HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Harlan: új GPU-programozási nyelv a láthatáron - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Harlan: új GPU-programozási nyelv a láthatáron Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:05

Leveszi a fejlesztő válláról a terhet a Harlan a GPU-programozás során. A kísérleti fázisban lévő nyelv maga menedzseli a komplex memóriakezelési műveleteket és GPU-kompatibilissé fordítja az eddig meg nem engedett feladatokat is.
https://www.hwsw.hu/hirek/50566/harlan-gpu-programozas-opencl-cuda.html

#2 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:05

úristen, mi ez a fos megint?

#3 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:10

@"Geri": Biztos sokkal jobban tudod te akinek biztos minden programozási nyelvből diplomája van.
Már ne is haragudj de ez a nagyképű beokádás részedről csak azért mert egy kicsit tudsz programozni eléggé legalja komment volt.
Ha olyan kibaszottul okos vagy miért nem téged foglalkoztatnak a cégek illetve kresnek fel állásajánlatokkal? Kb vers szintjén vagy vagyis a nagy 0-án.

#4 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:15

@Virus9AX: Egyetlrtek! Geri-nek momentán Fingja nincs a még kísérleti fáziban lévő programnyelvről, még a kitalálói is csak tesztelik, de már Ő jobban tudja... egyben javítanék "egy kicsit tudsz programozni", ha valaki tud, vagy tanult már programozást, az nem nyög be ilyet, csak az, akinek még a Pascal-ról sincs semmi fogalma! :)

#5 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:16

nincs ebben semmi meglepo. a funkcionalis nyelvek mindig is arrol szoltak, hogy mikeppen lehet akar bonyolult rekurzivoval feladatokat megoldani.
mivel a rekurziot tipikusan fel lehet cserelni ciklussal, igy ez a megkozelites jo eszkoz lehet a gpgpu-k programozasaban.

viszont nem veletlenul nem terjedtek el ezek a nyelvek igazan szeleskoruen: gyakorlatilag megtanulhatatlanok. felek, hogy ezen az sem segit, hogy a gpgpu-t hagyomanyos modon nehez programozni..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#6 Felhasználó inaktív   Bici 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 488
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:16

@Virus9AX: szerintem fölösleges bármelyikük beszólásaira reagálni. Hamarabb abbahagyják, ha senki nem szól hozzájuk. :P
Á, mint Álemér...

#7 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:10

Biztos sokkal jobban tudod

igen. *SOKKAL*. tedd túl magad ezen.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:10

te akinek biztos minden programozási nyelvbõl diplomája van.

nincs minden nyelvből diplomám. diplomám nincs. amihez értek: c, c99, c++, php. glsl (+friends). aztán régebben dolgoztam még basicben, assemblyben, és nagyon minimálisan c#-ban. ismerem a windows, linux, bsd, és még egy csomó platform apijait (opengl, opengles, directx, alsa, winmm, stb), sajátosságait. mondjuk úgy, hogy jobban értek a programozáshoz. míg pl te lószar lapátolásához értessz.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:10

Már ne is haragudj de ez a nagyképû beokádás részedrõl csak azért mert egy kicsit tudsz programozni eléggé legalja komment volt.

nem kicsit tudok programozni, szakterületemen világszínvonalon egyedülálló tudással rendelkezem, amelyet nemzetközi szinten elismer a konkurrenciám.
ezt te sosem leszel képes elérni, ha már személyeskedés.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:10

Ha olyan kibaszottul okos vagy miért nem téged foglalkoztatnak a cégek illetve kresnek fel állásajánlatokkal?

mert engem üzleti ajánlatokkal keresnek fel. állásajánlatokkal csak a félprogramozó csicskákat keresik fel. de ne aggódj, még ők is nagyságrendekkel fölötted állnak a hierarchiában, ha őket emeled piedesztára.
egy semmihez sem értő tehetségtelen lúzer vagy. aki sosem lesz feljebb annál, hogy a saját seggét szagolgassa, ha már a személyeskedésnél tartunk.
ezt csak a miheztartás végett mondom.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:10

Kb vers szintjén vagy vagyis a nagy 0-án.

version is ért a c-hez, c++-hoz, c#-hoz, windows platform apijaihoz, a directx-hez, kicsit az openglhez, ért alacsony szinten az arm+mips+z80(?)+cell assemblyjéhez....

Szerkesztette: 'Geri' 2013. 07. 08. 14:28 -kor


#8 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:22

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 07. 08. 14:15

Geri-nek momentán Fingja nincs a még kísérleti fáziban lévõ programnyelvrõl, még a kitalálói is csak tesztelik, de már Õ jobban tudja...


sajnálom, de elég ránéznem a szintaxisára, hogy lássam, komoly munkát ebben nem lehet csinálni

Szerkesztette: 'Geri' 2013. 07. 08. 14:31 -kor


#9 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:28

Az adatok mozgatása sok esetben kritikus része a hatékony GPU programozásnak. A lehető legrosszabb, ha a programozóval elfeledtetjük, hogy valójában mi is történik. Ez a vektor összeadásos példa pedig tökéletesen mutatja, hogy lehet ugyanazt a feladatot 100x lassabban megoldani GPU-val mint CPU-val. Mert ha a másolás idejét hozzávesszük kb. ennyi lesz a különbség.)
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#10 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2013. 07. 08. 14:28

Az adatok mozgatása sok esetben kritikus része a hatékony GPU programozásnak. A lehető legrosszabb, ha a programozóval elfeledtetjük, hogy valójában mi is történik. Ez a vektor összeadásos példa pedig tökéletesen mutatja, hogy lehet ugyanazt a feladatot 100x lassabban megoldani GPU-val mint CPU-val. Mert ha a másolás idejét hozzávesszük kb. ennyi lesz a különbség.)


sőt
hatékonyabb lenne, ha nem is kellene mozgatni
sőt
hatékonyabb lenne, ha nem is kellene külön programozási nyelv hozzá.

#11 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:43

@"Geri": Látom nagyon teleibetrafáltam mert nagyon kivetkőztél magadból. Kis taknyos vagy csak aki csak azt hiszi hogy érti azt amit csinál.
Megkérnélek arra hogy emeld ki a hsz-ből az utalást arra hogy én bármennyire is értenék a programozáshoz, mert nem emlékszem hogy ilyet állítottam volna, sőt tudom hogy nem értek hozzá mert nem is akarok nem ez a szakmám.
Nemzetközileg elismert :DDD na jó ne ragozzuk tovább, mutass fel pár referenciát (CPU rankingot ki is lőheted a listádról mert azt még az álltalad "félinformatikus" nak jelzett programozók is összerakják és nem annyi idő alatt mint ameddig te mókoltál vele, vagy az oldalacskádat amit szintén bármilyne hoppy weboldalmóker összedob 1 óra alatt) aztán lehet tovább foglalkozni a kijelentéssel.
Ja és ja, akiben van elég kreativitás és tudás az tényleg nem állás ajánlatokat kap hanem állást nagy cégeknél miután nemzetközileg is elismerést szerez illetvte letesz valamit az asztalra. (tudod elkészült programok, megoldások, amiben főképp vers nem jeleskedik, de sztem te sem)

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Geri - Dátum: 2013. 07. 08. 15:20

nincs minden nyelvből diplomám. diplomám nincs. amihez értek: c, c99, c++, php. glsl (+friends). aztán régebben dolgoztam még basicben, assemblyben, és nagyon minimálisan c#-ban. ismerem a windows, linux, bsd, és még egy csomó platform apijait (opengl, opengles, directx, alsa, winmm, stb), sajátosságait.
mindez szep es jo. de mind imperativ! hogy josz ezek utan ahhoz, hogy egy funkcionalis nyelvrol velemenyt mondjal?

ilyen alapon elkezdhetnel vitazni Ady kolteszeterol, vagy a platoni folozofia ertelmezeserol az ujkorban.. felteszem azokat is epp ilyen kozelrol ismered, mint a funkcionalis nyelveket..

Idézet

szakterületemen világszínvonalon egyedülálló tudással rendelkezem,
nem kivanom megkerdojelezni a tudasod (bar vannak furcsa hianyossagok ottan! :-p), de ha tenyleg komoly szakember vagy, akkor miert nem maradsz a szakteruleted oldalan? miert nyilvanitasz velemenyt olyanrol, amihez sajat bevallasod alapjan sem ertesz?

(es egy megjegyzes: a szemelyeskedes akkor is visszataszito, ha netan a masik kezdi.. olyan ovodas..)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:50

@"Geri": Persze ez senkinek sem tűnik fel hogy nem jó semmire csak neked, ne viccelődjünk már ha a leírtak alapján működik a szoftver akkor ez hatalmas segítség a programozóknak.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#14 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:43

Látom nagyon teleibetrafáltam mert nagyon kivetkőztél magadból. Kis taknyos vagy csak aki csak azt hiszi hogy érti azt amit csinál.


nem kivetkőztem magamból, hanem tényeket közöltem.
már régóta bökted a csőröm az okoskodásaiddal, pattogásoddal, ezért úgy éreztem, hogy helyre kell tenni az erőviszonyokat.
de mivel ez nem realizálódott benned - és az olyanokból, mint te 12 egy tucat - a továbbiakban le is tiltalak, hisz nem érdekel az okoskodásod igazából.
én azért járok igazából ide, hogy okos, tehetséges emberekkel vitatkozzak, tudást cseréljek, és szórakoztassam magam.
az olyanokra tehát, mint te, nincs szűkségem a szociális hálómban. remélem, azért ez nem ér téged most nagy csalódásként, és túlteszed magad rajta.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:43

Megkérnélek arra hogy emeld ki a hsz-ből az utalást arra hogy én bármennyire is értenék a programozáshoz, mert nem emlékszem hogy ilyet állítottam volna, sőt tudom hogy nem értek hozzá mert nem is akarok nem ez a szakmám.

kérlek, emelj már ki valami szakterületet, amihez - a szarlapátoláson kívül - értessz valamennyire.

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:43

Nemzetközileg elismert DD na jó ne ragozzuk tovább, mutass fel pár referenciát (CPU rankingot ki is lőheted a listádról mert azt még az álltalad "félinformatikus" nak jelzett programozók is összerakják és nem annyi idő alatt mint ameddig te mókoltál vele, vagy az oldalacskádat amit szintén bármilyne hoppy weboldalmóker összedob 1 óra alatt) aztán lehet tovább foglalkozni a kijelentéssel.

már ne is haragudj, de mégis mit képzelsz magadról, talán hogy majd cv-t küldözgetek csak neked, mert azt képzeled magadról, hogy te egy ilyen nagy tényező vagy, akit így győzködni kell fórumokon, vagy mi? akkora senki vagy, hogy a kutyám nagyobb értékteremtő erővel rendelkezik nálad. nem hiszel te egy kicsit túl sokat magadról? az olyanokat mint te, a kuka mellett szoktam látni guberálni :D


Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:43

Ja és ja, akiben van elég kreativitás és tudás az tényleg nem állás ajánlatokat kap hanem állást nagy cégeknél

ez nálad valami féltis lehet. ha életed álma, hogy nagy cégnél dolgozz. szólhatok az érdekedben, hogy bemehess mondjuk a flextronicsba havi 90ezerért napi 12 órában csavarozni, elvégre az elég nagy cég.
remélem, így teljesülhet az álmod, vagy nem tudom, szart mondjuk ott pont nem kell lapátolni, szóval nem biztos, hogy felvesznek tapasztalat nélkül. lol.


Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 07. 08. 14:43

miután nemzetközileg is elismerést szerez illetvte letesz valamit az asztalra. (tudod elkészült programok, megoldások, amiben főképp vers nem jeleskedik, de sztem te sem)


igen, én is úgy szereztem az elismertségeimet, hogy letettem az asztalra azt, amit le kellett tenni.
téged viszont ez a veszély nem fenyeget, így aztán tudok ajánlani egy kötelet a nyakad köré, és megszűnik a szenvedésed.

#15 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 14:59

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 07. 08. 14:50

mindez szep es jo. de mind imperativ! hogy josz ezek utan ahhoz, hogy egy funkcionalis nyelvrol velemenyt mondjal?


attól még, hogy kiflit eszem, még mondhatom a szomszéd pékség zsömléjéről, hogy úgy néz ki, mint a kutyaszar, miközben köpik a legyek - ha tényleg úgy néz ki. még csak nem is kell megkóstolnom.

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 07. 08. 14:50

ilyen alapon elkezdhetnel vitazni Ady kolteszeterol, vagy a platoni folozofia ertelmezeserol az ujkorban.. felteszem azokat is epp ilyen kozelrol ismered, mint a funkcionalis nyelveket..

majd ha ady költeményei elindulnak a gpu-n, vitatkozhatunk arról is.

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 07. 08. 14:50

nem kivanom megkerdojelezni a tudasod (bar vannak furcsa hianyossagok ottan! :-p), de ha tenyleg komoly szakember vagy, akkor miert nem maradsz a szakteruleted oldalan? miert nyilvanitasz velemenyt olyanrol, amihez sajat bevallasod alapjan sem ertesz? (es egy megjegyzes: a szemelyeskedes akkor is visszataszito, ha netan a masik kezdi.. olyan ovodas..)


a szakterületem tulképp átlóg ezekbe annyira, hogy véleményt formálhassak ezekről.
és tulképp annyira mélyen átlóg, hogy amikor ilyen átbaszós agyhalottságokat látok, mint pl ez a ,,programozási nyelv'' (na jó, ne túlozzuk el, minden szart azért ne nevezzünk programozási nyelvnek), akkor kicsusszan a nyelvemen egy szolíd ,,fos'' jelző. a személyeskedéssel nincs bajom addig, amíg ez a vicces, szórakoztató, csípkelődős keretek között marad, és nem valami unknown senki jön melldöngetve engem kérdőre vonni, akinek élete fénypontja az volt, hogy beregisztrált a hwswre :D

Szerkesztette: 'Geri' 2013. 07. 08. 15:03 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 15:01

@szabo attila oli: Ami egyik oldalon segítség a másikon gúsba kötés és a GPU programozás nem az a műfaj, ahol szeretik ha a fejlesztők elől elfedik, hogy mi történik. Ez olyasmi, mint adatbázis kezelő programban az SQL. Van rá mindenféle keretrendszer, de a profik nyers SQL-t használnak nem véletlenül.

#17 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 15:10

Én nem foglalkozom GPU programozással, így megkérdezem a szagértőket, az nem lehet-e, hogy BIZONYOS feladatok esetén üdítő könnyebbség ez? Merthogy ugye feladathoz választunk eszközt...

#18 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 15:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Geri - Dátum: 2013. 07. 08. 15:59

attól még, hogy kiflit eszem, még mondhatom a szomszéd pékség zsömléjéről,
felek, itt "kisse" nagyobb a tavolsag!

Idézet

a szakterületem tulképp átlóg ezekbe
a funkcionalis programozasra? hat amit elsoroltal, a szerint kereken 0 az atlogo resz!

Idézet

amikor ilyen átbaszós agyhalottságokat látok, mint pl ez a ,,programozási nyelv'' (na jó, ne túlozzuk el, minden szart azért ne nevezzünk programozási nyelvnek),
lattal mar egyeltalan egy szem programot is valamely funkcionalis nyelven? mondjuk lisp-ben?

felek, arrol is eppen ez lesz a velemenyed, marpedig az, hogy hasznalhato-e nem kerdeses.. mondjuk az emacs maga elo pelda ra!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#19 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 15:13

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2013. 07. 08. 16:10

Én nem foglalkozom GPU programozással, így megkérdezem a szagértőket, az nem lehet-e, hogy BIZONYOS feladatok esetén üdítő könnyebbség ez? Merthogy ugye feladathoz választunk eszközt...
dehogynem. az ilyen nyelvek sajatja, hogy a rekurziot ciklusra bontjak, es elfedik az programozo elol ezt a problemat. szerintem sok esetben lehet hasznos.

csakhogy(!) a megtanulasa velhetoleg tobb energia -- a legtobb programozonak --, mint megtanulni rendesen videokartyat programozni imperativ nyelven. :-)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 08. 15:19

bogdan: nem foglalkozok mélyebben fejlődésben megállt, a gyakorlatban helyt állni képtelen koncepciók alapján kialakított nyelvekkel, amelyekkel komoly terméket még sosem sikerült kialakítani, és a koncepció ezt a jövőben sem fogja lehetővé tenni, ráadásul amelyek kizárólag pusztán mint érdekesség szerepelnek a tudomány széljegyzetében... időpazarlás.

Téma megosztása:


  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó