HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Lenovóé az IBM x86 szerverbiznisze - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Lenovóé az IBM x86 szerverbiznisze Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 01. 23. 12:48

Megszületett a régóta pletykált megállapodás az IBM és a Lenovo között, a kínai vállalat 2,3 milliárd dollárért veszi meg a Nagy Kék teljes x86 szerverüzletágát és mintegy 7500 dolgozóját. Ez Kína történtének legnagyobb értékű akvizíciója a tech szektorban.
https://www.hwsw.hu/hirek/51663/lenovo-ibm-x86-szerver-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 12:48

Papírforma.
A korábbi IBM - Lenovo üzlet után várható volt.

#3 Felhasználó inaktív   zdanee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 15:06

Abort! Abort! Abandon ship!

#4 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 15:17

Pedig a nemrég bejelentett X6 elég impozánsnak tűnik.
Ez az adásvétel érinti a szerverbe épített IBM márkanevű egységeket is (memória, stb.)? Mert ezek is elég magas árazásúak voltak, és ha a Lenovo szerverbe továbbra is IBM cuccokat ajánlott rakni akkor kb. ugyanolyan drága lesz. Illetve mi lesz a nemrég bejelentett eXFlash-sal?
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#5 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 15:35

@zoozo: "Papírforma.
A korábbi IBM - Lenovo üzlet után várható volt."

Papírforma, de nem azért. Annak ehhez semmi köze. Az vitte, akinek a legtöbbet ért,. és tudott és akart fizetni az üzletágért.
Akár a Dell is vihette volna, ha neki többet ért volna, (és a versenyhivatalok sem ugrálhattak volna nagyon, mert épp csak megelőzték volna a HP-t részesedésben). De a megújulás alatt álló Dellnek nem valószínű, hogy most erre lett volna szüksége
Vagy a Fujitsu is lehetett volna. Egyedül a HP volt teljesen kizárva, mint lehetséges vásárló, mert egyrészt az már komoly versenyjogi aggályokat vetett volna fel, másrészt az IBM túl sok területen versenyez a HP-vel.

De igazad van, bejött a papírforma, az vette meg a potenciális vásárlók közül, aki a leginkább le van maradva a szerver üzletágban, legégetőbb szüksége van megerősödni ott, viszont egyéb területeken erős annyira, hogy az ott elért profitból tudja finanszírozni az akvizíciót. A jelen esetben ez a Lenovo, de az teljesen véletlen, hogy történetesen 10 éve is kötött már egy üzletet ugyanez a két vállalat...
Kép

#6 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 16:01

gondolom a lenovó majd ezt is megtízszerezi

#7 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 16:50

@"Geri": Mit tízszerez? Az eladásokat? (bár ott szerintem inkább csak ötszörözött a Lenovo, - vagy az üzlet előtti Lenovo eladások tízszerezésére gondolsz, nem az IBM-ére?) Hát, ha az x86 szerverpiac is évi 10-15% között fog nőni a következő 7 évben, mint a PC-piac 2004 és 2010 között (a válság évét leszámítva), akkor simán ötszörözheti a jelenlegi részesedést, de erre azért nem vennék mérget.

Vagy a részesedést? Azért nem azt 10-szerezte, inkább csak háromszorozta. Hát ha az x86-os szerver piac is úgy a pokolba lovagol 7-10 év múlva , mint az elmúlt egy-két évben a PC piac, (jönnek a microserverek?) és mindenki más gyorsabban dől majd be, mint a Lenovo, akkor ki tudja, mi lesz ... :)


Kép

#8 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 16:51

@azopi: "simán ötszörözheti a jelenlegi részesedést" helyett: "jelenlegi értékesítést"
Kép

#9 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 17:15

Bazz, alig adnak érte több pénzt, mint a termosztátgyártóért.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#10 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 17:37

@Tassadar: ugyanerre gondoltam, elszomorito. Bar en ugy emlekszek, hogy azert meg tobbet is adtak :(

#11 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 01. 23. 17:44

@Loui: Igen, a Nestet 3,2 milliárdért vette meg a Google. A két vételár között nyilván az a különbség elsősorban, hogy az x86 szerverek piaca érett, kis növekedést produkál, az IBM-nek erős versenytársai vannak, az árverseny erős, a differenciálás pedig nehéz, mert a x86 szerverek fő megkülönbözető jellemzőit az Intel fejleszti (processzor, chipset, stb), meg az OS-gyártók (Microsoft, Red Hat, SUSE, VMware...). Ezzel szemben az okostermosztátok, vagy általában az otthoni okos kütyük piaca most még kicsi, viszont óriási növekedési lehetőségekkel kecsegtet (előrejelzések szerint), nincsenek beállt erőviszonyok, a Nestnek nincsenek tőkeerős "nagyágyú" piaci versenytársai. De azopi majd úgyis kiegészíti ezt a gondolatmenetet pár okosabb dologgal.

#12 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 17:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Tassadar - Dátum: 2014. 01. 23. 17:15

Bazz, alig adnak érte több pénzt, mint a termosztátgyártóért.

Az 3.2bn volt, ez meg 2.3 ha jól emlékszem.

#13 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 18:39

Hát sok hozzáfűzni valóm nincs, teljesen egyetértek. A smart-home piac (itt nem csak a smart home termékekről van szó, hanem az ahhoz kapcsolódó - felügyeleti és egyéb - smart home szolgáltatásokról is) legóvatosabb becslések szerint szerint 2020-ra 50 milliárdosra fog hízni. (Ez nagyobb, mint most a teljes szerverpiac)
Gyanítom, a Google erre a szolgáltatáspiacra is keményen be akarja majd tenni a lábát, és az első lépés, hogy ehhez erős részesedést szerezzen a céleszközök piacán.
Jelenleg ezen a még csak most rügyező smart home piacon a Nest az első agyon-hype-olt szereplő, amiről (legalábbis USA-ban) mindenki hallott, a csapból is az folyik, mindenki azt akar, egy kicsit olyasmi, mint annak idején az iPhone volt az új generációs, tömegeknek szánt okostelefonok piacán. És ugye odaát még ma is kikezdhetetlen az iPhone részesedése.
A vételárat pedig biztosan az is felhajthatta jelentősen, hogy borítékolható, hogy nem a Google volt az egyetlen vevő a cégre, legalább kettő, ha nem három másik óriási játékosra meg mernék esküdni, akik szintén az ajánlat tevők között voltak, és el tudom képzelni a licitlépcsőket :)

Kép

#14 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 18:53

@Bodnár Ádám: Az "okostermosztátok" piacára akár még egy magyar startup is sikeresen beszállhat.
Az x86-os szerverek piacára aligha.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#15 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 18:58

nem igazán értem, hogy a szerverpiac szempontjából milyen szignifikáns előnyt vagy hátrányt jelenthet egy startup számára az, hogy magyar

#16 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 19:01

@azopi: Egy olyan termékről beszélünk, ami bizonyos feltételek teljesülése esetén összeérint két vezetéket.
Ebből nekem nagyon erősnek tűnik a következő 6-10 év teljes smart-home piacát kivetíteni.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#17 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 19:04

@"Geri": A magyar szót tetszőleges periférián levő országra lecserélheted.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#18 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 23. 20:32

@Bodnár Ádám: "Ezzel szemben az okostermosztátok, vagy általában az otthoni okos kütyük piaca most még kicsi, viszont óriási növekedési lehetőségekkel kecsegtet (előrejelzések szerint)"
Azért ne felejtsük el, hogy akik előrejeleznek, azok nem termosztát részvényt vesznek. Ezeket amiket felsoroltál simán illik mondjuk 1000 cégre, amelyek közül 1 lesz facebook, 1 google, a másik 998 meg 2 év múlva megvásárlásra kerül pár szaros millióért egy szabadalomtroll által.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó