HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Miért kell natív mobil app egy webes szolgáltatásnak? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Miért kell natív mobil app egy webes szolgáltatásnak? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:14

Egymás után kapitulálnak a mobilos HTML5 projektek, nem jött be az univerzális stratégia, egyszerűbb egyesével natív klienseket készíteni. Felvetődik azonban a kérdés: miért van szükség arra, hogy a böngészőben született webes szolgáltatások is natív alkalmazásokat készítsenek? Kéménczy Kálmánt, a Prezi szakértőjét (product monkey) kérdeztük meg a témában.
https://www.hwsw.hu/hirek/50275/prezi-kemenczy-kalman-nativ-mobil-app-fejlesztes-html5-javascript.html

#2 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:14

"A HTML5 egy olyan univerzális nyelvnek és platformnak tűnik, amiben elég egyszer megcsinálni a fejlesztést és az mindenhol működik."

Ezt eddig az összes html verzióról elmondták a bevezetésekor és egyikre sem lett igaz a dolog jellegéből fakadóan borítékolható, hogy ha lesz html6 arra sem lesz igaz.

"Másrészt előadáskor is adja magát a mobil, hiszen mennyivel egyszerűbb egy okostelefonról vagy tabletről a projektorra küldeni a képet, mint egy noteszgéppel bíbelődni."

Semennyivel sem egyszerűbb ha csak nem dedikált mobilról van szó amit semmi másra nem használunk egyéb esetekben mindent tiltani kell azonkívül amit ép csinálni akarunk, mert simán meg szakíthatja valmi egyéb folyamat a mobilt annak ellenére, hogy ez elvileg nem történhet meg.
Egyéb esetekben jön egy sms amit kidob a képernyőre, pl. A reggeli squash partnertől, hogy mekkora szemét g*ci vagy fáj mindenem és még csak nem is nyertem szettet, vagy az anyukától, hogy fiam ha már úgyis jössz hozzál egy kiló szalontüdőt, mert hétvégén jönnek a marcsikáék, stb.
Csináltam már ilyet vagy 25-30 alkalommal és tíz esetből 5ben volt valami probléma az 5ből 2ben kurva nagy égés de minimum röhögés lett belőle...
A laptop jellemzően jobb eszköz ez vitán felüli szerintem a mindennapokban.

Ami a cikk konkrét témáját illeti a böngészők memória éhségét lehetetlen kordában tartani így ha még egy html5 alkalmazás teljesítenés is a funkcióit akkor is egy óra alatt képes felemészteni az erőforrások jelentős részét és elszáll, lefagy, akadozik stb, nem véletlen a 2gb ram az újabb mobilokban.

#3 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:16

A cikk olvasása közben egyszerűen nem bírtam más tenni, csak bólogatni ezerrel... Remélem mindenki rájön erre.

#4 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:22

Prog.hu-s Sting vajon eret vág-e, vagy simán csak telesírja a párnáját?

Egyébként tök jó, hogy aki dolgozik ilyesmin az már 2-3 éve megmondta ezt, hogy a html5 nem lesz jó mobil alkalmazásokra, és felsorolt 28 indokot, hogy miért nem. Mára rájöttek azok is, akiknél a pénz van.

#5 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:31

Teljesen egyetértek én is a cikkel, ezekkel mindenki rövid úton szembesül, aki mobilra fejleszt.

Mondjuk játékok esetén nincs szükség különösebben a platform dolgaihoz igazodni, azok teljes képernyős kezelése iPhone-on és Android telefonon pont ugyanaz. (De ez még többnyire az asztali platformokra is igaz.) Legtöbb esetben pedig még más belső szolgáltatáshoz sem kell hozzáférni, mint kontaktok és hasonlók, tehát elméletben még jó is lenne itt a HTML5. De itt meg előjön a teljesítmény kérdése, a HTML5 kiábrándítóan lassú mobilon, játékra teljesen alkalmatlan. Ha ez a probléma nem lenne, itt még megvethetné a lábát a technológia.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#6 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:39

@Root_Kiskacsa: "De itt meg előjön a teljesítmény kérdése, a HTML5 kiábrándítóan lassú mobilon, játékra teljesen alkalmatlan."
Csak ezt szentségtörés kimondani. Mint ahogy azt is, hogy ha a html oldalak nem töltődnek újra, hanem JS-el kommunikálnak, meg variálják át magukat, akkor olyan szinten leakelnek, hogy annyi memória nincs a mobil kütyükbe, hogy beleférjenek.

#7 Felhasználó inaktív   Sofian 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 08:39

Végre rájöttek a nyilvánvalóra... :)

#8 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 09:02

Érdekes, hogy a BBC, meg a New York Times meg tök jól elvan HTML5-tel.
Szerintem egyszerűen van amire a HTML5 teljesen jó, és mobilokon is megfelelő élményt tud adni, miközben meg van amire mobilon nem tud megfelelő eszközt adni.
Ez utóbbi eset tűnik a tágabbnak jelenleg, viszont a wp8, blackberry 10, firefoxOS natív HTML5 támogatása mellett bármennyire is nem akarjátok, akkor is szélesedik a HTML5-tel lefedhető feladatok köre.
A gondot szvsz inkább az okozza, hogy a két igazi játékos a mobil OS piacon - az android és az ios - nem kínál natív HTML5 futtatási lehetőséget, az ezt megkerülendő trükközésekkel pedig a HTML5 lényege veszik el.

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 09:04

@martonx: "Érdekes, hogy a BBC, meg a New York Times meg tök jól elvan HTML5-tel."
Mert szöveget jelenít meg, képekkel tűzdelve. Erre való a html, nem másra.

#10 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 09:20

a html5 -el nem kicsit buktak be
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#11 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 09:22

a microsoft is megszivta, mert a html5 + js-t tamogatja, mikozben az XNA-t kivegezte, a html5 picsara se valo, senki nem fejleszt benne, a tobb szazezer xna fejleszto pedig elvandorolt ios-re , mert a metron vevo sincs, a directx meg tul bonyolult nekik

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#12 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 09:35

"senki nem fejleszt benne" - kivéve azt a pár tízezer webfejlesztőt világszerte.
A félreértést szerintem az okozta sokak fejében, hogy azt hitték, ami weben működik, és jó a népeknek, az hibrid alkalmazásként is működni fog fing teljesítményű ARM procikon.
A legújabb ARM procik viszont már nem annyira fing teljesítményűek, miközben azokon a platformokon, ahol nem kell köztes réteg a HTML5 futásához, ott igenis komoly alternatíva. A google-t egyébként komolyan nem értem, miért nincs már régen az android-ban natív HTML5 futtatási lehetőség, mikor ők a webes világ élharcosai.

#13 Felhasználó inaktív   -zolee- 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 10:06

@vers: Pedig azt hittem, hogy a Metros "indie" fejlesztők letarolják a piacot.

#14 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 10:13

@martonx: Mert a google vezetofejlesztoi megtanultak azt az aranyszabalyt amit sokan masok (pl itt) nem: A siker titka a megfelelo eszkoz kivalasztasa az adott problemahoz.

#15 Felhasználó inaktív   fillesy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 10:17

Lehet hogy egyedül vagyok ezzel a véleményemmel, de szerintem kimondottan szar lett a FB natív alkalmazása. Igazi "resource hog", lassú, tele feleslegesen folyton futó cuccokkal, egyszerűen használhatatlan egy mai nem csúcs telefonon.

A másik pont - amivel szintén biztos nem leszek túl népszerű - az hogy szerény véleményem szerint a prezi az egyik leginkább hype-olt magyar alkalmazás. Értem én hogy kicsi ország vagyunk és nincs sok említésre méltó ismert alkalmazást fejlesztő cég de nem világos számomra hogy mi ez a nagy felhajtás körülöttük. Adtam nekik esélyt, de a sok általam látott prezentációk egyikében sem láttam olyat ami miatt akár egy kicsit is érdekes lenne a számomra. Mindenki nyomatja a ki-be nagyítást ezerrel, felesleges ide-oda rángatásokkal és közben az információ meg teljesen elvész.
We agree to disagree.

#16 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 10:26

@drfactor: metron nincs xna, igy nem lehet eladni a storeban

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#17 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 10:30

@-zolee-: meg letarolhatjak, most jelentettek be hogy felezodik a windowsos tablak ara
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#18 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 11:11

@fillesy: "A másik pont - amivel szintén biztos nem leszek túl népszerű - az hogy szerény véleményem szerint a prezi az egyik leginkább hype-olt magyar alkalmazás."
Nem az a lényeg hogy jó-e, hanem az hogy tolják bele a lóvét a befektetők, sőt jó eséllyel 1x csak majd felvásárolja őket valami nagy.

#19 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 11:12

@martonx: "natív HTML5"
Itt csak én érzek ellentmondást? Mégis mitől lenne natív - támogatja a processzor, vagy mi?

#20 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 11:18

@NancsiBacsi:
1. nem lehetetlen, csak nem letezik. csak a gepi kod nativ, meg a c++ sem az :)
2. ez igy nyilvan hulyeseg =? igazad van...

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó