HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nem drágálljuk a mobilnetet, annál inkább a percdíjakat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nem drágálljuk a mobilnetet, annál inkább a percdíjakat Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 08. 14. 10:32

Magyarország a főbb telekommunikációs szolgáltatások felhasználási mutatóit illetően több szempontból is alulteljesít az uniós átlaghoz képest, de a statisztikák alapján inkább a percdíjakat sokalljuk, mint a mobilnet árát.
https://www.hwsw.hu/hirek/50776/eu-mobilnet-statisztika-eurobarometer.html

#2 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 10:32

Szerintem a válasz inkább abban van, hogy az összes olyan választ, hogy "Más, vezetékes internet szolgáltatót használ..." be kellett volna sorolni a "Nem tudja, hogyan kell, mire való..." válasz alá. Aki ugyanis azt hiszi, hogy a mobilnet ugyanarra való, mint a vezetékes, az nem tudja, hogy miről van szó.

#3 Felhasználó inaktív   youngboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:18

@Watt: Ilyesmi gondolatok fogalmazódtak bennem is. A mobilnetet telefonra/tabletre használom, hogy bizonyos dolgokat mindig elérjek vagy egy-két dolgot megnézzek, ha sürgős. Az otthobni vezetékes netet pedig teljesen másra.

#4 Felhasználó inaktív   sanyibanyi2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:47

@Watt: Semmiképp sem a "nem tudja mire való" kategóriába tartozik. Ha mindenképp át akarnád sorolni egy másik kategóriába, akkor abba kellene, hogy "nincs szüksége rá". A legtöbb magyar ember azért még nem annyira netfüggő, hogy ne tudjon meglenni internetkapcsolat nélkül a villamoson/kocsiban/utcán, ezek az emberek jelölik meg azt, hogy van vezetékes szolgáltatójuk.

#5 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:49

Ezért nem szabad feltétlenül az ilyen felméréseknek hinni. Az én környezetemben például sok embernek van mobilnet előfizetése, de mindenkinek csak a legkisebb és legolcsóbb elérhető. Miért? Mert például az, hogy 30 MB 600 Forintba kerül botrányosan sok. A 100 MB/1000 Ft is az. Ha pedig azt nézem, hogy feltöltőkártyásan létezik 100 megás csomag 500 Forintért (persze az csak net, nincs mellé telefon) akkor meg pláne.
Erősködnek itt a sebességen, de azt nem veszik észre, hogy ilyen korlátok mellett a sebesség túrót sem számít. E-mailre a kisebb csomagok is elegendők, ott nem számít a sebesség, normál netezéshez és az okostelefon képességek teljes kihasználásához pedig minimum 500 Megás csomag kéne, azt pedig 2000 Forint tájékán kezdődik. Az simán egy korlátlan vezetékes net árának a fele. Mégis hol éri meg ez?

#6 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:54

@Giggsy: akinek kell, megéri...

#7 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:55

@sanyibanyi2: az ősembernek meg "nem volt szüksége" villanyra, meg gázra...
(olcsóbban is jött ki)


#8 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 11:56

Nincs szükségem jobb életre.

#9 Felhasználó inaktív   hartmano 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 89
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 12:01

Na, ez azt jelenti,hogy most még pár évig nem lesz olcsó a mobil net. Gratula:(
Azért kíváncsi lennék,hogy milyen korosztályt és milyen mobil telefonnal rendelkező embereket kérdeztek meg ez ügyben.




#10 Felhasználó inaktív   sanyibanyi2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 12:03

@szomova: Nagyon pocsék és demagóg hozzászólást sikerült írnod. Attól hogy neked állandó internetkapcsolatra van szükséged valós vagy képzelt okokból másoknál még nem feltétlenül ez a helyzet. Nekem nincs szükségem mobilnetre, ahogy 3D-s tv-re vagy PS4-re sem. Ellenben a mosogatógépem nem adnám, pedig ismerek olyanokat, akik nagyon jól megvannak nélküle. Nem egyformák az emberek igényei.

#11 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 12:11

@szomova: Aki rászorul, annak éri meg, másnak nem. Lehet, hogy ha fele ennyibe kerülne, akkor háromszor ennyi előfizető lenne rá. Egyszerűen szimplán abból látszik, hogy mekkora lehúzás az egész, hogy az önálló mobilnet előfizetés telefon nélkül teljesen ésszerű áron van. Hogy mást ne mondjak, nekem az első előfizetésem a Pannonnál egy 5 gigás csomag volt 6000-ért, és annak már hat éve. Ehhez képest ennek az ár/érték arányát azóta sem közelíti meg a telefon előfizetés mellé adott net.

#12 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 12:18

Szüleimnek sem volt szükségük internetre 5éve.
Most már van.
Köze nincs az árhoz...


#13 Felhasználó inaktív   hanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 12:53

Nem igaz hogy nincs olcsó bővíthető csomag Mozaik XS (3200)teljes lebeszélhetőség+200MB, ha elfogyott 1000-Ft 1GB ahányszor csak akarod.
A legnagyobb gond hogy még a cikk írója sem ismeri a csomagokat nem hogy az emberek.

#14 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 13:03

@hanti: Vagy például Telenor Smarttarifa Extra 1, havi 2790Ft-ért 50perc és 500MB + ingyen Deezer

#15 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 13:14

"A havidíj lebeszélhető belföldön; 30 perc hálózaton belül, 20 perc hálózaton kívül. Saját hálózatba csúcsidőben 41 Ft / perc"

Minél többet beszélek, annál többet spórolok!
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#16 Felhasználó inaktív   Sztbeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 13:23

Siralmas a helyzet. Brutálisak az árak, főleg hívásban, de netben is durva. Még egy ilyen drága ország nincs. Fizetésekhez mérve még durvább. Megoldás a negyedik szolgáltató lenne, de nem állami Fideszfon, hanem Digi vagy valami másik külföldi cég, pl. O2. De akár jöhetnének a ruszkik is.

#17 Felhasználó inaktív   Sitib89 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 13:28

Nekem is tetszene a negyedik szolgáltató ötlete, de ha az állam lenne az biztos feléjük se néznék.
Szerintem nekik leginkább céljuk a pénzszipojozás. Egy Diginek viszont nagyon örülnék.

#18 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 15:13

Nekem a limitek nem tetszenek, azt korábban is mondtam. Értem, hogy nem ugyanarra van kitalálva a vezetékes és a mobilnet sem. Érthető, hogy torrentet vagy egy Windows telepítőt nem mobilneten töltök le.
Csakhogy:
- van, ahol vezetékes nincs, és a mobilnet marad, ott vajh akkor mire való?
- vannak olyan mobilappok, amelyek zabálják a sávszélt és persze fű alatti mágiára, némi böngészési trükkökre és egyéb kavarásokra van szükség, ha azt akarod, hogy a korlátot ne lépd át és tudj netezni is. Mert (Bill Gates-től szabadon átírva) sok szolgáltató még azt hiszi: 100 MB mindenre elég. Vicc. Máig azt mondom, hogy a FB appnak (ami abszolút netigényes cucc) egy csatlakozással 10 mega kell (mert sok a kép és persze multimédia), akkor még mást elő sem vettem. Vagy appot nem is frissítettem.
Nemrégen volt egy cikk, hogy egyes országokban a wifi "elavult", mert minek, ha van mobilnet. Na ja, csak ott vagy tudnak valamit, hogy megéri, vagy passzolom. Ha internet úgy lenne mindenhol, mint áram, akkor tökmindegy lenne, hogy vezetékes vagy mobil, jönne és kész. Megyek és mindenhol ott van. Csak (kezdem azt sejteni, hogy) valakinek ebből haszna van, hogy amíg lehet, megfejjük a népet és ha már muszáj, akkor lép/engedik feljebb a technológiát.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#19 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 15:58

olyan miért nem volt, hogy: "Más vezetékes szolgáltatót használ, mert nem hajlandó előfizetni a kurva drága mobilnetre csak azért mert néha szükség lenne rá"

Persze ezt megoldaná a feltöltéses mobilnet, ami volt is a vodkának, de mivel túl jól kihasználható volt, és túl jó, ezért 2 éve visszavonták... vagyis rátettek egy 30 napos felhasználási korlátot, amivel ugyanott vagy mintha sima havidíjasan előfizetnél, csak más a neve.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#20 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 14. 18:01

Optimumon van az ar, mert egy kis resz dragallja. De viszik mint a cukrot.


Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó