HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Újra bevezeti a netes forgalomkorlátot a Deutsche Telekom - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Újra bevezeti a netes forgalomkorlátot a Deutsche Telekom Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:07

A mobilnet-szolgáltatásoknál ismert, a DSL-korszak elejét jellemző forgalomkorlát újbóli bevezetése mellett döntött vezetékes szélessávú hálózatán a Deutsche Telekom helyi leányválalata. A cég az internetelérés sávszélessége alapján skálázza az adatforgalmi limitet, melynek átlépése után a szolgáltatás drasztikusan lelassulhat.
https://www.hwsw.hu/hirek/50171/deutsche-telekom-internet-adatlimit-adatforgalom-korlatozas.html

#2 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:07

Ezeknek is elmentek otthonról. Aztán jön a hír, hogy a neten már HD adást is lehet nézni...
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#3 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:31

Magyarországon nem valami 150GB a limit a korlátlanon? Iiiiszonyat régen volt ez a felhajtás, már nem emlékszem rá... meg nem is vagyok T ügyfél :P. Emlékszem a kis szolgáltatók tapsikoltak és pillatantok alatt felszívták a kirakott ügyfeleket... meg akiket ők vittek magukkal.

No, itt is van, 2005, pfűűű, de régen is volt ez.
http://itcafe.hu/hir/vegre_kiderult_150_gb-nal_huzodik_a_t-korlat.html

PR ez a javából :).

#4 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:33

Igaz, 2005-ben még nem is volt 1080p a youtube-on és a WOW is épphogycsak megjelent Európában.

#5 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:35

@Mykee: Azt már jó ideje lehet, már az UHD jön. Aztán minden hónap első napján megnézheted kedvenc sorozatod egyik epizódját, aztán a hónap többi napjára bekorlátoznak 384 k-ra :D
Kép

#6 Felhasználó inaktív   szende 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:36

A Deutsche Telekomnak majd a hazai Tré mobile kitermeli a különbséget, ez így szokás kis hazánkban.
Hurrá, emelkednek az árak!

#7 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:36

Nincs itt semmi látnivaló, sok magyar szolgáltatónál is van korlát, csak az apróbetűs részben...

#8 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:45

@bakagaijin: Ez nekem valahogy kimaradt, nem emléxem T-s korlátra. Lett ebből valami végül is? Én pont azért váltottam 8többek között) annak idején (2000-es évek elején) T-re az UPC-ről, mert UPC-nél valami 30 GB-os korlát volt, amit rendre túlléptem az első héten, aztán bekorlátoztak modemes sebességre. Elég idegesítő volt, amint kihúzta a telekom az ADSL -t hozzánk, rögtön váltottam, sebesség hasonló volt, de nem volt korlát. Aztán akkor mentem vissza UPC-hez, 2000-es évek második felében, amikor az ADSL elérte a sebességmaximumot, de akkor már nem volt a UPC-nél korlát.

Kép

#9 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:49

@bviktor: a nagy szolgáltatóknál én a jelenleg igényelhető csomagok esetében nem látok ilyent. A UPC-nél van valami fair use policy ugyan az ÁSZF-ben, de évek óta nem alkalmazzák.
Can you hear me, major Tom?

#10 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:50

@bviktor: "Nincs itt semmi látnivaló, sok magyar szolgáltatónál is van korlát, csak az apróbetűs részben..."

Melyik szolgáltatónál? Mert a "nagyoknál" nincs, az biztos. (a kis tanyasi szolgáltatóknál lehet, hogy van, azt nem tudom) De itt a Deutsche Telecomról szól a cikk, az EU legnagyobb szolgáltatójáról, azért az elég aggasztó lenne, ha ez precedenst jelentene .
Kép

#11 Felhasználó inaktív   Csicsó82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 14:53

Sajnos nem marad más mód mint a szolgáltatóknak rászánni magukat hogy a legkisebb város legksiebb utcájában is karvastagságú optikán menjen a cucc plusz az ehhez szükséges egyéb eszközök, szerverek mttudomén még mi fejlesztése.

#12 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:03

@azopi: a UPC-nél kapásból van.

#13 Felhasználó inaktív   brocksamson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:16

UPC-val kapcsolatban mindig rebesgettek, hogy havi 300 giga kornyeken van a szamszeruleg nem kifejezett hatar, megsem volt senki aki akarmilyen retorzioval talalkozott volna ismerosi korombol, pedig mindenki szorgalmasan toltoget mindenfele szigoruan legalis tartalmat a zinternetrol.

#14 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:31

@bviktor: a UPC-nél kapásból van.

És mennyi az a határ? Mert nekem 5 TB down , 1 TB up megvan a passzívabb hónapokban is, de nem érzékelek semmi lassulást...

Persze lehet, hogy 10 TB az a határ, majd odafigyelek, hogy ne lépjem át :D


Kép

#15 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:37

@brocksamson: "UPC-val kapcsolatban mindig rebesgettek, hogy havi 300 giga kornyeken van a szamszeruleg nem kifejezett hatar,"

Hát az nekem meg szokott lenni egy pörgősebb délelőtt :D
Régen (valamikor 10 éve) tényleg volt korlát a UPC-nél, 30 giga, de akkoriban sajnos ezt komolyan is vették, és tényleg automatikusan be is korlátoztak, ha ezt túllépted. De ma ilyen nincs sehol.

Kép

#16 Felhasználó inaktív   ledi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:46

A UPC-nél tényleg van 300 GB-os korlát, de szerintem ezt kevesen tudják meghaladni. Ezért nem hallottunk retorzióról.

#17 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:47

A forgalomba csak az Entertain IPTV-szolgáltatás által generált adatmozgás nem számít bele, illetve a netmegosztáson alapuló Wireless To Go adatmennyisége
aham, így érthető. fizess elő, vagy.........

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#18 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 15:48

@ledi:
fair use, területenként és időszakonként változó, h alkalmazza.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#19 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 16:01

Ez a megoldás jogilag jobban védhető minthogy forgalom alapján szűrnek, mobilinternetnél ez a természetes. Valszeg jól kiszámolták hogy az elvándorló heavy user ügyfelek(akik jó eséllyel mástól szerezték be eddig is a tartalmat) költsége magasabb mint a bevétel utánuk. Sőt, mivel hosszú távon az átlaguser költsége a DT-nél lesz legalacsonyabb így akár olcsóbb árat is tudnak mondani mint a konkurencia, ha nyernek két 1 GB-s Mari nénit és buknak egy 1 TB-s warez Pistikét akkor még anyagilag is jól járnak. Vagy Pistike kénytelen drágább csomagra váltani a torrenthez, amit nem is hagy ott 7/24-ben seedelni. (mindaddig míg a többi szolgáltató is be nem vezeti a korlátozást)

#20 Felhasználó inaktív   Sztbeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 25. 16:13

300 meg 400 giga? Az kinek nem elég? A netezők 95%-a nem használ 10 gigánál többet

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó