HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Androidos alkamazásokkal is megbirkózik a Sailfish OS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Androidos alkamazásokkal is megbirkózik a Sailfish OS

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 09. 17. 07:24

Teljes mértékben Android-kompatibilis a finn Jolla vállalat Sailfish operációs rendszere. A Sailfish OS nemcsak Android alkalmazásokat képes futtatni, de az eredetileg a Google mobil operációs rendszeréhez készült hardverre is telepíthető lesz. A vállalat ismét előrendelhetővé tette év végén érkező készülékét, kihasználva hazájában az elmúlt hetek eseményeit követő Microsoft-ellenes hangulatot.
https://www.hwsw.hu/hirek/50953/jolla-sailfish-os-android-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 07:24

"Finnországban Microsoft-ellenes légkör uralkodik, mióta az felvásárolta a Nokia telefongyártását, amit a Sailfish fejlesztői igyekeznek saját malmukra hajtani."

A finn piac annyira kicsi, hogy ez globálisan nem sokat számít. Inkább az lesz érdekes, hogy más országokban hogyan teljesít.

#3 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 07:42

@kockulat: Igen, csak itt van kinek meglovagolni a hangulat hullámait. Ami van annyira jól sikerült, hogy a finn-ugor nyelvrokon médiamunkásoknál is megért egy cikket :)
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#4 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 07:59

@map: persze-persze, meg ez az egész azért milyen jól hangzik geek szemszögből, hogy volt Nokiások, meg MeeGo ami a világ legjobb oprendszere (lehetne), amivel hogy elbánt a MS és ilyenek, de basszus, ez épp gyengébb HW-vel, negyed akkora belső tárhellyel pont annyi mint a legdrágább iPhone, ami azért nevetséges.

#5 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:19

@kockulat: "...ez épp gyengébb HW-vel, negyed akkora belső tárhellyel pont annyi mint a legdrágább iPhone, ami azért nevetséges."

Nem igazán értem, hogy miért az iPhone-hoz hasonlítod, mikor az Apple is megmondta, hogy már nincs értelme a technológiai részleteken rugózni. Ez szerintem nagyon igaz, vagyis ha a Jolla egy jól optimalizált, kényelmes oprendszert rak össze, akkor kit érdekelne a CPU órajele?

#6 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:27

@kockulat: "pont annyi mint a legdrágább iPhone" azért ezt nézd meg újra... Egy iPhone 5S kártyafüggetlenül az ebay.com-on 530 - 560 dollár körül van (~118.000 - 125.000 Ft) (sőt többért is láttam) (pontosabb árak itt: http://pcworld.hu/macworld/megvan-az-iphone-5s-europai-ara.html), ezt pedig 399 dolláros áron adják (~90.000 Ft) ami nem mindegy, és sem prociben, sem másban nem jobb, sőt, az iPhone 5s is csak 4 colos, ez pedig 4,5.

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:31

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 09. 17. 08:27

@kockulat: "pont annyi mint a legdrágább iPhone" azért ezt nézd meg újra... Egy iPhone 5S kártyafüggetlenül az ebay.com-on 530 - 560 dollár körül van (~118.000 - 125.000 Ft) (sőt többért is láttam) (pontosabb árak itt: <a href="http://pcworld.hu/macworld/megvan-az-iphone-5s-europai-ara.html" target="_blank" rel="nofollow">http://pcworld.hu/macworld/megvan-az-iphone-5s-europai-ara.html</a>), ezt pedig 399 dolláros áron adják (~90.000 Ft) ami nem mindegy, és sem prociben, sem másban nem jobb, sőt, az iPhone 5s is csak 4 colos, ez pedig 4,5.

És ez miért fontos? iPhone-t előfizetéssel vesznek, a hírek szerint a legdrágábbat pont 399 dollárért. Persze ez is olcsóbb lenne előfizetéssel, ha lehet kapni. Ha lehet. Ugyanis az nem evidens, hogy a szolgáltatók kínálatába bekerül egy n+1. rendszerrel szerelt telefon egy n+1. gyártótól.

#8 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:34

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2013. 09. 17. 08:19

@kockulat: "...ez épp gyengébb HW-vel, negyed akkora belső tárhellyel pont annyi mint a legdrágább iPhone, ami azért nevetséges."

Nem igazán értem, hogy miért az iPhone-hoz hasonlítod, mikor az Apple is megmondta, hogy már nincs értelme a technológiai részleteken rugózni. Ez szerintem nagyon igaz, vagyis ha a Jolla egy jól optimalizált, kényelmes oprendszert rak össze, akkor kit érdekelne a CPU órajele?

Azért az iPhone-hoz hasonlítom, mert az iPhone eleve nem olcsó. Ennek pedig az Androidos telefonokkal kell(ene) versenyeznie inkább. Valamint a processzorról szót se ejtettem, a tárhely viszont ebben az esetben sokkal kisebb. Ugye a kameráról, amiben pl. az iPhone és a Lumiák is jók, nem szól a cikk, valahogy kötve hiszem, hogy abban erősek lesznek.

#9 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:43

Pont ez az, hogy előfizetéssel (mondjuk 2 év hűséget aláírva) kerül annyiba, mint ez a másik készülék függetlenül, mindenféle "halálos ítélet" aláírása nélkül. És azt pl. honnan és miből gondolod, hogy nem lesz majd kapható hazánkban is (akár szolgáltató(k)nál)? Ha felfut a népszerűsége, akkor akár ez is eljöhet, volt már nem egyszer olyan készülék a szolgáltatóknál, amiket talán páran nem is gondoltak volna... és akkor meg lesz n+1 készülék, nagyobb lesz a választék is, és lehet, hogy több olyan rendszert ami eddig is a béka segge alatt volt elterjedtségben, megközelít, vagy lehagy, már csak azért is, mert android barát, és sokan használnak androidos készülékeket.

#10 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:47

@kockulat: "a tárhely viszont ebben az esetben sokkal kisebb" valóban, a 16 Gb-os iPhone 5s-ben lévő (merthogy ilyet is lehet kapni) tárhely az sokkal nagyobb, a 16Gb-os ezen készülékben lévő tárhelynél, tényleg így van. Főleg úgy, hogy ebebn a készülékben lehet bővíteni, mígy az iPhone-ban nem. A kamera modulok, meg sok esetben ugyan arról a szalagról kerülnek le, mert az iPhpne-nak és egyéb márkáknak is sok esetben külső szállító gyártja a kamerákat. És más, Androidban is vannak felső középkategóriás, vagy magasabb besorolású készülékek.

#11 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:50

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 09. 17. 08:43

Pont ez az, hogy előfizetéssel (mondjuk 2 év hűséget aláírva) kerül annyiba, mint ez a másik készülék függetlenül, mindenféle "halálos ítélet" aláírása nélkül. És azt pl. honnan és miből gondolod, hogy nem lesz majd kapható hazánkban is (akár szolgáltató(k)nál)?

Fogalmazzunk úgy, hogy én személy szerint kissé szkeptikus vagyok ezügyben. De reméljük nem lesz igazam.

#12 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:54

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 09. 17. 08:47

@kockulat: "a tárhely viszont ebben az esetben sokkal kisebb" valóban, a 16 Gb-os iPhone 5s-ben lévő (merthogy ilyet is lehet kapni) tárhely az sokkal nagyobb, a 16Gb-os ezen készülékben lévő tárhelynél, tényleg így van.

De magógia a te neved amúgy? Avagy értelmezted amit írtam? Hagyjuk inkább szerintem, nekem nem érdekem se az iPhone kiemelése ezügyben, se ezen telefon sikerességével szembeni kételyeim terjesztése. Nem venném a lelkemre, ha emiatt rosszul indulna a napod :)

#13 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 08:56

@kockulat: Reméljük! :) Őszintén nekem tetszik, és ha prociban is olyan lesz benne, ami képes normálisan máködtetni egy ilyen készüléket (pl.: legalább 2 magos 1,7 GHZ-es vagy egyéb hasonló teljesítménnyel bíró CPU), akkor nem lesz rossz...., és persze, ha nem tesznek rá 1000%-os hasznot az ÁFA-ra hivatkozva, és nem lesz ez miatt 150 ezer Ft előfizetéssel... :)


#14 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 09:00

@kockulat: nem én írtam ezt: "a tárhely viszont ebben az esetben sokkal kisebb". mihez vizsonyítva?
A probléma az, hogy mindenki az iPhone-hoz hasonlítja a legtöbb mobil készüléket, miközben mindenki tudja, hogy az iPhone-ok csak mesterségesen magas áron tartott, középszinten lévő hardverrel rendelkező készülékek. Ami nem azt jelenti, hoyg nem rossz készülékek, félreértés ne essék, de ár érték arányban nem biztos, hogy azok az igazi csúcs vételek. Nagyobb hardver terljesítménnyel, jobb és olcsóbb készülékek is vásárolhatók.
Nem indult rosszul a napom, mert tesztelések miatt sok készülék megfordult a kezemben, és engem nem fogott meg az iPhone érzés. :) Sem, és igen, tudnák rosszakat mondani az Andro-ról is, mert neki is vannak hátrányai...

#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 09:13

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 09. 17. 09:00

@kockulat: nem én írtam ezt: "a tárhely viszont ebben az esetben sokkal kisebb". mihez vizsonyítva?

A probléma az, hogy mindenki az iPhone-hoz hasonlítja a legtöbb mobil készüléket, miközben mindenki tudja, hogy az iPhone-ok csak mesterségesen magas áron tartott, középszinten lévő hardverrel rendelkező készülékek. Ami nem azt jelenti, hoyg nem rossz készülékek, félreértés ne essék, de ár érték arányban nem biztos, hogy azok az igazi csúcs vételek. Nagyobb hardver terljesítménnyel, jobb és olcsóbb készülékek is vásárolhatók.

Azért az iPhone-hoz hasonlítottam és nem a Lumia 820-1020-hoz (amiket ugye most ki kellene ütnie), mert az iPhone piacvezető ebben a szegmensben, legalábbis a HW-re optimalizált oprendszerek szempontjából. Lehet túlárazott, de ha ez kell az emberekenek, akkor a szolgáltató is ezt fogja kínálni, mert neki meg az az érdeke, hogy minél több előfizetést adjon el. Ezért van az, hogy árban a hűségidős iPhone-nal versenyez perpillanat. Majd ha nem így lesz, akkor lehet itt Jolla kánaán, csak odáig el kell jutni. Érzésem szerint ez (sajnos) megint a marketingen fog elbukni. Amíg arra nincs elég pénz, addig halott az ügy. És nem tudom, hogy ennek a cégnek van-e erre elég nagy kerete.

#16 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 09:27

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2013. 09. 17. 10:13

Azért az iPhone-hoz hasonlítottam és nem a Lumia 820-1020-hoz ...
azert figyelmesen elolvasva a cikket szerintem nem szukseges tulzott logikai erzek, hogy az ember rajojjon, hogy egyikkel sem ezek kozul. konkretan a Samsungal kell versenyeznie!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#17 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 09:57

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 09. 17. 09:27

azert figyelmesen elolvasva a cikket szerintem nem szukseges tulzott logikai erzek, hogy az ember rajojjon, hogy egyikkel sem ezek kozul. konkretan a Samsungal kell versenyeznie!

Miért pont a Samsunggal? Csak mert tud futtatni Android appokat? Akkor inkább a Sonyval. Vagy bármely Androidossal. Vagy bárkivel ebből a körből. Akár az iPhone-nal is. Szerintem nem is ez a lényeg, képzelj az iPhone helyére Samsung Galaxy-t ha az jobb úgy. Bár hozzáteszem a Samsung nem saját oprendszert használ ugye, így sokkal inkább hasonlít az iPhone-ra vagy a Lumiákra ez a telefon, de ez most tényleg mindegy.

#18 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 10:02

Miért haragszanak a finnek az MS-re, mert felvásárolta a Nokia telefonvásárlását? Nem látok bele, de a munkahelyek ettől nem szűnnek meg, és magyar szemmel nézve nem tök mindegy, hogy a munkáltatómat Nokia-nak, vagy MS-nek hívják? Pláne, ha ezzel sikerül elérni, hogy az eddigi leépítés spirálból esetleg kikeveredne a cég.

Persze lehet, hogy csak belőlünk magyarokból hiányzik ez a fajta nemzeti büszkeség, vagy konkrétan nincs is olyan nagy magyar cég, amire érdemes lenne büszkének lennünk?

#19 Felhasználó inaktív   jeriko2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 154
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 11:13

Ezzel akár öngólt is lőhetnek, mert ha Androidos hardverekre lehet Jollát rakni, akkor igen valószínű, hogy Jollás hardverre is lehet majd Androidot rakni...

#20 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 17. 12:06

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2013. 09. 17. 10:57

Miért pont a Samsunggal?
tenyleg ennyire nehez ez a logikai kovetkeztetes..?

androidos appokat futtat. premium telefon. (ez meghatarozza a vasarlokozonseget.) melyik a legnagyobb androidos appokat futtato premiumtelefongyarto? na? melyik a megcelzott piac leglenyegesebb szereploje? na?

Idézet

képzelj az iPhone helyére Samsung Galaxy-t ha az jobb úgy.
jobb. sokkal.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó