HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Haladékot kapnak a vállalati Windows 8.1-felhasználók az Update-re - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Haladékot kapnak a vállalati Windows 8.1-felhasználók az Update-re Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 17. 11:10

Május helyett elég augusztus közepéig telepíteni a nagy szervezeteknek a Windows 8.1 Update-et, hogy ne maradjanak ki a további frissítésekből. A Microsoft eközben állítólag jelentősen mérsékelte a Windows XP-hez nyújtott egyedi támogatás árát.
https://www.hwsw.hu/hirek/52154/windows-8-1-update-xp-custom-support-tamogatas.html

#2 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 11:10

Csak pár mellékes megjegyzés: pár napja frissítettem egy Win 8-at 8.1-re. Az mellékes, hogy 2 óra a 8.1 frissítés előtti frissítések letöltésével telt, mert nem ám csak úgy felmegy a 8.1. De!
A kellemes meglepetés akkor ért, miután 8.1-re frissítettem, ugyanis ez már most tartalmazta az Update-et, amit nem kellett utólag ismét leszedni, ez pozitívum! Tehát aki 8.0-ról 8.1-re frissít, ezt a kört letudja. Ránézésre árulkodó nyom az Áruház ikonja a tálcán.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#3 Felhasználó inaktív   Meister 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 11:54

Igen, ezt én is eljátszottam a napokban, és tetszett is a dolog.
Viszont teljesen érthetetlen, hogy az MS hogyan gondolta azt, hogy 8.0-ról frissíteni csak olyan notebookon lehet, aminek a felbontása nagy. Nekem ami volt, az függőlegesen csak 600px-et tudott, így ott nem indzlt el az áruház, nem lehetett frissíteni.
Végül a registry-ben engedélyeztem egy úgynevezett oversamplingot, és így be tudtam nagyobb felbontást állítani, s láss csodát, felment hibátlanul a 8.1 Update 1.

A másik amit nem értek, az a termékek elnevezése. Eddig ugye volt Windows X, majd jött hozzá az SP1, SP2.
Most van Windows 8, amire az első javítócsomag Windoews 8.1 néven ment fel. A második akkor miért nem Windows 8.2? Miért Windows 8.1 Spring Update, illetve Windows 8.1 Update 1. Ez hülyeség!

#4 Felhasználó inaktív   Schüll 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:05

A 8.1 azért jóval több egy SP-nél.

Amúgy meg brutál még ez a csökkentett ár is.

$3 millió napi árfolyamon 667.350.000 Ft.
Értem én, hogy nagy nyűg a rendszerfrissítés, meg hogy vannak speckó esetek (egyedi hardver, stb.) de ez akkor is durva. Főleg, hogy az egésznek az a vége, hogy ugyanúgy át kell állni új rendszerre, ez így kidobott pénznek tűnik.

#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:26

A "nagy szervezetek" gondolom kibírják röhögés nélkül, hogy párhavonta frissíthetik a win8 telepítéseiket (már ha vannak, ugye).
A 20 hónapos win8 2015-ig támogatott, az sp1 (8.1) ugye 2014 augusztusig, addig muszáj telepíteni a következő sp-t (sp2, vagy az elnevezésüket követve sp1a), van telivér 4 hónapja mindent letesztelni, leoktatni, stb.

Ennél nagyobb érv nincs a win7 mellett (kijött 2009-ben, sp 2011-ben, support 2020-ig...

#6 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Schüll - Dátum: 2014. 04. 17. 12:05

Amúgy meg brutál még ez a csökkentett ár is.

Nem kicsit. 250 dodó gépenként? Maga a licensz nem kerül ennyibe 10+ év support-tal...

#7 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:35

Valaki tudna valami előnyt is mondani a 8-as mellett? mert a hátrányairól már hallottunk bőven ! (TAPS, BANGHEAD)

#8 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:39

@xclusiv: Ha valaki a Windows 7-re nem tette fel anno az SP1-et, tavaly április után már nem kapott supportot az sem. És a W7 meg az SP1 megjelenése között másfél év sem telt el (2009. október, 2011. február), nem hogy kettő. A W8 esetében annyi történt, hogy négy hónappal hamarabb jött a "Service Pack 1" mint a W7-nél.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 04. 17. 12:40

@Euro Glass: Gyorsabb, biztonságosabb, akkuval kíméletesebb és támogat alapból egy csomó új hardvert. ?

#10 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 13:47

@Bodnár Ádám: És hamar munka sosem jó. Valamint akkor még nem is említettem a felhasználói igények figyelembe vételét.
"Légy szerény mint én..."

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 15:27

Nem értem. Mi az, hogy ha nem telepítik időre a patcht, akkor nem kapnak támogatást? Honnan a faszomból tudja az MS, hogy mikor tették fel a frissítést? Ha egyszer valaki megvette azt a kibaszott 8-as szarjukat, csak járjon már neki ki, hogy akkor frissítsen, amikor akar. Nyilván, ha a 8.0 támogatása lejár, akkor nem támogatott, ha úgy gondolják ezek a vállalatok, hogy nem tolják támogatás nélkül, akkor majd felteszik a 8.1-et, és akkor sem kerülnek hátrányba azokhoz képest, akik már azonnal feltették. Vagy ha később telepítik fel, akkor megromlik?

Idézet: cikk

Eközben több információforrás szerint a Microsoft csökkentette a Windows XP Custom Support árát. Amint arról korábban is írtunk, a vállalat a kifutó operációs rendszert egyedi szerződés keretében hajlandó továbbra is támogatni, javítja a Microsoft Security Response Center által legsúlyosabbnak, kritikusnak ítélt sebezhetőségeket, valamint külön díj fejében más hotfixeket is fejleszt. Ezeket a frissítéseket természetesen csak azok érhetik el, amelyek a Custom Support programra előfizetnek.
Remélem, hogy ez kikerül majd torrentre is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 15:37

@Bodnár Ádám: "Gyorsabb, biztonságosabb, akkuval kíméletesebb "

Már a win98 is ezt a dumát nyomta a marketingbe... :) Valami valódit mondj.

#13 Felhasználó inaktív   georg1945 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 19:39

Az XP, főleg a professional, ARANYMÁRKÁJA volt a Windows/Microsoftnak.
Ezt kellett volna KORSZERÁŰSÍTENI.
E mellett jelenhettek volna meg újabb win7, win8, win9, win10 és így tovább.
Azzal, hogy kidobták az ablakon a MA IS KIVÁLÓAN HASZNÁKHATÓ (azon írok) XP rendszert, a cég tönkremenése felé menetelnek, mert bizony vannak más gyártók is, akik MINDENT MEG FOGNAK TENNI, hogy az ő terméküket, operációs rendszerüket telepírtsék fel a Föld milliárd és milliárd számítógéptulajdonosai.
Az nem baj, hogy valami öreg, ha még mindig nagyszerűen működik..
De az újabbakba már bele fogják építeni a "tönkremenési fájlt".
Most már adnák a foltozásokat olcsóbban is, de például nekem, már nem kellenek, mert már nem bízok meg bennük. Lehet, hogy pont olyan fájlt küldenének a gépemre, amely összeomlasztaná a jelenleg is futó XP PROFESSIONAL-t.
Lezártam, amennyire én tudtam, mindenféle kapcsolatot a Microsofttal.
Nem kellenek a frissítései!
Ki tudja miket küldenének?
A Windows/Microsoft öngyilkosságot követett el.


#14 Felhasználó inaktív   georg1945 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 19:49

Ajánlom a frissítések helyett az ESET Smart Securytit és a Hitman gyorsellenőrzőt (az előbbiért már évek óta rendszeresen fizetek, az utóbbit jó lenne megvásárolni).
Az Eset külön írt nekem (nekünk, felhasználóknak) egy utasítássort, mit tegyek, hogy biztonságban tudjam az XP-met. Ezt nagyon köszönöm nekik!
Mindenképpen ajánlom az előző hónapi CHIP magazinban mellékelt DVD-ről letölteni az ASHAMPO WINOPTIMIZER 2014-et (örökösen ingyenes!).
A PCWorlrd-ból, a legutolsó szám DVD mellékletén (az okosabbaknak) egy egész csomó XP védelmet biztosító felhasználható eszköz található, letölthető.

Nem bennünket fognak bombázni a vírúsok, hanem majd a win8.1-et.

#15 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 20:08

Igazából ahol normálisan megvannak szervezve a dolgok már rég nem probléma az XP mert ezer éve váltottak róla, de legalábbis nem az fut tömegesen. Kicsit túl van ez fújva, no meg miért vár el mindenki örökké tartó supportot?

#16 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 04. 17. 21:43

@georg1945: Mit szedsz? Én is kérek belőle!

#17 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 23:01

elsőre azt olvastam, hogy hulladékot kapnak...
na jó megyek alunni.


AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#18 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 17. 23:43

@georg1945: Milyen utasítássort? Mi is ugyanazt használjuk, de nekünk nem írt semmit az ESET.


#19 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 18. 04:54

Annyira imádom olvasni mikor az meg van aszondva, hogy hát teljesen jól használható az XP. Bár senki nem mondta, hogy nem lesz használható, ha lejár a támogatás, de legalább érveltünk a fel nem tett állítás ellen egy jót.
De ez az Update 1 nem nagy durranás. Már a bemutató cikkben gyanús volt nekem, hogy azt írták, képes lesz majd desktopra bootolni... hát azt tudta a 8.1 is. A keresés ikon a metrón tök értelmetlen, én abban bíztam hogy mezõ is lesz... bõven elférne. A "powergomb" egy fájó pont volt nekem eddig, de legalább a nagyító mellé kellõ igénytelenséggel sikerült behányni. Gondolom "increasing productivity" vagy valai lesz költve hozzá. A legnagyobb pozitívum a frissítésben, hogy azt a félelmetes értelmetlenséget, amit a metrós IE-be sikerült beeröltetni, azt vissza lehet csinálni :D Ja, meg hogy funkcionálisan üzemel a tálca, és bár eléggé stilusidegen dizájnnal, a metro appok könnyen bezárhatóak.
Úgy saccolom, még egy olyan 5-6 év szerencsétlenkedés, és sikergyanús lehet a W8 ilyen szédületes tempóval. Az jutott eszembe, hogy ezek átálltak Mac-re a Májkrémszaftnál, hogy "ennyire" jól érzik, mit kellene csiszolni?! :D
Kezdek én is abban hinni, hogy a win9 egy értelmes w8 verzió lesz, és már abba ölik inkább az energiát. Lehetne is az a marketing szlogen mondjuk, hogy "Windows9 - 90%-kal* kevesebb értelmetlenség!", és alá apró betűvel:
"* a Windows előző kiadásához képest". :)

Szerkesztette: map 2014. 04. 18. 04:59 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#20 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 18. 05:35

@map: Pár napja kérdeztek tőlem olyat, hogy mit kell csinálni ha megszűnik az xp... :D
Mondtam neki hogy hívni kell a rendőrséget.... visszakérdez hogy "tényleg?" :DD

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó