HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: SES: Az Ultra HD nem jut a 3D sorsára - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: SES: Az Ultra HD nem jut a 3D sorsára Értékeld a témát: ***-- 1 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 09. 13. 07:43

Nem csupán a tévégyártók marketingtrükkje, hanem valódi előrelépés a tévés iparág számára az Ultra HD felbontású kijelzők, illetve az ehhez a felbontáshoz igazított tartalmak megjelenése, legalábbis így látja a világ első számú műholdas cége, az SES, mely maga is sokat profitálhat az új szabvány terjedéséből.
https://www.hwsw.hu/hirek/50938/ses-astra-muhold-4k-ultra-hd-hevc-ibc.html

#2 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 07:43

Kíváncsi leszek... Én mondjuk szkeptikus vagyok. Továbbra is az a véleményem, hogy az emberek nagy része nem veszi észre az SD/FullHD/UHD közti különbséget. A legtöbb ember felületes. Csak azt látja, hogy a képernyőn egy ember van, de nem veszi észre, hogy van különbség abban, hogy a borostás arcot csak szürkébbnek látja, vagy látja a szőrszálakat is rajta. Legfeljebb a "szomszéd is vett UHD tévét (bár, nem tudom mi az), akkor nekem is kell" effektus segíthet itt. (Persze UHD előfizetést nem fog már rendelni hozzá, mert az plusz pénz, nem is tudja, hogy kéne hozzá, meg minek az?)
Esetleg, ha fejlettebb országokban el is fog terjedni, itt biztos, hogy lassabban (sokkal lassabban), elég csak megnézni, ami a HD-s csatornákkal és azok továbbításával megy itt.
De ne legyen igazam!

Szerkesztette: Watt 2013. 09. 13. 07:48 -kor


#3 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:01

A SESnek igaza van, és ez nem is kérdéses nem is értem miért merül fel valakiben, hogy az UHD nem fog hódítani. Vicc azt gondolni. Egyszerűen nőtt a felbontás, az pedig már 100 éve mindig elterjed. Az UHD nem említhető egy lapon sem a 3D-vel. Nem értem, hogy vehetik ezeket egy kalap alá.

@Watt:
erre csak annyit tudok mondani, hogy és?
Itthon tán nem minden tévé FullHD már, még a 20 colos is? Butaság a köbön ha azt hiszed hogy a dolgokat azért gyártják mert szükség van rájuk...

#4 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2013. 09. 13. 08:43

Kíváncsi leszek... Én mondjuk szkeptikus vagyok. Továbbra is az a véleményem, hogy az emberek nagy része nem veszi észre az SD/FullHD/UHD közti különbséget.

Nekem már most is lenne rá igényem hogy a nyaralás alatt készített fényképeket egy nagy képernyőn részletgazdagon nézhessem vissza.
Nagy kérdés az lesz hogy mennyivel drágább egy UHD panel-t tömegtermelésben gyártani.
China Star Optoelectronics Technology (CSOT), for example, is a less known outfit (less known outside China anyway), yet expects to ship, all on its own, 100,000 Ultra HD TV panels in October 2013

Ultra HD TV pricing in China expected to drop to that of Full HD units by October

Szerkesztette: defiant9 2013. 09. 13. 08:14 -kor


#5 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:08

Magyarországon az átlagos lapostévé méret 32"-40" között van. Egy átlagos nappaliban a TV nézési távolság 3-4m közötti. Ilyen körülmények között az emberek többségénél már a HD-SD között sem vehető észre lényeges nézésbeli különbség. A cikkben is benne van, hogy a nagy TV-k esetén (50" és felette) van létjogosultsága az UHD technológiának. Vagyis a helyzet az, hogy a HD elterjedésével, kommerciaizálódásával kellett egy olyan új technológiát az emberekre sózni, mely továbbra is biztosíthatja a kivagyiságot, a tehetősebb emberek számára való technológiát, mely megkülönbözteti őket az átlag polgártól, akinek csak kisebb TV készülékre és lakásra telik...

#6 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:11

Üzenet megtekintéseIdézet: DemonDani - Dátum: 2013. 09. 13. 09:01

Itthon tán nem minden tévé FullHD már, még a 20 colos is? Butaság a köbön ha azt hiszed hogy a dolgokat azért gyártják mert szükség van rájuk...

Butaság összekeverni azt, hogy csak FullHD-s tévéket lehet már vásárolni, azzal, hogy milyen tévék milyen arányban vannak jelen jelenleg a háztartásokban. Igen is, jelentős lehet azon háztartások száma, akik csak akkor vesznek új tévét, ha a régi elromlik. Márpedig ez sokszor akár jelentheti azt is, hogy együtt hal a tévé a tulajjal... Persze, emiatt idővel el fog tűnni minden CRT tévé... De ez nem egy-két év alatt következik be...

#7 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:12

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2013. 09. 13. 09:03

Nekem már most is lenne rá igényem hogy a nyaralás alatt készített fényképeket egy nagy képernyőn részletgazdagon nézhessem vissza.

A HWSW olvasóközönsége nem igazán reprezentatív részhalmaza a teljes lakosságnak...

#8 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:17

Üzenet megtekintéseIdézet: whyd - Dátum: 2013. 09. 13. 09:08

Magyarországon az átlagos lapostévé méret 32"-40" között van. Egy átlagos nappaliban a TV nézési távolság 3-4m közötti.

Ja, tényleg, ezt a fajta mentalistást nem is említettem:
"Jó nekünk a kisebb tévé is, mert minek a nagyobb, nem akarunk mi mozizni..."
Mindezt mondjuk egy olyan idősebb ember mondja, aki távolról nézi a tévét és nem is lát jól... Abba nem is gondol bele, hogy nem azért kéne nagyobb tévét vennie, mert az jobban mutat, hanem mert akkor lenne esélye elolvasni a képernyőn megjelenő feliratokat is... (Természetesen most olyan esetet emeltem ki, amikor pénzügyileg beleférne a nagyobb tévé is.)

De még egyszer mondom, én is szeretném, ha terjednének ezek az új dolgok, de szerintem nagyon lassan fog...

Szerkesztette: Watt 2013. 09. 13. 08:19 -kor


#9 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:19

Nekem még a tv is felesleges, mert nem nézem. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2013. 09. 13. 09:17

Abba nem is gondol bele, hogy nem azért kéne nagyobb tévét vennie, mert az jobban mutat, hanem mert akkor lenne esélye elolvasni a képernyőn megjelenő feliratokat is...


Ha közelebb ül, ugyanúgy látja. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2013. 09. 13. 09:12

A HWSW olvasóközönsége nem igazán reprezentatív részhalmaza a teljes lakosságnak...

Magyarország LCD TV tulajdonú lakosságának tipikusan van olyan fényképezőgépe ami olyan felbontású képeket csinál amit az illető nem tud megnézni.
Számomra sem kétséges hogy az UHD el fog terjedni, várakozások szerint gyorsabban mint azt a fullHD tette.

#12 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:23

@Watt: Dehát jóember áhh, mind1, hagyjuk igazad van. Látom te vagy a napitroll XD

#13 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:31

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2013. 09. 13. 09:21

Számomra sem kétséges hogy az UHD el fog terjedni, várakozások szerint gyorsabban mint azt a fullHD tette.


Ja, maximum nem itthon, és nem az átlag emberek között. Mert amíg az átlagnak arra van pénze, h egyen, fizesse a rezsit, és a hitelét, addíg az ilyen úri hincutságok megmosolyogtatóak tudnak lenni. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#14 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 08:41

@Watt: UPC-nél van elég sok csatornának HD párja, én kapcsolgattam közüttük, aztán sz.rt se láttam, nem különbséget. Még meg is néztem, hogy a beltéri HDMI-vel van-e csatlakoztatva az egyébként Full HD TV-hez, és igen. Érdekes volna egy olyan teszt, hogy leültetnek 100 "very tudatos" vásárlót 2 azonos tv elé, ahol az egyik adás HD-ban megy, másik meg SD-ben, aztán mondják meg hogy melyik melyik, anélkül hogy a logot látnák.

#15 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:05

@DemonDani: Most mi bajod? Nehogy már azt mond, hogy az emberek nagy része rohanni fog megvenni az UHD tévéket. Márpedig itt a kérdés ez. Nem az a kérdés, hogy van-e olyan réteg, amely ezt foga tenni. Van ilyen is, de az ilyen fórumokon mindig is felül van reprezentálva ez a réteg. A kérdés, hogy milyen arányú ez a réteg a teljes lakosságra nézve. Szerintem nagyon alacsony. Én ennyit írtam.
Kíváncsi vagyok a véleményedre, ne intézd el azzal, hogy hagyjuk, mert az a trollkodás, ha érvek nélkül mondasz valamit. Én érveltem.

Szerkesztette: Watt 2013. 09. 13. 09:07 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:12

Üzenet megtekintéseIdézet: NancsiBacsi - Dátum: 2013. 09. 13. 09:41

@Watt: UPC-nél van elég sok csatornának HD párja, én kapcsolgattam közüttük, aztán sz.rt se láttam, nem különbséget. Még meg is néztem, hogy a beltéri HDMI-vel van-e csatlakoztatva az egyébként Full HD TV-hez, és igen. Érdekes volna egy olyan teszt, hogy leültetnek 100 "very tudatos" vásárlót 2 azonos tv elé, ahol az egyik adás HD-ban megy, másik meg SD-ben, aztán mondják meg hogy melyik melyik, anélkül hogy a logot látnák.

Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy az, hogy HD-ban kapod az adást a UPC-től, nem jelenti azt, hogy mindig HD-s műsor is megy azon a csatornán. Nem inkább ez volt a probléma?
A tesztre meg én is kíváncsi lennék, szívesen részt is vennék benne, bár szerintem nekem nem lenne gond megkülönböztetni. (Persze nem 32-es tévén 15m-ről. :) )

#17 Felhasználó inaktív   szende 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:18

Kedves Koi Tamás!

Lennél kedves tájékoztatni, arról, hogy az emberi szem milyen felbontást tud érzékelni egyáltalán?
Tud-e különbséget tenni a HD, Full HD és az UHD között? TV-ről van szó, tehát a nagyítási szempontot felejtsük el. Azt tudom, hogy a szem élessége esetleg villával élesíthető, igaz csak egyszer.


#18 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:23

Üzenet megtekintéseIdézet: defiant9 - Dátum: 2013. 09. 13. 09:21

Magyarország LCD TV tulajdonú lakosságának tipikusan van olyan fényképezőgépe ami olyan felbontású képeket csinál amit az illető nem tud megnézni.

Ez biztos, hogy így van. A kérdés az, hogy ezen embereknek mekkora aránya igényli is azt, hogy FullHD-nál magasabb felbontásban lássa a képet, és ezért hajlandó lecserélni ismét akár több 100eFt-ért a tévéjét. Oké, tudom, később olcsóbb lesz. Emiatt nőni fog ez az arány, ez is igaz... Idővel...

#19 Felhasználó inaktív   tabu3x 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:23

hááát, ez uhd nagyon korai, hiszen, az fhd tartalmak elérhetősége is még mindig korlátozott, szerintem. a blu-ray kiadványok mind a mai napig drágák, a kölcsönzés, letöltés (itunes, iptv, stb) pedig nem is megy megy fhd-ban, csak 720-ban, továbbá a jövő konzoljai is csak fhd-ban tudják majd mozgatni a játékokat...
tán az otthoni kamerák esetében gyorsan terjed majd a 4K, de hát azok meg pixel szinten nem lesznek olyan jók, hogy azt tényleg 4K-ban akarja majd visszanézni az ember...
marad a családi fényképek visszanézése, mint egyetlen olyan tartalom, ami akár most azonnal is rendelkezésre áll, de ez sem teljesen igaz. pixel szinten a legtöbb fényképezővel készített kép nézhetetlen, csak a full frame-es gépekkel lehet olyan képeket készíteni, amit van értelme nagy felbontásban, nagy megjelenítőn visszanézni.


#20 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 13. 09:28

Üzenet megtekintéseIdézet: szende - Dátum: 2013. 09. 13. 10:18

Lennél kedves tájékoztatni, arról, hogy az emberi szem milyen felbontást tud érzékelni egyáltalán?
Tud-e különbséget tenni a HD, Full HD és az UHD között? TV-ről van szó, tehát a nagyítási szempontot felejtsük el.

A kérdés rossz, hiszen az emberi szem felbontóképességét nem pixeles felbontásban, hanem ívpercben adják meg, lévén, az, hogy mennyire részletesen látsz egy tárgyat, attól is függ, hogy milyen távolról nézed. Egyébként azt mondják, hogy 1 ívperc a felbontása. Tehát, az, hogy látszik-e a különbség az SD, FullHD, és UHD között mindenképpen attól függ, hogy milyen távolról nézed. (Amellett, hogy az 1 ívperc egy átlag, egészséges szemű ember látására vonatkozik.)

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó