HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: HP ProLiant: a belépő szintet is elérte a Gen8 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: HP ProLiant: a belépő szintet is elérte a Gen8 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 06. 12. 08:44

Egy évvel a nagy testvérek után immár elérhető a belépő szintű szerverek között is a HP Gen8 szerverrendszere. A Haswell-alapú processzorokat használó szerverpáros alatt a legendás MicroServer is utódot kapott, immár Intel-alapokon.
https://www.hwsw.hu/hirek/50426/hp-gen8-proliant-dl320e-ml310e-microserver-szerver.html

#2 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 08:44

kar a microserverert.

#3 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 08:53

@dikki: nem vagyok annyira otthon Microserver témában, de miért baj az, ha modernebb hardver kap, kisebb fogyasztással?

#4 Felhasználó inaktív   ChipKng 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 09:57

@UnA: Semmi baj sem lenne vele ha az ara nem triplazodna meg emiatt...

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:00

@ChipKng: az eredeti, AMD-s verzió listaára 390 dollár volt megjelenésekor, szóval 60 dollár a drágulás (15%), ez nem éppen háromszorozódás

#6 Felhasználó inaktív   fate.r 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:00

ja, anno merevlemez nélkül 30-40.000-ert vettem

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:05

@fate.r: HP behozott egy nagy tételt olcsón és irreális áron adta, mert a válság kitörése után valahogy hozni kell a ProLiant eladási számokat, nehogy probléma legyen a kinti vezetés felé, legalábbis ilyesmit hallottam én. Szóval afféle "nyitási akció" volt, de nem ennyi a MicroServer rendes ára, már most sem ennyibe kerül, amikor a nyitókészlet elfogyott tavaly ősszel, fel is ment az ára rendesen, most 70-80 ezer forint körül van.

#8 Felhasználó inaktív   fate.r 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:16

Remélem ismét lesz hasonló "nyitási akció" :)

#9 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2013. 06. 12. 11:00

@ChipKng: az eredeti, AMD-s verzió listaára 390 dollár volt megjelenésekor, szóval 60 dollár a drágulás (15%), ez nem éppen háromszorozódás

amit aztán nem sokkal szépen levittek a felére ilyen-olyan hp-s akciókkal, meg pénzvisszatérítésekkel, majd pl. a végén én már bruttó 29-ért vettem meg a N36L -t.
aztán jött a HP N40L-al, árcsökkentés sem volt akkora, de még mindig hozzá lehetett jutni 40-50k környékén, de a végén inkább felfele ment újra az ára.
az N54L már csak 60-70k közé esett le, de csak fehér holló szintjén láttam árlistában ilyet.
felépítette az olcsó brand image-ét, majd láthatóan fokozatosan drágábban tartja, kétlem h 90k alá beesne.

Szerkesztette: avmanster 2013. 06. 12. 10:17 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#10 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2013. 06. 12. 11:05

@fate.r: HP behozott egy nagy tételt olcsón és irreális áron adta, mert a válság kitörése után valahogy hozni kell a ProLiant eladási számokat, nehogy probléma legyen a kinti vezetés felé, legalábbis ilyesmit hallottam én. Szóval afféle "nyitási akció" volt, de nem ennyi a MicroServer rendes ára, már most sem ennyibe kerül, amikor a nyitókészlet elfogyott tavaly ősszel, fel is ment az ára rendesen, most 70-80 ezer forint körül van.

honnan hozta hova? mert egy gond van ezzel a honi teóriával, pl. kint is játszott a 100 fontos visszatérítés, meg a nyomott ár.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#11 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:43

@avmanster: es meg jatszik is, jelenleg is lehet 210 fontert venni microservert, amiböl 100 visszajar. nem uk-ben 225 euroert kapom meg merevlemezzel kiskerben, semmi trükk nelkül. ha az uj is lemegy majd ennyire, akkor oke, de valahogy nem vennek ra merget.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 12. 10:53

Üzenet megtekintéseIdézet: fate.r - Dátum: 2013. 06. 12. 11:00

ja, anno merevlemez nélkül 30-40.000-ert vettem


Kereskedő megoldotta, mi semmit nem bírtunk volna kezdeni a 160-250es lemezzel, ellenben haladó kategóriás júzernek a 250-es szervervinyó még most is 50ezer pénz. Kb. meg is lesz a különbözet. HP meg tök jól feltuningolta a statisztikáit, mikor hirdette, hogy jajj a szerver eladások, mert ugye ez is szerver.

Azt nem értem többi gyártót mért nem akarják forgalmazni idehaza?
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 15:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2013. 06. 12. 10:05

@fate.r: HP behozott egy nagy tételt olcsón és irreális áron adta, mert a válság kitörése után valahogy hozni kell a ProLiant eladási számokat, nehogy probléma legyen a kinti vezetés felé, legalábbis ilyesmit hallottam én. Szóval afféle "nyitási akció" volt, de nem ennyi a MicroServer rendes ára, már most sem ennyibe kerül, amikor a nyitókészlet elfogyott tavaly ősszel, fel is ment az ára rendesen, most 70-80 ezer forint körül van.

Az volt a reális ár. 70-80k körül már egész egyszerűen nem éri meg megvenni, bár inkább attól is drágább. Aki hasonló kategóriás cuccot akar az bruttó 50k-ból HDD nélkül simán összerak egy ilyesmi gépet, max. nem lesz ECC RAM-ja és iLO-ja (amit amúgy se vesz meg).

Ha pedig ragaszkodik a proliant felirathoz, akkor használt gen5-gen6 szervereket baromi olcsón meg tud venni, és nem fogyasztanak keveset, de RAS és teljesítmény alapján is alázzák a mai microserver-eket.

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 15:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2013. 06. 12. 10:53

Kereskedő megoldotta, mi semmit nem bírtunk volna kezdeni a 160-250es lemezzel, ellenben haladó kategóriás júzernek a 250-es szervervinyó még most is 50ezer pénz. Kb. meg is lesz a különbözet.

Bruttó 15 inkább

#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 06. 12. 15:11

@xclusiv: Kinek mi a reális, ugye, a 390 USD-s árból kiindulva inkább a 70-80 a "reális" számszerűen nézve, az más kérdés, hogy eladható-e ennyiért vagy kinek éri meg.

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 12. 15:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2013. 06. 12. 15:11

@xclusiv: Kinek mi a reális, ugye, a 390 USD-s árból kiindulva inkább a 70-80 a "reális" számszerûen nézve, az más kérdés, hogy eladható-e ennyiért vagy kinek éri meg.

Igen, én a vásárló szemszögéből nézem, úgy a 70-80k nagyon sok. Főleg hogy ennyiért 1 év garral adják, míg kiskerben szinte minden alkatrészre 3 év gart kapsz.

Szerkesztette: xclusiv 2013. 06. 12. 15:22 -kor


#17 Felhasználó inaktív   InnerMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 13. 08:44

@Bodnár Ádám: "HP behozott egy nagy tételt olcsón és irreális áron adta, mert a válság kitörése után valahogy hozni kell a ProLiant eladási számokat, nehogy probléma legyen a kinti vezetés felé, legalábbis ilyesmit hallottam én."

Akkor remélem hogy ismét bajban lesz a HP proliant fronton és ismét jól megakciózza. 35k körül én is megvenném az újat (annó br.32-ért vettem N36L-t ami ma is hibátlanul műxik).

Szóval mostantól mindenki vegyen inkább Dell/Fuji/IBM intel szervereket, de semmiképp se HP-t és akkor majd talán lesz megint óccsó microserver! :p


#18 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 13. 10:24

@InnerMan:
annyiért lehet még én is lecserélném. mondjuk van tartalék lap meg táp, venti így is a szekrényben hozzá.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#19 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 13. 11:54

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 06. 12. 16:04

Az volt a reális ár. 70-80k körül már egész egyszerűen nem éri meg megvenni, bár inkább attól is drágább. Aki hasonló kategóriás cuccot akar az bruttó 50k-ból HDD nélkül simán összerak egy ilyesmi gépet, max. nem lesz ECC RAM-ja és iLO-ja (amit amúgy se vesz meg).


Ennyi. Míg olcsó volt, eladtunk belőle vagy 10-20-at. Most meg rakhatok össze hasonlót. Jó, nincs benne csicsa lemez keret, de ugyanazt tudja a hp felirat nélkül, persze.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 13. 18:31

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2013. 06. 13. 12:54

Ennyi. Míg olcsó volt, eladtunk belőle vagy 10-20-at. Most meg rakhatok össze hasonlót. Jó, nincs benne csicsa lemez keret, de ugyanazt tudja a hp felirat nélkül, persze.


No, erről mondhatnál valamit, mert kellene backupnak a szerver mellé.

Néztem ilyet, hogy rádugom, pár naponta vagy alkalmanként bekapcsolom, mikor úgy érzem, hogy sok cucc változott, aztán szinkronizálgasson:

http://ipon.hu/websh..._quattro/174263

Csak ehhez képest egy másik HP vagy bármi hasonó egyben raid5 tömbbel kicsit elegánsabb lenne, főleg majdnem ennyi pénzért.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó