcsolt orvosdiagnosztikai eszközök.
Az infravörös jeladó visszatérése is remek ötlet, bár soha ki sem kellett volna venni a mobilokból. Végre lecserélhetem majd a régi Nokiámat, pedig már felkészültem arra, hogy ez marad az ultimate univerzális távirányítóm.

#19 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 15. 23:35

Off: Nálatok is használhatatlan a mobilnet? Lassú, a képek hibásak, video nuku, de telefonálni lehet rendesen. Minden toronyról szelektíven csak a mobilinternet antennát sodorta le hóvihar? :) A vezetékes internettel közben nincs semmi probléma.

#20 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 16. 00:51

@lola: A kiskezűeknek majd lesz ebből is mini.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó