HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ellenségből partner lett a Magyar Telekom - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ellenségből partner lett a Magyar Telekom Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:08

Egykori ellenségek fogtak ma kezet, miután Magyarország Kormánya és a Deutsche Telekom vezetése aláírta azt a partneri megállapodást, melynek célja az ország "digitális fejlesztése". Bár konkrét fejlesztésekről nem esett szó, annyi biztos, hogy a német multi, illetve magyarországi leányvállalata jelentős összegeket ruház be a következő években.
https://www.hwsw.hu/hirek/51839/magyar-deutsche-telekom-szelessav-kormany.html

#2 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:08

Szerencsére a narancs nyakkendős még nem realizálta hogy az internet fogja a vesztét okozni, minél többen érik el annál kevésbé hatékony a propagandagépezete. Megdöbbentően nagy a kontraszt egy teljes populációs közvélemény-kutatás és az internetes kommunikációra képes népesség álláspontja közt. Ez utóbbiban jól látható a képesség az összefüggések felismerésére és megosztására a közösség még csak a világosba tartó tagjai irányába.
Az aláírt papír nem sokkal ér többet mint a lakás legkisebb helységében rendszeresített guriga.
Egyikük mosolya sem őszinte, az egyik kínjában a másik pedig kárörvendően vigyorog:)

#3 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:30

Nekem az a furcsa, hogy ez a kérdés nem merült fel(mármint a fejlesztés kérdése) a meetingen, ahol elöször bedobták a méter alapon számolt távközlési hálózatokat terhelõ adót?

És nekem az is furcsának tünik, hogy éppen akkor kötnek Matávos nosztalgiával (amúgy tök súlytalan) megállapodásokat, amikor német barátaink éppen bekebelezték a cseh leányt, és beszélik az echte ungasrische telekomra is ez a jövõ várhat...
Ettõl persze lehet mindenféle papirokat aláirogatni, csak nem értem mire föl... Vagy ez egy üzenet a piacnak, és a jónépnek, hogy ne akarjak távközlési szolgáltatót alapítani?!

Szerkesztette: map 2014. 02. 21. 19:32 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#4 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:33

sebaj, putyin bácsival is ez volt. 2008-ban ellenség, most barát ;)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#5 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:39

Juhé!
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#6 Felhasználó inaktív   wferry 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:44

köthettek volna a DIGI - vel megállapodást .... ( szerintem , meg hát mégis csak magyar a tulaj )
mert én ugy gondolom , hogy ha elérhető az összes háztartás számára a net az még nem azt jelenti , hogy normális árszabású is. igen majd be lehet kötni a netet ( de érdemes lenne a szolgáltatás paramétereit ( sebesség , ping , adatkorlátlanság..... ), és árait is összehasonlitani hűségidővel és hűségidő nélkül .. ) de az árazásrol is jó lenne tudni . vagy lessz egy alapcsomag ami ingyen jár a lakosságnak ?

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:53

Ez most hány kilobitet jelent?
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 19:59

map:

Ha nem tűnt fel választás lesz? Ezért a politikusok szeretnek úgy tetszelegni mintha valamit "ők adtak" volna a népnek. Most is ez történik.

Deutsche Telekom egy hete jelentette be hogy az európai régióban All IP hálózatra akarnak áttérni.
http://www.telekom.c.../company/214696
Először Macedóniában, utána Szlovákia, Horvátország, Montenegró, Magyarország. Majd végül Románia, Görögország és Németország.

Közben találtam egy prezentációs PDF-et, ahol ugyanez van részletesebben kifejtve még tavaly őszről.
http://www.telekom.c...raesentation-si

Ebben látszik hogy 2016 végéig a teljes hálózat átépítés során megszűnnének a régi PSTN végpontok és csak IP végpontok lennének. Persze nagy kérdés hogy ez a régi elavult central office-os ADSL infrastruktúra modernizálását is maga után vonja el, legalább FTTN+VDSL2 upgrade formájában, esetleg FTTB/FTTH irányba lépnek tovább. A bejelentett 1 milliárd euró és az állami 80 milliárd forint egy országos FTTB/FTTH fejlesztéshez kevés pénz, még akkor is ha ez a közel 400 milliárd forint elsőre soknak tűnik. De egy városi FTTB/FTTH és vidéki FTTN+VDSL2 fejlesztéshez már jó induló alap lenne.

Most azzal hogy a kormány 80 milliárdot ad ehhez a projecthez, kvázi csak a többlet távközlési adóbevételekből "ad vissza" egy keveset. Gyakorlatilag egy bújtatott "adócsökkentés", csak ilyet ugye nem lehet kommunikálni mert ahogy tudjuk: a gaz multik talicskával viszik kifelé az országból a milliárdokat, ezért hogy nézne már ki ha ezt direktbe felvállalnák. Nem véletlen hogy a mai sajtóhírekben semmi szó nem esik magáról a hálózat fejlesztésről, ez csak egy politikai performansz a választások érdekében. A DT teljesen függetlenül elkezdte ezt a hálózati modernizációt, nem attól lesz épp most mert Viktor tett róla hogy így legyen. Ő csak meglovagolja a helyzetet a saját érdekében felhasználja, némi kis "állami"(értsd adófizetői) pénz felhasználásával.

Szerkesztette: shabba 2014. 02. 21. 20:03 -kor


#9 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 20:54

Lte800 lehet csak megterulo a tanyavilagban.
Mint a nemeteknel.

#10 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 21:18

@shabba: éppen ez az! Hogy a retorikájukba sem illeszkedik, hogy nagy felhajtással megállapodnak, pont a gonosz MT-vel... én nem értem ebbõl hogy lesz kampányfogás, mert ígérni mindenki fog a választások miatt K szépeket. Ott van pár logikai bukfenc amit a cikk is tárgyal, és te is kifejtettél... Bár a Coca-cola esetében ugyanez volt, és ott sem váltzott semmi végeredményben...
És erre kérdezem én(választ igazán nem várok azért :) ), hogy most végülis ezzel kiknek akarnak üzenni, vagy mit akarnak? Mert én nem értem, nem látom a kocepciót! Ki lenne a célcsoport? Vagy egyáltalán... :D Fix pártválasztóknak minek pózolni... elégedetlen, választókorú MT ügyfelek? Elégedetlen nem MT ügyfél választók? Akik még azt hiszik, van matáv? Mert ha nem kampány pózolás, akkor végképp semmi értelme :D

Szerkesztette: map 2014. 02. 21. 21:25 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#11 Felhasználó inaktív   macibaci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 22:32

Ez EU-s célkitűzés, nem a magyarok találták ki, hogy Csenyétére nagyonszélessáv kell....

https://ec.europa.eu...a/files/Digital Agenda Targets Overall 2013 v10 with scale_2.jpg


#12 Felhasználó inaktív   Nezelodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 21. 22:33

... de az ezt kozlo Magyar Kozlonyben ott is van a parancs nemetnenek, hogy lesz szives minden allamigazgatasi flottat atvinni a ... dobperges ... Vodafone-hoz! :>

Nem kispalyas a torpe ficko :)
Udv: Nezelodo

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 02. 21. 23:48

Üzenet megtekintéseIdézet: shabba - Dátum: 2014. 02. 21. 19:59

Ha nem tűnt fel választás lesz? Ezért a politikusok szeretnek úgy tetszelegni mintha valamit "ők adtak" volna a népnek. Most is ez történik.


Én nem szoktam ezeken rágódni, szopjon le és hagyjon békén, de mostani vezérünknél azért fennakadt a szemem, hogy az ellen tiltakozik és majd jól megszünteti, amit voltaképpen nem régen ezek vezettek be. Kurva jó.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 00:02

Teljeskörű optika lesz? Én is azt mondom, juhé! :) Igaz ezen projekt eredményeinek már 2009-2014 között látványos jele kellett volna, hogy legyen, de kicsire nem adunk. :)
"Légy szerény mint én..."

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 01:03

@zoli62: igen teljeskörű optika, házig, és mellé rezsicsökkentés, mert az csak úgy fáintos.... homok van, majd a közmunkásók húzzák a üvegszálat! Vagy várjál... :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 06:09

Tisztán látszik hogy OV fejében az a kép él hogy autógyárat ugyan nem, de szolgáltatni tud a magyar(értds: párt-holdudvar) vállalkozó(esetleg állami vállalat hűséges pártkatonákkal feltöltve) is. Ez utóbbiak ugyan alapból kevésbé hatékonyak, nem versenyképesek, de megfelelő szabályozással mégis ki lehet szorítani a piacról a multit.
A megállapodás ezért lóg ki a korábbi - szintén propagandacélokat szolgáló - aláírások közül mert a T ebben a szektorban tevékenykedik, azonban ennek mégsincs jelentősége mert az összes ilyen ceremónia annyit sem ér amennyit ráköltöttek. Talán az elvakult narancs szavazóréteget zavarhatja meg leginkább mert eddig azon szocializálódtak hogy ezen multikra köpködni kell, viszont ők meg hamar túlteszik magukat egy retorikai pálforduláson is, ha a vezér így döntött akkor az úgy helyes.
A T óriási üzleti hibát követne el ha az utóbbi évben a kormányzat által elégetett bizalmi tőkéből bármennyit is visszatenne a projektek üzleti megtérülési tervébe. Persze el tudom képzelni hogy mennyire nehéz egy szinte korlátlan zsarolási potenciállal/hatalommal rendelkező ellenséges kormányzati környezetben céget vezetni és bízni az EU távoli fénysugarában, de látniuk kell hogy ez utóbbit annyira szétszórta a közösség fragmentációja hogy eddig is nagyon hatékonyan árnyékolta le az országra boruló narancs lepel.

#17 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 06:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Sanyix - Dátum: 2014. 02. 21. 19:33

sebaj, putyin bácsival is ez volt. 2008-ban ellenség, most barát ;)

Igen? Ellenség volt? Nem tudtam...
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#18 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 06:41

Üzenet megtekintéseIdézet: wferry - Dátum: 2014. 02. 21. 19:44

köthettek volna a DIGI - vel megállapodást .... ( szerintem , meg hát mégis csak magyar a tulaj )
mert én ugy gondolom , hogy ha elérhető az összes háztartás számára a net az még nem azt jelenti , hogy normális árszabású is. igen majd be lehet kötni a netet ( de érdemes lenne a szolgáltatás paramétereit ( sebesség , ping , adatkorlátlanság..... ), és árait is összehasonlitani hűségidővel és hűségidő nélkül .. ) de az árazásrol is jó lenne tudni . vagy lessz egy alapcsomag ami ingyen jár a lakosságnak ?

Azzal a fossal inkább ne, ha kérhetem:)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#19 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 07:23

@defiant9: "Megdöbbentően nagy a kontraszt egy teljes populációs közvélemény-kutatás és az internetes kommunikációra képes népesség álláspontja közt."

Attól függ, hogy az index vagy a mno oldalán tartasz felmérést. Az előbbi nyilván az egyik, az utóbbi a másik irányba fogja manipulálni a végeredményt.

#20 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 07:50

@LCoder: Nem az egyedi példák a mérvadóak, de HWSW mint szakmai portál? Tipikusan itt sem olyan véleményeket látok mint akik két kanállal ették meg a pórnépnek szánt maszlagot. Amint megszűnik az egyoldalú kommunikációs nyomás és az internet kaput nyit a világra az ember egyre inkább rákényszerül hogy saját maga is tényeken alapuló logikus következtetéseket szüljön, tegyen magáévá. Ezt persze látják a politikai erők is, ezért próbálnak minél nagyobb "kereskedelmi" médiajelenlétre szert tenni a holdudvarukon keresztül. Azonban - ahogy ez a topic is mutatja - az internet nem egy felolvasom és kuss típusú közeg, hanem interaktív visszirányú csatornákat is tartalmaz, visszahozva azon még a klasszikus görög demokráciában kialakult elemet amikor az emberek szélesebb rétege összegyűlt és megvitatta az arra érdemes történéseket.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó