HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Firefox indítóképernyő jön Androidra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Firefox indítóképernyő jön Androidra Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 02. 06. 14:30

A Mozilla számára nem mehet valami biztatóan a Firefox OS elterjesztése, ugyanis meglepetésre a most bejelentett új terméke az androidos piacot célozza. A Facebook után a Mozilla is kísérletet tesz arra, hogy felülmatricázza a Google rendszerét egy app launcherrel.
https://www.hwsw.hu/hirek/51752/mozilla-firefox-os-mobil-android-everythingme.html

#2 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 14:30

Mégse a javascript a jövő? :D:D

#3 Felhasználó inaktív   borosspet 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 14:45

@Bitbohóc: Nem a HTML5-ről volt szó? :-)
OS: UHU-Linux 2.1 Bumm! és Debian testing
Web: Mozilla Firefox 3.6.8
Mail: Mozilla Thunderbird 3.1.2

#4 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 15:03

@Bitbohóc: "Mégse a javascript a jövő? :D:D"

A prog.hu-n van valami félnótás aki szerint igen, de bukdácsol mindenhol.

#5 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 16:08

Az animgif a jövő!
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 16:08

Üzenet megtekintéseIdézet: InvalidUser - Dátum: 2014. 02. 06. 15:03

@Bitbohóc: "Mégse a javascript a jövő? :D:D"

A prog.hu-n van valami félnótás aki szerint igen, de bukdácsol mindenhol.

a geri?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 16:11

@Gabibácsi: A Sting az. Minden 2. cikk javascript, már kicsit unalmas...

#8 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 16:12

@borosspet: Jó, de az csak egy leíró nyelv, abból nem lesz Crysis 6. :)

#9 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 17:05

@Gabibácsi: Csak kutyafuttában néztem fel az oldalukra. Nem is néztem a nevét. Beleolvastam a hozzászólásokba oszt elég is volt. Elég sötét humorral vannak megáldva a srácok odaát. A csávó épp a C++ a C# és a Java sírját ásta úgy hogy lassan JavaScriptben akart kernelt írni. Nagyon durva. Csak erős idegzetűeknek kategória.

#10 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 17:34

De legalább leépítik a Desktop böngészőt is nehogy valahol véletlenül sikeresek maradjanak.

Üzenet megtekintéseIdézet: InvalidUser - Dátum: 2014. 02. 06. 17:05

@Gabibácsi: Csak kutyafuttában néztem fel az oldalukra. Nem is néztem a nevét. Beleolvastam a hozzászólásokba oszt elég is volt. Elég sötét humorral vannak megáldva a srácok odaát. A csávó épp a C++ a C# és a Java sírját ásta úgy hogy lassan JavaScriptben akart kernelt írni. Nagyon durva. Csak erős idegzetűeknek kategória.

:D

#11 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 18:17

@InvalidUser: A C++, Java és a C# a pokolba lovagolnak és beleálltak a földbe. Ezt a tényt nem lehet vitatni, hiszen a javascript a legegyszerűbb, leghatékonyabb nyelv a földön és mindenen fut. :D

#12 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 06. 19:56

Nem igazán értem ezt az egészet. Szerintem két verzió van:
1. ők nem tesznek hozzá semmit, csak a brand-et (gondolom valaki fizet érte), de akkor minek ez az n hónapnyi faszkodás (beta meg stb. időszak), hiszen a cucc kb. készen van.
2. erre a baromságra pazarolják a drága fejlesztői időt, ahelyett hogy értelmeset csinálnának.

Szerintem inkább a második, mostanában ez amúgy is szokásuk, az összes fejlesztésük ilyen.
Pl. raktak a foxba pdf olvasót, ami nagyon kellett, de tényleg, hogy is élhettünk eddig nélküle. Ez nálam annyira kiba* lassú, hogy feladom, inkább letöltöm (save as), aztán az adobe reader-rel érdekes módon nem kell fél percet várni, hogy belezoom-oljon egy 2 lapos pdf-be.
Meg mp3 lejátszó, az is baromi fontos volt ám, egyenesen hiánypótló. Kurvára hiányzott, hogy a user sirámait hallgassam, hogy mi ez a szar szürke képernyő, hogy őt nem érdekli a jobb gomb és save as, hanem a régi, "normális" működést akarja vissza. (Amúgy teljesen jogosan.) Ráadásuk ami az egyik (mittomén, v24?) verziónál kiütötte ezt a foshalmot az következőnél nem használt, megint about:config túrás kellett.

Most meg ez, ehh...
Bár legalább ezt nem kell kikapcsolni, manapság ez is nagy szó mozzarelláéktól. Az tartja még életben őket, hogy hosszú évekig ez volt az egyetlen használható böngésző, aztán minden kiegészítő ehhez készült el...

Szerkesztette: xclusiv 2014. 02. 06. 19:58 -kor


#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 07. 11:58

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 02. 06. 19:56

Szerintem inkább a második, mostanában ez amúgy is szokásuk, az összes fejlesztésük ilyen.
Pl. raktak a foxba pdf olvasót, ami nagyon kellett, de tényleg, hogy is élhettünk eddig nélküle. Ez nálam annyira kiba* lassú, hogy feladom, inkább letöltöm (save as), aztán az adobe reader-rel érdekes módon nem kell fél percet várni, hogy belezoom-oljon egy 2 lapos pdf-be.
Ebben nincs igazad. A pdf olvasó kellett bele. Sok idióta 1.0-ás user azt sem tudta mi az a pédéef, nem volt nekik fent olvasó, aztán ment a bőgés, hogy nem tudták megnyitni. Ha nem tetszik, le lehet tiltani a beépített pdf olvasót. Háromféleképpen is. Az egyik hogy a Beállítások → Alkalmazások → itt megkeresed a "Portable Document Format (PDF)" sort, és beállítod a Műveletnél, hogy kérdezze meg mi legyen vele. Le lehet tiltani valami JS-tes fájl törlésével is, meg az about:configban is van rá egy beállítás.

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 02. 06. 19:56

Meg mp3 lejátszó, az is baromi fontos volt ám, egyenesen hiánypótló. Kurvára hiányzott, hogy a user sirámait hallgassam, hogy mi ez a szar szürke képernyő, hogy őt nem érdekli a jobb gomb és save as, hanem a régi, "normális" működést akarja vissza. (Amúgy teljesen jogosan.) Ráadásuk ami az egyik (mittomén, v24?) verziónál kiütötte ezt a foshalmot az következőnél nem használt, megint about:config túrás kellett.
Ez viszont tényleg nem volt fontos. Engem is baromira idegesít, és még nem tudtam belőle kigyomlálni ezt a szart. Persze volt már 1-2 oldal, ahol jól jött, hogy beépített hangmintákra kattintva le lehetett őket játszani (korábban ehhez Quicktime plugin kellett), viszont összességében idegesítő funkció.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 07. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 02. 07. 11:58

Ebben nincs igazad. A pdf olvasó kellett bele. Sok idióta 1.0-ás user azt sem tudta mi az a pédéef, nem volt nekik fent olvasó, aztán ment a bőgés, hogy nem tudták megnyitni.

Szerintem meg aki annyira se képes, hogy beírja a "pdf reader" vagy "pdf olvasó" kifejezéseket a keresőmezőbe, annak hót fölösleges a böngésző, meg úgy általában az internet is.

Idézet

Ha nem tetszik, le lehet tiltani a beépített pdf olvasót. Háromféleképpen is. Az egyik hogy a Beállítások → Alkalmazások → itt megkeresed a "Portable Document Format (PDF)" sort

Kösz, müx. Eddig nem vitt rá a lélek, hogy utána guglizzak (csak pár hetente szopok ezzel).

De amúgy ehhez is, meg az mp3-as szutyokhoz is kellett volna update után egy kérdés, hogy tudok már ilyet is, akarod-e használni, vagy maradjon minden úgy, ahogy eddig. Vagy ha már default bekapcsolják, akkor csinálják már meg rendesen, és tudjak már kultúráltan zoom-olni egy pdf-ben. Nem azt mondom, hogy ne legyen lassú, csak ne legyen használhatatlanul lassú...

Idézet

Ez viszont tényleg nem volt fontos. Engem is baromira idegesít, és még nem tudtam belőle kigyomlálni ezt a szart. Persze volt már 1-2 oldal, ahol jól jött, hogy beépített hangmintákra kattintva le lehetett őket játszani (korábban ehhez Quicktime plugin kellett), viszont összességében idegesítő funkció.

Ezeket raktam false-ra:

media.autoplay.enabled
media.directshow.enabled
media.windows-media-foundation.enabled
media.windows-media-foundation.play-stand-alone

#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 07. 14:34

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 02. 07. 12:23

Szerintem meg aki annyira se képes, hogy beírja a "pdf reader" vagy "pdf olvasó" kifejezéseket a keresőmezőbe, annak hót fölösleges a böngésző, meg úgy általában az internet is.
Egyetértek, de akkor is, a hülyék is használják, ráadásul elég sokan vannak, így a fejlesztőknek muszáj az ő igényeikre is figyelni.

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 02. 07. 12:23

Ezeket raktam false-ra:

media.autoplay.enabled
media.directshow.enabled
media.windows-media-foundation.enabled
media.windows-media-foundation.play-stand-alone
Kösz, most már nálam is leállt ezekre a hülyeségével, habár az utolsó kettőt már false-ra kínlódtam egy hónappal ezelőtt. Ezek szerint az első kettőt is le kell tiltani.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó