HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Duplán ünnepelhet a Prezi - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Duplán ünnepelhet a Prezi Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 10. 15:33

Öt évvel ezelőtt, 2009 áprilisában próbálhatták ki a szerencsések és a kíváncsiak először a Prezi webes prezentációkészítőjét, aminek mind a mai napig megtartott ismérve a végtelenbe zoomolható vászon a PowerPointban megszokott lineáris oldalak helyett.
https://www.hwsw.hu/hirek/52120/prezi-prezentacio-szoftver-szolgaltatas.html

#2 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 10. 15:33

Én ezt a Prezit esküszöm nem értem. Ha nekem valaki elküldene egy ilyen izgőmozgó sz rt a vállalata bemutatása címén, vagy egy amúgy dögunalmas megbeszélést mindenféle mozgó b sszal akarna "feldobni" tuti elhajtanám a fenébe. Word dukumentum, lehetőleg egy A4es lapnál ne legyen több, úgysem olvasom el. Ha érdekes, akkor érdekes így is, ha meg dögunalom akkor attól sem lesz belőle üzlet ha még így perdül fordul is.

#3 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 10. 21:42

Vajon a fizetés is olyan pesten, mint San Fracisco-ban, vagy nem véletlen, hogy itt van a főhadiszállás? ;)

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 11. 08:37

@Bitbohóc: Attól függ honnan nézed! Ha onnan, hogy egy embert foglalkoztatni mibe kerül a munkaadónak, úgy nagyon hasonló fizetés lehet a fizetés! :D

Bár az kétségtelen tény, hogy nem foglalkoztatnak ezer számra minimálbéres kölcsönzött munkaerõt... nem is csoda hogy nem kötöttek velük itthon STRATÉGIAI megállapodást :D

Szerkesztette: map 2014. 04. 11. 08:42 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 11. 11:29

ÉnNekem már volt szerencsém angliai céggel egyezkedni, ahol volt képük netto 300-at ajánlani, ami az ottani minimálbért sem éri el. Legközelebb behazudom, hogy ott élek. :D

#6 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 11. 13:48

@Bitbohóc: Akkor meg azért nem fogsz kelleni :D
De könyörgöm, Ny-Eu.-ból mi másért hoznának ide munkát, ha nem spórolnak rajta? A gulaschsuppe miatt? :D

Szerkesztette: map 2014. 04. 11. 13:49 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#7 Felhasználó inaktív   bj22 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 430
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 12. 13:14

@Baskiria: Szerintem nem is a "komoly" céges prezentációkra hegyezték ki magukat, iskolák, intézmények, alapítványok, kisebb magánvállalkozások stb stb..már csak az iskolások masszív tömeget tesznek ki világszerte, a hasonló appoknál meg a felhasználószám az egyik -ha nem a- legfontosabb értékmérő:)


#8 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 12. 18:03

@map: "...mi másért hoznának ide munkát, ha nem spórolnak rajta?"

Persze, hogy spórolnak rajta. De hidd el, az is szempont, hogy relatíve nagy létszámú, képzett IT munkaerő van az országban, és mégsem kell Indiában is telephelyet nyitni.

#9 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 12. 18:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 04. 10. 16:33

Én ezt a Prezit esküszöm nem értem. Ha nekem valaki elküldene egy ilyen izgőmozgó sz rt a vállalata bemutatása címén, vagy egy amúgy dögunalmas megbeszélést mindenféle mozgó b sszal akarna "feldobni" tuti elhajtanám a fenébe. Word dukumentum, lehetőleg egy A4es lapnál ne legyen több, úgysem olvasom el. Ha érdekes, akkor érdekes így is, ha meg dögunalom akkor attól sem lesz belőle üzlet ha még így perdül fordul is.


Szerencsére úgy néz ki, hogy a világ nem a te szempontjaid felé halad. Én kipróbáltam, szerintem nagyon jó, intuitív. Könnyen lehet logikai rendszerben megmutatni a kapcsolódó elemeket. Ha valaki csak annyit lát, hogy ez egy „izgő-mozgó szar”, az szerintem nem fordított kell figyelmet a megismerésére.

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#10 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 11:06

@map: Mondjuk, hogy a bevételt itt mutassák ki és erre kapjanak adókedvezményeket?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#11 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 11:07

@Nevergone: PPT-ben is meg tudod mutatni, ha kellően átgondolod.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#12 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 12:10

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 11. 14:48

@Bitbohóc: Akkor meg azért nem fogsz kelleni :D
De könyörgöm, Ny-Eu.-ból mi másért hoznának ide munkát, ha nem spórolnak rajta? A gulaschsuppe miatt? :D

Szellemi tőke. Nem fejteném ki, angol cégnél dolgozom, de látok érdekesek :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 12:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevergone - Dátum: 2014. 04. 12. 19:42

Szerencsére úgy néz ki, hogy a világ nem a te szempontjaid felé halad. Én kipróbáltam, szerintem nagyon jó, intuitív. Könnyen lehet logikai rendszerben megmutatni a kapcsolódó elemeket. Ha valaki csak annyit lát, hogy ez egy „izgő-mozgó szar”, az szerintem nem fordított kell figyelmet a megismerésére.

Szerintem is izgő mozgó szar pedig, de megszavazhatjuk. Aki kollégám eddig kipróbálta, mind sikítófrászt kapott tőle :) persze lehet nem vagyunk elég trendik, meg közösségi élmény meg a szokásos buziságok.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 14:17

@Tassadar: és az adókedvezmény nem azt jelenti hogy spórolnak rajta? Most hogy a tételeket hogy hívják, az már csak számviteli kérdés. :)

@Gabibácsi: Ez világos, ha a korlátos pénzmagjukért itt nem kapnának jobbat, nyilván nem jönnének! :D

Ugyanarról dumcsizunk felebarátaim :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 14:23

@Gabibácsi: szerintem összességében nagy különbség nincs egy powerpointhoz képest. Nyilván nem ugyanaz a felület, de ppt-ben is lehet nyugodtan izegni mozogni, meg felesleges áttünéseket betenni, csak ott esetleg több munka. A Preziben meg nem, meg ugye nincsenek a szokásos diasorok.
Kb ennyi a difi, ezért nem vágom, hogy miért kap valaki sikítófrászt, de mondjuk azt sem, aki szerint ez egy őrületes forradalmi paradigmaváltás :D

Mondjuk én a magyar nyelvű felületet még mindig hiányolom. Bár itthon bizony megesik, hogy már nem kispista embereknek egy wi-fi csatlakozás, vagy ppt teljes képernyőre kitétele is kihívás... szóval nehéz dolgok ezek! :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 14:32

@map: "nem is csoda hogy nem kötöttek velük itthon STRATÉGIAI megállapodást :D"
Kötött Obama - elég az nekik. Egyébként az egész szoftver nem igazán európai ízlésnek való, de amcsiknak úgy néz ki tetszik.
Engem a történetben leginkább az zavar, hogy ez egy relatíve kicsi program, és akkor itt be is fejezték a fejlesztést? Mert túl sok újat nem lehet tőlük látni, hallani. Pedig lé már van, szóval lenne miből megfinanszírozni az új ötleteket, ha volnának...

#17 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 16:06

@NancsiBacsi: én azt látom, hogy még akadnak szép számmal helyek kis hazánkban, ahol a számítógép csak kiütötte az írógépet, és ennyi!
Így könnyen lehet mondani, hogy bizonyos cuccok nem az európai ízlésnek, pláne nem a miénknek valóak. De mi való egyáltalán a mi ízlésünknek akkor?! :D
A csutkára teleírt, fehér hátterű ppt diák egy jól kivilágított teremben, neonfényes?
(nyilván leszámítva azokat, akik eleve a "számítógépből" élnek, vagy csak simán geekek ) :)
Fentebb már írtam, hogy szerintem gyakorlatilag nincs akkora különbség a PowerPoint és a Prezi között, mint amennyire rettegnek, vagy elájulnak tőle egyesek. Amíg ismeretlen, addig biztos bizarr, de így volt az Office szalagos menünél is például.

Szerkesztette: map 2014. 04. 13. 16:10 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#18 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 21:39

A tumbli most dobta nekem, bizonyíték, hogy a bullshitet nem az eszköz generálja :D Vannak kemény diagrammok :)
http://wtfviz.net/

Szerkesztette: map 2014. 04. 13. 21:41 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#19 Felhasználó inaktív   sj 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 56
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 22:00

"A csutkára teleírt, fehér hátterű ppt diák egy jól kivilágított teremben, neonfényes?"

LOL...

Nekem ez a linearis vs. nem linearis dolog nem jon at. Az OK, hogy egy ppt eseten egyik oldalrol haladunk a masikra, etc. de mennyiben mas / tobb a prezi cucc? Hogy ott fancy atvezeto effektek vannak? Az kb. a bullshit resze egy prezentacionak.

Egy jo prezentacional nem teleirt oldalak vannak, hanem oldalankent egy focim egy passzolo keppel, abraval, amit az eloado eloszavas magyarazata elevenit meg. A tobbi csak a lenyeg utjaban all.

#20 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 13. 22:17

@ sj: igazából szerintem így szóban meggyõzni nem nagyon akarna itt senki, hogy a prezi más vagy jobb. Ingyen ki lehet próbálni, és vannak is fent elérhetõ prezik, szóval a szabad, objektív véleményalkotás útjába nem áll semmi. :)
Nem használtam rongyosra, de elõadás szempontjából praktikusabb, nem kell az effektekkel törõdni igazán, és ha utólag még visszanézik a bemutatót a neten, követhetõbb az egész, mert tematikusan el lehet rendezni a "diákat". Ez például a PowerPointtal nem ennyire kézenfekvõ.
Szerintem ennyiben más, hogy mitõl több arra nekem nincs válaszom, a PowerPoint attól jobb, hogy jár minden Office-hoz, és megszoktuk? :)

Jav.: "egy jól kivilágított neonfényes teremben" - nemtom hogy csúszott el. De ez gyakran előferdült már velem, kint süt a nap behúzzuk a függönyt, mert mégis a projektor, aztán csutkára a neonokat mert setét van :D

Szerkesztette: map 2014. 04. 13. 22:20 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó