HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A fogyasztásban a szoftver is sokat számít - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A fogyasztásban a szoftver is sokat számít Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 02. 11:44

Több funkció és hosszabb akkus üzemidő között választhatunk, ha Windows 8-as gépen szeretnénk filmet vagy sorozatot nézni. A Microsoft natív metrós alkalmazása üzemidőben mindent visz, de korlátozott a formátumok támgoatása, a külső feliratokat pedig nem ismeri.
https://www.hwsw.hu/hirek/52070/video-vlc-microsoft-windows-8-winrt-metro-media-player-cyberlink-energiahatekonysag.html

#2 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 11:44

Igenám, és hol marad a 10 bit-es H264? Ugyanis arra nincs DXVA, azt minden gépnek prociból kell megoldania...

#3 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 11:57

Kíváncsi lennék, k-lite mellett milyen teljesítményt produkál wmp a alapból nem támogatott formátumok lejátszásával.

#4 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 12:25

zöld szoftverek

#5 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 12:28

@FTeR: K-Lite = CCCP, csak más csomagolásban, az meg egy dolog hogy én az utóbbit jobban szeressem az egyedi setup panelje miatt, másnak meg az előbbi tetszik...

#6 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 12:55

@Croix: Ne politizáljunk kérem... 8-)

#7 Felhasználó inaktív   Unstable 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 13:03

És mi van az mplayer-rel?
Engem az is érdekelne...

Szerkesztette: Unstable 2014. 04. 02. 13:03 -kor


#8 Felhasználó inaktív   mano42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 13:12

@Croix: pár animet leszámítva elég ritka a 10 bites h264, én inkább a h265 miatt aggódom, kezd eléggé elterjedni , és annak sincs hw gyorsítása, kisteljesítményű média lejátszó, (pl. raspberry pi) labdába sem rug.

#9 Felhasználó inaktív   Croix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 13:50

@mano42: Azért nem mondanám hogy csak pár anime 10 bites, az összes sub/rip csapat nagyon hamar átállt rá, és alig van már olyan amelyik ugyanazon felbontás mellett kiad 8bites verziót is. A H265 és HEVC kodekeknek sem lesz DXVA megfelelőjük egypár éven belül, ez biztos, és ezt nemcsak a 10bit-es H264-ből kiindulva mondom, hanem hogy a vga-k sem moccantak el semmilyen más kodek hardveres implementációja felé, és itt főleg az ultramobil részlegre gondolok...

#10 Felhasználó inaktív   mano42 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 13:58

@Croix: Lehet, akkor elkerülte a figyelmem, de a kórón inkább standard h264, meg egyre több h265 filmet találok, 10 bitess h264-el nem nagon találkoztam, s mivel animét nem nézek, csak hírből ismerem.

#11 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 14:12

csodálatos dolog dspből lejátsztani azt a kb 10 formátumot, amit imser az IGP, és mi lesz a többi pár ezerrel, amiben gyakorlatilag is szoktak lenni a filmek?

ja, hogy azokat kb egyedül a vlc és az mplayer viszi, a többi lejátszóhoz meg órákig codec packokat kell vadászni, amik vagy vírusosak, vagy tízszer akkora gépigénnyel képesek csak működni, mint az mplayer?

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 14:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Unstable - Dátum: 2014. 04. 02. 14:03

És mi van az mplayer-rel?
Engem az is érdekelne...

Igen, ez engem is érdekelne, szerintem ez a legkisebb hw-igényű lejátszó, és minden formátumot támogat. Én is ezt használom, igaz SMPlayer GUI-val. Ha a cikkíró akarja tesztelni, innen letöltheti az SMPlayert, innen pedig a legfrisebb mplayert, utóbbival érdemes felülírni az SMPlayer gyári mplayer-ét. Bár az mplayer működik SMPlayer nélkül is, csak akkor paranccsorban kell paraméterezni esetleg, és akkor kényelmetlenebb.

Szerkesztette: Raynes 2014. 04. 02. 14:47 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 15:21

A VLC nálam sem bánik szûkmarkuan a powerrel, de a szokás nagy úr... ubuntuzás után, úgy reménykedtem, hogy majd minden sokkal jobb lesz új vason w8-on, de ez a része nem jött össze!
A w8 beépített lejátszójának eredménye szép...de ha alkalmazást váltok elhallgat, plusz a felsorolt "apróságok"... nesze semmi, fogd meg jól!

Szerkesztette: map 2014. 04. 02. 15:22 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#14 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 16:48

Érdekes eredmény, de számít bármit?
Úgy értem, a mobil kütyükön az ember főleg streaming cuccot néz...böngészőből, vagy dedikált app-ból, tehát a mért programok ez esetben be sem kerülnek a képbe.

Aki pedig addig eljut, hogy a napi betevő torrentes letöltött sorozatát nézze, azoknál mostanában már madVR filter a nyerő, ami aztán elég intenzíven zabálja az erőforrást, az itteni grafikonokon garantáltan az abszolút vesztes lenne, csak épp pont senkit nem izgat a használói közül.

#15 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 17:16

@Raynes: FLV-t is támogat?
"Légy szerény mint én..."

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 02. 17:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Croix - Dátum: 2014. 04. 02. 13:28

@FTeR: K-Lite = CCCP, csak más csomagolásban, az meg egy dolog hogy én az utóbbit jobban szeressem az egyedi setup panelje miatt, másnak meg az előbbi tetszik...


Ez legalább szétbarmolja a gépet.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 02. 19:13

Üzenet megtekintéseIdézet: zoli62 - Dátum: 2014. 04. 02. 18:16

@Raynes: FLV-t is támogat?

Igen simán. Sőt, a legújabb YouTube-os Dash formátumot is támogatja, amit most vezet be a Google a HD-s YT-videóknál. Bármilyen codecet lejátszik, bármilyen konténerben, bármilyen felirattal, külsővel, belsővel, extra hangsávval, bármivel. Plusz multiplatformos, szóval ha megszoktad, akkor nem kell tőle megválni más OS alatt sem. Mondjuk ezeket a VLC is tudja, csak annak több erőforrás kell, egyébként az is tud mindent.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#18 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 07:37

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2014. 04. 02. 15:12

ja, hogy azokat kb egyedül a vlc és az mplayer viszi, a többi lejátszóhoz meg órákig codec packokat kell vadászni, amik vagy vírusosak, vagy tízszer akkora gépigénnyel képesek csak működni, mint az mplayer?


Menj el moziba, ha ennyire zavar. Ajándék lónak nem illik nézni a fogát szerintem.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#19 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 10:40

@Raynes: Csak azért kérdeztem, mert a társítható file-ok listájában nem láttam az FLV-t. Amúgy én inkább VLC-t használtam.
"Légy szerény mint én..."

#20 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 23:06

"Érdemes megjegyezni, hogy VLC-ben a dekódolás finomhangolásával csökkenthető a számításigény és vele a fogyasztás. A videodekódolás hardveres gyorsítása például még a legfrissebb, 2.1.3-as kiadásban is tiltva van."

Nem véletlenül van az tiltva alapértelmezésben, nekem pl. szétesik a kép hardveres gyorsítás alatt.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó