HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Turbó fokozatra kapcsol a Firefox OS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Turbó fokozatra kapcsol a Firefox OS Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 07. 23. 09:52

A Mozilla nem egyszeri show-nak szánja a Firefox OS-t és tisztán látja a szervezet, hogy egy nagyon gyors és strukturált fejlődést kell bemutatnia a rendszernek, ha a nyomába akar érni a meglévő platformoknak. Éppen ezért a fejlesztők emelik a tétet és még az Androidnál is kétszer gyorsabb főverzió váltási ritmust ígérnek.
https://www.hwsw.hu/hirek/50652/mozilla-firefox-os-html5-frissites-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   Korszeruweb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 09:52

Webfejlesztőként nagyon bízom ebben a rendszerben, remélem nem hiába. Készítettem egy videós bemutatót a működéséről, akit érdekel itt megtekintheti: http://tech247.hu/617

Üdv, Dzsekk

#3 Felhasználó inaktív   [Fishi] 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 428
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 10:58

Egy pillanatra felment a pumpa bennem...

AD1 - az Android ütemét se hajlandók követni a szolgáltatók
AD2 - pont a Mozilla van képe ilyet ígérni/erőltetni, amikor kb. soha nem tartják a határidőket?
Dare2Live (dvd lemezekről): "elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?"
perempe: "Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik..."

#4 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 13:07

@Korszeruweb: Már bocs, de az Android mikor is vár el állandó stabil online kapcsolatot? És mikor szed neked le kérés nélkül többtízmegás frissítéseket mobilneten keresztül? Ha dicsérni akarsz valamit, arra nem épp a helyes megoldás, hogy baromságokat állítva kritizálod a rivális platformokat...

Amúgy ne legyen igazam, de szerintem a Firefox OS egy halálraítélt dolog. Egy olyan piacra akar beszállni sokadikként, ami már telítve van, ráadásul még pénz sem áll mögötte, hogy komolyan megtámogassa az előretörést. A hardware amit elvár valóban nem durva, ellenben viszont semmivel sem gyengébb, mint például az Android 4.2.2 igénye, és az Android a gyártók számára szintén ingyenes. Na jó, a hadisarcok megfizetése után az, de a lényeg, hogy egyelőre kizártnak tűnik, hogy akkora árelőnyt szerezzenek a Firefox OS-sel szerelt készülékek az androidos társaikhoz képest, hogy valós alternatívát jelentsenek az alsóbb árszegmensben. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a Gecko mint böngészőmotor elég lassú, és ezen a Mozilla évek óta nem tud érdemben változtatni. Ezek után egy olyan OS, ami csak HTML5-re (ami mögül lassan kihátrálnak a legnagyobb alkalmazásfejlesztők az összes mobilos platformon) és JavaSriptre (ami eddig szintén nem igazolta létjogosultságát a weboldalakon kívül) épül, kicsit rizikósnak tűnik.
Magyarán egy androidos készüléknél alig olcsóbban ott lesz a felhasználó kezében egy olyan telefon, amin lehet netezni, viszont nem lehet még egészen alapszintű játékokat sem játszani. Egy ördögi körbe kerülnek majd, mert az embereket még ezen az áron sem fogja érdekelni (most komolyan, tényleg van olyan ember, akinek egy telefonvásárlásnál 5ezer Forint ide vagy oda számít bármi is? Mármint van, persze, hogy van, de az nem is okostelefonban fog gondolkodni) hisz nem lesznek rá alkalmazások, a fejlesztők viszont nem foglalkoznak majd alkalmazások írásával, hisz nem lesznek rá felhasználók. És ezen az sem segít, hogy a HTML5 miatt gyakorlatilag nem lesz szükség néhány szolgáltatáshoz külön appot írni, hisz ott lesz maga a mobilra optimalizált oldal, mint alkalmazás.

Szóval ez így nagyon kevésnek tűnik egyelőre.

#5 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 14:55

Üzenet megtekintéseIdézet: mebefog - Dátum: 2013. 07. 23. 15:29

Aki mobil fejlesztéssel foglalkozik az nem fog csak azért venni egy ilyen szutyok telefont hogy programozzon rá.
csak szolok, hogy elvben ennek a koncepcionak az lenne a lenyege, hogy egy desktop bongeszon is ugyanugy fusson az alkalmazas..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#6 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 16:55

@bogdan: mert a desktop és érintőképernyős környezet elegyítése eddig is sikertörténet volt... Egyelőre ott tartunk, hogy aki FF Os-es telefont vesz, az kap egy mobilt a kezébe, amin gyakorlatilag a böngészőn kívül semmi más nincs. A hardware-rel nem tudnak jelentősen a budget Android alá menni, akkor pedig ott lesz, hogy lehet választani a 20ezres FF Os és a 25 ezres Android telefon közt, amiből az egyikre nem lesznek optimalizált alkalmazások, a másikra pedig ingyenes appok széles tárháza áll rendelkezésre, ráadásul úgy, hogy azokat mind érintőképernyőre is tervezték. Innentől kezdve csak két dolog billentheti a mérleg nyelvét a FF Os felé. Az egyik, hogy valaki megszívta már az Androiddal, mikor még úgy két-három éve a budget az valóban egyet jelentett a szarral. A másik (és ez a vásárlók többségénél nem játszik) hogy hipsterségből, vagy geek kíváncsiságból kíváncsi az új rendszerre.
Egyszerűen ott cseszték el, hogy lett volna ugyan tere a FF Os-nek, de nem most, hanem még az Android bummjának kezdetén. Mostanra az a piac is telített, amit ők meg akarnak hódítani. Indiáról és latin-Amerikáról beszélnek, mint elsődleges célközönség, de annyival nem lesznek olcsóbbak a konkurenciánál, hogy azokat magukhoz édesgessék, akinek eddig nem telt okostelefonra.

#7 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 20:27

@mebefog: amennyiben nem tudod az androidos telefonod grioszkóp adatait odaadni a saját programodnak akkor te kibaszottul hülye vagy és ne foglalkozz mobilra való fejlesztéssel.

#8 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 20:29

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny3 - Dátum: 2013. 07. 23. 21:27

@mebefog: amennyiben nem tudod az androidos telefonod grioszkóp adatait odaadni a saját programodnak akkor te kibaszottul hülye vagy és ne foglalkozz mobilra való fejlesztéssel.
Firefox OS rol, es desktop firefoxrol volt szo...
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#9 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 23. 20:55

@bogdan: sőt, még pontosabban arról, hogy kell-e venni FOS mobilt a fejlesztéshez. ha van droid telefonja akkor nem.
másegyéb probléma van a világon?

#10 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 00:01

@sir ny: kontextus

#11 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 04:22

@gsar:

mebefog:
,, Aki mobil fejlesztéssel foglalkozik az nem fog csak azért venni egy ilyen szutyok telefont hogy programozzon rá."

bogdan:
,,csak szolok, hogy elvben ennek a koncepcionak az lenne a lenyege, hogy egy desktop bongeszon is ugyanugy fusson az alkalmazas.."

mebefog nem érti:
,,Csak szólok hogy a desktop környezetben hiába akarod bekérni a giroszkóp adatait egy játék futtatásához az nem fog neked menni."

sirny az egész szálra, amivel mindent helyre tesz:
,,amennyiben nem tudod az androidos telefonod grioszkóp adatait odaadni a saját programodnak akkor te kibaszottul hülye vagy és ne foglalkozz mobilra való fejlesztéssel."

szvsz ez a kontextus. vagy valamit rosszul néznék?

Szerkesztette: sir ny3 2013. 07. 24. 04:23 -kor


#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 07:43

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny3 - Dátum: 2013. 07. 24. 05:22

szvsz ez a kontextus.
szerintem is. viszont tovabbra is ugy tunik, mintha a te beirasod kilogna belole.. ;-)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 10:05

@bogdan: ö. én nem látom. segíthetnél.

#14 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 10:13

@mebefog:

te is inkább kifejthetnéd mennyivel lesz másabb ugyanaz a giroszkóp chip, ugyanazzal a kernellel, andoroid felület helyett firefoxxal szerelt telefonon, és miért nem működik a tesztelés emulált (androidról jövő) giroszkóp adatokkal. tényleg érdekel, hogy miért kell ehhez konkrétan megvenned egy FOS telefont.

#15 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 10:26

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny3 - Dátum: 2013. 07. 24. 11:05

@bogdan: ö. én nem látom. segíthetnél.
en az x86-os PC-n futo desktop bongeszorol beszeltem, es mebefog jogosan hivta fel ra a figyelmem, hogy azokban ritkan szokott giroszkop lenni.

ehhez kepest a te felvetesed az Androidos mobiltelefonrol nemikepp szettarto, kifejezetten arra utal, hogy figyelmetlenul olvastad a beszelgetesunket.

persze ehhez kepest jogosan mondhatnad, hogy termeszetesen desktopon nem fog menni a fejlesztes, de egy Androidos mobiltelefon bongeszojevel mar remelhetoleg(!) igen. de nem ezt mondtad, ugy latom.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#16 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 10:59

@bogdan: ,,de nem ezt mondtad, ugy latom."

o.o végre valamit eltaláltál. szerintem gyakrabban kéne saját magadról írni, ott nem tévedhetsz nagyot :P
én arról írtam, hogy a giroszkóp adatokat kamuzhatja, vagy 1-1-ben átmásolhatja az androidos telefonjáról, ha mindenáron döntögetéssel akarja kipróbálni

utána átgondoltam, és arra jutottam, hogy pontosan ugyanazok az adatok jönnek az alcatel egyérintőből, mint a hasonló droidos kínai vackokból, maximum máshogy csomagolva. és hogy android esetén sem próbálja ki minden egyes telefonon, tehát a giroszkóp adatok általában működnek. szóval eléggé nem értem hogy miért kéne pont FOS telefont venni FOS-ra való fejlesztéshez. (ezt még egyszer leírom, olyan jó hogy FOS-nak neveztek el valamit (amúgy nem))

#17 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 12:02

szerintem:

mebefog: Nem fognak a programozók telefont venni csak a fejlesztés kedvéért.

bogdan: Elvileg platformfüggetlen a megírt kód, asztalin is tudsz tesztelni

mebefog: nemértem

én: megoldom a problémát

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

de ezzel még megvárhatnánk bogdant, lehet hogy én nézem rosszul.

#18 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 24. 12:06

@mebefog: ,,Értem én, hogy lehet emulátort használni a programozásnál csak én még nem találkoztam olyan fejlesztõvel aki az éles teszt nélkül töltött fel alkalmazást."

mert õk mind a linux kernelt fejlesztik

http://www.mail-arch.../msg467322.html

Szerkesztette: sir ny3 2013. 07. 24. 12:07 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó