HWSW Informatikai Kerekasztal: Az Index senior fejlesztőt keres! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Az Index senior fejlesztőt keres! Gyertek! :)

#1 Felhasználó inaktív   KergeK@csa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 18. 15:43

Alapelvárások
- legalább 5 év gyakorlat
- erős JavaScript (jQuery) tapasztalat
- erős HTML5/CSS3 tapasztalat
- PHP5 (OOP) tapasztalat
- MySQL tapasztalat

Előnyt jelent, ha
- ismered, használtál AngularJS-t
- nem esel pánikba egy Linux konzolban
- tudod mi az a reszponzív design
- ismered a Git-et vagy egyéb verziókezelő rendszert
- ismered az Ext JS-t
- jól dolgozol csapatban
- kedvesen kezeled az embereket - a technikához hülyéket is
- egy folyamatosan működő újság állandóan változó igényeihez tudsz alkalmazkodni
- nem őrülsz meg, ha fejlesztés közben változik a koncepció

A munkáról
- napi sokmilliós látogatottságú oldalak saját fejlesztésű rendszerének fejlesztése, karbantartása
- a magyar internet legnagyobb és legmenőbb termékeinek drótozása és építése

Amit nyújtunk
- tisztes fizetés
- jelentős belmagasság
- római kori emlékek kőhajításnyira
- megbízható munkaadói háttér, példás fizetési fegyelem

A referenciákat és fizetési igényt tartalmazó önéletrajzodat küldd az allas+programozo@mail.index.hu címre.

(Esetleges bővebb információ itt: http://index.hu/info...sztot_keresunk/)

#2 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 18. 17:27

Ilyen náci céghez sose :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 11:41

Üzenet megtekintéseIdézet: KergeK@csa - Dátum: 2014. 04. 18. 16:43

- nem őrülsz meg, ha fejlesztés közben változik a koncepció

Korrekt hirdetésnek tűnik amúgy, de erre felkaptam a fejem. Elég nagy gáz, ha valahol fejlesztés közben váltanak koncepciót. Pont erre való a fejlesztés előtti tervezési és koncepció-összerakási szakasz, a fejlesztési módszertanok megkövetelik, hogy a kódoláskor ne csak kapkodjanak és improvizáljanak bele a nagyvilágba, mint egy 5 percenként koncepciót váltogató, derekasan próbálkozó amatőr.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 12:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 23. 12:41

Korrekt hirdetésnek tűnik amúgy, de erre felkaptam a fejem. Elég nagy gáz, ha valahol fejlesztés közben váltanak koncepciót. Pont erre való a fejlesztés előtti tervezési és koncepció-összerakási szakasz, a fejlesztési módszertanok megkövetelik, hogy a kódoláskor ne csak kapkodjanak és improvizáljanak bele a nagyvilágba, mint egy 5 percenként koncepciót váltogató, derekasan próbálkozó amatőr.

Melyik században tanultál ilyenekről? :-) Az agilis módszertan épp erről szól (akármekkora bullshitnek tartják azok, akik nem ismerik), és működik is elég rendesen, már ahol rászánták az időt, hogy rendesen elsajátítsák.

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 16:28

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2014. 04. 23. 13:49

Melyik században tanultál ilyenekről? :-) Az agilis módszertan épp erről szól (akármekkora bullshitnek tartják azok, akik nem ismerik), és működik is elég rendesen, már ahol rászánták az időt, hogy rendesen elsajátítsák.

Ebben a században, meg magamon is tapasztaltam már, hogy mennyivel más úgy kódolni, ha van egy stabil, rugalmas koncepció, és mekkora szopás az, ha 5 percenként koncepciót kell váltani, meg újraírogatni minden szart miatta a kódban. Persze, csináltam az utóbbit is, mikor még amatőrebb voltam, bár akkor is összeszögeltem, amit kellett, csak idő/munkabefektetésben nem volt épp hatékony, és saját magamat szopattam vele teljesen feleslegesen, amolyan tanulópénz gyanánt.

Agilis meg nem vagyok, meg ilyen agilis módszertannal sem toltam, úgyhogy passz. Így hangzásra színtiszta balfaszságnak tűnik, mintha Gyula fejéből pattant volna ki, de láttam már nem egy helyet és hirdetést, ahol elvileg ilyen agilis izével tolták, tervezték tolni. Ennél sokkal korrektebb, ha azt mondanák előre, hogy magunk sem tudjuk mit akarunk, kezdeti fázisban van a projekt, a koncepció még többször változik, tapogatózunk a sötétben, mert még nincs tapasztalatunk a témában. Jobb, mintha ezt az agilis bullshitet tolják, meg a raktárost átnevezik logisztikai menedzsernek.

Az tud még mocsok nagy szopás lenni, ha a munkáltató fingik egy jó erjedten kéneset, hogy akkor most mától x, ismeretlen nyelven kell tolni, aztán még azzal is szop az ember, hogy manual/példakódhalmazt bújuk, mire a szintaxist, gyakori hibákat, függvényeket, objektumokat meg nem szokja. Jó, mondjuk ez sem mindennapos, de azért előfordul. Nekem is adódott már olyan, hogy PHP-ről kellett váltani Perlre, izzadt a tököm rendesen, hogy a határidőre befejezzem, és működőképes szart tudjak a főnök orra alá tolni. Azóta is utálom azt a szerencsétlen Perlt, nem is volt azóta vele komolyabb dolgom, csak 1-2 scriptet kellett *x rendszeren beüzemelni. Szinte semmi előnye nincs, a maga idejében is csak a szabályos kifejezései voltak egyedülállóak, de ezt azóta átvette minden *x OS, és más programnyelv is, így semmi nem szól a Perl mellett, elég kevés helyen is használják.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 04. 23. 17:28

Ebben a században, meg magamon is tapasztaltam már, hogy mennyivel más úgy kódolni, ha van egy stabil, rugalmas koncepció, és mekkora szopás az, ha 5 percenként koncepciót kell váltani, meg újraírogatni minden szart miatta a kódban.

Megint túlzol, ahogy szoktál. Senki nem beszélt arról, hogy öt percenként koncepciót kell váltani, és igen, valószínűleg magadon is tapasztaltad már, ha nem, vagy szarul bevezetett agilis módszertan szerint fejlesztesz.

Idézet

Így hangzásra színtiszta balfaszságnak tűnik

Igen, pont erről beszéltem, hogy aki nem használja, csak utánaolvas wikipédián, annak valószínűleg színtiszta balfaszságnak meg bullshitnek tűnik, aztán mégis egyre többen állnak át erre (kicsi és nagy cégek is), mert mindenkinek jobb, az ügyfélnek is, meg a fejlesztőnek is. Igazából úgy illett volna, ha az "úgyhogy passz" után nem is írsz többet. ;-)

Idézet

izzadt a tököm rendesen, hogy a határidőre befejezzem

Naugye, mennyivel szarabb, meg bullshit, amikor a főnököd megmondja, mit kell csinálni, te meg megmondod, hogy ebből a határidőbe mi fog beleférni, ő meg szó nélkül elfogadja, és átalakítja az igényeit valami megvalósíthatóra. Az is mennyire szar, hogy fix a határidő, mondjuk két hét, és amit arra bevállaltál, ahhoz senki nem nyúlhat, és nem fog senki beesni az asztalodhoz, hogy öt perc múlva ez meg az kellene. Bullshit bizony. :-)

#7 Felhasználó inaktív   KergeK@csa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 23:26

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2014. 04. 23. 13:49

Melyik században tanultál ilyenekről? :-) Az agilis módszertan épp erről szól (akármekkora bullshitnek tartják azok, akik nem ismerik), és működik is elég rendesen, már ahol rászánták az időt, hogy rendesen elsajátítsák.


Korrekt válasz, köszönet. :)
Nem véletlen, hogy netes környezetben szinte mindenhol valamiféle agilis módszertan szerint nyomják, hisz ez az egyik legváltozóbb környezet manapság. Nem köti őket semmiféle frissítés, ha kell naponta 100-szor is lehet kódot frissíteni.
És amúgy netes környezeten kivül is rengeteg helyen keresik, hisz a megrendelő is sokkal hamarabb kap egy "demót" a termékből, sokkal hamarabb buknak ki a hibák (akár a nem pontos specifikáció vagy nem pontos igények miatt), amiken aztán még korán lehet kezelni, szemben a klasszikus vízesés modellel, ahol mindezek jóval később derülnek csak ki, jóval több erőforrást elpazarolva ezzel.

Ui: Ja, és ideális esetben a megrendelő nem szól bele a technikai kérdésekbe (avagy hogy milyen programnyelven készül a termék), ezt a technikai személyzetre bízza.
Például ha úgy döntünk, hogy AngularJS a legcélszerűbb egy dologra, akkor abban csináljuk meg, felmérve persze a meglévő tapasztalatot e téren, illetve ha kell, akkor a beletanuláshoz szükséges plusz időt is.
Persze ezek nagyobb döntések, nem fogunk .NET-ben írni egy részfeladatot, mert 6%-kal gyorsabb, egy-egy feladattípusra 1-2 programnyelvnél/library-nál többet nem használunk. (Pl. JQuery mellett még Ext van használatban, amit most kezdtünk lecserélni AngularJS-re. Emellé nem fog beesni egy kis backbone, egy kis Ember, ilyen káoszt senki nem akarna. :) )

Szerkesztette: KergeK@csa 2014. 04. 23. 23:34 -kor


#8 Felhasználó inaktív   nova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 19. 06:08

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2014. 04. 23. 16:38

Megint túlzol, ahogy szoktál. Senki nem beszélt arról, hogy öt percenként koncepciót kell váltani, és igen, valószínűleg magadon is tapasztaltad már, ha nem, vagy szarul bevezetett agilis módszertan szerint fejlesztesz.


Igen, pont erről beszéltem, hogy aki nem használja, csak utánaolvas wikipédián, annak valószínűleg színtiszta balfaszságnak meg bullshitnek tűnik, aztán mégis egyre többen állnak át erre (kicsi és nagy cégek is), mert mindenkinek jobb, az ügyfélnek is, meg a fejlesztőnek is. Igazából úgy illett volna, ha az "úgyhogy passz" után nem is írsz többet. ;-)


Naugye, mennyivel szarabb, meg bullshit, amikor a főnököd megmondja, mit kell csinálni, te meg megmondod, hogy ebből a határidőbe mi fog beleférni, ő meg szó nélkül elfogadja, és átalakítja az igényeit valami megvalósíthatóra. Az is mennyire szar, hogy fix a határidő, mondjuk két hét, és amit arra bevállaltál, ahhoz senki nem nyúlhat, és nem fog senki beesni az asztalodhoz, hogy öt perc múlva ez meg az kellene. Bullshit bizony. :-)


Szerintem a kollégának csak azzal volt baja - ami nekem sem szokott tetszeni - hogy változik a koncepció, de a határidő nem. Elég rossz, amikor a kész project végén egy teljesen más koncepcióval állnak elő, de a hétfői indulás még áll.
Ha te mondod és úgy van, akkor valószínű

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 05. 19. 10:04

Üzenet megtekintéseIdézet: nova - Dátum: 2014. 05. 19. 07:08

Szerintem a kollégának csak azzal volt baja - ami nekem sem szokott tetszeni - hogy változik a koncepció, de a határidő nem. Elég rossz, amikor a kész project végén egy teljesen más koncepcióval állnak elő, de a hétfői indulás még áll.


Én eddig csak ilyeneket láttam :-D Fél éves projekt utolsó 2 napjában a marketing még bármit letesz az asztalra, de a határidő az legyen fix.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó