HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy NotePro 12.2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy NotePro 12.2

#21 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:29

@Maxim_: Azért az ultrabookok közt van használható is, dedikált videokártyával, stb. Ez viszont majdnem akkora, mint egy ultrabook, csak nincs billentyűzete. Akkor minek az egész? Nem kétlem, hogy van réteg, akinek erre igénye van, de szerintem láthatatlanul kicsi. A többség aki megveszi, az csak villogni akar majd vele.

#22 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:46

@Giggsy: "A többség aki megveszi, az csak villogni akar majd vele."

Biztos nem ugyanolyan helyekre járunk, de én még nem találkoztam olyan emberrel, aki azért vett volna tabletet (vagy notebookot), hogy villogni lehessen vele.

#23 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:49

@Giggsy: Nekem azért kellene, mert egy átlag Ultrabook eléggé lassú, még a böngészés is akadozik rajta. Androidon ugyanannyi hw erőforrás bőven elég böngészésre vagy bármire. A Windows rendszer és az arra írt alkalmazásokat abban a tudatban fejlesztik, hogy bőven van vas hozzá. A mobil appok jóval takarékosabbak. Az Ubuntu is csak egy leheletnyivel jobb. Lehetne Android x86-ot tenni Ultrabookra de azzal nem akarok pöcsölni.
Aksiidőben is jobb egy tablet. Az Intel mára annyit ért le, hogy ha semmit nem csinálsz akkor megközelíti a tabletek aksiidejét. De ha például HD videót néznél egy utazás alatt akkor sokkal hamarabb lemerül egy PC mint egy tablet.

#24 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:54

@kockulat: Ezért kell a szilikon tok ami felfogja a kemény oldalsó ütéseket. Gorilla Glass nélküli üveg azonban nagyságrenddel sérülékenyebb, pláne ekkora méretben.


#25 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 13:20

@UnA: Az 50 ezres MemoPad HD7-et, vagy a Google Nexus7-et valóban használni veszik az emberek, na de elmondható ugyanez egy olyan készülékrõl, ami háromszor annyiba kerül, mint azok, mégsem igazán használható egyetlen feladatra sem teljesértékûen? Laptopnak nem laptop, mert nincs billentyûzete, tabletnek nem tablet, mert ahhoz kényelmesen kézben tarthatónak kellene lennie.
Van kábé 0,5% akinek valóban lehet szüksége ilyenre (az S-pen miatt, nem másért) a többi, aki megveszi tuti nem azért fogja, mert ez elégíti ki leginkább az igényeit.

@Maxim_: Milyen ultrabookokkal találkoztál te eddig? Nekem egy i3-as processzoros Fujitsu Lifebookom van, ami teljesítményben messze áll az ultrabookoktól, de még egyszer nem röccent meg a böngészéstől.

Szerkesztette: Giggsy 2014. 04. 22. 13:26 -kor


#26 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 14:05

@Giggsy: HP Envy.

#27 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 19:45

@xclusiv: "Ez érdekelne, tudnál linket dobni?"

Linket nem sajnos, de xda-n talán még találsz. Rég volt, mikor még csak 4.1.2 volt. Omega v43.3-ast használtam, az volt bitangjó rom. Már nem tudom, mi a helyzet, azt sem, hogy Omegáék gyártanak-e még gyári alapú romokat. 1 éve Optimus G-m van, ezt meg nem kell romolni, mert gyárilag tökéletes :D

#28 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 15:51

Én nagyot csalódtam ebben a tabletes világban, sokkal inkább egy telefon+egy PC/laptop.
Én beleöltem 50 ezret, de valaki vesz egy ilyet, és csalódnia kell, az bukik 250 ezret. Ha mindenképpen tablet kéne, akkor is csak 7-8 hüvelykest, és szigorúan hordozható billentyűzettel.

#29 Felhasználó inaktív   szokolof 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 18. 10:26

HD videók nézésére nem alkalmas, ugyanis a micro Sd és a külsőleg csatolt pendrive-ok esetén nem tudja kezelni az NTFS file rendszert!

EZ NAGYON- NAGYON GÁZ!!!!!

#30 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 18. 12:45

@szokolof: Próbáld meg Ext2-3-4 -re formázni, vagy FAT-re.
Valahogyan csak megeszi :-)


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó