HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Léggömbökről szórná a szélessávot a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Léggömbökről szórná a szélessávot a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 06. 17. 11:38

Valószínűleg a sci-fi kedvelők kapják fel leginkább a fejüket a Google legújabb ötletére, ugyanis a cég újra nekivágott a léggömbökről szórt szélessávú internetszolgáltatás megvalósításának. 2008-ban még csak egy kósza ötlet volt, most Új-Zélandon el is indult a teszt.
https://www.hwsw.hu/hirek/50450/google-project-loon-leggomb-internet-szelessav-kiserlet.html

#2 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 11:38

kedves hwsw,

takarítsátok már el azt a fakezűt, akivel szétbaszattátok a fórumot, aztán csináltassátok meg valakivel!

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 17. 11:52

Biztos jobb megoldás, mint egy tornyot tenni a hegy tetejére, amiről mindent belátni. Ráadásul ezt csúnyán ki kell kötni, légiforgalomnak is lesz beleszólás, majd meglátjuk. Nem baj, ha elsőre nem értem? Tudom, mindig kell valami nagy ötlet, amivel pénzt lehet szerezni, aztán elkölteni rá.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 12:14

@Jahno: erről volt egy blogbejegyzés oldalt a blogszemlében kb. pénteken. Úgy reméltem, hogy a hwsw ezzel nem fog foglalkozni.
De jó látni, hogy a guglinak már annyi felesleges pénze van, hogy ilyen infantilis ötleteléssé degradálhat egy egyébként jó ötletet azzal, hogy van egy ötlet probálgatjuk eltapsolunk rá egy valag pénzt aztán kitaláljuk jó lehet-e valamire(ja és jujujujuuuj titokban kezdték)... mert ez azért nem egy Manhatten-projekt kaliberű kísérlet!
Ez kicsit már szellemi lejtőre terelő marketing fogás, pont mint a nemrég bemutatott nagyon nívós "Hogyan szerezzen két ripacs állást a gogolnál?!" témájú filmalkotás.

Egyébként tengerek felett nem lenne rossz, csak ugye hogyan érik el maguk a léggömbök a hálózatot. Mert akkor már biztosabb, ha eleve a felhasználók mindjárt a műholdra csatlakoznak...
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 12:47

@Jahno: Nincs 20km-es hegy, pláne lapos területen. Szerintem a nagy magasság azért is fontos, hogy a napelemek mindig kapjanak napfényt, ne befolyásolja őket az időjárás. 20km magasságban már alatta vannak a felhők. Másrészről 20 km fölött már nem nagyon repülnek - katonai gépek se nagyon repülnek ilyen magasságban (max kémrepülőgépek, de már azok helyett is inkább műholdat használnak). Kikötni meg nem kell, mert lesz rajta hajtómű, ami (nagyjából) helyben tartja.

#6 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 13:04

Az internetigény nem igazán egyenletes a földön. Az ok, hogy ezeket lehet irányitani a légáramlatokkal, de egy helyben is lehet tartani? A filmben arról volt szó, hogy megkerülik a földet. Arra tényleg jó lehet, hogy mindenhol csordogáljon egy ki net, de a normálisbázis állomásokkal lefedett területen értelmetlennek tartom. Ráadásul rengeteg országgal egyeztetni... ki ellenőrzi majd az ezen keresztüli kommunikációt? A műhold sokkal drágább, de a világűrben van, itt pedig mások a szabályok, szerintem is az a járhatóbb út.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#7 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 13:25

@NancsiBacsi: hajtómű?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 17. 13:46

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2013. 06. 17. 13:47

@Jahno: Nincs 20km-es hegy, pláne lapos területen. Szerintem a nagy magasság azért is fontos, hogy a napelemek mindig kapjanak napfényt, ne befolyásolja őket az időjárás. 20km magasságban már alatta vannak a felhők. Másrészről 20 km fölött már nem nagyon repülnek - katonai gépek se nagyon repülnek ilyen magasságban (max kémrepülőgépek, de már azok helyett is inkább műholdat használnak). Kikötni meg nem kell, mert lesz rajta hajtómű, ami (nagyjából) helyben tartja.


Lapos területre nem is kell 20 kilométeres hegye. Nézd meg nálunk a HHH-t, Citadellát, meg a többit, belátják kb. a fél országot. Kell ennél magasabb? Amúgy szabványról sem beszélnek, hogy mi az ami 20 kilométer magasról kiszolgálja a júzert. Sima wifi, GSM, egyéb már adott, Wimax sem lett semmi, mire elterjedt volna.

Felhők meg ugyanmár, azt sem tudjuk mennyit zabál ez a cucc, kisebb APkat idehaza felhős napon is meg lehet tolni napelemmel, amik mivel fixek, így nem pazaroljuk az energiát mindenféle egy helyben tartós hajtómű működtetésére. Ez is gondolom occsó technológia.

Végül is csak felengedni kell, meg leereszteni, meg karbantartani, az sem olyan egyszerű, hogy ott magasan majd ellebegnek.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 14:07

@philcsy: Hát mondjuk villanymotor, meg propeller :-D Mittomén, nem én csináltam. Lehet simán csak feljebb-lejjeb mozog, ahol éppen jófelé fúj a szél. De kikötni biztos nem fogják, mert 20 km tökmind1 minek már van akkora súlya, hogy attól elszakadjon, lufi nélkül.

#10 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 14:12

Ennél értelmesebb lenne az, hogy egyszerűen irányított antennás wireless lánccal nyomnák a netet ásás helyett. Mitumén 20 KM-enként egy átjátszó, de irányított antennával talán csak a föld görbülete lehet a korlát. Ahol meg szét kell osztani ott hagyományos szórt wifivel vagy helyi kábelezéssel megoldják.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#11 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 14:55

dehát ezek hülyék. hwsw-n is megmondták, hogy ez lehetetlen hogy múkoggy.

#12 Felhasználó inaktív   InnerMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 15:01

nem biztos hogy hülyeség.

Ha jól emléxem a GSM max. cellarádiusza 30-35km közé esik (makrocella), ami azt jelenti, hogy 1 léggömbről 20km magasságból nagyjából 1500-2400 négyzetkilométert tud belátni a domborzati viszonyoktól szinte teljesen függetlenül. Nyilván ez GSM átvitelre igaz. Más frekin, másfajta átviteli modulációval ez a lefedettség még tovább növelhető, vagy ugyanakkora területen növelhető az adatátviteli sebesség.
A kérdés szerintem is inkább az, hogy mi lesz az uplink. Műhold esetén a késleltetés lesz szánalmas, nem-földi átjátszón meg a jitter lehet az (időjárás miatt). Rögzített pontú kommunikáció (point-to-point mikrohullám) meg ugye nem nagyon jöhet szóba a folyamatos mozgás miatt.

#13 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 15:38

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2013. 06. 17. 13:04

Az internetigény nem igazán egyenletes a földön. Az ok, hogy ezeket lehet irányitani a légáramlatokkal, de egy helyben is lehet tartani? A filmben arról volt szó, hogy megkerülik a földet. Arra tényleg jó lehet, hogy mindenhol csordogáljon egy ki net, de a normálisbázis állomásokkal lefedett területen értelmetlennek tartom. Ráadásul rengeteg országgal egyeztetni... ki ellenõrzi majd az ezen keresztüli kommunikációt? A mûhold sokkal drágább, de a világûrben van, itt pedig mások a szabályok, szerintem is az a járhatóbb út.

Amennyire olvastam folyamatasan a légáramlatokkal vándorolna. Szerintem így nem sok értelme van. Ha nagyjából fix helyzetben tartanák én simán helyettesíteném az összes műsor sugárzó műholdat ilyenekkel.

Szerkesztette: mzso 2013. 06. 17. 15:39 -kor


#14 Felhasználó inaktív   ange 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 175
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 15:47

@philcsy: Meg kell győzni a fókákat, szükségük van az internetre!

#15 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 15:49

Azt tudja valaki, hogy milyen frekvenciát használna a Google? Az országok frekvenciagazdálkodása eltérő és nemzeti szuverenitás, nem tudom elképzelni, hogy egy világméretű léggömbös mobilhálózatot tudnának üzemeltetni a megfelelő frekvenciák nélkül!

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 17:44

Highwayashway-es öltönyös-nyakkendős menedzser barmokat kérdezem: már napok óta nem lehet hwsw fórumozni, kitiltogatja az IPB az IP-ket, és már a statikus proxyk is elfogytak, csak a TOR megy. Terveznek ezzel valamit csinálni, vagy megbaszódnak?

Kénytelen vagyok ezt minden hírhez odaírni, mert szarnak a fórumra.

A Google a léggömbről egy kis észt is szórhatna az hwsw bt.-nek.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#17 Felhasználó inaktív   quentit 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 18:18

@N0zer0: nem kötelező ide kommentelni, amúgy is ahogy elnézem csak ultra konzervatívok vannak itt nagyrészt, a fórum meg 10-20 évvel ezelőtti szinvonalú egy mai rendszerhez képest (ld. Engadget, stb.)
Mondjuk az egy dolog, hogy ultra konzervatív, de van aki még azon is felháborodik, hogy a Google mire költi a saját pénzét. Az abszúrd az gyenge szó ide.

#18 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 17. 18:57

@quentit: Sem a társaság, sem a felület nem okés, és a tetejében valaki merészel olyat írni, amivel te nem értesz egyet?! Ez tényleg abszurd, sőt botrányos... hogy még ezek után te mondod, h nem kötelező ide kommentelni :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#19 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 18. 07:10

Az éppen város feletti ballonok csatlakoznának az ISP-hez, és a ballonok egymás közt küldenék körbe a csomagokat. Az ingyenes 2,4GHz és 5,8GHz-es frekin működnének, kb. 3G sávszélt ígérve.
Alapból én is attól tartanék hogy a szél egy idő múlva összetereli őket egy kupacba, esetleg ha annyi energiát össze tudnának szedni amivel a héliumballon nyomásával tudnak a magassággal játszani, vagy szél-vitorlákat nyitogatva próbálnának távol maradni egymástól.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 18. 08:08

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2013. 06. 18. 08:10

Az éppen város feletti ballonok csatlakoznának az ISP-hez, és a ballonok egymás közt küldenék körbe a csomagokat. Az ingyenes 2,4GHz és 5,8GHz-es frekin működnének, kb. 3G sávszélt ígérve.


2.4 gigás szabályzás nem tud ekkora távolságot áthidalni. Noő meg a gerinc mivel jönne ki? Lenne 4 júzer/lufi? Asszem most már utánanézek, csak sejtem, de semmi konkrét nem fog kiderülni.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó