HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Drónokat fejlesztő céget vett a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Drónokat fejlesztő céget vett a Google Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   InvalidUser 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 998
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 11:14

@map: "Jó, de "a Google nem gonosz"! "

A mottójukat miszerint ne légy gonosz szerintem kizárólag a felhasználókra értették.

#22 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 12:11

@InvalidUser: az gondolom egész más :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#23 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 12:45

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 10:25

Mondjuk lehetne lézerrel villogni, az talán nem enne annyit, és lehet akár "ködvágó", csak ahhoz egy stacionárius műhold lenne ésszerűbb, nem egy elkolbászoló drón.

Stac. műholdnál a visszirány a necces, teljesítményben meg pláne.

#24 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 12:53

Egyetlen "értelmes" alkalmazást tudok elképzelni, megjelenik a senki földjén a hadsereg és meg föléjük a hálózat.

#25 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:05

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 04. 16. 13:45

Stac. műholdnál a visszirány a necces, teljesítményben meg pláne.


Ballonokat is 10 kilométerre tervezték, oda is kell némi irányított erő. Műhold inkább másra adja el a sávszélt, no meg az elérési idők sem egyszerűek olyan magasabbból. Visszirányt műholdra egy erősebb kézi telefon megoldja, gyorsabb nethez meg fixre telepített állomások lennének a drónos és a többi megoldással is, ahogy a műholdnál.
Make love not Wor.

#26 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:08

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2014. 04. 16. 13:53

Egyetlen "értelmes" alkalmazást tudok elképzelni, megjelenik a senki földjén a hadsereg és meg föléjük a hálózat.


Aki volt katona, az tudja, hogy már 40 éve kitelepültek mindenfelé, aztán oroszokkal szoptak Az Összeköttetéssel. Azóta a technika is fejlődött, hadsereg meg kicsit biztosabbra szeret menni :-) Azok meg végleg leszarják, ha kicsit drága a műholdas sávszél, kinyitják a tányért és akár közvetlen sávszélük van a központig, onnan meg jön-megy minden.
Make love not Wor.

#27 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 04. 16. 13:05

Ballonokat is 10 kilométerre tervezték, oda is kell némi irányított erő.

Kell hát. De egész más a játék 10 km-nél, mint 36000 km-nél...

#28 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:20

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2014. 04. 16. 14:14

Kell hát. De egész más a játék 10 km-nél, mint 36000 km-nél...


Más. És nem is marad annyira precízen helyben. Egyszer valami mozgásos témájuk is volt, amit nem értettem, mert földről azt követni kellene, vagy nagy szektort lefedni, ami felfelé sugárzásnál irreális veszteség, lefelé meg szintén nem túl célirányosan sugározna.
Make love not Wor.

#29 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:30

@xclusiv: már most mihez képest visszirány?
De miért lenne egyébként necces? Az Astrának megy, meg gondolom másoknak is a világon.
Ezért irtam lézert, ezzel mostanság próbálkoznak újra...persze pontosan kell lőni, de nem is kellenek kW-ok. Ha a Holdról haza tud villogni a szonda, talán mi is fel tudunk egy műholdnak :)
Azt nem állítom, hogy triviális, ha az lenne, már régen csinálnák nagyüzemben!

Szerkesztette: map 2014. 04. 16. 13:34 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#30 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 13:53

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 14:30

Ezért irtam lézert, ezzel mostanság próbálkoznak újra...persze pontosan kell lőni, de nem is kellenek kW-ok. Ha a Holdról haza tud villogni a szonda, talán mi is fel tudunk egy műholdnak :)
Azt nem állítom, hogy triviális, ha az lenne, már régen csinálnák nagyüzemben!


Lézer. Annak aztán tényleg elég egy felhő. És teljesítmény is kell, valamint hibajavítás miatt tényleg pont-pont. Szonda felé nincs hibajavítás, minek, akár elég az egyirányú info is. Vagy leadja többször, hisz ráér. Netnél nem ilyen egyszerű, valamint teljesítményigényes. Fent legalább a hűtéssel nem lenne baja, de ez sem egzakt dolog. Főleg mert iszonyat pontosan kell lőni és szerinted egy olyan ballon/drón majd folyamatosan annyira egy helyben bír maradni?

Hold magasságáig van kétirányú link. Lassú a válaszidő, de legalább van. Bár nem egészen értem felfelé milyen nagy mennyiségű adatot kellene tolni, ez legyen más titka. Idehaza lézeresből tán 5 kilométerig láttam, árfekvéséről és egyébről infóm nincs, kuglizást igényel. Wifi úgyis lenyomta...
Make love not Wor.

#31 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 14:43

@Jahno: egyrészt olvasd újra, én stacionárius mûholdról csacsogtam. A hibajavítás és esetleg ismétlés magától értetõdõ dolgok, föleg ilyen viszonyok között. A lézert csak azért hoztam fel, ha már a SES Astrás jellegû stacionárius mûhód a mikrójával állítólag "necces".

Most ezeknél megint részletkérdés, de a müholdánál jól látszik, hogy a kapacitást kis számú júzernek kell fizetni. Persze a mûhód drága, de nincs is sok gond vele egy jó darabig, és nagy területet lefedhet akár egy darab is.
Nagy válaszidõ meg szintén alap, a mezei mobilnetnél sincsenek olyan bajnok pingek, pedig nálunk aztán van minden, hát még a drónozásnál.
Az meg megint más kérdés, hogy ki-hogyan-mibõl fizetné a bulit... mert üzleti alapon lefedettség most is lenne Belsõ-Mongóliában, vagy a Hindukus táján, csak nem a helyieknek.

A drón dolog nekem azért is bizarr, mert a mûhód ritkán pottyan le, és elég jól is számítható. A drón elromlik, akármi, akkor elég hamar lehúzza az anyaföld.
Iridiumnál 10% tartalékkal számoltak, ha jól emlékszem... drónnál ez mókásan festene :D

Szerkesztette: map 2014. 04. 16. 14:46 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#32 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 15:43

Nagy válaszidő meg szintén alap, a mezei mobilnetnél sincsenek olyan bajnok pingek,


Ott nem is nagyon, de egy műhold azért csöppet más. Egyszer próbáld ki.
Make love not Wor.

#33 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 15:43

A drón dolog nekem azért is bizarr, mert a műhód ritkán pottyan le, és elég jól is számítható. A drón elromlik, akármi, akkor elég hamar lehúzza az anyaföld.


És csak nézzük az egyszerűbb részét: elfújja a szél. Már kezdek belekavarodni, de ballonnál 10-50 kilométer magasat céloztak meg, és ha elfújja a szél, akkor majd keringenek. Volt rá egy tök jó ábra. Nem is értettem miért jó az az antenna, amit X km/órás szél sodor ellenkező irányba.

Drónt idelent lehet pozícionálni, de kisebb dologra sincs olyan megoldás, ami ennyire stabilan fent bírna maradni, mindenki az akukkal szopolik és ha a napelem csak most megoldás lenne az áramellátásra, már tuti itt lenne Kínából occsóért.
Make love not Wor.

#34 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 15:09

@Jahno: hát a napelem az lenne, ha tudunk vele gazdálkodni, csak azok a napelemek nem Kínából jönnek occóért. Bár az EU hozállás többek között ezen a fronton is elég fura (vagy lobbivezérelt) amúgy,de az más tészta, de azt kétlem,h a fejlesztés nagyon serkentenék.
A nagy válaszidőre azért irtam, hogy igényektől függ. Én sem veretem a Battlefieldet hiperneten, hiába hiper, nem arra van. A ritkán lakott sztyeppéken nem hiszem, hogy az elvárásokba ütközne a müholdas késleltetés, főleg ha eddig nem volt net :)
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#35 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 15:59

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 16:09

A ritkán lakott sztyeppéken nem hiszem, hogy az elvárásokba ütközne a müholdas késleltetés, főleg ha eddig nem volt net :)


Műholdas most is lehetne, feltéve, ha tudnak a létezéséről és igény van rá occsón.

Google ezek szerint erre szeretne ráverni. Erre mi az opció? Ott is lesz, ahol nincs. Olcsóbb. Ugyanannyiért gyorsabb. Szóval egyszeri parasztnak akkor tudja eladni, ha valamiben mást ígér.

Értem én, hogy NASA technológia, meg minden, de meg lehet nézni, elérjük rádióval a keringő űrállmást (23ezer kilométer/óra), csak nem túl folyamatosan.
Make love not Wor.

#36 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 18:35

@Jahno: jah feltéve ha tudnak a létezéséről! Ezek mégsem városi nomádok, ezek igaziak... nehezen tudom elképzelni, hogy pont a gigabitre izgulnának :D
Persze igényt mindenre lehet teremteni, olcsón meg szerintem mindenre lenne igény. :D
De már az olcsó is mást jelent egyes vidékeken, mint nálunk, vagy föleg mint usákiában.

De most például az indiai tömegeket sem tudják nettel ellátni(és nem Bangalor és a nagyvárosok környékére gondolok, hanem a többi m illiárdnyi emberre), pedig ott nem lenne olyan nehéz, kis helyen sok ember. Aztán mégis ilyen "butafonos" Nokia-appok hódítanak pl gazdálkodóknak. Kb mint annó a Westelnél volt ilyen... már azt sem tudom mi volt a neve, talán még WAP-os volt :D
Az ilyen egyszeri parasztnak ilyen tájakon nem netben kell többet ígérni, mert nem arra van igény.
Ezt gyakorlatilag a ballonos sztorinál Bill Gates is elcsacsogta egy interjúban.

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#37 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 04. 16. 18:47

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2014. 04. 16. 19:35

Az ilyen egyszeri parasztnak ilyen tájakon nem netben kell többet ígérni, mert nem arra van igény.


Spanyoloknál mikor wifit kerestem, akkor is megkérdezték, hogy oszt minek, ha nyaralni jöttél? Páran meló miatt használják, de egyértelműen tudtomra adták, hogy ez nem az a vidék ahol net nélkül kétségbe esnek. Pár helyi weboldalon meg is látszik. Ez is ilyen lehet.
Make love not Wor.

#38 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 16. 19:12

@Jahno: weboldalakban szerintem mi amúgy is elég kemény nemzet vagyunk. Az angol-német stb felületek nem valami divatosak külhonban. Múltkor néztem, szlovák Orange-nak nincs, T-nek csak valami angol nyelvű céginformációs oldalát találtam... pedig ezek nem kis cégek, aztán ennyi telik.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó