HWSW Informatikai Kerekasztal: EFI vs. UEFI? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

EFI vs. UEFI? Mi a külömbség? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   sony0620 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 25. 15:44

Sziasztok! A minap elmélkedtem, hogy vajon fel lehet-e telepíteni egy Mac OS X-et PC-re bootloader nélkül. Ezalatt azt értem, hogy nem a "jól bevált" iBoot, Chameleon vagy Chimera bootloader tölti be az MBR szektoros EXT partíción elterülő OS X-et, hanem közvetlenül az UEFI, hasonlóan a Macintosh gépek működéséhez. Ha jól tudom, az EFI ugyebár a Macintosh gépekben alkalmazott firmware mely alkalmas a GPT formátumú ext fájlrendszerre telepített Mac OSX operációs rendszer bootolására. Az UEFI pedig a PC-ben alkalmazott, a BIOS-t leváltó firmware, ami SZINTÉN alkalmas GPT partíciós táblák bootolására. A mai Windowsok is képesek GPT-re települni. Ezek szerint a két technológia ugyan az. Akkor miért nem lehet Mac-et PC-re telepíteni EFI módban, bootloader nélkül? Vagy lehet? Mi az alapvető külömbség az EFI és az UEFI között?

#2 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 25. 16:08

Mert illegális.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3 Felhasználó inaktív   sony0620 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 25. 17:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 03. 25. 17:08

Mert illegális.



Én csupán a technológiai részére lennék kíváncsi, tisztában vagyok vele, hogy illegális :)

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 03. 25. 19:11

Ok, sorry vagyok :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 00:51

nincs technológiai akadálya, azonban az osx kernele és driver architektúrája csak azokon a gépeken tud rendesen működni, amelyekre az apple felkészíti, egy sima random gépen nem jellemző, hogy elindul, mert egy túlcsordulásokkal, hibákkal tele lévő, még egy egyszerű hardverdetektálásra sem képes összevissza sufnihackelt inkompatibilis, bugos, lassú okádmány. ha alternatív oprendszert akarsz, maradj a linuxnál. felejtsd el az osx-et.

ha valamiért mégis nagyon akarod, interneten tudsz googlizni olyan alaplapokat, amelyeken véletlenül méltóztatik elindulni, mert épp oda segfaultol, ahol nincs semmi

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 04. 13. 00:52 -kor


#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 14. 15:07

Miért is kellene detektálnia bármilyen hardvert? Miért is kellene mennie bármilyen alaplappal?
Amikor almát veszel, akkor terméket veszel, nem pedig vasat és szoftvert. Amennyiben mégis külön veszed a szoftvert, akkor el fogják mondani, hogy milyen hardveren fut.
Ugyanúgy, ahogy a Windows vásárlásnál is elmondják (HCL), hogy milyen vason fog futni. Lehet, hogy fog futni máson is, de az már a te rizikód.
Ráadásul az almánál még jogsértő is, ha nem almán akarod futtatni. Az, hogy milyen hibák vannak egyik vagy másik oprendszerben, azzal meg szopjon az adott felhasználó.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 14. 15:39

mert akkor külön is el tudná adni az apfel az oprendszerét, ami lehet, hogy plusz bevételt jelentene számukra. de erre nyilván képtelenek. persze lehet arra fogni, hogy ,,brand'', meg exkluzív, meg miegymás, csak a valóság az, hogy egy normális 20 soros ata readert nem bírnak a free tutorialokból kicopypastelni, de legalább nem kéne büszkének lenni a szánalmas, dilettáns rendszerprogramozóikra, akiknek a képességeit még ez is meghaladja. jobs nélkül ezek a csontvázak nagyon hamar elkezdenek majd kipotyogni a szekrényből. az applenak hamarosan bealkonyul.

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 04. 14. 15:41 -kor


#8 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 14. 16:03

Mi van akkor, ha nem akarja külön eladni? A windowst meg állandóan szidják, hogy nem megy ez, meg nem megy az, meg az ms-t szidják, hogy miért nem támogatja a 20 éve vásárolt scannert a legújabb oprendszer, pedig a gyártónak kéne.
Vagy nézzük a linuxt, az sem áll túl fényesen hardverek terén. Igen, alapfunkciók van amikor mennek, de minek szopjon vele az user, ha windows-on minden hardver működik egy driver telepítéssel (ami sok esetben winápdéten megtörténik) és nem kell kernelt fordítgatni, meg configokat túrni, meg szopni napokig, hogy szóljon 5.1-ben egy hang, vagy működjön egy tuner.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#9 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 14. 23:31

önellentmondás van az írásodban: most akkor működik a 20 éves scanner, vagy sem? :p

-magyarán pont ugyanott vagy windowssal és linuxxal. viszont a win meg a linux legalább működőképes rajta valamilyen szinten.

-míg a mac nem. tehát roszabb minőségű, hisz az átlaguserek gépein működésképtelen.

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 04. 14. 23:40 -kor


#10 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 15. 21:58

8 éves scanner megy, meg is kaptam már, hogy azért, mert fos HP amihez csak azért van driver, hogy telebassza a gépem reklámmal.

Linux alatt az ilyen 5.1 hang, meg tuner, meg egyéb jóságok nem szoktak menni, ezzel szemben winen next-next-next-yes-finish.

(tudom, most jönnek a trollok, hogy majd xbmc megoldja, szóval feladat: avermedia dvb-t tuner, AnySee dvb-s2 upcdirect-hez, ezen kívül mymovies katalógból játszon mkv-t, dvd-t, bluray-t.. ja és next-next-finish és nem kókányolva két hétig... hajrá)
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#11 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 02:53

erről az sbliveom jutott eszembe. linux alatt pöccre ment, nem kellett kattintgatni se hozzá.

windows alatt kékhalál.
átdugom másik pci-ba, ott se jó. aztán találtam egy olyan portot, ahol már csak arra adott kékhalált, ha a hangerőt állítottam. aztán végül találtam egy olyan drivert, amivel véletlenül épp működött, végülis csak egy napom ment rá

#12 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 11:44

SB-sek külön tudnak sírni, hogy megvették drága pézé a prémium kártyát, aztán nem támogatja a gyártó már a következő oprendszert se, bezzek a reterák chipek szólnak a világvégéig.

Szerkesztette: VKP 2014. 04. 16. 11:44 -kor

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 12:06

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2014. 04. 16. 03:53

erről az sbliveom jutott eszembe. linux alatt pöccre ment, nem kellett kattintgatni se hozzá.

windows alatt kékhalál.
átdugom másik pci-ba, ott se jó. aztán találtam egy olyan portot, ahol már csak arra adott kékhalált, ha a hangerőt állítottam. aztán végül találtam egy olyan drivert, amivel véletlenül épp működött, végülis csak egy napom ment rá


Vagy csak rendes drivert kellett volna feltenni. Elég szopó volt a support, de ki lehetett rajt igazodni. Főleg mikor az oldalt tudta, hogy EUból nézed, de az egyéb piacra szánt import izéket nem listázta. Összességében nem volt dráma, csak érteni kellett hozzá.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:54

Igyá valamit. Arrafelé állítólag jókat mérnek.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 19:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 04. 16. 13:06

Vagy csak rendes drivert kellett volna feltenni. Elég szopó volt a support, de ki lehetett rajt igazodni. Főleg mikor az oldalt tudta, hogy EUból nézed, de az egyéb piacra szánt import izéket nem listázta. Összességében nem volt dráma, csak érteni kellett hozzá.

Pedig ebben majdnem igaza van, sb live win drivere egy világ fospunepája volt. Volt valami kis garázscég drivere hozzá, az ezerszer jobban szólt, valami KX vagy mi a pöcs.
De a GUS is driverekbe bukott bele annó.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 19:56

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2014. 04. 16. 14:54

Igyá valamit. Arrafelé állítólag jókat mérnek.

ááá szerintem csak limonádét iszik kacskaringós szívószállal
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#17 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 16:09

A kék osztriga bárban, mert androidos :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 17. 16:20

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2014. 04. 16. 14:54

Igyá valamit. Arrafelé állítólag jókat mérnek.


Baze, szállodából elindultam gyalog, szokásos külváros felől vissza, körforgalom, arab közért, no nézzük meg. Sikerült ilyet lőnöm, de egy picit gondolkoztam, hogy csak nem jöttem már el ilyen messze: http://www.tyskie.pl/
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 16:27

Mondja ezt az, aki csepel helyett szigetszentmiklósig nyomkodta a madarat a droidon :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 19. 02:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 04. 16. 13:06

Vagy csak rendes drivert kellett volna feltenni.


gondoltam, amit cd-n adtak hozzá, az jó lesz, és nem öli meg félig az oprendszert, dehát elismerem, az én hibám :D

tudnom kellett volna, hogy a 4 összesen létező hivatalos driverből 3 szar (és nem, nem a legutóbb kiadottal lett jó...)

hozzátenném, nekem csak ahhoz kellett az sblive, mert jobban szólt, mint a szokolrádió emulátor alaplapi sis meg ac97 egyéb hulladékok, de a mostani integrált szüttyentőm minősége már kielégítő, így aztán tavaly kivágtam a gépből a liveot végleg. ezekhez az új fülhallgatókhoz már nem is volt jó a live, túl erős volt a basszusa. vagy csak az integrált szüttyentőkhöz idomítják már az új füleseket.

Szerkesztette: 'Geri' 2014. 04. 19. 02:53 -kor


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó