HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Vízálló Galaxy S4 és olcsó Galaxy Tab készül a Samsungnál - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Vízálló Galaxy S4 és olcsó Galaxy Tab készül a Samsungnál Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 04. 29. 16:10

Bemutatta új, belépő szintű tabletjét a Samsung. A május folyamán elérhető Tab 3 harmatos specifikációkkal, várhatóan olcsón lép piacra. Az S4 iránt elképesztő kereslet mutatkozik és készül az S4 Mini és az Active névre keresztelt vízálló-porálló verzió is.
https://www.hwsw.hu/hirek/50188/samsung-galaxy-tab-3-tablet-s4-mini-active-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 29. 16:10

"Az S4-család az Active mellett kap Minit is, amely várhatóan 4,3 hüvelykes kijelzővel érkezik"

Mini... :)

#3 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 29. 21:57

Most minden kötekedés nélkül, venni fogja bárki ezt a TAB3-at? Ilyen specifikációkkal? A TAB2 ugyanezt tudta. Sőt, leszámítva, hogy egymagos benne a proci, meg 512 a RAM, az eredeti TAB is. Ahhoz képest, hogy az S széria milyen tempóban fejlődő hardware-rel jött ki évről évre (idén azért már nem látszik az a haj de nagy fejlődés) a TAB-nál ezt nem érezni. Az eredeti és a második közt még volt lépés, a második és harmadik közt semmit, pedig lett volna hely a fejlődésre. Hacsak nem alig a dzsunka tabletek fölé árazzák be, nem sok embert fog érdekelni.

#4 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 08:00

@Giggsy: Aki eddig Tab2-t vett, az vesz majd Tab3-at. Nem tudom használtál-e Tab1-est meg 2-est: az egyestől tényleg volt hová fejlődni, de a Tab2 az makulátlan. Ami jó, azon meg nem kell variálni - a Tab3 is hibátlan lesz. Kutyának nem kell a nagyobb felbontás - több pixel=lassabb renderelés, értelme meg nincs 1 deka se. Ugyanezzel a béllel meg szoftverrel a 10 colos Galaxy Tab már szenved, pedig csak a felbontása nagyobb meg az aksija.
Drágább nem lehet mint a Tab2, gondolom simán csökkentették a gyártási költségeket, és ugyanannyiért adják, mint a 2-est - lesz egy kis plusz profitjuk. Nincs ezzel semmi baj.

#5 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 08:01

@kockulat: Vasalódeszkának éppen mini - kérdés hogy hőálló-e.

#6 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 09:06

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2013. 04. 30. 09:00

@Giggsy: Aki eddig Tab2-t vett, az vesz majd Tab3-at. Nem tudom használtál-e Tab1-est meg 2-est: az egyestől tényleg volt hová fejlődni, de a Tab2 az makulátlan. Ami jó, azon meg nem kell variálni - a Tab3 is hibátlan lesz. Kutyának nem kell a nagyobb felbontás - több pixel=lassabb renderelés, értelme meg nincs 1 deka se. Ugyanezzel a béllel meg szoftverrel a 10 colos Galaxy Tab már szenved, pedig csak a felbontása nagyobb meg az aksija.
Drágább nem lehet mint a Tab2, gondolom simán csökkentették a gyártási költségeket, és ugyanannyiért adják, mint a 2-est - lesz egy kis plusz profitjuk. Nincs ezzel semmi baj.


Na de hát épp ez az. Miért venni bárki az újat, mikor semmilyen paraméterben sem jobb, mint a kifutó modell? A kijelző, kamera ugyanaz mind a háromban, a memória azonos a második-harmadikban, és gyakorlati szinten a processzor is (a plusz 200Mhz miatt magonként rohadtul nem éri meg az újabbat választani) Szerintem a TAB2 még tartalmazta azt az előrelépést, ami miatt megérte váltani, vagy amellett dönteni, de a TAB3 már nem (egyébként én ugyanezt érzem az S3-S4 esetében). Ha nem lesz mélyen a Nexus7 ára alatt, akkor vagy sügérnek, vagy Samsung mániásnak (már ha létezik ilyen kategória) kell lenni, hogy valaki ezt válassza helyette.

#7 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 09:21

@Giggsy: Cserélni nyilván nem érdemes 2-esről, mert a két készülék tök ugyanaz. De ha kell +1 (vagy +100), vagy eddig 2-esre akartad lecserélni az 1-est, akkor a 3-as is ugyanolyan jó választás. Ez olyan mint az Opel Astra Classic - leveszünk 40 grammot a lengőkarból, műanyagból csináljuk azt, ami az eddigiben alumínium volt, meg ha esetleg volt defektje az előzőnek, akkor azt meg javítjuk. Sima ráncfelvarrás, költségcsökkentés - nem kell mindig új model.
Mi fejlesztünk egyedi szoftvereket ezekre a trágyákra, és azt jellemzően tablettel együtt adjuk oda. Ahogy eddig se vettünk iPad minit, mert az 100ezer, úgy ezentúl se fogunk Nexus-t venni, mert az 70ezer. Marad a Samu, mert az még éppen megfelel mind teljesítményben, mind megbízhatóságban, mind szoftverellátottságban (20eFt-s cuccoknak drivere sincs), és csak 50ezer.

Egyébként nem vagyok abban biztos, hogy a fatengelyes tegra3 4 maggal jobban muzsikálna egy 33%-al több pixelt tartalmazó képernyőn, mint a galaxy tabban lévő 2 magos proci. Pláne hogy a 4 magot jellemzően semmi se használja ki, csak többet fogyaszt. Nyilván lehet itt más a helyzet, de mivel drágább, és nem kell, így addig se jutok el, hogy utánanézzek a Nexusnak.

#8 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 11:29

@'NancsiBacsi: Hááát, a fene tudja. Az edigitalban pl tényleg húszezer van a Nexus7 és a TAB2 között, viszont a Nexus7 kijelzőjének nagyobb a felbontása, a procija, a tárhelye (kétszer akkora) Ezek után erősen kérdéses, hogy a TAB2-vel szinte azonos TAB3 mennyibe kerül majd. Az biztos, hogy az új generációs valamivel drágább lesz, mint az előző, akkor meg már ott van a Nexus7 árkategóriájában. És mindezt gyengébb hardware-rel, és szutyok Samsung software-rel a sokkal megbízhatóbb alap Android helyett. Az ilyesmit senki sem kápére veszi, egy éves eloszlásban meg oly mindegy, hogy havi 5, vagy 6ezer Forint a részlet.
A Tegra3 persze valóban nem ideális, mert vannak lényegesen jobb procik, de azért valószínűleg egy fele annyi és alacsonyabb órajelű maggal szállított CPU-t azért ver még a magasabb felbontás mellett is. És azt se feledjük, hogy a 4 magnak, és nagyobb felbontásnak milyen vonzóereje van azoknál, akik nem tudják, hogy miben más egy Tegra3, mint egy Snapdragon S4.

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 11:53

@Giggsy: "viszont a Nexus7 kijelzőjének nagyobb a felbontása"
Tehát lassabb.

"a procija"
Csak több magos, az nem ugyanaz. A magonkénti teljesítmény viszont valószínűleg alacsonyabb. De mindent összevetve, ez akár elég is lehet arra hogy az első pontot kompenzálja, több fogyasztásért cserébe.

"a tárhelye (kétszer akkora)"
Ami meg kb értelmetlen. Meg 20ezerért egyébként is mekkora SD kártyát veszel?

"Az biztos, hogy az új generációs valamivel drágább lesz, mint az előző"
Akkor bukik, mert mindenki Tab2-t fog venni, hiszen tök ugyanaz. Ugyanolyan áron valószínűleg sokan a Nexust vennék.

"szutyok Samsung software-rel a sokkal megbízhatóbb alap Android helyett"
Nincs azzal semmi baj se. Használtam, és hibátlanul működik.

"Az ilyesmit senki sem kápére veszi, egy éves eloszlásban meg oly mindegy, hogy havi 5, vagy 6ezer Forint a részlet."
Egyrészt nem mind1, másrészt ez nem telefon, tehát jellemzően nem részletre veszik, hanem egyben fizetik ki.

"de azért valószínűleg egy fele annyi és alacsonyabb órajelű maggal szállított CPU-t azért ver még a magasabb felbontás mellett is"
Nem magasabb az órajel, gyengébb a proci, a GPU-ról se beszéltünk, stb. A felbontás viszont egyértelműen több 33%-al.

"s azt se feledjük, hogy a 4 magnak, és nagyobb felbontásnak milyen vonzóereje van azoknál, akik nem tudják, hogy miben más egy Tegra3, mint egy Snapdragon S4."
Azoknak a Nexus noname (drága noname), a Samsung viszont márkás.

A lényeg szerintem az, hogy a Tab2-nek megvan a vásárló közönsége, és ha nem jönne ki új verzió, fél év múlva akkor is meg lenne a vásárló közönsége. Sőt, a fejlődés ütemét elnézve akár 1-2 év múlva is. A Tab3 ha azonos vagy alacsonyabb áron jön, akkor átveheti a Tab2 helyét. Ha drágább lesz, akkor meg úgy jár mint az iPad3, hogy a megjelenése után alig vették, mivel az iPad2 sokkal jobban megérte, és az az 1 dolog amiben előre lépett (retina display) meg pont nem kellett senkinek sem.

#10 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 12:59

@NancsiBacsi:
Kijelző: A nagyobb kijelző nem jelent feltétlen alacsonyabb sebességet, pláne nem ezeknek a hardware-eknek a magasságában. Érzékelhető lassabbságot legalábbis biztos nem. Azt, hogy egy animáció 65, vagy 45 FPS-sel mozog, nem sokan veszik észre.
Proci: A Nexus7-ben 1,3Ghz-es, négymagos proci van, tehát a magok órajele is magasabb (a TAB3-é 1,2Ghz), meg több is van belőlük (plusz ott van még az ötödik energiatakarékos mag, ami a TAB3-ban nem lesz) Egyátalán honnan veszed, hogy nem magasabb az órajel? Az persze elképzelhető, hogy technológiailag jobb lesz a TAB3 procija, mint a Tegra3, de mivel a Note-hoz képest budget kategóriába szánják, én meglepődnék rajta. És mondom az átlagfelhasználó csak a számokat nézi. A Nexus-ban több mag, magasabb órajel, nagyobb felbontás (és nagyobb akksi), mindezt alig magasabb áron.
Ár: A TAB2 egy kifutó modell, így kizárt, hogy a TAB3 is vele egy árban induljon. Olyat még a világ nem látott. Ha csak egy tízessel drágább, máris szinte annyi, mint a Nexus7. (hozzátéve azt, hogy a Nexus7 legolcsóbb ára a neten 62ezer, a TAB2-é 49ezer, magyarán még kisebb a különbség a kettő közt)
Tárhely: a NAND sokkal gyorsabb, mint a micro SD kártya, de az igaz, hogy a dolgok 90%-ára elég az SD kártya sebessége is.
Szoftver: a Samsung képes volt olyan szoftvert gyártani, ami időnként még a négymagos Galaxy S3-at is megröccenti, míg a Galaxy Nexus, vagy Nexus4 esetében hasonlókról nem számolnak be a tulajok. Innentől kezdve igenis van mit fejlődnie szoftver téren a Samsungnak.
Részletfizetés: mégis mi az, amit az emberek egyben fizetnek ki mostanság? Az összes nagy áruházban lehet hitelre venni műszaki termékeket, és bizony igen kevesen adnak ki 60-80ezer Forintot egyszerre valamire, ha kamatmentes részletre is megvehetik. Én még nem láttam olyat, hogy valaki egybe kicsengetett volna egy tabletet a MediaMarktban, vagy az edigitalban (edigitalban láttam többször is tablet vételt, és mindig hitelügyintézés előzte meg) És ha már részletfizetés, akinek számít a havi egy ezres plusz, vagy mínusz, az nem 75, de nem is 55ezres tabletet vesz, (ha egyátalán) hanem valami dzsunka gyártó 20-40 ezresét (a Concorde-nak van tabletje, ami 35ezerért köröket ver hardware-ben a TAB2-re - 2 mag, 1,6 Ghz, 1280*800 IPS kijelző).

Szóval nem állítom, hogy a kutya sem veszi majd a TAB3-at, de ha megközölik a TAB2 és a Nexus7 árát, nem lesz siker, az fix. Ha meg TAB2 árban adják, akkor a kifutó modellt nyírják ki idő előtt (pedig az már így is áron alul van a nevéhez képest, presztízsveszteség lenne levinni a WayTeq-Concorde szintre)

Szerkesztette: Giggsy 2013. 04. 30. 13:07 -kor


#11 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 14:13

@Giggsy: "A nagyobb kijelző nem jelent feltétlen alacsonyabb sebességet, pláne nem ezeknek a hardware-eknek a magasságában. Érzékelhető lassabbságot legalábbis biztos nem."
Samsung Galaxy Tab 10.1 azért érezhetően lassabb a Tab 2-nél, és hasonló proci (jó, nem pontosan ugyanez, de az is 2 magos, 1 Ghz-s, stb). Szóval megérzik bizony ezek is.

"A Nexus7-ben 1,3Ghz-es, négymagos proci van"
Itt 1.2Ghz-t írnak rá - mondjuk van ahol tényleg 1.3-at.
http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7-4850.php

"mindezt alig magasabb áron."
40% az nem "alig".

"A TAB2 egy kifutó modell, így kizárt, hogy a TAB3 is vele egy árban induljon. Olyat még a világ nem látott. "
Galaxy Ace-k?

"de az igaz, hogy a dolgok 90%-ára elég az SD kártya sebessége is"
Meg a beépített tárhely mérete is.

"a Samsung képes volt olyan szoftvert gyártani, ami időnként még a négymagos Galaxy S3-at is megröccenti, míg a Galaxy Nexus, vagy Nexus4 esetében hasonlókról nem számolnak be a tulajok. "
Ez ám a teszt. Nekem meg a 2 magos Tab2 se "röcögött". Na bumm.

"Én még nem láttam olyat, hogy valaki egybe kicsengetett volna egy tabletet a MediaMarktban, vagy az edigitalban (edigitalban láttam többször is tablet vételt, és mindig hitelügyintézés előzte meg)"
Egy hitelügyintézés alsó hangon 20 perc, plusz mindenféle iratot be kell hozzá gyűjteni. Ez alapján hány készüléket adnak el naponta ezek az áruházak? Nekem is van ismerősöm, aki még az tejet is áruhitelre venné, ha lehetne, de én bizony nem ülnék egy ilyen tétel miatt 20 percet.

" hanem valami dzsunka gyártó 20-40 ezresét"
Ami értelmes, az tényleg 40ezer, és 40 meg 50 közütt már csak 25% a különbség. Szóval akkor miért ne Samut venne - ami működik supportált, van hozzá pl. driver, bármi gond van talál rá megoldást a neten - mint egy Concorde-ot vagy mi a rákot, amiről senki se tud semmit se? Nyilván attól hogy a neve mögött a 2-est lecserélik 3-asra, nem fog 50-nél többet érni. Ha többért adják, nem fog menni.

#12 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 16:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Giggsy - Dátum: 2013. 04. 30. 13:59

Én még nem láttam olyat, hogy valaki egybe kicsengetett volna egy tabletet a MediaMarktban, vagy az edigitalban (edigitalban láttam többször is tablet vételt, és mindig hitelügyintézés előzte meg)

Lehet, hogy azért, mert aki egyben ki tudja fizetni, az inkább megveszi máshol olcsóbban.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó