HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Animgiffel és sms-sel erősít a Hangouts - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Animgiffel és sms-sel erősít a Hangouts Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 10. 30. 12:12

Ádáz harc dúl a mobilos azonnali üzenetküldők piacán, ráadásul a legtöbb szereplő számára a funkció nem tartozik a fő tevékenységek közé, bevételt nem termel, így a chatelést piaci alapokon kínálók elég nehéz helyzetben vannak. Most éppen a Google nézett szét és másolta le a konkurensek összes jó tulajdonságát.
https://www.hwsw.hu/hirek/51209/google-hangouts-chat-app-frissites-sms.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 12:12

Nem tudom hogy csak én vagyok-e így ezzel, de mostanában a google felületek bár kétségtelenül egyre kevésbé praktikusak, persze nagyon trendi ahogy kinéznek...
Annyi mindenbe belevágnak, mert van zseton, de olyanok lesznek mint a mcdonalds hamburgere. "Mindenhol" ott van, mindenki ismeri, mindenki tudja, hogy nem igazán jó, de legalább nagyjából egyformán nem igazán jó...
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 12:25

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 10. 30. 12:12

Nem tudom hogy csak én vagyok-e így ezzel, de mostanában a google felületek bár kétségtelenül egyre kevésbé praktikusak, persze nagyon trendi ahogy kinéznek...

A Gmail böngészős beléptető odalát jól elqrták, az tény.

#4 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 12:37

@kockulat: jaja

#5 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 15:02

@kockulat: nagyon akarják, hogy használj G+-t meg a többit...nem baj ha nem akarod, nekik kell minél több zseton a hirdetésből :)
Főleg hogyha el kell kezdeni adót fizetni Európában is, akkor valamiből fenn kell tartani a bullshitprojektezést házzon belül.

Szerkesztette: map 2013. 10. 30. 15:11 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#6 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 15:51

A Youtube meg már egy ideje vetekszik az indavideóval. Nemrégiben megláttam hogy dropdown listben vannak a feliratkozásaim, azt hittem halálra röhögöm magam...

#7 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 16:25

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 10. 30. 15:02

@kockulat: nagyon akarják, hogy használj G+-t meg a többit...nem baj ha nem akarod, nekik kell minél több zseton a hirdetésből :)
Főleg hogyha el kell kezdeni adót fizetni Európában is, akkor valamiből fenn kell tartani a bullshitprojektezést házzon belül.

Kicsit tartok tőle, hogy a következő lépés a kötelező G+ fiók lesz, ami nélkül nem használhatod a Gmail accod. Lényegében az ezirányú lépéseket tavaly már elkezdték, amikor G+ -hoz kötöttek pár szolgáltatást. Nos mindenesetre ha tényleg ez a végcél, akkor nagyon óvatosan járnak el, és ez - az ő szempontjukból - így is van jól, ha nem akarják a Gmail felhasználók tömeges elpártolását.

#8 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 17:03

@map: Nem csak, hogy a felületek, de maguk a programok is egyre átláthatatlanabbak, használhatatlanabbak. Az utóbbi fél évben csak olyan frissítsek történtek, amik nekem visszalépést jelentettek. Erre rátesz egy lapáttal a G+ erőltetése, pl. a Youtube addig zaklatott amíg kénytelen voltam beadni a derekam, viszont NEM akarom a polgári nevem a videóim mellé. Nem és kész.

Ez a Hangouts meg a csúcsok csúcsa, az átláthatatlanság magasfoka. 16 résztvevős videó konferencia, de 4ből 1 emberrel sem tudtam külön egy-egyes csetet indítani. Mindent ment az emilek közé, és teleszemeteli a fiókom. Lassú, logikátlan. Nevetséges az egész.

#9 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 20:07

@Baskiria: a youtube-bal nekem az a bajom leginkább, hogy amiket ott alkalmaznak a felületen terjed mint a vírus. Elkezdték, hogy a lejátszó sáv belelóg a videóba, mert az jó... erre voltak olyan kretének akik átvették. Alatta meg a kezelőpanelen nagy üres csík, cserébe ha kicsit odébb kattintasz megáll videó... szerintem ez evolúciós hátraarc, de valakinek olyan innovatív, hogy másolásra érdemes.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#10 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 20:11

Aki újra feltalálta az animgifet, azt baxxa meg az ördög...
Azt hittem, ez kihalt a májszpésszel..,.

Szerkesztette: moderátor 2013. 10. 30. 20:12 -kor


#11 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 30. 21:39

@moderátor: annyi embernek nem volt itthon myspace fiókja...
Amúgy idõ kérdése és a hírekben is lesz animgif, csak,h "rontsam" a kedved!
Az RTL híradó kb a facebookról készül, a TV2-ben a twitter a menõ, a 444.hu pedig egy tumblr lenyomat... legalábbis amennyit nézek ezekbõl ez a benyomásom.
Nem találjuk az egyensúlyt, és ez egy kicsit a hazai bölcsész stb. képzés lemaradását is jelzi szerintem... na nem mintha a többi területen a topon lennénk, de bennem ezek, és amiket még hallok ezt a benyomást keltik.

Szerkesztette: map 2013. 10. 30. 21:41 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó