HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Drágának találják a magyarok az e-könyveket - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Drágának találják a magyarok az e-könyveket Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 02. 21. 13:47

A felnőttek kevesebbet olvasnak ma könyveket, mint öt évvel ezelőtt - derül ki az eNET és a Telekom kutatásából. Az irodalom azonban nincs végveszélyben, az e-könyvek könnyen megfordíthatják a tendenciát és a könyvolvasással töltött idő csökkenése megállhat, de akár növekedhet is.
https://www.hwsw.hu/hirek/51840/ebook-enet-kutatas-magyarorszag-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 13:47

Azért kedves államunk is "hozzájárul" az e-könyvek terjesztéséhez:
A hagyományos könyv áfája 5%, az e-könyveké 27%.
Amúgy legálisan is be lehet szerezni jó pár e-könyvet pl: http://mek.oszk.hu/

#3 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 13:47

Azért kedves államunk is "hozzájárul" az e-könyvek terjesztéséhez:
A hagyományos könyv áfája 5%, az e-könyveké 27%.
Amúgy legálisan is be lehet szerezni jó pár e-könyvet pl: http://mek.oszk.hu/

#4 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 13:58

nem csak a magyar e-könyv draga. az amazonon is nagyon keveslem az arrest, de az sem ritka, hogy a kindle verzio dragabb, mint a paperback.

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:09

@dikki: Kiszállítással együtt is?

#6 Felhasználó inaktív   predator-fish 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:12

Nem csak az államon múlik. Sokszor néztem felháborodva az Amazonon, hogy Kindle-re drágább (nemegyszer akár másfél-kétszer annyi) egy könyv, mint vadiújonnan, nyomtatva (menedzsment és szoftverfejlesztés szakkönyvekről van szó általában, irodalomról, újságokról nem tudok nyilatkozni). Persze érdekes módon eme túlárazós esetek száma lecsökkent (meg nem szűnt), mióta a Kindle nem csak egy Appot jelent számomra az iPad-emen, hanem van egy Amazon Kindle olvasóm.

Márpedig nem igazán érzek racionalitást abban, hogy egy könyv, amit nyomtatni, tárolni és szállítani kell drágább, vagy akár csak azonos árú legyen ahhoz képest, aminek csak pár kilobyte-nyi letöltést kell biztosítani.

#7 Felhasználó inaktív   scansat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:23

Nekem VAN e-könyv olvasóm, méghozzá egy 9 colos Kindle Graphite. És nem sajnáltam rá a lóvét, mert heti 1-2 könyvet kiolvasok, és torrentoldalakról a legfrissebbeket is le tudom tölteni. Lesz@rom, hogy mennyire és kinek milyen törvénye szerint illegális. Ha azt akarják, hogy fizessek érte, legyen megfelelő kínálat és persze ára. A multiplex mozik sem mennek tönkre, pedig az ország fele torrentról néz filmeket.
Megjegyzem, szerintem az ÉN módszerem a követendő. Vegyen mindenki pénzért egy príma olvasót, és tartalmat talál rá mert az utóbbi 1-2 évben nagyon elszaporodtak a torrentoldalakon is a pdf könyvek. Aztán ha lesz mindenkinek, akkor majd jöhet egy cég, és lesz vásárlóerő amire tud települni. Megjegyzem, hogy egy most 2000ft-os papírkönyv nem szabad hogy 500-700ft-nál drágább legyen e-könyvként. A differencia a papír ára, feldolgozása, nyomdai munka és természetesen az erdők regenerálódására fordított környezetvédelmi lóvé.
Addig meg számomra marad a lelkiismeretfurdalás nélküli warez!
Még valami:
-felajánlottam már pár könyvtárnak, hogy digitalizálok könyveket nekik (INGYEN), amit kölcsönöztem....(mert magam is foglalkozom ilyennel, ha nincs meg pdf-ben)
A KSH könyvtár volt rá egyedül nyitott. Aztán ha jövőre megjelenik itt (is) az Amazon, akkor meg majd megy a sírás-rivás, hogy kilopják a szánkból is a falatot!

#8 Felhasználó inaktív   Sitib89 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:31

@scansat: Szia. Te hogy digitalizálsz könyvet? Csak egy kis szakmai segítség kéne. :) Köszi.


#9 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:43

@scansat: egy szakkönyvnél vagy mesekönyvnél vagy jogdíjas fotókat tartalmazó könyvnél szerinted mekkora része az árnak a papír és mennyi a tartalom? Illetve vajon az elektronikus forgalmazás vajon az égből pottyan-e? A katalógusban szerepelésért, listázásért vajon nem kell-e fizetni?
egy 900 forintos pingvin könyvben lehet, hogy a papír kerül többe, de az a könyvpiac legalja.
ha veszel tejet, akkor a zacskóra / dobozra / üvegre gondolsz inkább, ha az árát nézed vagy a lére, ami benne van?
chill,
aDoayen

#10 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:49

Tényleg drágák az e-könyvek. Pl vettem egyet online még tavaly, oké, szakkönyv, de 15.000 Ft volt.
És az amazon tényleg drága. Talán legjobb esetben is 10-15%-kal olcsóbb, mint a papírkönyv. Persze sokszor nem szállítják Magyarországra az adott könyvet. :(

Lehet, hogy csak azért gondoljuk így, mert pl a zenénél már eljutottak odáig, hogy valami CD-n legyen 3000 Ft, de 6 euróért le tudom tölteni az itunes-ból. Azonnal itt van, nem kell rá várni és olcsóbb. Cserébe kicsit rosszabb a minőség, ha nagyon frankó cuccon hallgatom, talán hallható (de jobbára inkább nem). Zenében ami a 10 eurót megközelíti album, az már a drágább kategória. Ja, és ha nem akarom nem kell az egész albumot megvenni. Az adott szakkönyv felét, vagy negyedét pl ugye nem tudom megvenni.

Szóval szerintem az e-könyvek piaca egyelőre nem e-könyv piac, csak digitalizált könyv piac, és ha értitek mit akarok mondani, akkor nem ugyanaz.

#11 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:58

@Bodnár Ádám: Gyakran igen. Mikor utoljára könyvet vettem kaptam rá 30% engedményt és házhoz is kihozták. Persze el kellet érni egy minimum összeget, de nyilván a kereskedőknek jobb, ha nem az unatkozó eladókra költik a pénzt. És egyetértek az előttem szólóval egy ekönyv max. negyede harmada lehet árban egy valódi könyvnek. Persze, hogy drágállják az emberek az e-könyvek árát. Rengeteg tétel kiesik. A már említett papír és nyomdai munka mellett ott van még az eladók bére, szállítási költség, az üzletek fenntartása. Nem véletlen, hogy sok kiadó a nála mefvett könyvekre 50-70% kedvezményt adott. Mert még így is jóbban járt, mintha a terjesztőkön keresztül adta volna el. Ott vannak az Alexandra könyvpalotái, a Libri és hasonlók hálózata ezeket mind a papírkönyveken jelentkező haszonból tartják fenn. E-könyvek esetében ezek mind kiesnek. Ennyire nem hülyék az emberek, hogy ekkora pofátlan rablást benyaljanak.

#12 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:58

@Bodnár Ádám: Gyakran igen. Mikor utoljára könyvet vettem kaptam rá 30% engedményt és házhoz is kihozták. Persze el kellet érni egy minimum összeget, de nyilván a kereskedőknek jobb, ha nem az unatkozó eladókra költik a pénzt. És egyetértek az előttem szólóval egy ekönyv max. negyede harmada lehet árban egy valódi könyvnek. Persze, hogy drágállják az emberek az e-könyvek árát. Rengeteg tétel kiesik. A már említett papír és nyomdai munka mellett ott van még az eladók bére, szállítási költség, az üzletek fenntartása. Nem véletlen, hogy sok kiadó a nála mefvett könyvekre 50-70% kedvezményt adott. Mert még így is jóbban járt, mintha a terjesztőkön keresztül adta volna el. Ott vannak az Alexandra könyvpalotái, a Libri és hasonlók hálózata ezeket mind a papírkönyveken jelentkező haszonból tartják fenn. E-könyvek esetében ezek mind kiesnek. Ennyire nem hülyék az emberek, hogy ekkora pofátlan rablást benyaljanak.

#13 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:59

@Bodnár Ádám: Gyakran igen. Mikor utoljára könyvet vettem kaptam rá 30% engedményt és házhoz is kihozták. Persze el kellet érni egy minimum összeget, de nyilván a kereskedőknek jobb, ha nem az unatkozó eladókra költik a pénzt. És egyetértek az előttem szólóval egy ekönyv max. negyede harmada lehet árban egy valódi könyvnek. Persze, hogy drágállják az emberek az e-könyvek árát. Rengeteg tétel kiesik. A már említett papír és nyomdai munka mellett ott van még az eladók bére, szállítási költség, az üzletek fenntartása. Nem véletlen, hogy sok kiadó a nála mefvett könyvekre 50-70% kedvezményt adott. Mert még így is jóbban járt, mintha a terjesztőkön keresztül adta volna el. Ott vannak az Alexandra könyvpalotái, a Libri és hasonlók hálózata ezeket mind a papírkönyveken jelentkező haszonból tartják fenn. E-könyvek esetében ezek mind kiesnek. Ennyire nem hülyék az emberek, hogy ekkora pofátlan rablást benyaljanak.

#14 Felhasználó inaktív   ars 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 78
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 14:59

@Dojcsák Dániel: nem trollkodásból (még ha annak is tűnik), de "és szerinted?"

Komoly a kérdés, szívesen megnéznék egy kimutatást arról, hogy e-könyv és papírkönyv esetén mennyibe kerül (és mennyit fizetünk) a tartalomért, az előállításért, a terjesztésért (kiadó, nyomda, szállítás, könyvesbolt árrése), stb, stb. Mert ha meglenne ez az infóm, akkor el tudnám dönteni, hogy az e-könyv drága-e a papír alapúhoz képest.

De amíg nem látok ilyen számokat, addig két dolog marad:
- a személyes véleményem, ami szerint drágák
- és esetleg a drágaságot azzal magyarázom, hogy az e-könyv luxustermék, és ezt a felárat fizetjük meg

#15 Felhasználó inaktív   ars 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 78
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:00

Jah, még valami. Ha az e-könyv luxustermék, akkor meg ne csodálkozzunk rajta, hogy az átlagember nem veszi...

#16 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:13

"Az emberek fejébe erősen beégett az a logika, hogy a hordozóért kell fizetni és nem magáért a tartalomért."

Nemnem.
A kiadóknak van az a beidegződése, hogy ő 1500 forintot akar keresni akkor is, ha csak annyit tesz, hogy az írótól megkapott anyagot átküldi neked mailen.

Várom már azt a kort, amikor az összes lehúzós kiadó, terjesztő meg minden ilyen ingyenélő, alkotókat folyamatosan zsaroló, kihasználó, lúzer csődbe megy, mert az alkotó weboldalán vehetem meg az e-könyveket, zenéket, videókat.

#17 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:15

Az ebook olvasók meg szerintem ma még kb. használhatatlanok.
- kicsik (ami meg megfelelő méretű az egy ipad árával vetekszik)
- borzasztóan gagyi szoftver (pl. nem lehet fekete alapon szürke betűket használni (csak egy fél másodpercig kép váltásnál)
- A számomra elérhető anyagok nagy része pdf, ami képeket tartalmaz, ezeket ebook olvasón rémálom olvani.
- A színes magazinokról nem is beszélve.
Ezek mellett nagyon kevés előnyük van (könnyű, keveset fogyaszt, napon is látható)
Inkább maradok a tableteknél, most már hébe-hóba látni egy-egy transzreflektív darabot is. Remélem ezeknél nem követik el azt a hibát, mint az iPaq-eknél. Transzreflektív kijelző fényes alu házba. Kifolyt tőle a szemem napon,

#18 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:21

@Dojcsák Dániel:

A szerző általában 10% alatt kap példányonként, az összes többi felesleges kiadás az e-könyvek világában, max az ISBN ügyintézés ér valamit, ha az érdekel bárkit is.

#19 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:32

@Dojcsák Dániel: "Illetve vajon az elektronikus forgalmazás vajon az égből pottyan-e?"
Szerinted a Libri havi mennyiért bérel 2 emeleten 1000 nm-ereket meg még többet minden sarki plázában? Abból - meg a boltonként 10-15 alkalmazott béréből - szerinted milyen szerverfarmot, rendszergazdát, szoftvert, egyéb lóf.szt lehet megvenni?

Jól beszélt scansat - bizony az ember azért nem vesz e-könyvet, mert átb.szva érzi magát az árakat látva. Mellesleg kihagyta a raktározást, a teljes logisztikát, az eladatlan, végül recycle-be kerülő példányokat, meg lehetne még sorolni egy rakás olyan költséget, ami e-könyveknél nem kellene hogy benne legyen az árban. Ez e-könyv egyszerűen olcsóbb. Legfeljebb azon lehet vitatkozni, hogy hol van az a határ, ahol már nem érzi magát átbaszva a vevő mondjuk egy 2000 Ft-os könyv esetén. scansat 700 Ft-nál, de lesz aki 500-nál, és lesz aki 1000-nél. Viszont ettől többet rajtad kívül nemigen sokan mondanak...

#20 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 15:32

Hát Amazonon, Google Playen drágábbak a könyvek, esetleg alig olcsóbbak.
Nem mondom, hogy olcsó mulatság, egy nevesebb scifi mondjuk 2-2500-nál kezdődik, de viszont kapsz érte egy kézzel fogható terméket, ami sokkal ember közelibb szerintem. (Arról nem is beszélve, hogy antikvárium 4-500Ft, könyvtárból meg akár ingyen is).
Kötelezőket én mondjuk MEK-ről szedem, de egy tablettel, ebook olvasóval kevésbé szívesen ül le olvasni. Ráadásul egy rendes kijelzővel és ergonómiával rendelkező készülék csak 30-40 ezer körül kapható.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó