HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy NotePro 12.2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Samsung Galaxy NotePro 12.2

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:20

A Samsung termetes,, 12 hüvelykes NotePro táblagépével kihozza a maximumot a hozzá tartozó stylusból, de meg is kéri az árát. A külső dizájn a Note 3-ból lehet ismerős, és a hardveren sem változtattak sokat, utóbbinak azonban néha meggyűlik a baja a hatalmas készülékkel.
https://www.hwsw.hu/hirek/52142/amsung-galaxy-notepro-12-2-teszt-tablet-android-kiprobaltuk.html

#2 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:20

fél laptop

#3 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:24

Már régóta keresek egy jó notebook-replacement-tabletet de ez biztosan nem a megfelelõ darab.
Gorilla Glass hiánya ilyen ár mellett érthetetlen. Miért pont ezen akart spórolni a Samsung?
Továbbra is Toshiba Excite 13 a nyerõ, csak az meg sehol sem kapható.

Ha egy notebookot leejtek (persze nem az ablakból) akkor a legnagyobb kár ami történhet az, hogy tönkremegy a merevlemeze. Ha SSD van benne akkor az sem. A mûanyag képernyő jól bírja a strapát.
Az üveg display viszont nagyon könnyen reped, törik Gorilla Glass nélkül. Ahhoz pedig túl drága ez a tablet, hogy szimpla fogyóterméknek tekintsem.

Szerkesztette: Maxim_ 2014. 04. 22. 08:32 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:32

260 ezerből igencsak tisztességes 13,3-as laptopot lehet már venni szerintem.
Ettől függetlenül szép-szép, csak hát az az akadozás, vagy röccenések...ezek azért kemény dolgok egy ilyen áru gépnél..Samsung még mindig nem tanult meg optimalizálni, igazán tanulhatnának az LG-től..
Most már tudjuk, ők ilyet is tudnak.. kiváncsi leszek, ha a zeppl kijön majd a sajátjával, az mennyibe fog fájni..szerintem az sem lesz olcsóbb

#5 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:32

260 ezerből igencsak tisztességes 13,3-as laptopot lehet már venni szerintem.
Ettől függetlenül szép-szép, csak hát az az akadozás, vagy röccenések...ezek azért kemény dolgok egy ilyen áru gépnél..Samsung még mindig nem tanult meg optimalizálni, igazán tanulhatnának az LG-től..
Most már tudjuk, ők ilyet is tudnak.. kiváncsi leszek, ha a zeppl kijön majd a sajátjával, az mennyibe fog fájni..szerintem az sem lesz olcsóbb

#6 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:32

bocs, 2x ment el valamiért

#7 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 08:58

@Koxminator: Ez az akadozás és röccenés már régóta nem több urban legendnél.
Még a középkategóriás Samsungok felülete is villámgyors. A Snapdragon 800 bõven több mint elégséges erejû chip, pláne 3GB ram mellett.
Az egyedüli probléma ezzel a tablettel az, hogy törékeny mint egy porcelánbaba.

Szerkesztette: Maxim_ 2014. 04. 22. 08:59 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 09:05

@Maxim_: régóta? Hmm.. érdemes beleolvasgatni prohardver S4, stb. fórumaiba, aztán kiderül..nekem az S3 is röcögött, amíg nem kapott egy gyári alapú módosított romot, utána érdekes módon ez megszűnt, nem is értem, miért. De mondok még egyet: a Note 10.1-es gyári szoftver egy idő után belassult, aztán kapott egy CM 10.3-at, nos azóta semmi ilyen nincs szintén érdekes módon, múltkor indítottam újra 2000 órányi folyamatos működés után, de csak azért, hogy az AdAway-t frissítsem. De mint olvasható, a fenti "teszt"-ben is előjött, tehát annyira mégsem urban legend. Szóval ezek után nekem még mindig ez a véleményem, de ne is törődj vele :D

#9 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 09:27

@Koxminator: de miért probléma ez a "röccenés"? Ha PC-n dolgozol ott még gyakrabban fordul elő, mégsem szokták ezt felemlegetni. Sőt szerintem igazából sohasem volt érdekes annyira.

#10 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 09:41

@UnA:
Igen, mindig is viccesnek tartottam ezt a mentalitást, hogy a telefontól meg táblától gyorsabb működést várnak mint a PC-ktől. Elég komikus számomra leírni is azért, hogy az ultrahordozható gépektől várják az emberek azt, amit a számítógépük sem tud.

#11 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:20

Nekem a céges desktop gépen akad minden mint az atom :) elindítok egy Designert aztán megy a reszelés és ablakot sem húzok, de van hogy képpontonként frissít. Na most ehhez képest egy akadás egy paszív hűtésű tabon ?? :)

#12 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:27

@killerbee: Pláne ha Atom, az akad mint atom. :)
De a nem olcsó Ultrabookok is annyira le lettek skálázva, hogy kín rajtuk érezhetően nagyobb vasigényű Windowst használni.

#13 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:30

@DemonDani: lehet, hogy ez része a szokásos szekértábor jellegű gondolkodásmódnak. Ha te vettél egy Androidos, én meg egy WindowsPhone-os eszközt (vagy mást), akkor ki tudjuk élni egymás ellen a szükséges napi hülyeségeinket / gyűlölködéseinket, hogy a másik miért bénább... :)

#14 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:39

@Koxminator: Már ne haragudj de a prohardver nem egy hiteles forrás mobil témában. Elkötelezett PC rajongók szubkultúrája virágzik a prohardveren akik zsigerből gyűlölnek mindent ami mobil vagy tablet.
Tapasztalataim szerint 512Mb kicsit kevés a TouchWiz-nek, még CM-nek az is elég. De 1GB ramnál, sőt már 768MB-nál is akadásmentes a TouchWiz is.

#15 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:39

@UnA: A prohardver például tradicionális PC-fan szekértáborhoz tartozik.

Szerkesztette: Maxim_ 2014. 04. 22. 10:41 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 10:59

@Maxim_: Galaxy S3 TouchWizzel akkora akadásokat és fagyásokat produkál néha, mint a ház. CM-mel persze nincs ilyen gond. Szóval igenis nem urban legend az akadós Samsung. Hogy mit kefélnek el ennyire a mérnökeik, azt nem tudom, de attól még tény, hogy valós a jelenség.

Amúgy ez a 12 colos tablet a full fölösleges kategória. Komoly munkára semmivel sem jobb, mint egy 7-8 colos, viszont cserébe legalább tizedannyira mobilis, és kétszer (háromszor) annyiba kerül. Akkor mi volt a cél ezzel?

#17 Felhasználó inaktív   Maxim_ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.687
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 11:36

@Giggsy: Rétegigény, de kb ugyanarra jó mint egy Ultrabook. Felcsapok rá egy Ubuntut, hozzá egy bluetooth billentyűzetet és van egy ultramobilis eszközöm fejlesztésre amit könnyen magammal vihetek.

#18 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 04. 22. 08:24

Az üveg display viszont nagyon könnyen reped, törik Gorilla Glass nélkül. Ahhoz pedig túl drága ez a tablet, hogy szimpla fogyóterméknek tekintsem.

Sajnos a Gorilla Glass hasonlóképp törik, karcok ellen remek, de az oldalsó utéseket nem viseli túl jól, főleg egy viszonylag nehéz eszköz esetén.

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Maxim_ - Dátum: 2014. 04. 22. 10:39

Tapasztalataim szerint 512Mb kicsit kevés a TouchWiz-nek, még CM-nek az is elég. De 1GB ramnál, sőt már 768MB-nál is akadásmentes a TouchWiz is.

Ahha, s3-on tárcsázóban a fülek között váltva néha simán vár 1 másodpercet, meg ilyen apróságok. S1 CM-el nem produkál ilyet...

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 22. 12:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Koxminator - Dátum: 2014. 04. 22. 09:05

nekem az S3 is röcögött, amíg nem kapott egy gyári alapú módosított romot, utána érdekes módon ez megszűnt, nem is értem, miért.

Ez érdekelne, tudnál linket dobni?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó