HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Windowson is demózta az érintős Office-t a Microsoft - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Windowson is demózta az érintős Office-t a Microsoft Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 03. 15:13

A Microsoft a múlt héten bemutatta és ki is adta az Office iPaden futó verzióját, a Builden pedig demózta az érintésre optimalizált, modern Office-alkalmazásokat, amelyek a Windows 8.x új felületére készültek.
https://www.hwsw.hu/hirek/52082/microsoft-office-erintes-modern-univerzalis-app-word-excel-powerpoint.html

#2 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 15:13

tableten nekem max arra volt igenyem, hogy meg tudjam nezni, amugy kinlodna a rosseb erintokepernyon, nem erre valo.

#3 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 16:59

Igen, kicsit olyan ez, mint iPaddal fényképezni. Nem lehetetlen, sőt szoktak is, de...

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 17:35

Inkább a sok hülyeség helyett az asztali Office tipográfiai támogatását csinálnák meg normálisra. Tapicskolni lehet mást is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 03. 20:21

Szerintem teljesen jó lenne, CV-t megszerkeszteni, ilyesmi.
Ha lenne rendes megvehetős verziós ipadra...
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#6 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 08:50

Hányadék.

Azoknak esetleg nem akarnak kedvezni, akik ténylegesen DOLGOZNI fognak vele?


#7 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 10:28

elmegyek wazze ... + tudom erinteni a zofiszot :D
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#8 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 10:49

@Raynes: Látom megtetszett a latex minőség.... ha a kezelését nem is szereted egyelőre. :)

#9 Felhasználó inaktív   r3hzth5hj67 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 12:08

Üzenet megtekintéseIdézet: VIC20 - Dátum: 2014. 04. 04. 08:50

<br />Hányadék.<br /><br />Azoknak esetleg nem akarnak kedvezni, akik ténylegesen DOLGOZNI fognak vele?<br /><br />
<br /><br /><br />
És te konkrétan mit akarsz dolgozni vele? Mert így elsőre tippem szerint mondjuk a CV-det küldözgeted a Tescónak árufeltöltői állásért kuncsorogva.

#10 Felhasználó inaktív   r3hzth5hj67 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 12:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 03. 17:35

<br />Inkább a sok hülyeség helyett az asztali Office tipográfiai támogatását csinálnák meg normálisra. Tapicskolni lehet mást is.<br />
<br /><br /><br />
Ja, tényleg nagy szükség lenne rá. Mint egy falat kenyér. Gondolom neked is CV-hez kéne.

#11 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 12:48

@r3hzth5hj67: Te valami nagyon kedves ember lehetsz úgy látom....

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 14:02

Üzenet megtekintéseIdézet: r3hzth5hj67 - Dátum: 2014. 04. 04. 13:09

Ja, tényleg nagy szükség lenne rá. Mint egy falat kenyér. Gondolom neked is CV-hez kéne.
Tudom, hogy trollkodásból írtad, de ami azt illeti, beletrafáltál. Vagyis ahhoz _is_ kellene (meg levelezéshez, meg cikkek, könyv és verseskötet szedéshez), de igénytelen szöveget lehet csak jelenleg az irodai programcsomagokkal csinálni, olyat, ami nem felel meg a tipográfiai szabályoknak, sem a szóközkezelés, sem az elválasztások kinézete, sem a ligatúrák, sem a betűpárok rendes alávágása (kerning), ilyet, hogy valódi kiskapitálisok kezelése, meg rendes ritkítás (leading/spacing), meg sem merek említeni. A szövegszerkesztők sajna ezeket nem támogatják rendesen, vagy csak részlegesen (pl. az Office 2010-től és felfelé támogatott ezek egy része OpenType feature-ök részeként, de csökevényesen). Úgyhogy jelenleg állok át XeLaTeX-re, sokkal szebb szövegképet hoz létre már ugyanabból a betűtípusból is, egész más a szedése. Nem véletlen, hiszen ilyenre tényleg a szedőprogramok és kiadványszerkesztők valók. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet a szövegszerkesztőknek is fejlődni ezen a téren.

LibreOffice is csak Graphite betűtípusoknál támogat hasonlókat, megint csak részlegesen.

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2014. 04. 04. 11:49

@Raynes: Látom megtetszett a latex minõség.... ha a kezelését nem is szereted egyelõre. :)
Ja. Most a hivatalos levél sablonját gyúrom. Jelenleg a \frenchspacing opcióval szopok, hiába kapcsolom be, a mondatkezdő szóközök nem lesznek kisebbek (bár nem is sokkal nagyobbak), cserébe a \nonfrenchspacing parancsra sem nőnek meg. Már próbálkoztam a \fontspec[PunctuationSpace=0]{betűtípusnév} megoldással is, de az is hatástalan. Ahogy írtam viszont, babel helyett már polyglossia csomagot használok.

Szerkesztette: Raynes 2014. 04. 04. 14:13 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   r3hzth5hj67 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 14:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 04. 14:02

A szövegszerkesztők sajna ezeket nem támogatják rendesen, vagy csak részlegesen <br />
<br /><br /><br />
Mert pár nyafka kis hülyén kívül, aki a net valami félreeső kis szegletében veri magát ebben a témában, rétegigény, ami ha nem is lenne felesleges a jelenlegi felhasználási területén, de abban a pillanatban, amikor külön erő- vagy pénzforrásokat vonna el ezeknek a betanítása, rögtön azzá válna.
Valószínűleg azért nem foglalkoznak vele, mert nem éri meg anyagilag. De szerintem küldd el a CV-det, hogy megreformálod az MS Office ágát, legfeljebb az első napodon lepődsz meg, ha csak a kávéfőző gépet engedik kezelni, és már akkor is szerencséd lesz.
Igazából a weboldalak sem tudják. Nem is értem, minek olvasod őket. Tök fölösleges a tipográfiai élmény nélkül.

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 15:42

Üzenet megtekintéseIdézet: r3hzth5hj67 - Dátum: 2014. 04. 04. 15:52

Mert pár nyafka kis hülyén kívül, aki a net valami félreeső kis szegletében veri magát ebben a témában, rétegigény, ami ha nem is lenne felesleges a jelenlegi felhasználási területén, de abban a pillanatban, amikor külön erő- vagy pénzforrásokat vonna el ezeknek a betanítása, rögtön azzá válna.
Valószínűleg azért nem foglalkoznak vele, mert nem éri meg anyagilag. De szerintem küldd el a CV-det, hogy megreformálod az MS Office ágát, legfeljebb az első napodon lepődsz meg, ha csak a kávéfőző gépet engedik kezelni, és már akkor is szerencséd lesz.
Igazából a weboldalak sem tudják. Nem is értem, minek olvasod őket. Tök fölösleges a tipográfiai élmény nélkül.
Hát, az MS-hez még kávét főzni is elmennék, annyiért, amennyit ott kávéfőzésért vagy takarításért fizetnek.

Az is igaz, hogy a weboldalak elég hányingert keltőek, semmilyen tipográfiát nem támogatnak, még egy nyomorult elválasztást sem lehet bennük úgy megcsinálni, hogy minden böngésző alatt jó legyen. A HTML5 és a CSS3 már elkezdett valami kevéskét támogatni ezen a téren, de az is baromi kevés. Az az egésznek a háttere, hogy az emberek nem értenek hozzá, akik meg a szabványokat lefektetik, kockák, és a tipográfiai igényük megint csak 0.

Pedig jó lenne fejlődés ilyen téren, meg az sem ártana, ha az iskolában is tanítanának ilyenről, hogy az átlag embernek is legyen fingja a témáról, ilyen alapismeretekre gondolok, mint betűtípusok, betűcsaládok osztályozása, nyomdai jelek ismerete (pl. hogy a gondolatjel nem azonos a mínusz jellel, sem a nagykötőjellel, vagy hogy magyar szövegben mennyire gáz az angol idézőjel, meg a számítógépes ASCII idézőjel), nyomdai alapfogalmak (szóközök, elválasztási kérdések, bekezdések, margók, szedéstükör, alávágás, ritkítás, sűrítés, utcásodás). Ezt 5 oldalban össze lehetne szedni, és középiskolás szinten leírni. Nyilván, ezek csak az alapok, ennyivel nyomdász szakembert, szedőt, tördelőt nem lehet kiváltani, de ahhoz elég lenne, hogy az embereknek az ilyesmi iránt is valamilyen szintű érzéke fejlődjön, és ne legyenek hozzá idióták. Régen ezekre csak nyomdákban és szerkesztőségekben volt szükség, az átlagember csak kézzel írt, majd esetleg írógéppel, de ma már a számítógépek, táblagépek miatt bárkinek elérhető, hogy ezeket az ismereteket is hasznosítsa.

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 04. 15:02

Jelenleg a \frenchspacing opcióval szopok, hiába kapcsolom be, a mondatkezdő szóközök nem lesznek kisebbek (bár nem is sokkal nagyobbak), cserébe a \nonfrenchspacing parancsra sem nőnek meg. Már próbálkoztam a \fontspec[PunctuationSpace=0]{betűtípusnév} megoldással is, de az is hatástalan. Ahogy írtam viszont, babel helyett már polyglossia csomagot használok.
Rájöttem. A babel és a polyglossia csomag is beállítja automatikusan a \frenchspacing-et, ezért mindegy, hogy én kézzel mit adok meg. Ennek ellenére egy kicsivel továbbra is nagyobbnak tűnnek a mondatkezdő szóközök, mintegy hogy \@-t használok-e, vagy nem.

Szerkesztette: Raynes 2014. 04. 04. 15:55 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 22:24

@r3hzth5hj67: "Mert pár nyafka kis hülyén kívül, aki a net valami félreeső kis szegletében veri magát ebben a témában, rétegigény,"

Igazad van.... jó a lecsó is úgy hogy beleb...ol mindent a fazekba, oszt jól összerázod hátha lesz belőle valami... így is ehető, meg úgy is... :D

Amúgy meg az igényes kinézet nem rétegigény. Ha az lenne, akkor nem léteznének kiadványszerkesztő programok. Csak az ilyen nyafka kis hülyék mint te, nem értik ezt meg. Nem mellesleg szívesebben olvas el az ember egy igényesen kinéző dokumentumot, mint egy szarul kinézőt. És amennyibe egy ms office kerül, azért a minimum hogy legalább egy bizonyos szintet megüssön a szedés minősége.

#16 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 04. 22:35

@Raynes: "Rájöttem."

Ha korábban benézek ide, akkor megmondtam volna neked... amúgy ezek a csomagok egy rakás más dolgot is beállítanak, nem csak ezt meg az elválasztásokat.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó