HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Beszippantja a Windows Servert is az Amazon felhője - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Beszippantja a Windows Servert is az Amazon felhője Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 03. 10. 17:49

Új funkcióval gazdagodott az Amazon Web Services, a kiskereskedelmi óriás felhője immár minden akadály nélkül tud importálni és exportálni Windows Server 2012-es virtuális gépeket.
https://www.hwsw.hu/hirek/51933/amazon-aws-public-cloud-felho-virtualizacio-microsoft-windows-server-2012.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 10. 17:49

Kar, hogy az Azure jobb :)

#3 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 08:07

Jól értem, hogy a migrációt "online" is képes elvégezni?
(Tegyetek ki, kérlek, forrást a cikkeknél.)
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#4 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 08:13

@Tassadar: szerintem a "lemezkep importalasa" nem jelentheti azt, hogy online megy, a kikapcsolt gepet importalod a fölhöbe vagy vissza.

#5 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 11:48

szegről-végről kapcsolódik csak a mondanivalóm, de EZ az alapja a valódi mesterséges intelligenciának:

nevezetesen az egymásba iterált (többszörösen és rekurzívan) külső-belső virtualizációs szintek. Pontosan ez az a trükk, amivel az emberi agy ~100 petabit / szekundum adatátvitele nagyságrendileg gyorsabb mint bármelyik ma üzemben lévő szuperszámítógép.

#6 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 14:25

@dikki: Hm, ez biztos?
Az Azure már két évvel ezelőtt is tudott vhd-t importálni.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#7 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 15:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 03. 11. 11:48

szegről-végről kapcsolódik csak a mondanivalóm, de EZ az alapja a valódi mesterséges intelligenciának:

nevezetesen az egymásba iterált (többszörösen és rekurzívan) külső-belső virtualizációs szintek. Pontosan ez az a trükk, amivel az emberi agy ~100 petabit / szekundum adatátvitele nagyságrendileg gyorsabb mint bármelyik ma üzemben lévő szuperszámítógép.

No, akkor szolgálj ki nekem csak napi 100ezer SQL kérést fejből.

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 15:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2014. 03. 11. 15:09

No, akkor szolgálj ki nekem csak napi 100ezer SQL kérést fejből.

Neki simán menne is, ebben akár Cshák Naröszt is elveri.

Amúgy meg lassan az egész M$-ot beszippanthatná egy felhő és elteleportálhatná egy másik galaxisba, faszomnak sem hiányoznának, sem Ballmer, sem az új vezér, sem senki más.

Szerkesztette: Raynes 2014. 03. 11. 15:40 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 15:45

@Sparow2: az SQL kérés egy célszoftverhez köthető, az agy is tele van célszoftverekkel és koprocesszorokkal, viszont ugye egyik sem kompatilibils a másikkal, továbbá a tudati szintű egy olyan mélységű virtuális operációs rendszeren fut, aminek a külső natív órajele, mindössze 25 Hertz környékén mocorog. Hiába van alatta egy 76 milliárd koprocesszoros hoszt operációs rendszerhálózat. Nos nem a virtuális OS-t kell 25 Hertzen 100ezer SQL számítására befogni, hanem a 76 millárd , olyan számítási kapacitású neuront, amelyeknek egyenként is nagyobb a teljesítménye , mint a világ összes számítógépének egybekötve.

#10 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 15:53

egyébként csak a nagyagyban van 76 milliárd neuron, az emberi testben lévő teljes neurális hálózat megközelíti az 1 billiót.

A neuronok átlagosan 10ezer szinapszissal csatlakoznak egymáshoz, és a szinapszisok átlagosan 100-1000 mikrotubulust tartalmaznak, így a 25 Hertzes külső K-ion áramlással számolva legkevesebb 100 petabit megy át másodpercenként csak a nagyagyban, a teljes neurális hálózat kimeneti adatátviteli teljesítménye exabyte per szekundumban mérhető csak, az emberben lévő összes elektronikus bitek száma MÁSODPERCENKÉNT nagyobb, mint amit VALAHA feltöltöttek az Internetre.

#11 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 16:04

mindenesetre a cikkben leírt módszer, nevezetesen az hogy egy OS on-the-fly képest magát lecserélni, csak az egyik ALAPJA, annak a rendszernek , amely végül, önátíró , önfejlesztő, önmagából replikáns bétateszt verziókat létrehozó és virtuális rendszerekben lefuttató rendszerhez, ezáltal végül: mesterséges intelligenciához vezet



#12 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 16:07

@Tassadar: semmi sem biztos, de abbol hogy a cikk szerint
"immár minden akadály nélkül tud importálni és exportálni Windows Server 2012-es virtuális gépeket"
tovabba
"A Windows Server 2012 támogatásán túl javult a WS2003 és WS2008 lemezképek importálása is."
nekem nem ugy tünik, hogy ez valami alapjaban uj ficsör lenne es az azure hüha-mar-ket-eve-is-tudta.
En csak elolvastam a cikket, tippelek.

#13 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 16:16

egy másik threadben már egyénként leírtam a kontrol makrók elvét, és a gyakorlati megvalósításukat is, amellyen hobbi szinten kísérlezetek.

Adott egy külső hoszt os, meg sok guest (kezdetnek 2) (legyen mondjuk windows, és most mellőzöm az integrált trójait meg mindent nem érdekes) fut rajta egy Macro Express.. (csak hogy konkrétak legyünk)
A hoszton futó makró eleve képes átírni és akár "felülről" vezérelni is a mélyebben elhelyzkedő guesteket, viszont a guestek , szülőcsatornán keressztül (megosztott mappában lévő kontrol makró utasítások, melyeket a hoston futó makró olvas be) is szintén képesek vica-versa üzenni, a host (továbbiakban szülő) makrónak sőt ! akár módosítani is annak programját. Ezáltal egy olyan rekurzív rendszer jön létre, ami ahhoz hasonlít mint amikor két tükröt egymással szembe állítunk, vagy levideózzuk a saját képernyőnket... Az iterációs egymáságyazódások számát is szabályozhatjuk, hiszen az első szintű guestek képesek önmagukat alacsonyabb szintre replikálni (ezen a ponton kapcsodók a cikk mondanivalójához)

Nos az emberi agyban csupa ilyen egymásba ágyaztott NAGYONSOK szintű vierualizáció fut folyamatosan , amelynek csak a legbelső szintjét látjuk mi emberek a tudati szintről.

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 16:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Euro Glass - Dátum: 2014. 03. 11. 16:16

Nos az emberi agyban csupa ilyen egymásba ágyaztott NAGYONSOK szintű vierualizáció fut folyamatosan , amelynek csak a legbelső szintjét látjuk mi emberek a tudati szintről.

Szerintem meg is ártott ez a sok egymásba ágyazás neked, belezsongtál, ahogy látom. Inkább hajts fel egy pohár Nesquik kakaót, töröld le a habot a szádról, és feküdj le pihenni :Đ Óvodás szervezetnek még kell az ebéd utána szunyóka.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 20:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 03. 11. 16:48

Szerintem meg is ártott ez a sok egymásba ágyazás neked, belezsongtál, ahogy látom. Inkább hajts fel egy pohár Nesquik kakaót, töröld le a habot a szádról, és feküdj le pihenni :Đ Óvodás szervezetnek még kell az ebéd utána szunyóka.


Óvodásnak csakis Bedeco kakaót!!!4!négy!

#16 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 22:39

Mióta van "szerencsém" Azure-t, és Amazon-t is használni párhuzamosan, mindig ledöbbenek, hogy az Amazon egyáltalán még létezik.

#17 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 11. 22:43

@martonx: Írhatnál a tapasztalataidról.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#18 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 12. 08:45

@martonx: "Mióta van "szerencsém" Azure-t, és Amazon-t is használni párhuzamosan, mindig ledöbbenek, hogy az Amazon egyáltalán még létezik."

Teljesítményben és árban vannak jobb megoldások is, mint az Amazon, tehát ha kell egy teljesen egyszerű virtuális gép, akkor ott van például a DigitalOcean, vagy a többi cloud szolgáltató. De ha kellene egy komolyabb elosztott infrastruktúra, fölé egy auto scaling és egy geo load balance meg a felügyeleti rendszer, akkor még mindig az Amazon a jó választás.

#19 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 03. 12. 09:14

@Tassadar: +1

#20 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 19. 21:04

mivel a thread bedöglött engedjétek meg hogy kicsit továbbvigyem az eredetileg off-olt vonalom:

a fentebb leírt modell tehát a 76 milliárd neuron a nagyagyban és a szinapszisok mikrotubulusaiban száguldó exabyte-nyi adat még csak a kezdet, ugyanis egyes feltételezések szerint, az biológiai alapú számítógépek (értsd tehát: az egysejtűek) még csak nem is hagyományos biteknek hanem egyenesen kvantumbiteknek értelmezik a bennük áramló ionokat, így tehát az ionok nemcsak puszta jelenlétét, hanem a spinjét is adatként képesek értelmezni és továbbítani. Ezáltal az emberi szervezetben lévő összes neuron egy olyan számítógép amelynek csak az utasításkésztele EXAQUBIT környékén mocorog.

További informciók a spinről:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Spin

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó