HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Casio G-Shock GB-6900B - egy más órás irány - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Casio G-Shock GB-6900B - egy más órás irány Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 01. 16. 10:09

Azt már láttuk, hogy hogyan képzelik a telefongyártók az okosórát. Most azt vettük szemügyre, hogy egy hagyományos óragyártó mit kezd a koncepcióval. Érdekes irányt választott a Casio.
https://www.hwsw.hu/hirek/51549/casio-g-shock-gb-6900b-bluetooth-ora-kiprobaltuk-teszt.html

#2 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 10:09

Baromi ronda. :/
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#3 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 10:20

@Tassadar: Szerintem király.

#4 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 10:50

"Aki már állított be elektronikus karórát, az tudja, hogy mekkora feladat az ezeken található komplex menürendszer kezelése"

Hiába, ez a Csernobil utáni generáció...
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#5 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 10:59

Igénytelen, 1000 Ft-os kínai piaci vacak külsejű óra. Hihetetlen, hogy direkt ennyire igénytelenre tervezték. Még az az óra is nagyságrendekkel jobb megjelenésű, amit csak biciklizéshez és kondizáshoz használok.
Számomra rejtély, hogy egy ilyennel hogy égeti magát valaki.

Na de tényleg, ha ez 1000 Ft-nál drágább akkor túl van árazva. Annyiért, amolyan "nem számít ha történik vele valami" órának elmegy, de amúgy csak olyanok hordják szerintem, akik jellemzően emberektől elzárva élik a mindennapjaikat (pl otthonról dolgozó geekek, rendszergazdák :D ).

#6 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:04

Üzenet megtekintéseIdézet: lugosi - Dátum: 2014. 01. 16. 10:59

Igénytelen, 1000 Ft-os kínai piaci vacak külsejű óra. Hihetetlen, hogy direkt ennyire igénytelenre tervezték. Még az az óra is nagyságrendekkel jobb megjelenésű, amit csak biciklizéshez és kondizáshoz használok.
Számomra rejtély, hogy egy ilyennel hogy égeti magát valaki.

Na de tényleg, ha ez 1000 Ft-nál drágább akkor túl van árazva. Annyiért, amolyan "nem számít ha történik vele valami" órának elmegy, de amúgy csak olyanok hordják szerintem, akik jellemzően emberektől elzárva élik a mindennapjaikat (pl otthonról dolgozó geekek, rendszergazdák :D ).



Ja, ja, az elzárt rendszergazdák!

Kép
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#7 Felhasználó inaktív   K.J. 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:50

"igazoltan hordható kinézet"
A 90-es években az iskolákban a gimivel bezárólag. Esetleg a felsőoktatási évek eleje.

#8 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:54

nagyon jópofa lenne egy ilyen irány. emlékszem ismerősnek tán nem casio, de full grafikus volt, emberek arca leszakadt suliban már attól, hogy meséltem róla, nem 7-melody chrono cucc volt.

ha lenne rendes teló támogatás meg olyasmi több soros képernyő (valami fele ilyen bébicsörgő házban) akkor kéne.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:55

@lugosi: Hiszed vagy sem, a G-shock design nagyon sok körben a mai napig népszerű és menő, nem véletlen gyártják a 90-es évek óta szinte változatlan formában.

#10 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:55

@K.J.: Ízlés kérdése az óra, én a kinézettől a cikkben eltekintettem, ez a technológia nyilván egész más külsőt is kaphat. De ha a piacnak tetszik (és tetszik, mert sokmillió fogy belőle évente), akkor én nem írhatom le, hogy csúnya - max megosztó :)

#11 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 11:58

ilyesmi nem lenne rossz.

http://watchesdb.com/inf/23491-casio_dbx___100_data_bank_calculator_qw261_on_screen_menu_vintage_lcd_watch_1986.html

#12 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 12:24

@lugosi: Ennek a Casio típusnak a története 1983-ba nyúlik vissza. (bővebben itt: http://www.karorauzlet.hu/casio-g-shock-karora.html). Ez nem olyanoknak készült mint pl. Te, hogy hegyeket, és búvárkodásra alkalmas területeket csak képről látott, mert ezzel bizony ilyen helyre is elmehetsz, földbe is taposhatod, biztos lehetsz benne, hogy bírni fogja! Még szerencse, hogy a hírnév kérdése nem rajtad múlik!!
A cikkhez: Az ötlet jó, ha kihívásokra vágyó, de a technikát sem hidegen hagyó ember keres megfelelő órát (teljesen mindegy, hogy mihez, búvárkodás, hegymászás, túrázás, sivatagi verseny stb...).

#13 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 12:37

"amely a klasszikus karórás értékeket nem adja fel, azokat inkább óvatosan, kompromisszumok nélkül bővíti" - 3 karakter megjelenítése már kompromisszum nélkül sikerül 2014-ben, se színe, se hangja, rezegni tud......... értelme semmi...... :)

#14 Felhasználó inaktív   LInux-power 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 12:40

zseniális:

"A Casio bemutatta, hogy pontosan érti az óravásárlókat és igényeiket, nem hiába van évek óta a piacon és készített egy olyan telefonra kötött órát, amely a klasszikus karórás értékeket nem adja fel, azokat inkább óvatosan, kompromisszumok nélkül bővíti."

"A hosszú akkus üzemidőt azonban nem adják kompromisszum nélkül."

szalacsi online..... :)

#15 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 12:44

Eddig eszembe se jutott, hogy nekem kellhet egy okosóra, de ez így ebben a tálalásban mindjárt más. Még el is gondolkoznék rajta, ha több telefonnal lehetne használni. De talán majd egyszer. Illetve a Casionak ha jól tudom G-Shock órából is van napelemes verziója, esetleg ezt még érdemes megvárni (ezt is meg fogják csinálni gondolom).
A dizájn jósága pedig totál szubjektív, manapság a tepsi méretű órák számítanak divatosnak, öt év múlva majd lehet, hogy valami más lesz a divat, ami pedig harminc éve normális méretű férfi óra volt, az manapság női órának is kicsi, ezt meg évtizedek óta sikerrel gyártják így.

#16 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 13:52

Nem tudom minek ragaszkodnak az ócska ezeréves világos szürke alapon sötét szürke kijelzőhöz. Legalább lenne egy jó transreflektív LCD benne.
Meg ott van még a hét szegmens kijelző. Az is objektíven ronda, és rosszul olvasható. Igazán tehetnének pixeles kijelzőt is.

Ez a Casio stílusú műanyaggal szétválasztott kijelző stílus is elég ocsmány és rontja a láthatóságot is az extra árnyékolással.

#17 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 14:44

@mzso: Nem tudom, minek ragaszkodnak a kvarcórához. A lejobb a Seiko "5", sötét háttéren világágos mutató mint egy jólnevelt terminal, ls nyílván automata, vagyis nincs benne elem, hanem a kezem mozgásától működik. A pontos idő így függ egy kicsit attól, hogy mennyit mozgok, kéthetente 1-3 perc eltérés van a valóságtól, de így legalább nem engedi elfelejteni, hogy az idő relatív. Ez egy filozófikus óra, kérem szépen!

Mi? Hogy ízlések és pofonok? Hát bizony.... :-)

#18 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 15:00

Én 14. szülinapomra kaptam egy Citizen órát. Most 30 vagyok, és ez idő alatt csak kétszer kellett elemet cserélni benne. Mutatja a másodpercet is, meg a napot. Mi kell még?

#19 Felhasználó inaktív   toshii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 15:16

Ti teljesen meg vagytok hűzatva vagy csak az arcotok mérete ránőtt a szemetekre? Hogy lenne ez ronda? Azért mert ultrakocka vagy és mert csak a divatmárkákat ismered, vagy a másik véglet amikor a sznobság nem enged normálisan gondolkodni. Előbb vennék egy G-SHOCK órát mint akármelyik P0lic, D1esel vagy a "csúnyaszó"-ból szedett órát. A G-SHOCKok átlag 30-70 között mozognak, persze van 90-ért is de ez az óra neked egy fél élet, és nem is kell azt mondanom vigyázz rá. Downhillezéshez, extrem sportokhoz és egyéb célokra hasznalatos, és igen, nem a plazakban a műanyag emberek közötti villózásra....véleményem szerint nem a legszebb G-SHOCK de messze szebb mint ha mutatnal nekem egy divat márkát amit még védened is kell nehogy ráess, megüsd és kézmosáson kívül máshogy nem igazan érheti víz. Azért vicc némelyik hozzászólás, te jó ég.

#20 Felhasználó inaktív   toshii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 16. 15:18

@lugosi: lol, hát ezen csak röhögni tudok :D. elzárt rendszergazda? nyilván te csak a plazakba jársz testmozgásra, pl downhill, motocross vagy egyéb más extreme sport nem is mond semmit. jhajj, playboy vagy yugye?

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó