HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Secure Bootért jelentették fel a Microsoftot az EU-nál - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Secure Bootért jelentették fel a Microsoftot az EU-nál Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:17

A 8000 fős tagsággal rendelkező Hispalinux formális panaszt tett az Európai Bizottság előtt a Microsoft üzleti gyakorlata ellen, amely megköveteli a bekapcsolt Secure Boot funkciót a Windows 8-cal szállított gépek esetében. A szervezet szerint ez piacellenes magatartás és a Bizottság fellépését sürgeti.
https://www.hwsw.hu/hirek/50023/microsoft-europai-bizottsag-hispalinux-secure-boot.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:17

A 40-50milliós Spanyolországban 8000 fõs mozgalom?! Amindenit, igazi népharag:D

Szerkesztette: map 2013. 03. 27. 16:26 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:21

Mondjuk nem a linux -ot zárja ki ha ki is zár valamit, hanem mindent ami nem windows....



#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:22

Egyébként, 100%-ban biztos vagyok, hogy egy igazi Linux-aktivista elsõ dolga win8 logóval ellátott gép beszerzése. Ez borzasztó eljárás, szerintem minden windowsos gépre kerüljön egy "oprrendszerválasztó", ami felajánlja valamilyen Linux telepítésének lehetőségét első indításkor. De csak és kizárólag windowsos gépeken! :D

Szerkesztette: map 2013. 03. 27. 16:26 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:26

Nem igazán értem a problémát. Ha már valaki linuxot akar tenni a gyárilag win8-al vásárolt gépére, akkor miért akkora probléma kikapcsolni BIOS-ban a Secure Boot-ot? Vagy pedig használni ezt a linux-os bootloadert, és egyetlen egyszer rányomni a tovább gombra?
Vagy most ez arra megy ki, hogy utálják az MS-t, és ahol lehet megpróbálnak belerúgni, akkor is ha a fos win8-al, az most amúgy is a földön fetreng, és a win8-al soha ekkora kedvet nem hozott MS a népnek a linuxra/chromeosra/androidra/osxre váltáshoz?

#6 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Tofóka - Dátum: 2013. 03. 27. 16:27

És ilyen aljas hátulról mellbe lobbikkal próbálkoznak

pedig a te kedvenced ugye a seggből szájba a fogadói oldalon.

Szerkesztette: avmanster 2013. 03. 27. 16:31 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#7 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:43

@martonx: "Nem igazán értem a problémát."

Akkor jobb ha utánanézel...

#8 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:43

@avmanster: És ezzel elértünk a végtelen hurokhoz, tekintve, hogy Tofóka mekkora egy seggfej...

#9 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:51

Üzenet megtekintéseIdézet: YleGreg - Dátum: 2013. 03. 27. 16:43

@avmanster: És ezzel elértünk a végtelen hurokhoz, tekintve, hogy Tofóka mekkora egy seggfej...

ófrancba, most jutott eszembe, az előbb ettem és vizuális típus vagyok :D
tegyük ki a topigra a piros hullahopp karikát.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#10 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 16:54

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 03. 27. 16:22

Egyébként, 100%-ban biztos vagyok, hogy egy igazi Linux-aktivista elsõ dolga win8 logóval ellátott gép beszerzése. Ez borzasztó eljárás, szerintem minden windowsos gépre kerüljön egy "oprrendszerválasztó", ami felajánlja valamilyen Linux telepítésének lehetőségét első indításkor. De csak és kizárólag windowsos gépeken! :D

ha ez az önök kérték, akkor én már magát biost is szeretnék választani. az a tuti. sőt, mi az, h bios van a gépen. miért nem elég annak egy oprencer???
emögött is a tuggyukik állnak, ez is csak megfigyelésre jó, semmi másra.
de majd a linuxforradalom a falhoz állítja őket.

Szerkesztette: avmanster 2013. 03. 27. 16:55 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#11 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:01

@attila9988: félreértettél. Értem miről van szó, de ez valóban probléma? Úgy értem mennyire életszerű, hogy egy linux fan, aki az elejétől kezdve tudja, hogy linux-ot akar a gépére, az venni fog valaha is win8-as gépet? Mert persze elméletileg ez zavaró, de gyakorlatilag hányan futnak ebbe bele?

#12 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:13

Üzenet megtekintéseIdézet: martonx - Dátum: 2013. 03. 27. 17:01

@attila9988: félreértettél. Értem mirõl van szó, de ez valóban probléma? Úgy értem mennyire életszerû, hogy egy linux fan, aki az elejétõl kezdve tudja, hogy linux-ot akar a gépére, az venni fog valaha is win8-as gépet? Mert persze elméletileg ez zavaró, de gyakorlatilag hányan futnak ebbe bele?

eléggé ha mondjuk laptopról van szó, lévén az ms lobbi rég elérte, h nagyon sok géptípus nem is kapható előtelepített win nélkül. ami már megérne egy nagyobb misét, inkább, mint ez, vagy a böngészőválasztó meg társai. csak akkor meg kéne fingatni sokakat és nagyon úgy tűnik, az eu valamiért szeret jóban lenni a keletiekkel.
ezt ha akarja, kikapcsolja, gyanítom, ha valaki nem tudja megoldani, nem is nagyon telepít valamilyen linuxot, bár benne van a pakliban, h kipróbálná, de fel sem mászik és nem próbálkozik tovább.

Szerkesztette: avmanster 2013. 03. 27. 17:16 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#13 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:29

Ennyi erővel jelentsék fel a Samsungot is, mint piacvezető telefongyártót, hogy az androidos telefonjait lockolt bootloaderrel szállítja, ezzel gátolva alternatív romok telepítését. Kb. ugyanannyi lenne az értelme.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#14 Felhasználó inaktív   kekegsm 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:32

@avmanster: Ja, hasonló bár nem IT: Én is vettem egy Ferrarit, de az első indításkor nem lehetett kiválasztani, hogy benzines vagy dízel legyen. Most perlek. Nem tudtam mit csinálni, rákényszrítettek, mert semmilyen más autót nem lehet venni.

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:35

@avmanster: azért a héten nézegettem pár dell gépet, egészen jó árban, egésze pofás gépek, csak abban ugye a ringyóz nincs benne, nekem meg pont arra vóna óhajom. így az plusz 30ezres!

Node az egész dolog nem kerek. Hát ha ügy lesz ebből, csak a többség érdekét kellene szem elött tartani, akik nem heftölni veszik a laptopot, és nekik éppen előnyös hogy alapból be van kapcsolva, főleg, hogy sokan első hallásra helyből munkáscsizmára asszociálnának a szekjúrbútról :D Szóval én sem értem a problémát teljesen...
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   kekegsm 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:50

Ez csak kötözködés. Ugyanúgy, ahogy az IExplorer miatt is perelték. Kérdem én: Egy Macbookon hol ajánlja fel, hogy milyen böngészőt akarok? A Chromebook se fogja feldobni a felhasználónak, hogy neszealternatívböngésző.

#17 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:55

@martonx: Penélope egyszeri Windows user úgy érzi ellepték a nemrég vásárolt Win8 notebookják a kártevő programok. Barátjától kap egy Kaspersky CD-t amivel átnézné a gépét. A Kaspersky live rendszer azonban egy linux ami nem fog elindulni a Secure Boot miatt.

Semmit nem old meg a Secure Boot, csak felesleges bosszúságot okoz a usernek. Ilyen esetben indokolt a törvényhozó beavatkozása. Németországban már most tilos default zárt Secure Boot PC-ket forgalmazni.
Samsungnak miért szabad?
Náluk is meg kell tiltani.

#18 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 17:58

@kekegsm: MacBookon nincs Secure Boot, pedig az UEFI a Mac EFI koppintásaként kezdett PC-ken terjedni.
A Google-t viszont szerintem kényszeríteni kell arra, hogy beengedjen más böngészőket is a ChromeOS-be.

#19 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 18:00

@map: Nyirbálják az EU költségvetését, kell a pénz, az MS-sel meg úgy vannak mint a rossz gyerekkel, megérdemli a pofont, még ha nem is tudják pontosan mikor miért. Lehet most döbbentek rá, hogy informatikai felzárkóztatás néven kormányzati pénzből finanszírozott képzésekkel tették MS függővé a társadalmukat, és most kompenzálni akarnak?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#20 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 27. 18:00

Na kell az ingyen reklám, aki fel tud telepíteni egy Linuxot és az összes drivert az nem fogja tudni kikapcsolni biosba a secure opciót, nagy hű hó semmiért.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó