HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Különadó sújtaná a Google-t is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Különadó sújtaná a Google-t is Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 11. 05. 17:19

Az olaszországi demokrata párt olyan törvényjavaslatot nyújtott be, ami a multinacionális cégek működését drágítaná meg. Itáliában nem a helyben foglalkoztató, termelő cégeket szemelték ki, hanem a távolról szolgáltató cégeket, mint amilyen a Google, Amazon vagy a Yahoo.
https://www.hwsw.hu/hirek/51243/google-ado-olaszorszag-hirdetes-kereskedelem.html

#2 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 05. 17:19

azt mondom nem lenne teljesen igazságtalan lépés. nonszensz hogy ezek a cégek (mert megtehetik) 2-3% körüli nyereségadót fizetnek a pénzek "okos" áramoltatásával, a Siemens meg soksok más cég ennek az 5-10-szeresét, és kénytelenek elküldeni adott esetben (bár egy misét az is megérne hogy az meg az első lépés a nyereségesség fenntartására hogy na jóvanakkor küldjük el a dolgozók x %-át) sokezer munkavállalót. Így megy lefele az egész EU mint egy dugóhúzóba került repülő...

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 05. 17:40

Na a kormányban most biztos fogják a fejüket, hogy ez nem nekik jutott eszükbe. Így most hogyan leszünk iránymutatóak meg gazdaságilag innovatívak? Ráadásul nálunk lenne Nemzeti Hirdetési Ügynökség is, "pályáztatással" meg minden más korrupciós izével.

Szerkesztette: kockulat 2013. 11. 05. 17:43 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 05. 17:45

Nem is értem. Valami jön Amazonról, akkor VÁM, ÁFA, lófasz. Banki tranzakció után is adó, adó hátán, ha meg olyan cucc, akkor rendes számla hiányában cég el sem bírja számolni. De hogy pontosan mit akarnak megadóztatni, milyen szabály alapján, azt szerintem odafent sem értik, csak ez büffent fel egy egész napos tárgyalás sokadik órájában, oszt menjünk már haza, majd Micike kidolgozza a tervezetet később.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 05. 18:17

@k_chris: egy rakat másik ország meg nem megy lefele, mint egy dugóhúzóba került repülő, nekik biztos másik google-jük van

#6 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 05. 21:57

... tegyük egymás mellé a dolgokat. Itt van a Google a MS az Apple. Meg lehet nézni mennyi nyereségadót fizettek soksok milliárd dollár után, mennyi pénzt parkoltatnak különféle országokban. (Spiegel elég behatóan foglalkozott a dologgal) Itt van az IMF ki tudja mennyire komoly ötletelése hogy a polgárok fizessenek 10% adót a pozitív vagyonuk után... és az emberben kicsit felmegy a pumpa. Persze lehet mondani hogy fizetnek beszállítóknak, fizetnek az alkalmazottaknak, stb.. Mondjuk az IMF-es dolgot én sem veszem igazán komolyan de nehogy az legyen hogy behoznak egy sokkal finomabb verziót és akkor mindenki örül hogy jaj hát nem is 10% csak mondjuk 2%...

#7 Guest_NSA Agent_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 11. 05. 22:06

sok zsi*ó kevés a n*ci gyere vissza H*tler bácsi !
Kevés a n*ci, sok a zsi*ó , gyere vissza H*tler apó !


#8 Felhasználó inaktív   Robcs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 05. 22:53

Már megint az a megoldás, hogy húzzuk le, akinek jól megy. Egyáltalán nem védeni akarom G-t, mert utálom mint a sz.rt, de akkor sem az a megoldás, h nyomjuk le erőből, csak mert ügyesek. EU elkezdhetne már hazai projekteket indítani, pl. egy EUs googlet, ami szépen itt adózik, nem viszi ki a hasznot és a személyes adatokat, és nem kell semmi ilyen szolgáltatást amcsiktól importálnunk. Hosszú távon visszahozná a beruházást sokféle tekintetben. Nem hiszem, h itt nem akadna tudás erre...

#9 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 06. 09:12

Elég égő az EU-ra nézve hogy hagyja hogy a Google, Apple, Microsoft meg a társaik évente sok 10 milliard dollárt kaszáljanak az Unio területén anélkül hogy érdemben adót fizetnének ... Csak azt tudnám mit csinálnak az illetékesek. Könyörgöm ha lenne is európai vesenytársuk akkor az hogy a fenébe tudna versenyezni velük ilyen feltételek mellett??? Gyakorlatilag kinyirják az európai cégeket azzal hogy szájtátva nézik ezt a kalózkodást az EU területén ... Gondolom meg van ennek a zöldhasúban mérhető oka hogy csak ülnek az illetékesek a seggükön és nem tesznek semmit ...

#10 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 06. 09:18

robcs felteerted. nem arrol van szo hogy azt huzzak le akinek jol megy... csak! fizessenek ok is akkora adot mint egy masik normal ceg akar itt europaban vagy otthon amerikaban...

#11 Guest_NSA Agent_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 11. 06. 09:51

adóztassák meg azt a názáreti jó büdös k*rva édes anyjukat ! azt !

#12 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 06. 13:39

Leginkább az "adóparadicsomokkal" és az offshore cégekkel kellene valamit kezdeni, csak valahogy a törvényhozónak nem érdeke ez...

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 06. 20:02

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2013. 11. 06. 09:18

robcs felteerted. nem arrol van szo hogy azt huzzak le akinek jol megy... csak! fizessenek ok is akkora adot mint egy masik normal ceg akar itt europaban vagy otthon amerikaban...


Otthon fizet, mčg máshol is. Aki meg innen termel USÁba, az ugye szja-t meg többit se fizessen, hiszen kint az kevesebb. Nehéz ez már, nagyban meg az offshorekodás a menő, bár Google is termel minden országba és EUba is szépen.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 06. 20:03

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 11. 06. 13:39

Leginkább az "adóparadicsomokkal" és az offshore cégekkel kellene valamit kezdeni, csak valahogy a törvényhozónak nem érdeke ez...


Értem én, csak ezzel is más szopna, ha nem lehetne kihordani a pénzt.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 06. 23:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2013. 11. 06. 21:03

Értem én, csak ezzel is más szopna, ha nem lehetne kihordani a pénzt.

Értem én, de leszarom.
Az adóparadicsom, az offshore, a stb. az kiskapu, az rendszerhiba. Be kell zárni és pont.
Értem én, hogy adózni senki se szeret, de ha a leggazdagabbak / legtehetősebbek kihúzzák magukat az adózás alól, akkor minden fizetni való a középosztályra marad, akik kb. mi vagyunk.
És nyilván sok baj van az adórendszerrel is, főleg a "fizessenek a gazdagok mert nekik van miből" jellegű demagógiák, mint az 50% és fölötti adókulcsok bizonyos jövedelem fölött, ezek az elvonások botrányosak, ezekkel kell kezdeni valamit.
De azért az sincs rendben, amit - ha jól emlékszem - Warren Buffet mondott egyszer, hogy a titkára több adót fizet, mint Ő.

Szerkesztette: xclusiv 2013. 11. 06. 23:04 -kor


#16 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 07. 00:21

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 11. 07. 00:04

Értem én, de leszarom.
Az adóparadicsom, az offshore, a stb. az kiskapu, az rendszerhiba. Be kell zárni és pont.

Csakhogy ez a rendszerhiba egyenes következménye annak, hogy szabadon lehet vállalkozni bármely országban, és az országoknak független a gazdaságpolitikájuk. Mit szeretnél bezárni, a határokat, vagy a pénzügyminisztériumokat?
Vagy elvi oldalról megközelítve, ha egy autót valamely cég Németországban tervez és Magyarországon szerel össze, akkor hol mennyi adót fizessen? (És ez még a fizikai termék egyszerűbb esete.)

Szerkesztette: philcsy 2013. 11. 07. 00:45 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 07. 09:52

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 11. 06. 23:04

Értem én, de leszarom.
Az adóparadicsom, az offshore, a stb. az kiskapu, az rendszerhiba. Be kell zárni és pont.


Értem én, de leszarom :-) Pontosabban ezt sokan értik, csak nehéz vele mit kezdeni. Másik topikban leírtuk, van Dominikán egy rendes cég, most akkor megtiltod, hogy Tőle vásároljon szolgáltatást? Mit szeretnél, jegyrendszert, KGST-t, és csak államilag akkreditált cégektől vásárolhatsz? Neten összefutsz egy külföldi figurával, akivel megfejtetek egy félautomata hereverő kézikészüléket. Szó szüt követ, demódarab lesz, haveroknak tetszik, csinálsz még 7et, kis haszonnal elfogy. Vidéki haver vállalja, hogy van a sarkon egy garázscég, aki szériában is tudná gyártani. Most akkor mi a további menet? Nem fogod megvenni és idehaza forgalmazni, meg havernak sem fizetsz a csodálatos mérnöki innovációért, vagy minden egyes eladott termék után?
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 07. 09:59

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2013. 11. 07. 00:21

Vagy elvi oldalról megközelítve, ha egy autót valamely cég Németországban tervez és Magyarországon szerel össze, akkor hol mennyi adót fizessen? (És ez még a fizikai termék egyszerűbb esete.)


És biza olyan is akad, hogy sem magyarban sem németben nincs bizbasz gyár, csak Kínában és itt-ott. Innentől annak is fizetünk a bizbasztervezésért, supportért, meg a fizikai bizbaszért, amit majd beépítünk az autóba. Persze VÁM/ÁFA játszik, mert termékről beszélünk, de ha tervezésre átpattintunk egy jelentős összeget, akkor azt hogy?
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 07. 11:05

@Jahno: "Másik topikban leírtuk, van Dominikán egy rendes cég, most akkor megtiltod, hogy Tőle vásároljon szolgáltatást? Mit szeretnél, jegyrendszert, KGST-t, és csak államilag akkreditált cégektől vásárolhatsz?"

Azért te is tudod, hogy a két mondat egymás mellé rakva eléggé demagóg érvelés lett...

Ha egy kormányzat szeretné, hogy nála is fizessen egy cég ilyen-olyan adót arra a tevékenységre, ami abban az országban történik, az nem egyenlő a tervgazdasággal. Sőt, így ment ez az internetes időszak előtt, minden cégnek kellett helyi képviseletet nyitnia.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 11. 07. 11:57

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2013. 11. 07. 11:05

Ha egy kormányzat szeretné, hogy nála is fizessen egy cég ilyen-olyan adót arra a tevékenységre, ami abban az országban történik,


Aztán mi alapján számolnak el? Google kap egy szmlát, mondván ebből az országból vélhetően X darab keresés volt, ez szolgáltatás, akkor ennyit, meg amannyit adózzon? Ha írok egy levelet gmailos címre, vagy ott fogadom, akkor ki adózik utána és miért? Át sem gondolták, de megmagyarázni sem fogja senki, hogy pontosan mi az elképzelés. Bedobtak valami hangzatos dumát a közösbe, aztán majd megy a hümmögés, mikor egy vírusos filét ellenőriznék a virustotal.com-on, akkor hopp, ez itteni szolgáltatás, adóztassuk. Olyan céget, aki jó eséllyel itt nagyon nincs szerződésben senkivel, ennek ellenére sokat segít a világon. Letöltök külfölsdről egy ingyenes szoftvert? Már használtam a szolgáltatásuakt. Adóztassuk meg, pusztuljanak. Adobe termékek, netes tárhelyek? Azt is adóztassuk meg? ÖSszes felhős cégnek küldjön számlát a jó magyar állam, mert azok ide is szolgáltatnak?
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó