HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Brutálisan lassítja az XP-s gépeket a frissítés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Brutálisan lassítja az XP-s gépeket a frissítés

#141 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 13:27

Illetve van-e türelmed végigvárni mire feltelepül mondjuk egy 2 Ghz-es első generációs Pentium 4-esen és nem büdösödsz-e oda a gép elé ? (BANGHEAD)

#142 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 13:38

A .NET keretrendszernél szarabb programot keresve sem lehetne találni széles-e interneten, jómagam úgy tartózkodok tőle, mint ördög a tömjénfüsttől, ha egy program benyögi hogy ilyen-olyen botnet kell neki akkor inkább más alternatíva után nézek sürgősen.. minden third party jóska pista szintű kocaprogramozónak sikerült megoldani a régebbi verziókkal való visszafele kompatibilitást, csak a BOTNET keretrendszernek nem. emiatt mind a 20 alverzió egyidejűleg lassítja be a gépet, úgy hogy ezekből még az egyik is brutálisan összefossa a gépedet. Ha addig nem volt semmi hiba, a BOTNET keretrendszer feltelepítése után GARANTÁLTAN LESZ ! Ezenkívül az egész egy kalap szart nem ér. Különösen egy Adobe Fless után nem, ami 10 mega, kb. 1, azaz EGY darab fileból áll. (habár újabban van az már talán 3-4 is. flash.ocx, flash.exe npsw.dll ) és klasszisokkal jobb, használhatóbb mind kóder, mind pedig júzer irányból.

#143 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 13:45

egy szónak is száz a vége: a gépem 3 méteres körzetébe sem kerülhet a BOTNET keretrendszer, sem a Mikroszoft féle OFISZ és főleg a SilverFOS , ha van is valami virtual Windows éppen a gépemen ezekre csak fejvesztés terhe mellett telepítheti rá bárki .

#144 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 15:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 04. 20. 14:14

@Raynes: "Komolyan nem értem a M$-t. Olyan nagy munka lenne egy .NET megapakkot kiadni, amiben minden .NET verzió és minden .NET nyelvi csomag benne lenne, minden eddigi .NET frissítéssel."

És mond csak hány terrás a C: particiód mindehhez? :D

Nem kéne ehhez teRás partÍció. Egy ilyen pakk lenne 400 mega, aztán kész. Sajnos fel kell tenni .NET-et, mert vannak programok, amelyeknek kell. Mondjuk sok helyet nem foglal, most egy kicsi netbookot telepítettem, igaz ez nem EEE cerka, hanem kétmagos atom (1,86GHz), sunyi fogvájó (Sony Vaio), 1 giga RAM, 250-es merevlemez (5400rpm). Eleinte Win7-hez volt particionálva, 10GB gyári visszaállító partíció (ezt nem bántottam, hogy ha a tulaj el akarja adni a gépet, akkor jól jöhet a gyári OS visszaállítója), 100GB-os rendszerpartíció, és 140GB-os adatpartíció. A Win7 Startert lesikáltam róla mint a huzat, tudtam, hogy büszke leszel rám :] :banghead:

A rendszerpartíció ott tátong szinte üresen, XP, meg az összes frissítés pár gigát foglal, pedig fent van már egy csomó minden Skype-tól elkezdve Acrobat Reader XI-n át az Office 2010-ig, és még így is van egy csomó szabad hely. A gazdája nem nagyon ért hozzá, nem használja ki a szabad helyet, netre is nagyon ritkán megy fel vele. Még az is lehet, hogy linuxot is teszek neki rá fel a Windows mellé (WUBI-val vagy win4mint), legalább lesz +1 tartalékrendszere, aztán ha beáldozok arra is pár tíz gigás képfájlt, az sem lesz baj. Így is annyi hely lesz rajta, hogy foci vb-t lehet rajta rendezni.

Szerkesztette: Raynes 2014. 04. 20. 15:56 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#145 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 17:54

@Raynes: Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy van x giga winyó, ahol x >20 akkor hagyok az XPnek 5 gigát, fontos, hogy primary master legyen a HDD és hogy az első fizikai partición legyen a boot partició is Primary partició, utána létrehozok még egy primary particiót másodiknak (a maradék hely - 1gigára) ez a DATA partició, szintén primary, az első két partició NTFS-re formázva, végül az utolsó 1 gigát megformázom FAT32-nek úgyszintén primarynek és nyomok rá egy

SYS C:

-t izomból DOS alól, majd erre másolom a HBCD-t (Hirens Boot CD10.4) mappástul.

ezután felnyomom az XP-t az első particióra, konfogolom, pl. lekapcsolom a picsába a rendszervisszaÁMÍTÁST, rámásolom a HBCDről a C: gyökérbe a GRUBloadert (grldr) és a menu.lst-t, majd beírom a boot.ini-be:

c:grldr="GRUB"


így egy átlagos BOOT.INI így néz ki nálam:

[boot loader]
timeout=8
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="XP" /noexecute=optin /fastdetect
c:grldr="GRUB"

ezután a LÚZER dokumentumait és az ASZTAL mappáját átteszem a D: particióra mielőtt a LÚZER úgy telefossa az egész C:-t hogy a róla készült ghost file kimeríti a teljes 5 gigát (BANGHEAD)

végül mikor minden úgy működik ahogy szeretné akkor izomból felbútolok a HBCD-ről és izomból nyomok egy ghostot a Data particiójára rommá tömörítve a C-jéről. Így ha a LÚZER összevírusozgatja összefossa a rendszerét időnként, akkor is fel lehet bootolni a HBCD-ről..


Azért logikus minél kisebbre meghagyni a C:-t mert így egymás után több lemezkép file is tárolható a Data részen megelőzendő azt hogy az egyiket már virusostul ghostoljuk el neki , akkor még mindig van mihez nyúlni , egy korábbi verzióhoz. és azért logikus a data particiót minél nagyobbra hagyni neki hogy tudja hova fosni a kurva sok letorrentezett filmjét meg a tököm tudja mijeit meg a lemezképfájloknak is maradjon hely.

Úgyhogy amikor ilyet látok, amiket írtál, 250-es winyón 100 giga a C: és 140 a data akkor szépen odamegyek a falhoz és izomból belebaszom a fejemet.


#146 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 18:09

aki ezt kitalálta annak inkább egy abakusszal kéne még eljátszadoznia 15-20 évig , és logikai készségfejlesztő babajátékokkal , hogy az óvodába már felkészülten induljon !

#147 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 18:19

úgyhogy nem tudom kik írhatták a Windows telepítőjét, de hogy programozók nem voltak az is biztos, amikor egybe particionálja OKOSAN (BANGHEAD) az egész winyódat úgy ahogy van.. (TAPS)

mert pl. még egy gagyibb linux disztró is kitalálja a gondolataidat, hogy Basic módból hogyan óhajtod megparticionálni a HDD-t és a fent leírt módszert valószínűleg roppant nehéz lett volna lekódolni, akár egy BECCS fájlból , de neeeem mindenféle józan paraszti észt és logikát mellőzve adták ki az eddig összes windows telepítőt, arról már nem is beszélve hogy egy újabb live linux telepítőn már a telepítés közben is tudsz böngészni, meg vadulni.. windowson meg nézheted a csodaszép kék hátteret másfél-két órán keresztül

#148 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 20. 18:24

egy szónak is száz a vége a hogy már megírtam másik topikban a linux fényévekkel messze a windows előtt jár, úgy ámblokk minden téren, nemhogy 2szer vagy 10szer de egyenesen 1000szer jobb

#149 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 21. 08:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 04. 20. 18:54

@Raynes: Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy van x giga winyó, ahol x >20 akkor hagyok az XPnek 5 gigát, fontos, hogy primary master legyen a HDD és hogy az elsõ fizikai partición legyen a boot partició is Primary partició, utána létrehozok még egy primary particiót másodiknak (a maradék hely - 1gigára) ez a DATA partició, szintén primary, az elsõ két partició NTFS-re formázva, végül az utolsó 1 gigát megformázom FAT32-nek úgyszintén primarynek és nyomok rá egy

...

ezután a LÚZER dokumentumait és az ASZTAL mappáját átteszem a D: particióra mielõtt a LÚZER úgy telefossa az egész C:-t hogy a róla készült ghost file kimeríti a teljes 5 gigát (BANGHEAD)

végül mikor minden úgy mûködik ahogy szeretné akkor izomból felbútolok a HBCD-rõl és izomból nyomok egy ghostot a Data particiójára rommá tömörítve a C-jérõl. Így ha a LÚZER összevírusozgatja összefossa a rendszerét idõnként, akkor is fel lehet bootolni a HBCD-rõl..


Azért logikus minél kisebbre meghagyni a C:-t mert így egymás után több lemezkép file is tárolható a Data részen megelõzendõ azt hogy az egyiket már virusostul ghostoljuk el neki , akkor még mindig van mihez nyúlni , egy korábbi verzióhoz. és azért logikus a data particiót minél nagyobbra hagyni neki hogy tudja hova fosni a kurva sok letorrentezett filmjét meg a tököm tudja mijeit meg a lemezképfájloknak is maradjon hely.

Úgyhogy amikor ilyet látok, amiket írtál, 250-es winyón 100 giga a C: és 140 a data akkor szépen odamegyek a falhoz és izomból belebaszom a fejemet.
Az ugye olvastad, hogy a gép Windows 7-hez lett partícionálva, azért 100 GB a rendszerpartíció. Ugyanis az újabb Winek eléggé tudnak hízni, meg a töredezettségmentesítés miatt kell a +20% hely. Kicsit túlméretezett a 100GB, de inkább kicsit legyen túlméretezve, mint aláméretezve, aztán azzal kelljen szopni, hogy miután elfogyott a hely, el kelljen kezdeni partíciót méretezgetni, meg adatot mentegetni.

Egyébként hajára kenhetné a gép gazdája az 5GB-os XP partíciódat, mert már most tarok 13 gigánál az XP partíción, a doksik mappa pedig át lett helyezve, és minden adat a D:-n van, meg a portable alkalmazások is, meg a telepítők, driverek, minden lófasz. Viszont ez a 13 giga mindig lófasz, egyáltalán nem sok, pedig már minden fel van telepítve, még a ki nem pucolt TEMP és a lapozófájl is benne van.

Nem magadból kell kiindulni, mikor valakinek a gépét beállítod és telepíted. Teszek fel neki linuxot is, de csak tartalék rendszernek, meg próbának, hátha megszereti. Elfér, WUBI-val telepítem képfájlba, úgy alig lassabb, mint rendes partíción.

Egyébként meg buziságnak tartom, ezt a memória és HDD szabad helyével való túlzott spórolást. Azért van a gép tárolója és memóriája, hogy használják a programok. Régi Winek kímélték az erőforrásokat, és nagyon azon voltak, hogy minden kilapozódjon és a legkevesebb helyet foglalja, hogy maradjon hely adott esetben a SEMMI-nek. Ez az, amitől meg én verem falba a fejem :banghead: A több giga memória, és a többszáz gigás, több terás tárolók korát éljük, mi a francnak olyannal spórolni, ami dögivel van?

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 04. 20. 19:24

egy szónak is száz a vége a hogy már megírtam másik topikban a linux fényévekkel messze a windows elõtt jár, úgy ámblokk minden téren, nemhogy 2szer vagy 10szer de egyenesen 1000szer jobb
Én meg már szintén leírtam másik topikban, hogy miért nem telepítettem linuxot. Falusi nethez lesz a gép, csak ritkán csatlakoznak fel, akkor is szűkös az adatforgalom. A Linux sokkal többet frissít a netről, mint a Win. A gép gazdája nem fog csak azért netre csatlakoztatni, hogy az Alkalmazáscenterből ilyen meg olyan alkalmazást feltegyen, ami felteszi a hozzá szükséges csomagokat, az azokhoz szükséges csomagokat, meg az szükséges csomagokhoz szükséges csomagok szükséges csomagjait, aztán egy kis szar miatt teszi fel a fél netet. Ez városi helyen rendben is van, ahol van rendes net, lehetőleg szélessávú, de itt falun a 19. században élnek még.

Itt offline programokkal operálnak, meg ha Wines egy gép, akkor át tudják hívni hozzá az itteni 10 éves Flashdesignor-klónt, meg a Warez Pistikét, aki meg tudja buherálni. Ha Linuxot teszek fel, és épp nem érek rá, de a géppel baj van, akkor a gép gazdája nagyon megszopja, senki nem fog tudni neki segíteni.

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 04. 20. 19:19

úgyhogy nem tudom kik írhatták a Windows telepítõjét, de hogy programozók nem voltak az is biztos, amikor egybe particionálja OKOSAN (BANGHEAD) az egész winyódat úgy ahogy van.. (TAPS)

mert pl. még egy gagyibb linux disztró is kitalálja a gondolataidat, hogy Basic módból hogyan óhajtod megparticionálni a HDD-t és a fent leírt módszert valószínûleg roppant nehéz lett volna lekódolni, akár egy BECCS fájlból , de neeeem mindenféle józan paraszti észt és logikát mellõzve adták ki az eddig összes windows telepítõt, arról már nem is beszélve hogy egy újabb live linux telepítõn már a telepítés közben is tudsz böngészni, meg vadulni.. windowson meg nézheted a csodaszép kék hátteret másfél-két órán keresztül
Igen, ez a Winnek valóban hibája, nem lett volna szabad ilyen engedniük, hogy HDD-t egyben használjon egy OS. Ha nem adunk meg neki partíciókat, akkor az egész merevlemezen csak 1 partíciót alakít ki (plusz újabb Wineknél a 100MB-os boot partíció). Viszont ha rászánod az időt, akkor 1 perc alatt rendesen lehet partícionálni az újabb Wineket is, még a 100MB-os boot partíciót is el lehet tüntetni. Egy merevlemezt, ha jól csinálja valaki, mindenre gondol előre, rugalmasan alakítja ki, csak egyszer kell particionálni és többet nem kell hozzányúlni.

Szerkesztette: Raynes 2014. 04. 21. 09:07 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#150 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 21. 15:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 21. 09:43

Falusi nethez lesz a gép, csak ritkán csatlakoznak fel, akkor is szűkös az adatforgalom. A Linux sokkal többet frissít a netről, mint a Win.


Maximum többször. Stabil kiadáshoz tán hetente jön vmi frissítés, debian jessiet simán lehet naponta frissíteni, de nem kell azt használni. Viszont nem is szed le 100M updateket.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#151 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 21. 17:50

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2014. 04. 21. 16:31

Maximum többször. Stabil kiadáshoz tán hetente jön vmi frissítés, debian jessiet simán lehet naponta frissíteni, de nem kell azt használni. Viszont nem is szed le 100M updateket.

Lehet különben, ha ennyien írjátok, legközelebb tényleg Linuxot teszek fel ilyen gépre. Nekem más a tapasztalatom. Pár hónapig használtam fő OS-nek Mintet és Ubuntu, és baromi sokat húztak le netről, főleg az első napokban, de utána is többet, mint a Win. Ezért alakult ki bennem a kép, hogy a linux netfüggőbb, egyrészt a csomagfüggőségek miatt, másrészt amiatt, hogy nincs visszafelé kompatibilitás. Windows alatt a binárisokhoz hozzácsomagolják a DLL-t (jobb helyeken), és mivel a Windowsok visszafelé kompatibilisek maradtak, így egy Win9x-re írt Win32 API-t használó program (hacsak nem valami speciális hw-közeli szar) vígan futkározik Win8 alatt is, fel lehet tenni offline forrásból és csak használni kell. Nem kell csomagfüggőséggel és kompatibilitással szopni. Még frissíteni sem muszáj, mert működik anélkül is, legfeljebb csak biztonsági kockázat/rés, de egy netre alig engedett gépnél ez is elhagyagolható. Ezeket linux alatt nem nagyon lehet megcsinálni, annak kell a net, nem lehet hozzá offline tárolókat építeni, mindent a netről szed, mivel nem tudni előre, hogy milyen csomagok kellenek egy adott programhoz, és azoknak a csomagoknak milyen csomag kell.

Egyébként győzködöm a gép gazdáját egy mobilnettel, hogy ne az történelem előtti időkben éljen, de nehezen bírja megérteni, hogy manapság egy rendes géphez elengedhetetlen a net. Anélkül őskor van és 19. század, majdnem olyan durva, mintha nem lenne áram, vagy csak dinamós bringáról menne a cucc. Más a helyzet olyan cégeknél, ahol 1-1 gép biztonsági okból offline, de ott a rendszergazda online szedett, megbízható, leellenőrzött anyagokkal azért karban tartja, meg telepítőket, pakkokat tart hozzá, így technikailag mégis olyan, mintha netes gép lenne, és csak késleltetve, cenzúrázva kapná a netet.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#152 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 21. 20:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 21. 17:50

em kell csomagfüggőséggel és kompatibilitással szopni. Még frissíteni sem muszáj, mert működik anélkül is, legfeljebb csak biztonsági kockázat/rés, de egy netre alig engedett gépnél ez is elhagyagolható. Ezeket linux alatt nem nagyon lehet megcsinálni, annak kell a net, nem lehet hozzá offline tárolókat építeni, mindent a netről szed, mivel nem tudni előre, hogy milyen csomagok kellenek egy adott programhoz, és azoknak a csomagoknak milyen csomag kell.

Hát nemtom manapság mi a divat, de régebben volt valami (sok) dvd-t pakk, amiben benne volt minden pekidzs (ju nó).
Na megnéztem, szerintem ja

#153 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:51

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 04. 21. 21:19

Hát nemtom manapság mi a divat, de régebben volt valami (sok) dvd-t pakk, amiben benne volt minden pekidzs (ju nó).
Na megnéztem, szerintem ja

Ja, kösz, 40 GB. Mondjuk leszedhető mennyiség, meg a gépre is ráférne...
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#154 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 11:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 22. 08:51

Ja, kösz, 40 GB. Mondjuk leszedhető mennyiség, meg a gépre is ráférne...

Hogy Neked semmi se jó :)

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó