HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Intel Galileo: Quark-alapú fejlesztői platform - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Intel Galileo: Quark-alapú fejlesztői platform Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 10. 03. 14:55

Rárepül a hobbifejlesztőkre az Intel is, a Raspberry Pi és az Arduino ellenfeleként megalkotta a Galileo rendszert, amely könnyen a barkácsolók kedvence lehet.
https://www.hwsw.hu/hirek/51062/intel-galileo-quark-arduino-diy-csinald-magad.html

#2 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 14:55

Remek kis eszközöket lehet építeni Raspberry Pi-ből, de 90%-ban kompakt HD videolejátszónak használják a tulajdonosai. Az Intel Galileo hogyan áll ezzel?

#3 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 15:12

Nem cseppentettem a szemembe szemcseppet; nem láttam, hogy milyen videókimenet van rajta. Ha azért nem láttam, mert nem cseppetettem, akkor oké, egyébként mi a bánatos rossebtől jelent ez konkurenciát a pinek?

És igen, zenelejáccót akarok én is.


#4 Felhasználó inaktív   GyuliMali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 03. 18:28

Én ezen nem látok semmilyen képkimenetet...
A minap gondolkodtam...

#5 Felhasználó inaktív   eziskamu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 310
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 07:33

Ennek a Quark-nak van köze az intel GpGPU-ihoz? Mintha abban is ilyen egyszerűbb pentium 1-hez hasonló felépítésű cuccok adták a magokat.
Gumidominó! Elmeosztály, mert megérdemlem....

#6 Felhasználó inaktív   jeriko2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 154
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 08:21

A Raspberry Pi-vel való összehasonlításhoz csak a legfontosabb paramétert marad ki, az ár.

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 10. 04. 08:55

@jeriko2: Egyelőre hivatalos ár nincs, pletykák szerint 60 USD alatt lesz.

#8 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 12:48

Vers itt az ultimate vasad a soha el nem készülő játékod alá. :)
Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#9 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 12:50

@GyuliMali: Video kimenet nélkül hogyan akar konkurálni a Raspberry Pi-vel?!?!?!?!?!?!
Ezzel az erővel a MIPS routerem is konkurál az Intel Xeon szerverekkel mert azon is működik fájlszerver szolgáltatás ha rádugok egy usb driveot. :)
Igen létezik egy kőkeménymag geek közösség aki házi robotvezérléstől, okos mikrohullámú sütő vezérléséig sok saját építésű hobbi eszközhöz Raspberry Pi-t használ és nincs szüksége a videokimenetre. De a többségnek zene, videolejátszó a Raspberry Pi, esetleg MAME konzol. Általában olyan eszközt építenek belőle aminek aktívan használják a video kimenetét. Még a valódi flippervezérlőnek használt RPi-nek is kihasználják a video kimenetet az eredménykijelzőhöz.
Geekeket célozta a Raspberry Pi és már kezd túlnőni ezen a rétegen.

Az Intel megint seggre ejti saját magát. Simán tudnának építeni egy valódi RPi konkurenst de mivel ügyelni kell arra nehogy házon belüli, kis példányszámban eladott, jóval drágább terméküknek teremtsenek konkurenciát inkább lebutítják a terméket. Így viszont már esélytelen a célba vett konkurenssel szemben.
Megint az fog látszani, hogy újra nekiment az Intel egy ARM világi gyártónak és vesztett. Így lehet folyamatosan erodálni az Intel nevét.

#10 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 12:50

@GyuliMali: Video kimenet nélkül hogyan akar konkurálni a Raspberry Pi-vel?!?!?!?!?!?!
Ezzel az erővel a MIPS routerem is konkurál az Intel Xeon szerverekkel mert azon is működik fájlszerver szolgáltatás ha rádugok egy usb driveot. :)
Igen létezik egy kőkeménymag geek közösség aki házi robotvezérléstől, okos mikrohullámú sütő vezérléséig sok saját építésű hobbi eszközhöz Raspberry Pi-t használ és nincs szüksége a videokimenetre. De a többségnek zene, videolejátszó a Raspberry Pi, esetleg MAME konzol. Általában olyan eszközt építenek belőle aminek aktívan használják a video kimenetét. Még a valódi flippervezérlőnek használt RPi-nek is kihasználják a video kimenetet az eredménykijelzőhöz.
Geekeket célozta a Raspberry Pi és már kezd túlnőni ezen a rétegen.

Az Intel megint seggre ejti saját magát. Simán tudnának építeni egy valódi RPi konkurenst de mivel ügyelni kell arra nehogy házon belüli, kis példányszámban eladott, jóval drágább terméküknek teremtsenek konkurenciát inkább lebutítják a terméket. Így viszont már esélytelen a célba vett konkurenssel szemben.
Megint az fog látszani, hogy újra nekiment az Intel egy ARM világi gyártónak és vesztett. Így lehet folyamatosan erodálni az Intel nevét.

#11 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 21:02

mamlaszként lekésnek a piac újdonságairól, elmegy mellettük a világ, majd későn felébredve legyártanak valamit csilliárdos büdzsével és kiosztanak belőle 50.000 darabot. mintha a microsoftot látnám :)

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 04. 22:19

Üzenet megtekintéseIdézet: eziskamu - Dátum: 2013. 10. 04. 08:33

Ennek a Quark-nak van köze az intel GpGPU-ihoz? Mintha abban is ilyen egyszerűbb pentium 1-hez hasonló felépítésű cuccok adták a magokat.
nem.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 14:36

A Rasperry Pi-rõl sok jót olvastam, de szerencsém nem volt hozzá! Viszont az Arduino a maga kis ATmegáival... persze nem rosszak, mennek, de én valahogy nekem sehogy nem tudott tetszeni. Szerintem van helye az intel Quarknak, Galileonak vagy hogyishíjják... szerintem az Atomnál(persze a maga nemében) több értelme van

Szerkesztette: map 2013. 10. 05. 14:42 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#14 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 16:50

Látom a video-kimenetet hiányolják sokan, de ilyen az Arduinon sincs. Nem is kell, mert többnyire arra használják, hogy ledeket villogtasson, léptetőmotorokat hajtson vagy különböző szenzorok adatait soros porton továbbítsa egy PC-re. Ha kijelzőt akarsz Arduinohoz, akkor sincs gond, a 14 digitális kimenetből kb. 8 pint kell felhasználni egy 2 soros LCD-re, de ennyivel meghajthatsz egy grafikus Nokia 5110 kijelzőt vagy ha tetszik, csinálhatsz magadnak VGA vagy S-Video kimentet. Azért DIY platform, mert magad építed meg, és ezt egyszerűen megteheted egy Arduinoval, mert a szoftveres oldal jól dokumentált és az esetek többségében találsz előre elkészített könyvtárat ahhoz a hardverhez, amit fel akarsz használni a projectedben. Szóval ez nem egy RasPi ellenfél, nem futtat komplex OS-t (valójában a bootloaderen kívül másra nincs is szükség), így out-of-the-box természetesen nem játszik le HD filmeket, de nem is feladata. Más kérdés, hogy mondjuk ha egy egyedileg készített LED-falat akarsz meghajtani vele, mit választanál inkább, RasPi-t, vagy Arduinot (esetleg ezt).
Amúgy szerintem jól helyezkedett ezzel az Intel, az Arduinokból könnyen lehet kevés programozással kis házi projecteket építeni, de a memóriája és a sebessége a C64 korszakot idézi. Ezzel szemben a RasPi sokkal nehezebben illeszthető egy házi projectbe, sokkal több programozást és forrasztgatást igényel, de a sebessége sokszor feleslegesen sok. Ez pont a kettő között van.

#15 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 17:37

Én cubieboard2-t használok, ami kb olyan árban van mint a raspberry pi valós ára (mert sajnos nem olyan olcsó mint aminek mondják), viszont feladattól függően 4-12x gyorsabb a cpu-ja, a gpu-ja is, van rajta SATA, natív ethernet port(pi-n usb-s van), és 2db usb(pi-n 1 portra van minden kötve, belső hubja van), és 1 gb RAM, és 4 gb belső flash tár, a microsd kártyahely mellett.
És persze van rajta HDMI, analóg hangkimenet/bemenet, és kivezetésekre lehet csinálni akár VGA áramkört, vagy komponens vagy kompozit kimenetet.
Én jelenleg DLNA, torrent, java alkalmazásszerver, és NFS szerverként használom, amelyek a rá kötött titkosított 2 terás vinyóról "táplálkoznak", de van amikor azon böngészek, ha éppen nem megy a nagy gép.

Ez meg mivel intel cucc, valószínűleg lesz vagy 2x annyi mint egy asztali gép...
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#16 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: zdanee - Dátum: 2013. 10. 05. 17:50

Nem is kell, mert többnyire arra használják, hogy ledeket villogtasson, léptetőmotorokat hajtson vagy különböző szenzorok adatait soros porton továbbítsa egy PC-re.
egy Pentium 1 kategoriaju x86-os processzor? atyaeg! komolyan mondod?

Idézet

Ha kijelzőt akarsz Arduinohoz, akkor sincs gond, a 14 digitális kimenetből kb. 8 pint kell felhasználni egy 2 soros LCD-re, de ennyivel meghajthatsz egy grafikus Nokia 5110 kijelzőt vagy ha tetszik, csinálhatsz magadnak VGA vagy S-Video kimentet.
??? megis, szerinted a mini PCIe kivezetes az megis mire valo?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#17 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 17:54

@bogdan: Akkor lassan mondom, hogy mindenki megértse.
Az ARDUINO-t legtöbben arra használják, hogy ledeket villogtasson, léptetőmotorokat vezéreljen vagy különböző szenzorok adatait soros porton továbbítsa egy PC-re.
Ez egy Arduino kompatibilis fejlesztői platform. Az, hogy milyen a CPU, azt fogja csak befolyásolni, milyen gyorsan fog futni a projected. Persze biztos vagyok benne, hogy amikor x86-ot olvasol a lelki szemeiddel azt látod, hogy ezen a vason valamilyen régi Windows (mondjuk 98se) fut. Nem erre találták ki.

Az ARDUINO-n nincs miniPCIe. Ez az eszköz pedig arra lett kitalálva, mint az Arduinok, egy DIY project "agya" legyen. C-ben programozod, nincs oprendszer, csak a te kódod és a könyvtárak, amiket az egyes általad felhasznált hardverkomponensek meghajtásához beleillesztettél a projectedbe.
Véleményem szerint a video-kimenet egy ilyen cuccnál túlértékelt dolog, teljesen felesleges, sőt, kimondottan idegesítene, ha egy komplett monitort kéne a projectem mellett tartani, hogy leolvassam az adatokat. Egy 2 soros LCD vagy egy régi Nokia telefonból kipattintott kijelző sokkal praktikusabb (és nem kell neki videokimenet).

#18 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 18:07

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 10. 05. 18:54

max az lebegne a szemem elott, hogy egy linuxot lehetne rapakolni. :-p

es nem is tevednek.. idezek a FAQ-bol:

Idézet

* Can I run Linux on Intel® Galileo?

Yes. Intel® Galileo runs Linux* out of the box. It comes in two flavors; the default is a small Linux. If you add an SD card to your kit, you can add a more fully-featured Linux. Refer to the Intel® Galileo Getting Started Guide and Intel® Quark SoC X1000 IoT Development Kit Software GSG.

Szerkesztette: bogdan 2013. 10. 05. 18:18 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#19 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 18:18

asszem sikerult a sajat bejegyzesemet felulirni...

szoval abban az volt, hogy fuggetlenul attol, hogy mire szoktak hasznalni, ez itten egy x86-os. aminek csak van valami plusz ertelme. es ezen VAN PCIe. hiaba nem szokott lenni azokon.. es ennek is kell, hogy valami ertelme legyen.

no meg nem win98-at kepzelnek el rajta, hanem linuxot.

Szerkesztette: bogdan 2013. 10. 05. 18:19 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#20 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 05. 18:42

@zdanee: Ez teljesen rendben van amit írsz, csak akkor ne beszéljünk arról, hogy az Intel "a Raspberry Pi és az Arduino ellenfeleként megalkotta a Galileo rendszert" hanem csak annyit:
az Intel az Arduino ellenfeleként megalkotta a Galileo rendszert.

Ha egy Intel egy szót sem szólt Raspberry Pi-ről a Galileo kapcsán és csak a cikkíró fantáziája volt túl élénk, akkor csak őt illeti a faszkorbács. :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó