HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itthon is lesz független iPhone, hivatalos forrásból - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itthon is lesz független iPhone, hivatalos forrásból Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 02. 27. 12:12

Hosszú évek után hivatalos forrásból, az Apcomon keresztül nagykereskedelmi forgalomba került Magyarországon is a független iPhone. Az almás telefon a következő hetekben számos lánc és sarki GSM-bolt kínálatába felkerülhet, stabil áron, magyar kézikönyvvel.
https://www.hwsw.hu/hirek/51874/apcom-iphone-apple-okostelefon-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 12:12

Ez igen, sok ember szerintem nem tudta mi hiányzik az életébõl... hát hogy az egyébként a kereskedelem magasiskoláját üzõ sarkiGSM&MediaMarkt páros kínálatába végre bekerülhessen az iPhone :D
Az eddig is legláisan beszerezhetõ 200rugós telefon megjelenik ezen rendkivül exkluzív, elit, szerény árréssel dolgozó és megbízható kereskedelmi egységek polcain, attól tényleg ilyen jelentõs bõvülés várható? :D Eddig az emberek nem mertek az almásboltból rendelni?! Vagy majd a roppant tőkeerős hazai cégek részletfizetése hozza meg a kedvet devizahitellandben? Elég érdekes dolgok ezek...

Szerkesztette: map 2014. 02. 27. 12:17 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 13:03

@map: a részletfizetés nem hülyeség szerintem

#4 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 13:19

@map: Menjél vissza banánért sorba állni. Na az egy szép világ volt!

#5 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 13:28

@xclusiv: önmagában nem is! Ellenben egy idõben gyakran esett szó róla, hogy relatíve sokan felejtik el egy idõ után fizetni a részleteket a telkóknak... most persze lehet lamentálni, hogy mi a relative sok, meg hogy ezt mint kockázatot mennyire reálisan árazzák be.
Itthon érzésem szerint kevesebb olyan független szifon vásárló van, aki aztán egy ehhez kicsit is passzoló elõfizetést vásárol v. és tud fizetni, és eddig nem vette meg a hivatalos store-ból. És ha nem egyben fizeti, akkor szerintem ilyen OTP áruhitel, Cetelem Xy és társai jöhetnek szóba reálisan, ettõl olcsóbb megint nem lesz a 200rugós tepsi, és még nem is használtad, akkor mennyi difi marad a telkók ajánlataihoz képest?! Szóval nekem túlzónak tűnnek ezek a várakozások!

Szerkesztette: map 2014. 02. 27. 13:30 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#6 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 13:37

az apple.hu nem volt hivatalos forrás? Csehországból jön (de itt van másnap) persze de miért lesz jobb ez?

#7 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 13:47

@map: kezeld helyén a dolgot:

1, ez a cikk részben reklám (imho csak kis részben)
2, ez a cikk részben tájékoztatás egy elektronikai eszköz beszerezhetőségéről (HWSW profil)
3, hasznos infó is van benne, pölö hogy a garancia tekintetében ez jobb mint a világosszürke import
4, nem kötelező venni (én se rohanok érte, de tiszteleben tartom, hogy valaki ennek a hírnek most örül)

A hármas pont válasz Capri -nak is.


#8 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 14:01

@YleGreg: az apple.hu-ról rendelt szifon világosszürke import... nem pite :D
Másrészt én a hírértékét nem vitattam, én az értelmén-sikeressgén lamentáltam, már bocs!
Imho helyén kezeltem a dolgot, imho szerintem azzal, hogy nyilvánvaló dolgokat dörgölsz mások orra alá imho nem vagyunk elõrébb! Egyébként, egy hozzászólásba ne irjam le ami imho, mert nem kötelezõ venni?
WTF?!:D

Szerkesztette: map 2014. 02. 27. 14:05 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#9 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 14:09

Megállapítom a következőket: aki (banánért) áll(t) sorba, az majom. Aki iPhone-ért áll(t) sorba, az iMajom.
Aki meg nem áll sorba semmiért, az meg otthonülő majom.

#10 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 14:30

@map:

Én nem beszéltem az apple.hu -ról. A világosszürke import kifejezés erre kívánt referálni: "... legtöbb esetben teljesen legális csatornákat jelent, ..."

Lehet, hogy félreértettelek, elnézésedet kérem.

#11 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 14:59

@YleGreg: akkor mea-culpa, csak ugye eddig is ott volt még a harmadik lehetõség az APR-bõl vásárlás.
A többi meg az álmoskönyvek szerint az xygsm&webshop aligha világosszürke, inkább sötétszürke lehetne. Jó esetben árban kicsit alá ígértek, de már ott is érdekes, hogy mibõl tudtak "engedni"... ha meg még azt sem, akkor elég irracionális dolog volt eddig is tőlük vásárolni-rendelni, mikor tényleg van más.
Plusz az APR-eknek van szervizpontjuk, vagy Service Providerek vagy ilyesmik szóval... annyira csak nem szürkék.
Szóval én meg ezért értettem félre a "világosszürke" import dolgot :)
És ezért írtam, hogy felhasználói/vásárlói oldalról nem látom nagy újdonságnak, hogy ettől hirtelen ezrével vigyék a szifonokat... de Apcomék meg igen.


Szerk. az iphone hungary tök máshogy értelmezte a hírt, hogy ezentúl legálisan lehet APR-től venni... akkor amit eddig ott kináltak az lenne a világosszürke? Mert ezeken a helyeken már kapható volt egy ideje emlékeim szerint.

Szerkesztette: map 2014. 02. 27. 15:09 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#12 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 15:14

@Koxminator: :)

#13 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 15:55

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 02. 27. 15:59

Szerk. az iphone hungary tök máshogy értelmezte a hírt, hogy ezentúl legálisan lehet APR-től venni... akkor amit eddig ott kináltak az lenne a világosszürke? Mert ezeken a helyeken már kapható volt egy ideje emlékeim szerint.


Eddig az APR-ek kétféle módon árulhattak:
- Hivatalosan, T függő telefont, előfizetéssel együtt, ráadásul a T windowsos programján keresztül a szerződéskötéshez szükséges ügyéntézés miatt, amiből inkább nem kértek az APR-ek.
- Angliából importált angol töltős független eredeti vasat, drágábban, mint mostantól fogják tudni.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#14 Felhasználó inaktív   BigBoss7 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 18:43

Ideje volt már,elvégre mi jobban teljesítünk végre megkaphatjuk a rég várt dolgokat.

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 27. 22:22

@-NoVa-: ez az angol import tapasztalat, vagy csak szóbeszéd? Nem a szavahihetőség miatt, csak elég illogikusnak tünik, pont Angliából behozni.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 01. 08:08

@map:

http://handras.hu/?p=8313

"Közben már rég megszereztük az Apple Premium Reseller státuszt, a szerződésünk szerint árulhattunk is iPhone-t. Sőt kötelezően ki kellett rakni a boltokba mindig egy-két bemutatódarabot! Csak épp nem volt kitől venni, ugyanis a hazai Apple disztribútornak nem volt szerződése az Apple-el, hogy árusíthasson iPhone-t. Nem titok, hogy a boltba kirakott demódarabokat úgy szereztük be, hogy kimentünk Londonba vagy Németországba, sorban álltunk egy Apple Store előtt, és megvettük listaáron a készülékeket. A sajátunkat is, meg a demókat is pultokra"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó