HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Big data szak indul a Közép-Európai Egyetemen - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Big data szak indul a Közép-Európai Egyetemen Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 20:40

@Leni: az Ericssonnak egyébként szerintem egy pro BME-s feküdne hirdettek is ott, C meg erlangos java az alap... aztán a fene tudja a környékrõl ez kinek feküdt jobban.
De az Inforparkban olyasmire is vetemednek, hogy assmblyben bogarásszák a kódot, hogy watizdõproblem, meg CDN-nel huncutkodnak... szóval oda próbb(kockább?) arcok illenek bárhonnan jönnek!
A másik Ericsson akik Óbudáról költöztek nem rég, õk földhözragadtabb, mondjuk villamosmérnök placc, de egy hiradós diplomától - pestiesen szólva - õk sem fognak elájulni.
Talán ez is inkább "sors" kérdése, egy régi ismerősöm BME energetikáról ment az Electroluxba... ami alapból nem vág szakmába, de aztán mégis :)

Szerkesztette: map 2014. 04. 23. 20:44 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#62 Felhasználó inaktív   montyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 23. 22:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2014. 04. 23. 21:28

@montyx: Ez igaz. De ez nem változtat az ELTE célján. ELTÉseket sem kell félteni, fél pillanat alatt elhelyezkednek. Ha jól rémlik Ericsson náluk (nálatok) a befutó.

igen, az Ericsson. de nekik kell mondjuk pár tíz ember. viszont ITs szakemberből igény van több ezer főre évente. Az ELTE célja pedig szerintem túlhaladott, ahogy az MITn is van szakemberképzés a kutatások mellett. ott se csak zseniképző van. Én szívesebben tanulnék ott, mint az ELTEn. A magyar oktatás szervezőinek idejét múlt ötletei, céljai vannak, amin ideje túllépni főleg az IT, de inkább minden természettudományi területen. a világ rohan, és mi egyre jobban lemaradunk mögötte az ilyen elvek miatt. a nemesség is eltűnt, mert ragaszkodtak az elveikhez. összezártak és elfwlejtették őket. amúgy legjobb tudomásom szerint az ELTE progterv az utóbbi években elég csúnyán lecsúszott az egyetemi ranglistákon is. szerintem pont ezért.

#63 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 04:40

@Leni: "Inkább az a helyes (szerintem), hogy akarjuk-e HOSSZÚTÁVON azt, hogy SAP-nál, EPAM-nál itt ott csak bérprogramozást csináljunk, Audikat, Merciket csak összeszereljük?"
Igen, akarjuk. Miért? Mert az adott szektor átlagkeresetének dupláját, tripláját fizetik a dolgozóiknak, és már arra is rászoktak, hogy teljesen bejelentik őket, vagyis van belőle adó, amiből lehet 4-es metró, meg kampánypénz.
"Az SAP rakjon ide igazi kutatás-fejlesztést, az Audi, Merci ne csak összeszereljen, hanem rakja ide a motorfejlesztést, gyártástechnológia fejlesztést és a többit."
Álmodozás. Ráadásul tökmind1, hogy akarjuk-e vagy sem, mert nem vagyunk olyan kibaszott okosak, hogy mindenkiből kutató legyen. És ezen mit sem befolyásol az, hogy aki legfeljebb 2 hibával le tudja írni a "Reggelre kiflit ettem szalámival." mondatot, az már BSc-t kap, aki meg ugyanezt angolul, az MSc-t vagy Phd-t. Egyszerűen kicsi az ország, kevés az okos ember, mivel itt nagy lóvékról beszélünk, ők vannak annyira mobilisek, hogy még az is kihívás, hogy az EU megtartsa őket, nem hogy Magyarország.

#64 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 24. 04:57

@Leni: "ELTÉseket sem kell félteni, fél pillanat alatt elhelyezkednek."
Na azért nem mind... Jópár ELTE-s, BME-s arcot felvételiztettem már, és ami a tapasztalat:
- próba feladat kódok szemmel láthatólag netről összelopkodva (pl. egyik felében magyar, másik felében angol változónevek, nem ugyanúgy használja a kis-nagybetűt, stb)
- nem tud megnevezni egy tanárt se, aki tanította!
- és hát nyilván nem tud válaszolni egy szakmai kérdésre se a felvételin
Értem én, hogy van másmilyen, de én például ilyen esetben megvizsgálnám az adott egyetemet, hogy ez mégis hogy kaphatott diplomát? És nem Szomáliában, hanem Európában, akkreditált, elismert képzésben.

Most arról a BME-n Phd-t szerzett kollégámról ne is beszéljünk, aki a tulaj haverja, de ezen, meg a papírján kívül semmit se tudott felmutatni az elmúlt 3 évben, mióta én látom. Értsd: nem láttam tőle működő programot ez idő alatt. Mindent kiválóan megszakért (utánaolvas a neten, és okoskodik, nyal a főnöknek, és ötleteket ad neki), de mikor megkap 1-1 feladatot 1 hónapos, ő általa megjelölt határidővel, 3 hónap múlva nincs kész, majd átveszi más (mondjuk én), és 2 hét alatt megírja rendesen nulláról, mert a kódja egy nagy gombolyag, amivel 2 vicces kiscica játszott 3 hónapon keresztül. Nem hinném hogy ő is pl. a Phd-jével, meg a 6-7 éves szakmai gyakorlatával bárhol is átmenne az fejlesztői interjú 2. körén. Szóval ez a Phd pl. hogy született meg?

A válasz persze egyszerű: úgy, hogy nem fejlesztőket képeznek az egyetemen, hanem valami elméleti szakembereket, akikből lehet hogy soha nem lesz jó fejlesztő, mert egyszerűen tehetségük sincs hozzá. Csak ők miért fejlesztőként akarnak elhelyezkedni? Én se veszem a bátorságot, hogy pék legyek, attól hogy néha sütök otthon kiflit. Egyszer egy 1 egyetemre járó ismerősömet megkérdeztem, hogy mi lesz ha nagy lesz, és azt mondta, hogy válságmenedzser. Mondom: az fasza, jövőre végzel, utána indulhatsz is miniszterelnök jelöltként - pont szükség van rád. Vagy mondjuk odamész a Pick Szegedhez, mert éppen nagy szarban volt, hogy csókolom, most végeztem, jönnék válságot menedzselni, beülnék a vezér FÖLÉ. Szóval képeznek valamilyen embereket, csak éppen a piacnak nem igazán rájuk van szükségük.

#65 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 04:04

@NancsiBacsi: eloszor viccnek gondoltam ezt a valsagmenedzserkedest, de most tenyleg komolyan lehet ilyen vegzettseget szerezni? wtf

#66 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 04. 25. 07:40

@blash: Ilyesmi volt a szakiránya...

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó