HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Pebble okosóra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Pebble okosóra Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 04. 26. 17:20

Jó ötlet, alakuló megvalósítás, feledhető hardver. A szoftver még készül, a koncepció azonban már most működni látszik, a Pebble jó társa lehet egy nagyobb méretű, nehézkes okostelefonnak. A következő generáció csak jobb lesz.
https://www.hwsw.hu/hirek/50178/pebble-okosora-teszt-kiprobaltuk-android.html

#2 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 17:20

tippem szerint az okosóra, hiába a hitetek, nem lesz a következő évek ipodja, ifonja, ipadja.
eddig is voltak már a piacon, szűk rétegnek jó ez, de innovációs zsákutca.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#3 Felhasználó inaktív   brocksamson 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 84
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 17:25

Jelenleg en sem igenylem, de azert ne hamarkodjuk el. A tabletekre is sokan azt josoltak, hogy fel ev es eltunnek...

#4 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 17:44

@brocksamson:
meglátjuk. akkor röhögök nagyot, ha nem lesz iWatch

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#5 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 18:00

mágnes csatlakozású a töltő? hopp egy almaszabadalom! vagy ha okosórát töltök vele az már innováció?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#6 Felhasználó inaktív   Addict01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 100
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 18:07

Azért nem kéne mert ocsmány (sztem) de egyébként annyira nem hülyeség a koncepció. Bár én sem hiszem, hogy tömegével veszik majd az órákat, mégha az Apple gyártja is. A telefon egyik nagy előnye, hogy nem kell mellé órát hordani, most akkor visszakanyarodunk megint, hogy mégis kell? :D

#7 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 18:17

Ez (meg a többi kiegészítő) szenvedésre van ítélve, ha minden eszközhöz külön API-n keresztül férhetnek hozzá a fejlesztõk. A samsung még nem gondolkozott el azon, hogy az elektronikai termékeinek a vezérléséhez valamilyen egységes interface-t találjon? Vagy a google, hogy a kiegészítõkhöz valami rugalmas API-t kreáljon?
Mert így az eszköz gyártója tud adni pár app-ot, de a lényeg, hogy egyszerű információkhoz hozzájussunk a kiegészítőkön keresztül is, elveszik.

Szerkesztette: philcsy 2013. 04. 26. 18:19 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#8 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 19:06

De gáz. Eleve úgy reklámozták mint e-papír óra, erre pont azt meg kispórolták...

Amúgy nekem úgy kéne, ha nagy felbontású és kontrasztos lenne a kijelző és buta óra lenne ami kibírná évekig elemcsere nélkül. Annyi plusz érdekelne csak, hogy tetszőlegesen testre lehessen szabni a kijelzőt, meg legyen benne atomóra szinkronizáció (vagy eleve legyen atomóra :D).

#9 Felhasználó inaktív   La Palma 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 19:32

olvasgatom ezekez a lehúzó kommenteket...
és biztos igazatok van. de nekem van egy pebble-m és teljesen jó. fotókról gagyinak tűnik, pedig egy komoly darab, a kijelzője csodás, kis fénynél is teljesen jól látható, sötétben, meg megrázom az órát és bekapcsolódik a háttérvilágítás.
a szoftver még gyerekcibőben jár, de komolyan érzékelhető a fejlődés.
nyilvánvaló, hogy egy apple/samsung/MS szintű cég ennél komolyabbat tudna csinálni, már a pénzügyi- és tudás háttér miatt is, de egyelőre csak ez van
a kijelzője meg nem tűnik lcd-nek és a speckójában is e-paperről írnak, tehát valszeg az is

#10 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 20:42

@La Palma:
dehogy húzzuk le, ezek tök jó gadgetek, megvan a maguk helye, csak valahogy én pl. nem érzem benne azt, h meglenne benne az a potenciál, amivel ez ugyanolyan széles rétegeket tud megszólítani, vagy ez lenne ebben a formában a tömegkommunikáció következő evolúciós állomása.
nem tudom, az apple mit talál ki hozzá, meg náluk úgy is a hype, a dizájn és a funkció együttes dívik, szóval lehet van valami a tarsolyukban, amitől leesik az ember álla, de lehet csak egy óriási blöff.
oké, kitt gyere gyorsan, meg scotty sugározz fel, gyerekkori álmok, nekem is volt 7 zenés kvarcórám, meg olyan is, amibe telefonszámokat lehetett elmenteni...

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#11 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 21:21

Mivel közvetlenül a testen van ezért szerintem egyre több (elsősorban egészségügyi) funkciót fognak bele tenni. Még az is lehet hogy idővel fontosabb és hasznosabb lesz mint az okostelefon. Mondjuk akkor már nem okosórának fogják hivni a cuccot

#12 Felhasználó inaktív   TheEndruBoy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 21:50

Hát nekem van egy LiveViewem és szerintem nem cserélném el erre még akkor se ha annak is megvannak a hibái és a kivitelezése se tökéletes. Szerintem egy ilyen okos órának pont a színes kijelző és az érintés érzékeny gombok adják a lényegét. Mondjuk az érdekes hogy ezen natívan futnak az utólag telepített appok bár gondolom nem túl komplexek azok sem. És amúgy ha a LW és társai eddig nem váltották meg a világot akkor most ez sem fogja... lehet szidni az Applet én se komálom de az átlagember akkor fog egyáltalán tudomást szerezni az okosórák létéről ha piacra dobnak egyet az almánál. Vagy a másik lehetőség hogy valamelyik vetélytársuk teszi ezt és nagyon komoly marketinget állít mögé. De ezt kétlem mert kevesen mernek felvállalni ekkora üzleti kockázatot.

#13 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 22:26

ha lennének az előlapján fizikai gombok, talán lehetne rá néhány innovatív játékot írni.

#14 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 26. 23:56

...én is használok hasonló kiegészítőt, egy Sony Ericsson LiveView-t.
Amióta hordom, észrevettem, hogy kevesebbet kell előkapkodnom a zsebemből az Xperiám, ami külön öröm nekem, de valami plusz biztonságot is nyújt, ha tömegközlekedem. (kisebb az elejtés/kézből kiverés esélye, de a rosszarcúak radarját is jóeséllyel kerülöm így ki)

A vezetéskor pedig a lehető legjobb. Ugye a LV előtt csak BT headseten vettem fel a hívást, míg a zsebemben, táskában, kesztyűtartóban volt a hívást fogadó mobil.
(a tartóban a másik Xperiám hordom, amin többnyire a navigációt használom a kocsiban)
Szóval vezetés. Eddig, ha érkezett bejövő hívásom, mindig ismeretlen hívó procedúra volt a hívásfogadás, hiszen nem láttam, ki a hívó.
Most már elég csak az órámra pillantanom, és akár el is utasíthatom, vagy szintén egy mozdulattal felveszem a BT headsettel.

De épp tárgyaláson, megbeszélésen - vagy szintén tömegközlekedékor - egy sms olvasása sem okoz gondot, olyannyira nem, hogy a telefonom elő sem kell vennem.

Nagyon örülök, hogy befektettem egy ilyen BT órába, most a kövi generáció a cél, a Sony Smart Watch. :)

#15 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 02:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Addict01 - Dátum: 2013. 04. 26. 19:07

... A telefon egyik nagy előnye, hogy nem kell mellé órát hordani, most akkor visszakanyarodunk megint, hogy mégis kell? :D

Erre mondanák a fanatikusok: :omg: Hát épp ez az, pont fordítva; ha ott az órád, nem kell telefont hordani mellé!! :D Bocsika.

Én amúgy a kijelző mérete miatt (szerintem avmanster kolléga is) nem hiszek ebben. :smoker:
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#16 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 02:39

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2013. 04. 26. 20:06

...
Amúgy nekem úgy kéne, ha nagy felbontású és kontrasztos lenne a kijelző ...

Filmet akarsz nézni rajta, vagy csak simán 100x-es zoom van beépítve? Pici kijelzőnél nem jelent semmit a nagy felbontás. Filmre is élvezhetetlen VOLNA. Akkor minek a HiRes? :)
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#17 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 02:45

Üzenet megtekintéseIdézet: La Palma - Dátum: 2013. 04. 26. 20:32

... nekem van egy pebble-m és teljesen jó. ...

Mennyire jár jól? Remélem ez még szempont. vagy töltésnél idő-szinkronizáció is van? Mer akkor nyilván ez nem is kérdés többé. (tudom, konzervatív vagyok)
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#18 Felhasználó inaktív   La Palma 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 04:13

@Warrior:
nem töltéskor van szinkronizáció, mert nyilvánvaló, hogy nem csak a gép usb-jén lehet tölteni, hanem bármilyen hálózati töltővel
a telefonról bt-n keresztül veszi az időt, a telefon meg az éterből. tehát annyira pontos, mint az okosteló, amivel használod.


#19 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 05:09

Üzenet megtekintéseIdézet: mrlujoak - Dátum: 2013. 04. 27. 00:56

A vezetéskor pedig a lehető legjobb. Ugye a LV előtt csak BT headseten vettem fel a hívást, míg a zsebemben, táskában, kesztyűtartóban volt a hívást fogadó mobil.
(a tartóban a másik Xperiám hordom, amin többnyire a navigációt használom a kocsiban)
Szóval vezetés. Eddig, ha érkezett bejövő hívásom, mindig ismeretlen hívó procedúra volt a hívásfogadás, hiszen nem láttam, ki a hívó.
Most már elég csak az órámra pillantanom, és akár el is utasíthatom, vagy szintén egy mozdulattal felveszem a BT headsettel.

Jó, aki meg a csomagtartóba teszi a telefont, annak ki kell szállnia, ha rá akar nézni. Ha ennyire érdekel a hívó kiléte, akkor tehetnéd valami elérhető helyre, vagy egy másik tartóba, és csók.

Amikor olyan telefonom lett, amin óra is volt, akkor tetszett, hogy nem kell külön órát is hordanom. Mondjuk még vagy fél évig reflexből a karomra néztem, ha az időre voltam kíváncsi.

#20 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 27. 06:52

@Sparow2:

" Jó, aki meg a csomagtartóba teszi a telefont, annak ki
kell szállnia, ha rá akar nézni. Ha ennyire érdekel a hívó
kiléte, akkor tehetnéd valami elérhető helyre, vagy egy
másik tartóba, és csók."

Sem poénnak, sem viccelődésnek nem jó, amit írsz.
Tapasztalati tényezőket írtam le. Csomagtartóról meg szó sem volt. Ne ferdíts!!

A két eszközt tartóban kitenni pedig felelőtlen és felesleges lenne. Feleslegesen kurtítnám a hasznos látóteret.
Gondolom Te sem örülnél, ha átmennék a lábadon, csakmert a V-től (Xperia V) nem láttam volna...

A zsebben, táskában hordás miért oly" elképzelhetetlen a számodra?!

Vezetés közben ÉN nem a mobilom nyomkodom. Így aztán nem érdektelenségből kifolyólag nem nézem a hívót - ahogy azt te sértőn feltételezted - hanem vezetésbiztonság miatt nem kapkodok ilyenkor a mobilom után...

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó