HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Qilive sportkamera - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Qilive sportkamera Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 03. 14. 13:44

A sport és a technológia kéz a kézben jár, s ez nem csak az autóversenyeken, az okostelefonok fitneszprogramjaiban és a szenzoros önmérésben nyilvánul meg. A webes médiumok terjedésével ma már hétköznapi igény, hogy ne csak a szülinapi zsúr legyen meg családi videón, hanem azt is rögzítsük és közzétegyük, ha kimozdultunk otthonról.
https://www.hwsw.hu/hirek/51962/auchan-qilive-sportkamera-gopro-video-extrem-sport-teszt-kiprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   Roltii 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 61
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 14. 13:44

Na ne... egy telefon kameráját hozza talán minőségbe, de lehet, hogy még annyit se. Ég és föld a Gopro Hero3 Silverhez képest is nem csak a Hero3+hoz. Ilyet venni majdnem pénzkidobás, mert jó nem lesz, viszont azért pénzbe kerül az egész. A látószög meg egyenesen botrányos.
Ha valakinek nincs pénze GoProra, akkor vegyen Sonyt, azért az is elég rendben van, főleg ezekhez képest.
Ha meg arra sincs elég pénz, akkor ne vegyen akciókamerát...

#3 Felhasználó inaktív   DeToX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 14. 15:37

1et értek. ez meg a 30 ropival van túlárazva 8)
.:detox:.

#4 Felhasználó inaktív   nihon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 14. 18:41

@Roltii: A Sony HDR-AS30 jobb a GoPro-nál, bármelyiknél. A HDR-AS100 meg a non plusz ultra.

#5 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 15. 04:56

@nihon: Megnéztem a HDR-AS30 promo videóját.. elég meggyőző ez alapján, kíváncsian várom a valós teszteket is.
If your mind can conceive it, you will achieve it.

#6 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 15. 09:10

Jobbat mondok!

Az AS15 még jobb képet csinál, a különbség csak annyi, hogy kicsit nagyobb (de passzolnak egymás tokjaiba), nincs benne NFC és GPS. És az A15 már 60 körül fellelhető, elektronikus kikötőben pedig 50 körül is bele lehet futni!

#7 Felhasználó inaktív   GP2X_Brender 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 15. 11:21

...:DD - a kamera felbontása szntem is egy vicc - , legutobb kevés kompromiszummal de annál nagyobb pozitiv meglepetéssel , utazásaim során már mobilomra támaszkodom ha videozok, vagy ha képet csinálok, ehhez vettem meg a Nokia Lumia 1020-ast , ...hmm mérföldekkel job videokat csinál , mint EZ ! :DD -



#8 Felhasználó inaktív   answ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 17. 01:00

Ennek nagyon gáz a képminősége. Inkább titkolnám a vele készült felvételeket és nem tesztelném. Ma már a kínai telefonokban is jobb kamera van ennél (például Cubot GT99). Nem tudom eldönteni, hogy shutter laget látok vagy valami digitális rázkódás javító algoritmust, de az amúgy botrányos felbontáson még tovább ront.


#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 03. 17. 02:40

Ez a Kékestetőről lefelé ezzel van és viccnek szántátok? Bár ha harmada a GoPronak, akkor alakulhat, én 20 dollárért vettem valami hasonló baszt, majd le is hülyéztem magam. Aztán még kétszer. Ennél néha jobbat csinált a Kodak 30ezer pénzes sportcucca, ami azért nyomába sem ért a Sony/Olympus sportkameráknak, ellenben vízálló. Többi meg drága és kész. Érdekes, hogy a pár ezres gagyi kategóriásak és az egy fokkal jobbak közt rögtön 50ezer pénznyi a különbözet, sok átmenet nincs. Ha nem is a 100ezres DriftHD Ghostra gondolok, van egy csomó 30ezer környéki kamera, ha tehetném párat kipróbálnék. Biztos lenne ennél négyzetesen is jobb, mert ezért lóvét nem adnék. Mint a 16ezer forintos fullHDnak marketingelt Toshiba kamerám. Akkor már inkább ilyesmi, még ha kicsit nagyobb is.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   junior117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 537
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 17. 19:12

http://www.youtube.com/watch?v=u4xjddj1bNQ ez igen :)
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#11 Felhasználó inaktív   answ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 18. 20:53

Elírtam, ez nem shutter lag, hanem rolling shutter.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rolling_shutter

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 22. 14:48

Mos'mé'? Dextrose-nak nagyon jó lenne ez ufókat vadászni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó